TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:08:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sklekovi,Trbusnjaci  (Pročitano 4023 puta)
Milan.vitalikum
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


VAŠE TELO VAŠ ŽIVOT

www.vitalikum.rs
« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2010, 11:13:33 pre podne »

meni je to ok!!! trenirao sam kick boxere a inace se bavim gimnastikom i imali su odlicne rezultate a vezbali su sa svojom tezinom!! Postoje brojni izdrzaji, vage na vratilu,stojevi, kombinacije svih tih elemenata na spravama, skokovi koji su tebi potrebni za eksplozivnu snagu i izdrzljivost u ringu. tegovi u nekom pripremnom periodu jer sto ti je veci misic vise trosi kiseonika i brze se umaras!!!
Sačuvana
Jankes
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 05, 2010, 11:04:05 pre podne »

Pa dobro u pravu ste.vidite da sam tezak pocetnik.hvala mnogo :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Jul 05, 2010, 10:17:23 pre podne »

Jankes, nemoj se dati zbuniti, nije trening sa telesnom kilazom gubitak vremena, cak sta vise daleko je od toga i mozes da ostvaris neverovatne rezultate samo sa treningom sa svojom telesnom kilazom.

Ono sto je bitno kod ovakvih treninga je da povecavas opterecenje na svoje misice tako da imas izazov za svoje telo, a da pri tome nemoras da povecavas drasticno svoju telesnu kilazu, jer fakat cilj ka povecanju snage i miscne mase je progresivno povecanje opterecenja u nekom smisli. Ono sto je ovde bitno je da to mozes da ostvaris sa samo svojom telesnom kilazom, samo treba biti malo kreativan.

Bench je beskorisna vezba za misicnu masu, cak i za snagu. Bench kao disciplina je sasvim druga stvar. Zato i mislim da su sklekovi bolja zamena. E sad ono sto ti radis sa 500 sklekova dnevno je izdrzljivost u snazi, a ne snaga ili trening za masu. Tako da ako vec mozes da uradis taj broj sklekova rekao bi da si vec u odlicnoj fizickoj kondiciji i sad treba da podignes citavu pricu sa sklekovima na drugi nivo. Dakle kreni sa menjanjem nagiba tela, tako sto ces podizati noge na visinu i tako sve dok ne dodjes do toga da radis sklekove u vertikali, ovo je po meni jedna od boljih vezbi za bilo koga i siguran sam kad bi vise ljudi radilo ovu vezbu, a ne bench da bi imalo deset puta bolje rezultate u teretani. Dakle ovo ti je odlican nacin da povecas intenzitet treninga sklekova.

Dalke ono sto ti je sledeci korak su sklekovi na jednoj ruci i ako mozes da uradis 15 do 20 komada dobrih sklekova na jednoj ruci onda si vec baja, probaj pa mi javi kakv ti je skor. I na kraju imas sklekove na jednoj ruci i jednoj nozi (kontra varijanta, tipa leva ruka desna noga). Kad budes uradio ovakvih 10 - 12 komada onda mozes da kazes da si jak.

Dalje, trening samo sa telesnom kilazom se moze i mora raditi za celo telo. Yato mislim da je jeko bitno da nabavis vratilo. Imas one varijante sipki koje se montiraju u dovratak i bukvalno mozes da dignes svoj trening na jedan sasvim drugi nivo. Mislim da ima i u Pansportu da se kupi takvo vratilo, nisam siguran nek me neko od kolega ispravi ako se varam.

Vratilo je verovatno najbolji pokazatelj snage gornjeg dela tela, jer ima djumle likova koji dizu 100 kila na benchu, a nime ih mnogo koji mogu da se izvuku 10 puta na vratilu. Vratilo ti je obavezno.

Ima jos par komada opreme koje mozes da nadjes po kuci koji ti mogu pomoci oko treninga, stolice za propadanja umesto razboja, ili propadanja za triceps. I naravno ima par komada opreme koju mozes sam da napravis za bukvalno sitne pare i da se ubijes trenirajuci bez da si i jedan dan posetio teretanu, a da budes najspremniji kick boxer na svetu.

Tacno je da bi odlaskom u teretanu olaksao sebi i odradio bolji posao i nije istina da bi se usporio jer ne mozes ti da usporis misic. Vidis kad gradis novi misic nije bitno dali ga gradis dizanjem tegova ili dizanjem samo svoje telesne kilaze to je i dalje nov misic, ali onda ti ostaje da ga treninras kick boxom da bi naucio da koristis svoj novi misic, Jer ako ti imas 73 kilograma i odredjenu brzinu i silinu udarca i odes na 80kg i tih 7 kilograma budu samo misic onda treba da naucis kako da kontrolises svoju novu misicnu masu, da naucis svoj mozak kako da udara dovoljno brzo sa tom misicnom masom i onda ces imati i vecu silinu udarca. Kad si i krenuo sa kick box treninzima nisi imao isti udarac kao sto imas danas. Naucio si kako da koristis svoje telo treningom i tako se isto desava i sa novokm misicnom masom koju dobijas. Jedino sto moze da te uspori je ako dobijes salo, ali nadam se da ne planiras tako lose da treniras ;)

PS. Ne mozes da skracujes ili da produzavas svoj misic, to je genetski predodredjeno ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Jul 05, 2010, 09:42:14 pre podne »

Izgleda da dečko slabo prati borilačke sportove i fizički izgled vrhunskih takmičara na svetskom nivou. Šta drugo reći... Još jedna velika zabluda u nizu.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2010, 08:55:03 pre podne »

Mogu ti reci da je to jedna velika zabluda, svi sportisti treba da idu u teretanu. Napravis samo dobar izbor vezbi
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Jankes
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2010, 08:48:40 pre podne »

Kada radis u teretani gubis na brzini dizanjem tegova nemas taj dug misic za brz udarac jer ga skracujes teretanom
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2010, 01:25:18 pre podne »

Lepo ti reče oktagon. Kakve ima veze što si kboxer sa idenjem u teretanu?
Sačuvana
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2010, 09:25:01 posle podne »

waste of time, kreni u teretanu.
Sačuvana
I don't give a fuck
Jankes
Gost
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2010, 09:17:27 posle podne »

Moze li mi neko odgovoriti?Da li cu ima ti nekih rezultata,posto sam krenuo da radim pre 10 dana.Imam 73 kg i visok sam 179,poceo sam da radim 400-500 sklekova dnevno i svakim danom cu pojacati uz to radim i trbusnjake na klupi dizanje trupa a uvece trcanje po sat vremena jer imam na stomaku sala.Pa razmisljam za koji mesec da uzmem whey protein da dobijem cistu miscnu masu,ali zelim da radim sklekove i propadanja bez dizanje tegova jer sam kick boxe.Sto se tice ishrane iskljucivo povrce pilece meso i tunjevina,mleko bez i razani hleb.Ako nekog ne mrzi neka mi odgovori.Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.465 sekundi sa 18 upita.