TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:49:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteini & dekstroza  (Pročitano 16485 puta)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #19 poslato: Novembar 01, 2006, 09:01:34 posle podne »

ja pijem UVEK sa vodom i tako je najbolje,najbrze...
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
materijalmen
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 405


« Odgovor #18 poslato: Novembar 01, 2006, 05:52:50 posle podne »

Posele treninga proteine obavezno sa vodom, ja tako radim da obicno 40gr whey+70-dex. Nije toliko ukusan kao sa mlekom, ali tako brze absorbuje...znachi batali mleko...
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #17 poslato: Jul 27, 2006, 04:31:09 posle podne »

Napisao sam u postovima iznad, moze se piti sa mlekom OSIM u PWM obroku, odnosno nakon treninga.
Sačuvana
100% NATURAL.
casper71
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #16 poslato: Jul 27, 2006, 04:05:53 posle podne »


Citat
Procitao sam negde da dekstroza za 3 minute dospeva u krv, a za 40 minuta ima maksimalno dejstvo tj. skok insulina.
Za Whey protein sam procitao da dospeva za oko 30-40 minuta li nije bilo precizirano koji protein, jer u svakom slucaju izolat dospeva brze od koncentrata. Da li imas mozda neke podatke oko toga, za odredjene suplemente?

Pa bas otprilike tako, a sad vidi posle treninga ako uneses protein rastvoren u mleku umesto u vodi ti tu vremensku granicu upotrebljivosti proteina pomeras sto moze biti kasno za misic, poznato je da se mleko jako tesko vari odnosno sporo i da spada u namirnice koje najvise opterecuju stomak bez obzira da li se radi o mleku sa 0.9% mm ili 3.2% mm.

Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #15 poslato: Jul 27, 2006, 02:40:58 posle podne »

Citat
ekstroza ide u nas krvni sistem za 3 minute te prema znanstvenim istrazivanjima dozivljava vrhunac nakon 40 minuta. Whey isolat ce dostaviti slobodne te peptidski povezane amino acide u nas krvni sistem za 20-30 minuta - te kao sto svi znaju do tada ce visok stupanj krvnih secera (glukoze) prouzrokovati da nasa gusteraca oslobodi najjaci anabolicki hormon, koji je takodje hormon "zaliha" - INZULIN.

Verovatno nije isto vreme za neki biotech-om shit i dymatize.  ::)
Sačuvana
100% NATURAL.
mikiveliki
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jul 27, 2006, 02:05:54 posle podne »

To sto si procitao je OK, no ne znam na koje si peparate mislio kada si pominajo brzinu apsorbcije osim deksa, whey-a i sl.?
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #13 poslato: Jul 27, 2006, 02:04:24 posle podne »

@mikiveliki
Procitao sam negde da dekstroza za 3 minute dospeva u krv, a za 40 minuta ima maksimalno dejstvo tj. skok insulina.
Za Whey protein sam procitao da dospeva za oko 30-40 minuta li nije bilo precizirano koji protein, jer u svakom slucaju izolat dospeva brze od koncentrata. Da li imas mozda neke podatke oko toga, za odredjene suplemente?
Sačuvana
100% NATURAL.
mikiveliki
Gost
« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2006, 01:19:46 posle podne »

IZA TRENINGA OBAVEZNO SA VODOM!!!

ZASTO?

Period iza treniga je vrlo specifican po pitanju vaznosti unosa prostih UH, kvalitenih izvora Ak, glutamina, creatina, vitamin C i E i sl.

Osim sto je vazno da se ove materije unesu u optimalnim kolicinama mnogo je vaznije da njihova apsorbcuija bude sto brza bas iz razloga sposobnosti organizma da u prvih 1h nakon treninga okrene procese iz faze katabolizma u anabolicku fazu.

Mesanjem whey-a sa mlekom ucinili bi sebi veoma losu uslugu kako bi kazeinat iz mleka u mnogome usporio brzinu apsorbcije uzetog whey-a

Prica je tekla i u prvacu uzimanja whey-a izmedju obroka. Ne vidim zasto bi to bila losa navika, jer bolju uzinu od vaseg omiljnog sejka sa whey proteinom i u kombinaciji sa mlekom  necete naci. Sa druge strane nivo Ak u krvi potrebno je tokom celog dana odrzavati na visokom nivou bilo da ste "u masi" ili " u definiciji"
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2006, 10:29:33 pre podne »

Pogledaj kada proizvodjaci WHEY-a (u opisu proizvoda) preporucuju uzimanje. Ja licno ne uzimam izmadju obroka, jer mi zvuci banalno i na definiciji sam, ali ima momaka koji uzimaju po 3-4 puta dnevno kao sto proizvodjac preporucuje.
A zasto whey s mlekom? Zato sto ima nekoh osoba kojima se ne svidja ukus sa vodom, i ne moga takvog da piju sto ne znaci da ne treba da prestanu piti whey. U svakom slucaju bolje jeste sa vodom, ali ne vidim razlog zasto ponekad ne smesati whey u mleko. Naravno ne posle treninga.  ;D
Sačuvana
100% NATURAL.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2006, 09:43:36 pre podne »

ne vidim kakva je svrha konzumiranja wheya izmedju obroka ,a narocito uzimanje wheya sa mlekom , sto bi uzimao whey i mleko
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2006, 08:01:00 pre podne »

Ne vidim zasto bi neko pio sa vodom ako radi masu? Moze slobodno sa mlekom 0.9%mm. Iza treninga ipak sa vodom, ali izmadju obroka ili kako vec uzima moze sa mlekom.
Sačuvana
100% NATURAL.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2006, 06:49:07 pre podne »

nema tu nista individualno , posle treninga obavezno sa vodom , ustvari stalno bi trebalo da se piju sa vodom
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2006, 11:15:50 posle podne »

@gale
To je individualno. Ako si na definiciji bilo bi preporucljivo piti sa vodom, ili eventualno mlekom 0.9% mm.
Sačuvana
100% NATURAL.
gale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8


najsnazan,tepac,karatist...

« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2006, 10:49:13 posle podne »

Da li posle treninga proteini i dekstroza mogu da se piju sa mlekom ili mora voda?
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2006, 08:02:37 pre podne »

 8) 8) 8)
To je ja bi rekao majka svih sejkova posle treninga.
Naravno,kao neko ko je uvek za jace varijante,
dodao bih tu i kreatin i glutamin.
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.