TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 09:04:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 267150 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #278 poslato: Mart 01, 2011, 07:19:52 pre podne »

Da se razumemo, ja govorim o tunjevini bez hleba. Svako može da ju jede sa hlebom, ali solo je Ă°ubre...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #277 poslato: Mart 01, 2011, 01:35:40 pre podne »

Ja volim ukus tune. Mogu i solo da je jedem nekad. Realno kad sam u offu i kada nije blizu vremena za spavanje nekad idem sa nekim hidratima, ali ovako zelena salata je meni majka kao side-dish. I kečap (ako baš nisam na zero carb - mada je to retko. :P).
Sačuvana
Ćime
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #276 poslato: Mart 01, 2011, 12:14:25 pre podne »

Izgleda da se ukusi bas razlikuju :) Meni je isto na primer iscedjena tunjevina skroz ok ukus (normalno nejedem je bas svaki dan).
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #275 poslato: Mart 01, 2011, 12:08:21 pre podne »

Bez praziluka, paradajza ili krastavca nema šanse da je jedem. :D Nema povrća - nema ni tunjevine na meniju. :D
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #274 poslato: Februar 28, 2011, 10:47:40 posle podne »

Pa zato i ne jedeš tu tunjevinu solo, mislim to je verovatno najgora hrana na svetu :D Ono što je dobra ideja je da ubaciš nekog povrća tipa lukac, neke zeleniše, paradajz, krastavci itd i onda to sve smiksuješ i onda jedeš. Inače se daviš na svakom zalogaju koliko je ružno.

Jedno vreme sam jeo tunjevinu svako jutro za doručak. I toliko je bila gadna da sam natrpavao usta puna tunjevine i onda zalijem sa čašom vode da što pre proĂ°e kroz grlo LOL
Haha ja obožavam tunjevinu, donedavno sam mislio da je hrana bogova lol
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #273 poslato: Februar 28, 2011, 10:38:08 posle podne »

Pa zato i ne jedeš tu tunjevinu solo, mislim to je verovatno najgora hrana na svetu :D Ono što je dobra ideja je da ubaciš nekog povrća tipa lukac, neke zeleniše, paradajz, krastavci itd i onda to sve smiksuješ i onda jedeš. Inače se daviš na svakom zalogaju koliko je ružno.

Jedno vreme sam jeo tunjevinu svako jutro za doručak. I toliko je bila gadna da sam natrpavao usta puna tunjevine i onda zalijem sa čašom vode da što pre proĂ°e kroz grlo LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #272 poslato: Februar 28, 2011, 06:00:07 posle podne »

@Alen
Nisam ni mislio na ulje kao kcal. Nego ako jedeš tunjevinu nasušnu, malo mi lakše pada na želudac ako je oceĂ°ena (i isprana) a tunjevina se malo forsira u nekim trenutcima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #271 poslato: Februar 28, 2011, 12:20:32 posle podne »

ja sam nekada pravio sejkove od banane i 5-8 belanaca (svezih) pa sam dobio savet da to nikako ne radim zbog mogucnosti trovanja salmonelom! mnogi kao predlog kvalitetnog dorucka savetuju whey + ovsene i 5 belanaca...to mi ne ide da u jednom obroku jedem i slano i slatko :) Da li je neko probao da u ovsene,med i jogurt (sa ili bez wheya) ubaci kuvana belanca i sve u blender!? ja sam onaj tip ljudi "za dobru svinju nema losih pomija" i sumnjam da cu imati problema sa ukusom,vec se bojim da ne bi doslo do nekog nadimanja,slabog varenja ili gasova,zato pitam da li je neko to vec probao ?

bolje pravi onda palacinke od belanaca i ovsenih... mozes da dodajes neko voce i zasladjivac ako hoces slatke ili pecenicu npr. ili masline sa nekim slanim nadevom...

nije tesko, samo bacis na tiganj i za cas je gotovo :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #270 poslato: Februar 28, 2011, 07:59:13 pre podne »

ja sam nekada pravio sejkove od banane i 5-8 belanaca (svezih) pa sam dobio savet da to nikako ne radim zbog mogucnosti trovanja salmonelom! mnogi kao predlog kvalitetnog dorucka savetuju whey + ovsene i 5 belanaca...to mi ne ide da u jednom obroku jedem i slano i slatko :) Da li je neko probao da u ovsene,med i jogurt (sa ili bez wheya) ubaci kuvana belanca i sve u blender!? ja sam onaj tip ljudi "za dobru svinju nema losih pomija" i sumnjam da cu imati problema sa ukusom,vec se bojim da ne bi doslo do nekog nadimanja,slabog varenja ili gasova,zato pitam da li je neko to vec probao ?

Salmonela se nalazi u žumancima, kad je ima, a ako baš kupuješ jaja od nekih neproverenih ljudi onda i treba da se kloniš živih jaja.

Ja sam redovno pio šejkove od 10 belanaca, ali danas više ne odvajam žumanca i belanca.

Inače te priče o ceĂ°enju tunjevine su za malu decu. To ulja što ima unutra nikad neće biti problem, dok ne doĂ°e pitanje kako skinuti sa 6% na 3% telesne masti. Uostalom kod većine ljudi masti nisu problem nego UH.

Inače jedini način da proveriš da li ti odgovara ta kombinacija whey+ovsene+jaja je da probaš i vidiš.

Ja kad pravim ovakvu kombinaciju onda sve to zblendujem, ali sa celim jajima i onda bacim na teflon i napravim si jednu debelu palačinku.

Sad u ovim danima kada nemam toliko UH u ishrani umesto ovsenih koritim kokosovo brašno ili mleveno laneno seme.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #269 poslato: Februar 28, 2011, 03:36:35 pre podne »

ja sam nekada pravio sejkove od banane i 5-8 belanaca (svezih) pa sam dobio savet da to nikako ne radim zbog mogucnosti trovanja salmonelom! mnogi kao predlog kvalitetnog dorucka savetuju whey + ovsene i 5 belanaca...to mi ne ide da u jednom obroku jedem i slano i slatko :) Da li je neko probao da u ovsene,med i jogurt (sa ili bez wheya) ubaci kuvana belanca i sve u blender!? ja sam onaj tip ljudi "za dobru svinju nema losih pomija" i sumnjam da cu imati problema sa ukusom,vec se bojim da ne bi doslo do nekog nadimanja,slabog varenja ili gasova,zato pitam da li je neko to vec probao ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #268 poslato: Februar 27, 2011, 09:44:14 posle podne »

Meni je ta tunjevina u ulju mnogo masna pa koliko god da se ocedi ,a za svrhu skidanja masnih naslaga uvek je bolja varijanta nemasno meso, riba, belanca, nego konzervirana hrana   ;)

ako možeš da biraš, bolje ne konzerva.... ali tuna je dobar shortcut za kvalitetan obrok nabrzake  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #267 poslato: Februar 27, 2011, 09:42:01 posle podne »

uh posle treninga su  jako važni, kao i proteini malo kasnije.... tuna ti je odličan izvor proteina, sa ocedjenjem ćeš smanjiti kalorije.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #266 poslato: Februar 27, 2011, 09:40:47 posle podne »

Meni je ta tunjevina u ulju mnogo masna pa koliko god da se ocedi ,a za svrhu skidanja masnih naslaga uvek je bolja varijanta nemasno meso, riba, belanca, nego konzervirana hrana   ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #265 poslato: Februar 27, 2011, 08:52:47 posle podne »

Tunjevinu ne izbacuj, samo je ocedi. Dex uzimaj posle treninga pa prati kako se telo ponaša. Tokom vremena prilagodi dozu i to je to.
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #264 poslato: Februar 27, 2011, 08:15:18 posle podne »

Do sada sam pio mericu dekstroze sa proteinom posle treninga, dali ta dekstroza mnogo goji, da je izbacim? Znam da je važna za uzeti posle treninga ali
½leti½ ako goji previše ???  Da izbegavam tunjevinu ako hoću da skinem salo ???
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.