TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:23:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 20 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Do mase Ishranom  (Pročitano 62984 puta)
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #288 poslato: Jun 05, 2010, 09:46:38 pre podne »

Najisplativije je da uzmeš jednu kantu. Tj pakovanje 2,27 kg na primer. Prvo, iz razloga što znaš šta uzimaš,  a ovako mogu da ti uvale bilo šta, drugo što ima i povoljnijih proteina.

Npr Twinlab whey fuel ili Biotech NItro gold  su povoljniji trenutno.

Ili podeliš sa nekim pakovanje od 4,5 kg ili 5 kg - to je još isplativije.

I ako štediš, koristiš samo jednu mericu nakon treninga, dodaš dekstrozu uz to koja je 150 din :)

I to je sve... ok za početak

Ideja nije losa, i bice preispitana. Hvala.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #287 poslato: Jun 05, 2010, 08:37:10 pre podne »

Najisplativije je da uzmeš jednu kantu. Tj pakovanje 2,27 kg na primer. Prvo, iz razloga što znaš šta uzimaš,  a ovako mogu da ti uvale bilo šta, drugo što ima i povoljnijih proteina.

Npr Twinlab whey fuel ili Biotech NItro gold  su povoljniji trenutno.

Ili podeliš sa nekim pakovanje od 4,5 kg ili 5 kg - to je još isplativije.

I ako štediš, koristiš samo jednu mericu nakon treninga, dodaš dekstrozu uz to koja je 150 din :)

I to je sve... ok za početak
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #286 poslato: Jun 04, 2010, 10:43:12 posle podne »

Kada sam vas pitao dal se isplati, nisam mislio finansijski, to sam se ja lose izrazio, nego za organizam, misice. Pratim ovaj forum vec duze, al me razne nedace spopadnu pa nikako u kontinuitetu ne mogu da treniram, i uvek sam na nekom pocetku. Znam da ce me izaci skuplje nego da nabavim kantu pa da sam pravim, al bolje je i to , nego da ga nemam, pa kad se pare skupe onda ce biti i prave kupovine. Hvala na odgovorima.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #285 poslato: Jun 04, 2010, 10:34:26 posle podne »

proteinski sejk je generalno i zamishljen da se uzima samo posle treninga, tako da bi ti to bilo savrseno, medjutim verujem da dugorocno gledano, te "porcije" ispadnu mnogo skuplje
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #284 poslato: Jun 04, 2010, 10:18:07 posle podne »

Ne znam cenu i količinu tih porcija da bih ti rekao da li se isplati. No, svakako bi ti pomogao protein šejk nakon treninga.
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #283 poslato: Jun 04, 2010, 10:08:46 posle podne »

Postovani, imam jedno pitanje, naime, zbog prevelikih guzvi u teretanama u mom gradu popodne i uvece, uglavnom idem u teretanu pre podne. Oko dva sata nakon sto ustanem. Zanima me kako da rasporedim ishranu, mislim proteine, uh i masti. Primer, ustanem oko 9, a u teretani budem oko 11. kojim redom sta da jedem, cilj je povecanje misicne mase, stim sto za sad nemam para za proteine , pa sve potrebno unosim hranom. Nadam se da sam uspeo da objasnim sustinu.




Ukratko moraš da jedeš na svaka 2 sata.  Bukvalno.

Ujutru čim ustaneš doručak - preporučujem žitarice tipa ovsene ili integralni hleb (pravi) i tunu, belance jajeta...
jak doručak...

trening... nakon treninga bilo bi dobro protein ali pošto nemaš whey onda šačica suvog grožĂ°a nakon treninga, a nakon toga bilo bi dobro prvo belanca...

onda ide ručak bogat proteinima i ugljenim hidratima npr.  kuvano povrće, plus pirinač, krompir ili grašak ili neka testenina integralna sa puno mesa sa što manje masti kao što su piletina, riba, govedina..

za dva sata opet užina npr neki senvič sa belim mesom ili tunom ili šačica oraha, badema, lešnika...

uveče večera gde može malo manje hidrata i više proteina.



Hvala veliko, pomoglo mi je dosta, samo jos jedna stvar. Posto kao sto rekoh nisam u mogucnosti da nabavim suplemente, u teretani se prodaje na  ' porciju ' , zanima me da mi se isplati da pijem proteine jednom dnevno, posle treninga, uz naravno poboljsanu ishranu ??
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #282 poslato: Jun 04, 2010, 06:14:52 posle podne »

Postovani, imam jedno pitanje, naime, zbog prevelikih guzvi u teretanama u mom gradu popodne i uvece, uglavnom idem u teretanu pre podne. Oko dva sata nakon sto ustanem. Zanima me kako da rasporedim ishranu, mislim proteine, uh i masti. Primer, ustanem oko 9, a u teretani budem oko 11. kojim redom sta da jedem, cilj je povecanje misicne mase, stim sto za sad nemam para za proteine , pa sve potrebno unosim hranom. Nadam se da sam uspeo da objasnim sustinu.

Ukratko moraš da jedeš na svaka 2 sata.  Bukvalno.

Ujutru čim ustaneš doručak - preporučujem žitarice tipa ovsene ili integralni hleb (pravi) i tunu, belance jajeta...
jak doručak...

trening... nakon treninga bilo bi dobro protein ali pošto nemaš whey onda šačica suvog grožĂ°a nakon treninga, a nakon toga bilo bi dobro prvo belanca...

onda ide ručak bogat proteinima i ugljenim hidratima npr.  kuvano povrće, plus pirinač, krompir ili grašak ili neka testenina integralna sa puno mesa sa što manje masti kao što su piletina, riba, govedina..

za dva sata opet užina npr neki senvič sa belim mesom ili tunom ili šačica oraha, badema, lešnika...

uveče večera gde može malo manje hidrata i više proteina.
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #281 poslato: Jun 04, 2010, 09:35:55 pre podne »

Evo ti jedna od tema za čitanje http://forum.pansport.rs/index.php?topic=103971.0

Hvala.

edit:

Ja procitah sve postove, ali ne nadjoh odgovor na moje pitanje, ako neko zna odgovor i savet bio bih mu zahvalan.
« Poslednja izmena: Jun 04, 2010, 01:25:37 posle podne od strane Tokan » Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #280 poslato: Jun 03, 2010, 11:38:26 posle podne »

Evo ti jedna od tema za čitanje http://forum.pansport.rs/index.php?topic=103971.0
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #279 poslato: Jun 03, 2010, 09:50:47 posle podne »

Postovani, imam jedno pitanje, naime, zbog prevelikih guzvi u teretanama u mom gradu popodne i uvece, uglavnom idem u teretanu pre podne. Oko dva sata nakon sto ustanem. Zanima me kako da rasporedim ishranu, mislim proteine, uh i masti. Primer, ustanem oko 9, a u teretani budem oko 11. kojim redom sta da jedem, cilj je povecanje misicne mase, stim sto za sad nemam para za proteine , pa sve potrebno unosim hranom. Nadam se da sam uspeo da objasnim sustinu.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #278 poslato: April 16, 2010, 12:50:58 posle podne »

Pozdrav,

ishrana po meni deluje ok ali verujem da je tebi metabolizam takav da ti treba vise hrane da se ugojis to jest tesko dobijas na tezini.Pokusaj malo povecati hidrate recimo na 150gr pirinca po obroku i vidi kako reagujes.Mozes ubaciti elite whey protein sa kreatinom koji ce pomoci da dobijes na misicnoj masi.Samo pazi sa hidratima da ne navuces mnogo vode.To ti niko sa preciznoscu ne moze tacno reci hoces li navuci ili ne,svi smo razliciti ali prati napredak pa vidi kako ti telo reaguje.Pored tih suplemenata mozes ubaciti recimo spa pak ili vitamin pak kao i omega 3.
Sačuvana
Nikola_Selenca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #277 poslato: April 16, 2010, 12:42:16 pre podne »

Pozdrav ljudi, imam 20go i idem u teretanu 2 meseca ali nemam nikakvih znacajnijih promena, malo sam se definisao i to je to.. Visok sam 185cm 64kg (jako malo :( ) napisao bih vam moju ishranu pa vi recite sta valja a sta ne i zamolio bih vas da mi kazete koje suplemente da uzem sem proteine ( neki kreatin ili amino kiseline..)


1. obrok 100 gr ovsenih sa 8 belanaca ili merica i po whey proteina
2. 100 gr pirinca sa 200 gr mesa (pilece, junece...) i kasika maslinovog ili lanenong ulja ili 30 gr lesnika, povrce
3. 100 gr pirinca sa 200 gr mesa isto masli ili laneno ili lesnici, bademi
4. 100 gr pirinca (ili 300 gr krompira) 200 gr mesa ili 300 gr mladog sira, neko povrce
5. 200 gr mesa ili 300 gr mladog sira...

Hvala svima unapred !
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #276 poslato: Februar 12, 2010, 09:23:50 pre podne »

doruchak: 100g ovsene + 300ml mleko + 30g suvo grozdje + 5 belanaca, 3 zumanca + banana + pola whey-a
podne: 200g belo meso (ili svinjsko PONEKAD, ili govedina barena) + 100g pirincha
3,4 popodne: 50g lesnik + badem + orasi (mix mixeva)
posle treninga: whey + 50g dextroze
posle sat vremena posle treinga: tunjevina u konzervi + 200g krompir (ili integralna testenina) + 200g konjsko meso
pred spavanje: pola elle

radim na masiiii
e sad, koliko sam ja ovde izracunao, ima negde 2500kcal bez whey-a i jaja, tako da je moje pitanje, gde nabaviti josh 1500kcal? izracunao sam da mi treba 4000kcal za masu ako radim, a imam 195cm, 75 kg trenutno, nisam u treningu...

pored kalorija, da li neko moze da mi izracuna kolicinu uh da li je dovoljna, jer sam skontao da sam ranije jako sporo napredovao jer sam trpao proteine, a nisam znao shta je pirinac, krompir, testenine itd...

eto to me trenutno
 zanima, ako imate neki predlog, slobodno recite...

izvini ali ovde ima značajno više od 2500 kcal..
ima 3000 ako ne i više (zavisi kako spremša hranu)...
najbolje ćeš povećati unos kalorija ako koristiš zdrave masti (maslinovo ulje pa čak i ako pržiš na njemu, zatim puter - imaš txt o mastima na Novo i zanimljivo).. takoĂ°e treba ti i jedna užina pre podne - to može da bude dve Bonžite npr.. ako si na masi onda ti trebaju i prosti UH a imaš već dosta složenih UH i proteina...

Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #275 poslato: Februar 11, 2010, 11:57:04 posle podne »

Ne treniram trenutno uopste... poshto mi je ispitni rok... krecem od sledece nedelje... idem samo u teretanu, nemam druge aktivnosti, 4x nedeljno... Ovo za krompir sam lupio 200gr jer ga nikad nisam merio, a sad kontam da je tezak, da je 200g krompir-dva :-)  U svakom slucaju hvala, videcu kad krenem sa vezbom...
Sačuvana
Squat till u puke!
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #274 poslato: Februar 11, 2010, 11:47:52 posle podne »

Odakle ja to mogu da znam? Niti znam kako treniras, niti koliko imas drugih dnevnih aktivnosti pored teretane i td. Ako ne napredujes u masi, a jedes dovoljno proteina, znaci da imas slab unos UH. Koliko je TEBI dovoljno, videces sam, jer ako ti ovo nije dovoljno, pojacaj ih u svakom obroku, a pogotovu tih 200gr. krompira gde imas 40gr. UH. Ja bih taj krompir duplirao ili isao sa 500gr...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Stranice: [1] 2 3 ... 20 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.158 sekundi sa 18 upita.