TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 01:51:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 56 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabaciti mišiće i skinuti salo  (Pročitano 275892 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #408 poslato: Mart 24, 2011, 09:56:32 posle podne »

Pokaži mi jednog zdravog čoveka da loše izgleda ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #407 poslato: Mart 24, 2011, 09:56:04 posle podne »

A jel žvaćeš ti žvake npr?
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #406 poslato: Mart 24, 2011, 09:54:16 posle podne »

Izgled ti je važniji od zdravlja? :o :o :o
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #405 poslato: Mart 24, 2011, 09:49:37 posle podne »

Samo da ne zaboravimo da su to veštački zaslaĂ°ivači, da je to glavni problm kod gojenja, niko ne bi bio debeo ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #404 poslato: Mart 24, 2011, 08:22:06 posle podne »

Koliko testenine nedeljno smem da pojedem? Mislim da uopšte ne smem ali dobro :D
Danas sam se izmerio, 2.5 kile lakši za 24 dana ;D

Kakvi crni veštački zaslaĂ°ivači  :o  Bolje uzmite smeĂ°i šećer ili čak čist med nego to Ă°ubre
« Poslednja izmena: Mart 24, 2011, 08:27:52 posle podne od strane RašaBg » Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #403 poslato: Mart 24, 2011, 07:16:02 posle podne »

A zašto goje pića sa veštačkim zaslaĂ°ivačima? Zato što veštački zaslaĂ°ivači dokazano povećaju želju za slatkim

I ne samo to, nego bas direktno goje. Citao sam studiju ali sam pozaboravljao kako i sta tacno... tako da bezite od silnih 0-a (nula) koje stce na sve strane :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #402 poslato: Mart 22, 2011, 02:36:38 posle podne »

Ja ih koristim samo kada pravim mafine sa kokosovim brašnom i to samo tečni natren, ali fakat se može i bez njih...

Malo je simptomatično to tripovanje oko katabolizma kod rekreativaca, pošto imam osećaj da dosta njih ograničava sebe sa previše kalorija tokom dijete i samim time imaju slabije rezultate u procesu gubljenja sala.

Primera radi. Trenutno sam na dijeti već 4 mesec i nisam primetio nikakav gubitak mišićne mase, imam manje snage na nekim vežbama koje nisam radio u protekla dva ili tri meseca, recimo slobodan čučanj, ali to je većma do kordinacije ništa drugo.

Kod ljudi koji su endomorfi i sam metabolizam je sporiji (genetski) i samim time lakše zadržavaju telesnu masu, ove ne važi samo za salo nego i za mišić - to je priroda stvari i iz tog razloga i trebaju da idu sa manje obroka i većim pauzama izmeĂ°u obroka.

Razlog je opet i ta insulinska osetljivost (verovatno) jer češći obroci znači i češći insulinski skokovi, a samim time i sporije gubljenje sala. Iz tog razloga ja volim da postim.

Nego nazad na temu katabolizma.

Ova priča o preteranom katabolizmu je zabrinjavajuća samo kod vežbača koji su dopingovani. Inače je čitava priča većma proizvod realne situacije sa kojom se susreću profi/takmičarski bilderi jer oni se moraju izboriti sa katabolizmom koji nastaje kada sa kure prelaze na dijetu.

E sad, takmičari naravno imaju tu slobodu da se dopinguju i kada su na dijeti, ali opet ako se kura ne uskladi dovoljno dobro sa periodima u kojima se pokušava dobijati mišićna masa i naravno kada se skida salo onda je gibljenje mišićne mase izraženije.

Ako imamo vežbača koji je uzimao mega doze testosterona i/ili insulina (i ko zna šta sve) dok je bio na "masi" realno je za očekivati da će njegovi receptori biti manje osetljivi posle kure i ako se ode na dijetu, čak ni sa uzimanjem hemije se može dovesti do katabolizma.

MeĂ°utim, ukoliko je sportista vežbao bez dopinga, imao dovoljnu količinu proteina i masti tokom dijete i uz sve to naravno vodio računa da pametno trenira (kako ne bi preopteretio svoj CNS i hormonalni sistem) onda nema ni razloga za paničenje od katabolizma.

Čak i kod ljudi koji poste, katabolizam ili usporavanje metabolizma nastaje tek posle par dana (mislim da je podatak preko 72 sata i više u nekim studijama), a ovo je u uslovima gde se posti na vodi i molitvi. Tako da gubljenje mišićne mase ne bi trebalo da bude dilema.

Sa druge strane loš trening ispraćen sa slabijom ishranom može da dovede do katabolizma zbog onih refleksnih mehanizama u organizmu - koji se pokreću instinktivno.

Pod lošom ishranom smatram ili ekstremno malo kalorija, što je individualna stvar, naravno. Dok pod lošim treningom smatram previše kardio treninga srednjeg intenziteta.

LISS kardio nikad nije problem, jer ne verujem da će neko zapasti u katabolizam od sat vremena šetanja džukca, ali lagani džoging može da napravi mnogo veću štetu.

Ovo sam primetio i na sebi i na drugima. Recimo primer (moj lični) za to je moja poslednja tura kardio treninga. Četiri puta nedlejno sam radio malo brži hod na traci ili napolju. Nagib sam forsirao i do 12 stepeni, a brzinu hoda izmeĂ°u 7 - 8 km/h, što je baš brz hod. Imao sam periode jakih nervoza, padove energije i naravno padove u snazi.

Nedelju dana nakon izbacivanja ovakvih kardio treninga (čak sam izbacio sve vidove kardio treninga) i uradio par korekcija u ishrani (uglavnom u pogledu tajminga unosa hrane i dalje sam radio rotacije UH, kao i danas što radim) svi simptomi su nestali. MeĂ°utim sagorevanje sala se nastavilo i to mogu reći u čak boljem ritmu nego tokom tog perioda kada sam radio kardio treninge.

Naravno opet sam se raspisao, ali poenta je da i dalje nema gubitka mišićne mase, čak i posle 4 meseca na dijeti i to sa jako malo kalroja za mane.

Recimo da na dane kada jedem više hrane unosim oko 2500kcala, a na dane kada ne treniram ne unosim ni 2000kcala, a imam izmeĂ°u 100 i 103kg...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #401 poslato: Mart 22, 2011, 12:35:51 posle podne »

Molim vas da se vratimo na temu :)  i to vrlo aktuelnu...   dakle, saveti za ishranu - kako očuvati mišićnu masu i sagoreti masti :)


P.s. za zaslaĂ°ivače, koristim tečni Huxol ili Natreen - samo za kafu,čaj, ponekad neki mali kolač ako pravim,  jedino što sam primetila je da se NIKAKO ne slažu sa limunadom - nemojte ovo da probate...  mene ubija želudac od te kombinacije
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #400 poslato: Mart 21, 2011, 04:02:22 posle podne »

definitvno na zategnutost kože utiče "zategnutost" mišića...
ivde ima smisla jačati (naročito lokalnu) muskulaturu, a raditi globalno na smanjenju telesnih masti
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #399 poslato: Mart 21, 2011, 12:42:59 pre podne »

ajd živeli  :D
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #398 poslato: Mart 21, 2011, 12:31:37 pre podne »

E fala ;)
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #397 poslato: Mart 20, 2011, 03:30:02 posle podne »

...to ne može biti slučaj sa stomakom. a, to bi moglo da bude ako si izgubio 15kg mišića...
uglavnom je u pitanju voda i masno tkivo.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1177


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #396 poslato: Mart 20, 2011, 03:13:53 posle podne »

slažem se sa alenom, a za nekoliko meseci rastegnuta koža se delimično vraća u normalu..

Uglavnom ljudi misle da je koza u visku, dok se tu radi o gubitku tezine koji je u dobroj meri i na racun misicne mase, pa otuda i takav, izduvan, izgled.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #395 poslato: Mart 20, 2011, 03:10:45 posle podne »

slažem se sa alenom, a za nekoliko meseci rastegnuta koža se delimično vraća u normalu..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #394 poslato: Mart 20, 2011, 10:26:11 pre podne »

Jel imate neki savet koje vežbe da radim kako bi se koža zategla??? Skoro sam sve skinuo, naravno salce kod bubrega je još tu?? Primetio sam da me vožnja na bajsu ½radi½ al reko da proverim, sigurno ima nešto efikasnije ;)

Ako si skinuo baš toliko mnogo sala da ti se koža toliko rastegla da je izgubila svoju prirodnu elastičnost onda samo operacija pomaže, a ako nije to u pitanju onda samo i dalje imaš sala...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 56 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 19 upita.