TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:16:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Noge i listovi!?  (Pročitano 26251 puta)
mikiveliki
Gost
« Odgovor #37 poslato: Avgust 09, 2007, 12:43:57 posle podne »

Sorry sto kasnim, evo objasnjenja, naime, Danijela je otprilike pogodila o cemu se radi.
Sto se tice funkcionalnosti mojih listova, sve je u redu, sto se tice izgleda/oblika, i tu je sve u redu, medjutim, imam malo jace butine, nesto poput trkaca, u odnosu na deo od kolena na dole.
Htela bih da malo povecam misicnu masu na listovima, pa samim tim i obim. Oblik listova mi je pravilan.

Misice potkolenice poznatiji pod nazivom list treba sagledati kroz celinu  misica donjieg ekstremiteta. Sve misice noge mozemo podeliti na:

1. Bedrene
2. Butne
3. Potkolenicne
4. Misice stopala

Prva dva nabrojana cine proksimalni sistem dok druga dva distalni. Jasna povezanost ova dva sistema je vise nego ocita i to spojem u regiji kolenog zgloba.

MISICI POTKOLENICE

Rasporedjeni su u 3 grupe:

1. Prednja grupa - prednji golenjacki misic ( m. tibialis anterior), opruzaci prstiju, palca i dr. Za sve njih je vazno istaci da obezbedjuju tzv dorzalnu fleksiju kao i pronaciju stopala. Iz ovog sledi da ih tako i trebamo trenirati...

2. Spoljasnja grupa - dugi i kratki golenjacni misic

3. Zadanja grupa - ispoljene su kroz svoju povrsnu grupu i duboku ppoziciju...

Velicinu i oblik misica smestenih u regiji potkolenice odredjuju pre svega dve velike misine celine; prvi je je gastroknemijus a drugi soleus.

Trening ove dve celine treba da bude istovremno velik obimom i intezivan. Ova u praksi znaci da cemo koristiti velike tezine i visok broj ponavljanja ( preko 15). Po strukturi misici potkolenice imaju veci broj crvenih misicnih valkana tzv sporog trzaja i samim tim ukazuju na vecu sposobnost odupiranja zamoru - izdrzaljivost. Ovo sledi izi njihove anatomske gradje kako su namenjeni na svakodnevni veliki obim rada ( pokreti stopala) uz veliki intezitet ( repetitivna snaga... pokreti ponavljanja dugi obimom i promenjivi inteziteom u zavisnoti od aktivnosti).

Za specijalizaciju lista predlazem 2-3 treninga nedeljno. U treningu nogu listove radite kao prvu misicnu artiju na pocetku treninga kada raspolazete sa najvise mentalne i fizicke svezine.

U slucaju izrazito "lenjih" listova preduzmite tzv SOK SERIJE koje ce vam u mnogome pomoci da razbijete sadasnji plato u razvoju muskulature lista. Ovo podrazumeva upotrebu vec poznatih vezbi ali sada u varijanti gigantskih serija, super serija, drop serija i sl.

Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #36 poslato: Avgust 09, 2007, 11:22:40 pre podne »

ma ti si sav modifikovan  :D :D :D
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #35 poslato: Avgust 08, 2007, 11:35:40 posle podne »

ah imam srece pa su mi listovi poprilicno ogromni ;D a nikad ih nisam ni vezbao ;D ;D ;D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #34 poslato: Avgust 08, 2007, 11:28:55 posle podne »

pa mogu, ali nepotrebno odvajanje treninga... ;)
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Avgust 08, 2007, 06:28:28 posle podne »

Ok Stevane, ali svi znamo o čemu se priča...
Listovi se mogu jačati nezavisno od butina..
A Miki će nam uskoro reći i kako ;)
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #32 poslato: Avgust 08, 2007, 05:28:43 posle podne »

a sto svi odvajate listove od nogu, pa oni su na nogama ?    >:( >:( >:(
trening listova "I" nogu... kada radis noge naravno da ces raditi i listove u istom treningu... ::) ::) ::)
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
mikiveliki
Gost
« Odgovor #31 poslato: Avgust 08, 2007, 05:23:57 posle podne »

Uskoro stize odogovor samo da ukradem vremena...sada bezim na trening, mozda bas za listove, Josephine!
Sačuvana
Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #30 poslato: Avgust 07, 2007, 07:20:25 posle podne »

Sorry sto kasnim, evo objasnjenja, naime, Danijela je otprilike pogodila o cemu se radi.
Sto se tice funkcionalnosti mojih listova, sve je u redu, sto se tice izgleda/oblika, i tu je sve u redu, medjutim, imam malo jace butine, nesto poput trkaca, u odnosu na deo od kolena na dole.
Htela bih da malo povecam misicnu masu na listovima, pa samim tim i obim. Oblik listova mi je pravilan.
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #29 poslato: Avgust 03, 2007, 04:50:02 posle podne »

Neka se javi Josephine...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Avgust 03, 2007, 03:50:38 posle podne »

koliko čitam devojka je mislila na povećanje obima listova.. i naravno niti hoće niti može "bilderske" listove (nema hormona za to) ali možda joj se čini da su joj listovi pretanki u odnosu na ostali deo tela...
Naravno to će i Miki potvrditi teško je menjati genetiku, ali ako neko može da pomogne to je MikiVeliki ;)
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #27 poslato: Avgust 03, 2007, 01:19:45 posle podne »

Koje su to vezbe za listove koje ce dovesti do povecanja njihovog obima, i da li se uopste tu ista znacajno moze uraditi?
Da li moze da se javi neko sa konkretnim rezultatima i merama?
Hvala

Pre odgovora jedno pod pitanje: Cemu veliki listovi, ili je zapravo cilj VELIKI=JAKI I MOCNI?

Ako je tvoj cilj da stvoris u funkcionalnom smislu upotrebljive misice lista kako bi bila skocnija, brza i eksplozivnija onda velicina ne mora biti u direktnoj vezi sa tim.

Ako te interesuje samo nacin da oblikujes svoje listove i povecas ih jer su sada ispod ocekivanog i u disbalansu sa ostalim delom tela to je opet druga prica...

I jednu i drugu pricu mogu ispricati.
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2007, 01:22:23 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #26 poslato: Jul 25, 2007, 04:50:18 posle podne »

Pa i nemas nekog velikog izbora sa vezbama...stojece i sedece podizanje na prste i sve ostalo su varijacije na to.Za obim ti vise utice radjenje stojeciih jer tako sav stres ide na gastrocnemius koji ima vise veze sa obimom od soleusa.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Josephine
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #25 poslato: Jul 11, 2007, 09:40:11 posle podne »

Koje su to vezbe za listove koje ce dovesti do povecanja njihovog obima, i da li se uopste tu ista znacajno moze uraditi?
Da li moze da se javi neko sa konkretnim rezultatima i merama?
Hvala
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 17, 2006, 07:25:57 pre podne »

Postoji vise dobrih vezbi koje ce fino oblikovati gluteuse. Svakako da su to pre svega cucnjevi koje treba raditi u vecem broju ponavljanja (15) i sa tehnukom dubokokg cucnja. Iskorak kao sledeca izvaredna vezba sa svojim varijacijama kao sto su nakoraci na uzvisenje. Mrtvo dizanje ispravlljenim kolenima  sigurno najvise pogadja ovu regiju iako tezina sa kojojm se ova vezba izvodi  mora biti strogo kontrolisana kako lumbalni deo kicemog stuba trpi velika opterecenja.

Sve u svemi kvalitetan i dobar trening za noge vodi ka kavlitetnom gluteusu. Postoji jos veliki broj parterskih vezbi na ovu temu ali o tome neki drugi put.

Ocekujem da i drugi forumasi dajusvoj doprinos u vidu predloga vezbi 
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2007, 01:18:07 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
Duh sa sekirom
Iron Man
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2796

Lord of Darkwood

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 16, 2006, 04:07:31 posle podne »

E posto je ovde rasprava o zenskim pitanjima isto me zanima za drugaricu koje su najbolje vezbe za gluteuse?
Sačuvana
"Woe to you, Oh Earth and Sea,
for the Devil sends the beast with wrath,
because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon
the number of the beast for it is a human number,
it's number is Six hundred and sixty six"
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.