TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:16:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pod nož umesto na dijetu  (Pročitano 6098 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #14 poslato: Avgust 23, 2010, 02:39:51 posle podne »

i ja sam ih jedno vreme redovno gledao.
Stvarno covek može svašta da vidi i sazna
Sačuvana
   
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2010, 09:48:29 pre podne »

e ta slika, to su oni doktori otac i sin , gledao sam to na Travel and Living , bilo mi zanimljivo :D
Svasta se tu moze videti
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2010, 09:04:06 pre podne »



                                          Hirurški zahvat smanjuje zdravstvene troškove šećeraša


   Tri četvrtine gojaznih dijabetičara koji su se podvrgli tzv. barijatričkoj hirurškoj intervenciji, odnosno privremenom smanjivanju volumena želuca, da bi smanjili težinu, ostavili su lekove za šećernu bolest u roku od šest meseci posle operacije, utvrdili su američki stručnjaci s Univerziteta Džons Hopkins u Baltimoru.

Gojaznost i dijabetes su retko reverzibilni procesi. "Dok se ne nadje uspešni nehirurški način da se spreči ili izleči gojaznost, barijatrički hirurški zahvat je izgleda jedina intervencija kojom se može postići održiva reverzibilnost i gojaznosti, i dijabetesa tipa dva kod većine pacijenata", ističu dr Martin Makari i tim njegovih kolega s baltimorskog univerziteta, preneo je Rojters.
  Tri četvrtine operisanih gojaznih dijabetičara ostavlja lekove do šest meseci posle intervencije.

Posle godinu dana lekove za šećernu bolest uzima samo 20 odsto pacijenata, dok dve godine kasnije lekove uzima samo 15 odsto operisanih.
S obzirom na to da seda se efekti barijatričke intervencije održavaju decenijama, logično je pretpostaviti da je dugoročno i zaštitno dejstvo tog zahvata protiv komplikacija dijabetesa.
Imajući sve to u vidu, tim iz Baltimora smatra da bi gojazne dijabetičare trebalo obavestiti o rizicima i dobrim stranama barijatričke intervencije i da bi trebalo ohrabrivati osiguravajuće kompanije da pokrivaju troškove takve intervencije kod pacijenata kod kojih je ona indikovana.

U poslednjih pet godina učestalost barijatričkih intervencija u SAD je povećana za 200 odsto, budući da se gojazni ljudi sve više trude da se izbore s tim problemom i izbegnu zdravstevene komplikacije koje preterana težina sobom nosi - dijabetes, srčane boesti, bol u zglobovima i neke vrste rak

autor:Tanjug
izvor:blic
Sačuvana
   
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2010, 05:00:03 posle podne »

Kako god okreneš... sve je u glavi...    Svaki uspeh dolazi iz glave!  (u ovom slučaju mršavljenje)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2010, 12:09:07 posle podne »

Samo jedan podatak - svakodnevna slika u radnji: ulazi gojazan muškarac/žena, sav nikakav i iznuren od neke teške dijete i bukvalno moli za neki "najbolji" sagorevač koji će mu/joj pomoći da skine 15-20kg.

Ja se naježim od takvih stvari. Kozma, ti ljudi budu naprosto očajni jer ne znaju šta drugo da čine. Ne funkcioniše im ono jedino za šta znaju - gladovanje. Od takvog gladovanja telo jedva funkcioniše, gubi ono malo mišićne mase što poseduje a kilaža zakucana za istu brojku. Tu bukvalno dolaze i traže sagorevače i oni koji koji misle da je to hemija.
Samo čujem: "ma, znam ja da je to hemija i da nije zdravo ali nemam šta drugo da radim, sve sam probao(zapravo, probao je samo gladovanje) i ne ide pa moram da se odlučim za hemiju".

Onda zamisli koliko su ti ljudi očajni kada se, u njihovim glavama, opredeljuju čak i za hemiju kao pomoć.

I što je najgore, ne slušaju savete. Apsurdno im je kad im kažem kako bi im jelovnik trebao izgledati. I šta raditi...


Uopste ih ne sazaljevam vec su mi jadni! Iz prostog razloga sto ne mogu da shvatim da neko ne moze biti u stanju da malo povede racuna o ishrani vec samo zdere i onda se cudi sto je debeo! Ovde ne mislim na takmicarske dijete jer to stvarno ne moze svako i za to moras biti lud i fanatik da bi izdrzao! Ali...govorim o tome da svako moze makar malo da prepolovi losu ishranu ako nista bolje a evo primera: Ako je doticna osoba jela u toku obroka dve kriske hleba neka prepolovi na jednu..(banalan primer)  pa neka ide polako i postepeno a ne odmah gladovanje.Pa normalno je da se organizam buni, ne razumem ko je uopste i pomislio da tako odjednom presecanje moze dati rezultate?  cak i ako neko izdrzi to je kratkoga veka i onda se prezderu pa bude jos gore posto puknu brzo.Znaci lagano i polako..  a to sto misle da su suplementi hemija i nemaju poverenja,pa da..bolje je pod noz ici i mozda i umres na kraju..mislim koja je tu pamet bog da te sacuva!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2010, 09:48:44 pre podne »

Meni je i liposukcija užasavajuća a tek ovo... ne mogu da verujem... 

A što se sagorevača tiče, to je već opšte poznato da ljudi prvo kreću od kupovine sagorevača bez ikakvog znanja o ishrani i treningu što je totalno kontra... a posle ako ne bude rezultata - krivi smo mi :)

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2010, 08:02:28 pre podne »

Samo jedan podatak - svakodnevna slika u radnji: ulazi gojazan muškarac/žena, sav nikakav i iznuren od neke teške dijete i bukvalno moli za neki "najbolji" sagorevač koji će mu/joj pomoći da skine 15-20kg.

Ja se naježim od takvih stvari. Kozma, ti ljudi budu naprosto očajni jer ne znaju šta drugo da čine. Ne funkcioniše im ono jedino za šta znaju - gladovanje. Od takvog gladovanja telo jedva funkcioniše, gubi ono malo mišićne mase što poseduje a kilaža zakucana za istu brojku. Tu bukvalno dolaze i traže sagorevače i oni koji koji misle da je to hemija.
Samo čujem: "ma, znam ja da je to hemija i da nije zdravo ali nemam šta drugo da radim, sve sam probao(zapravo, probao je samo gladovanje) i ne ide pa moram da se odlučim za hemiju".

Onda zamisli koliko su ti ljudi očajni kada se, u njihovim glavama, opredeljuju čak i za hemiju kao pomoć.

I što je najgore, ne slušaju savete. Apsurdno im je kad im kažem kako bi im jelovnik trebao izgledati. I šta raditi...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2010, 09:29:51 posle podne »

Paradoksalno ti ljudi moraju prv da gladuju da bi ih operisali.
Naime tokom gladovanja smanjuje se jetra i samo tako se može prići želucu dovoljno dobro da bi se izvela operacija.
Onda posle operacije opet dugo gladuju da ne bi opteretili želudac tj da ne bi pukli šavovi.
I onda čak i da hoće da jedu ne mogu jer im je želudac ko čiodina glava (skoro ;)).

I toliko reskiranja i prolazenja kroz pakao od bolova zarad cega?  pa zar nije lakse da vode racuna o ishrani i sve bude ok.Stvarno ne razumem te ljude.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Avgust 17, 2010, 08:59:25 posle podne »

Paradoksalno ti ljudi moraju prv da gladuju da bi ih operisali.
Naime tokom gladovanja smanjuje se jetra i samo tako se može prići želucu dovoljno dobro da bi se izvela operacija.
Onda posle operacije opet dugo gladuju da ne bi opteretili želudac tj da ne bi pukli šavovi.
I onda čak i da hoće da jedu ne mogu jer im je želudac ko čiodina glava (skoro ;)).
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2010, 10:37:30 posle podne »

Cist idiotizam i ljudska slabost da kontrolisu sami sebe...uzas!
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 16, 2010, 09:12:43 posle podne »

strasno...
nikada u zivotu ne bih otisla pod noz ukoliko nisam primorana na to (znaci,neki zdravstveni problemi koji nisu resivi bez operacije)...a ovo je totalna glupost da nemam reci.. 
Evo bas slusam od mame kako se komsinica sprema za operaciju suzavanja zeluca...devojka tvrdi kako joj nijedna dijeta nije pomogla,kako ona ima problema sa hormonima,zlezdama,svim i svacim,pa ne moze da smrsa,ali je zato vidjam svakodnevno kako jede sladolede i pljeske.. a posle kuka kako ne sme na adu da ode zbog svoje kilaze...  toliko o ljudima koji idu na te operacije
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2010, 08:39:44 posle podne »

To više nije ni lenjost. Nego glupoća. -.-
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2010, 08:28:41 posle podne »

I končano moraju manje da jedu i dugo i rpe i posle operacije piju samo proteinske i MRP šejkove sa puno vitamina da ne bi umrli.
Ma vrhunac ljudske lenjosti, ako mene pitate. Strašno je to što nekima stvarno nema pomoći i ili će se operisati ili će umreti od debljine. Katastrofa!
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2010, 11:04:33 pre podne »



   Sve više gojaznih ljudi u svetu okreće se hirurškim intervencijama ne bi li uspeli da dovedu liniju u red. Ipak, ovakve operacije nose i ozbiljne rizike.

Gubitak telesne težine hirurškim putem postaje sve češća pojava u Sjedinjenim Dražavama. Ali, veoma ozbiljne komplikacije mogu da se pojave i takvi slučajevi su zabeleženi. Jedna nova studija ispitala je takve slučajeve i ustanovila da, ako pacijenti pažljivo odaberu vrstu zahvata, mogu da smanje rizik, prenosi "Glas Amerike".

Barijatrička operacija, odnosno hirurška intervencija sa ciljem smanjenja telesne težine pomogla je brojnim ljudima, kao što su Reina Mur i Doroti Morgan. Njima smanjenje prekomerne težine s vremena na vreme dozvoljava da prestanu da uzimaju lekove za visok krvni pritisak ili dijabetes.

Hirurška bajpas operacija želuca je vrsta barijatričke operacije koja se ponekada naziva sužavanjem želuca, zato što se želudačna kesa sužava pri vrhu da bi se stvorila kesica veličine oraha.

U nekim od tih hirurških operacija želudac je trajno izmenjen. U drugim, sa podvezivanjem želuca nije.

Podvezivanje želuca je manje invazivna metoda koja nije nepovratna. Silikonski kolut ugradjuje se na vrh želuca kako bi umanjio količinu hrane koja može da se zadrži. Mnogi ljudi kao što su Reina Mur i Doroti Morgan zadovoljni su rezultatima barijatričke hirurške operacije. Pamela Hitli kaže da je to promenilo njen život.

"Mogu da hodam ceo dan, a da me noge ne bole. Moja nećaka želi da ide u zabavni park ovog leta i ja ću ići sa njom i neću samo da stojim i da je gledam, već ću i ja da se zabavljam. Osećam se slobodno, povratila sam svoj život", priča Pamela.

MeĂ°utim, barijatrička hirurška operacija nije bez rizika. Postoji mogućnost infekcije. TakoĂ°e, gastrička bajpas operacija može da uzrokuje krvarenje stomaka i ozbiljan manjak vitamina.

Kako bi procenili rizik, istraživači sa Univerziteta u Mičigenu proučavali su rezultate pacijenata više od 15 hiljada barijatričkih hirurških operacija širom Amerike. Profesorka Nensi Birkmajer, koja je predvodila istraživanje, ustanovila je da su u najprometnijim centrima za operacije, najiskusniji hirurzi imali manji broj komplikacija.

"Manje bolnice i hirurzi sa manje iskustva imali su četiri odsto ozbiljnih komplikacija, u poreĂ°enju sa dva odsto kod iskusnijih hirurga i bolnica", navodi profesorka Birkmajer.

Ona i njen tim proveravali su rezultate hirurških operacija iz 25 različitih bolnica u državi Mičigen.

"Oni su sakupili podatke o svim svojim pacijentima koji su imali barijatričku operaciju i sastajali su se tri puta svake godine kako bi proverili te podatke i isplanirali poboljšanje kvaliteta intervencija“, objašnjava Birkmajer.

Studija bi mogla da pomogne pacijentima u odabiru bolnice za operaciju i hirurga. Jedan hirurg savetovao je pacijente da se kod lekara obaveste o proceduri koju on ili ona izvode i o nivou uspešnosti zahvata.

Pamela Hitli imala je dobar ishod: "Nije za svakoga, ali je za mene bilo fantastično."

Zajedno sa hirurškom operacijom, ljudi moraju da budu spremni da se prilagode svom novom, manjem želucu i moraju da budu oprezni u sprečavanju svojih starih navika u ishrani, da se one ne bi vratile - zajedno sa kilogramima kojih su se tako teško otarasili, ističe se u studiji objavljenoj u časopisu Američkog medicinskog udruženja.

(MONDO)
Sačuvana
   
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.