TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 11:03:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Antidoping bullshit  (Pročitano 15909 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #36 poslato: Novembar 24, 2010, 07:04:31 posle podne »

Efedrin nije toliki problem koliko 15 efedrina dnevno. Pre par godina sam pričao sa juniorom, takmičarem iz Londona i u poslednjih mesec dana je dogurao do 16 efova dnevno...kaže da je u mirovanju imao 160 otkucaja u minuti...realno ljudska glupost je problem, a ne ef ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #35 poslato: Novembar 24, 2010, 06:28:59 posle podne »

Pa znas zasto su umrli?

...nice glupljeg nego efedrina... to mozak tih istih fudbalera dolazi do tacke raspravljanja, a ne trening. cak stavise, verovatno nisi bili najspremniji kada im je organizam doziveo sok i udar od kicka od efedrina...

msm samoubistvo...
Sačuvana
Milan.vitalikum
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


VAŠE TELO VAŠ ŽIVOT

www.vitalikum.rs
« Odgovor #34 poslato: Novembar 24, 2010, 08:35:50 pre podne »

Napisao sam kolektivni sportovi jer sam 15 godina trenirao fudbal i igrao sam u drugoj ligi. Nisam napisao ali sam mislio na sve kategorije sportista od juniora pa na dalje.Mnogi momci su upropastili svoje zdravlje bas iz tog razloga jer se ne radi strucno i zahteva se mnogo vise nego sto organizam moze da podnese.npr. kad imas 17 godina i imas po 13 km samo suvog trcanja na treningu pored svega ostalog.Hocu da kazem da nije svima potrebno 13km za efekat koji tim treningom treba postici,nekom je potrebno 8 nekom 6 a nekom 15...Pogledaj samo koliko je fudbalera umrlo na terenu u zadnjih 15 godina a igrali su u najvecim klubovima koji ogromnu paznju poklanjaju medicini i ishrani... Sve su to cinjenice i posledice nestrucnog rada od najmladjih kategorija... 
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #33 poslato: Novembar 23, 2010, 05:50:44 posle podne »

Slazem se, ali ja bih rekao da za nas to nije ekstremno, jer je vremenom telo naviknuto i prilagodjeno je na sav stres t.j. trening i trkanje t.j. tamicenja, utakmice...

To za nekog ko gleda sa strane jeste ekstremno ali za profi sportistu je to uobicajeno. jer sve sto je ekstremno moze samo retko da se radi, t.j. samo na par trka ili u par situacija sportista dolazi do te granice gde se postavlja pitanje da li je zdravo ili nije... ali opet se vracamo na ono da se neko i napije par puta godisnje pa mu dodje iste...

ali poenta je jasna, nije med i mleko, moze biti ne povoljno ali i ne mora... stalno se spominje mlecna kiselina, kako unistava misice i telo, ali ako se vodi racuna o oporavku o unosu antioksidanata i ako se sportista oseca zdravo sto je po meni najbitnije, mislim da onda nema problema...

vise tu indirektnih nezeljenih dejstva ima tipa eto u sportovima izdrzljviosti zbog neverovatnog metabolic rate-a jedu kao zivotnije pa kada prestanu sa aktivnoscu ili smanje dolazi do gojenja, mada je to najvise karakteristicno za bicikliste jer oni nekako bas preseku to kada zavrse karijeru.

ja sam srecan da tiriatlon ljudi nikada ne prestaju t.j. bivsi pro i dalje rade sve i bukvalno dede treniraju ova tri sporta u jednom :D
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #32 poslato: Novembar 23, 2010, 05:23:44 posle podne »

Au sta ti napisa ovde. To je tako besmisleno uporedjivati i uopstavati da je smesno,.
Sve je ne zdravo ako covek ne vodi racuna. Svakako da ako sportista ne vodi racuna da moze da narusi zdravlje, ali ako imalo voli svoje telo moze samo blagodeti imati od istog... Mislim ne moze me niko uporediti u suprotno jer treniram 20 -35 h nedeljno vec godinama, i u kakvom je pravcu triatlon uticao na moje zdravlje, osecaj i td, to se ne moze recima opisati...

ne znam zasto si koletivne sportove napisao, pa kod njih moze samo lose uticati ako se ne trude dovoljne, ugojice se :D

sve sto je ekstremno ne valja.Profi sport je ekstremna verzija sporta jer se telo dovodi do granice i preko sve zarad rezultata.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: Novembar 23, 2010, 04:23:10 posle podne »

Au sta ti napisa ovde. To je tako besmisleno uporedjivati i uopstavati da je smesno,.
Sve je ne zdravo ako covek ne vodi racuna. Svakako da ako sportista ne vodi racuna da moze da narusi zdravlje, ali ako imalo voli svoje telo moze samo blagodeti imati od istog... Mislim ne moze me niko uporediti u suprotno jer treniram 20 -35 h nedeljno vec godinama, i u kakvom je pravcu triatlon uticao na moje zdravlje, osecaj i td, to se ne moze recima opisati...

ne znam zasto si koletivne sportove napisao, pa kod njih moze samo lose uticati ako se ne trude dovoljne, ugojice se :D
Sačuvana
Milan.vitalikum
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


VAŠE TELO VAŠ ŽIVOT

www.vitalikum.rs
« Odgovor #30 poslato: Novembar 23, 2010, 08:22:20 pre podne »

Odavnoo je dokazano da vrhunski sport narusava zdravlje ne samo zbog dopinga nego i zbog treninga koji cesto nije izbalansiran sa mogucnostima pojedinca. Naravno ovo se uglavnom odnosi na kolektivne sportove mada i ostali u tome ne zaostaju... Sam tempo treninga i takmicenja nosi sa sobom mnogo vece posledice koje doping vremenom samo potpomaze. Mnogo brze se danas "potrosi" sportista nego ranije ali ima bolje rezultate...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Novembar 23, 2010, 07:53:25 pre podne »

AMEN, brate!
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #28 poslato: Novembar 23, 2010, 05:25:30 pre podne »

nije ostavilo zbog testosterona ili gh ili bilo kog drugog AAS,nego zbog efedrina/kokaina sve to sa kofeinom i pitaj Boga jos kojim stimulansom ;)

bas to...kao sto nijedan bodibilder nije umro od steroida vec od diuretika i painkillera

a to doping ukinut zbog etike...pa verovatno kao,ali to je samo fasadica.

mislim sad se u doping svrstava kreatin...misim jbt...ako ti nadju malo visi kreatinin,oma padas kontrolu,uskoro ce biti propis da nesmes ni belancevine da unosis...i sve to da bi ameri i njihova WADA uzeli najvise medalja i bili giga kul i najbolji u svemu.Za njih ce garantovati Obama,Bush il ko vec tada bude bio,a ostalima ce da udaraju suspenzije ako im nadju tragove brokolija u krvi...

a da je doping zdrav,fala bogu da nije,niti je profi sport uopste zdrav cak i bez dopinga
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #27 poslato: Novembar 23, 2010, 12:03:07 pre podne »

nije ostavilo zbog testosterona ili gh ili bilo kog drugog AAS,nego zbog efedrina/kokaina sve to sa kofeinom i pitaj Boga jos kojim stimulansom ;)

Ahahahaha - biciklsti tuše! :D
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1458

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #26 poslato: Novembar 22, 2010, 10:45:34 posle podne »

nije ostavilo zbog testosterona ili gh ili bilo kog drugog AAS,nego zbog efedrina/kokaina sve to sa kofeinom i pitaj Boga jos kojim stimulansom ;)
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Novembar 22, 2010, 07:57:23 posle podne »

Alene imaj u umu da je sport sirok pojam, i da mozda pravilna upotreba ne mora nuzno da skudi, ali u sportovima izdrzljvosti itekako zna. Sad da li zbog ne pravilnog uzimanja, ne pravilnog izbora i td... to su teorije.
Zalosna cinjenica je da je mnogo sportista ostavilo zivote na putevima i terenima sirom sveta, upravo zbog dopinga...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #24 poslato: Novembar 22, 2010, 06:41:38 posle podne »

kako znas da ne skodi zdravlju ?

Pogrešno čitaš, nigde ja nisam rekao da nešto škodi ili ne škodi, nego sam izneo ono što su zvanični stavovi svih zvaničnih tela povodom dopinga, a to je da se doping ukida zbog etike, a ne zdravstvenih problema, da je suprotno postojali bi konkretni dokazi o bilo kakvoj prednosti/štetnosti dopinga. Ovako većina ostaje na anekdotalnim dokazima.

Ukoliko je neko ovde shvatio da ja zauzimam strane, daleko bilo, ja sam samo osetio potrebu da iskritikujem tekst jer verujem da Jovanović kao pisac ima mnoštvo talenta i da puko prepričavanje BSF je malo ispod njega...ovo je moje skromno mišljenje, naravno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 930


« Odgovor #23 poslato: Novembar 22, 2010, 04:54:47 posle podne »

Ajde još jednom da se oglasim. Zašto je ova cela priča toliko mozgočeskalica (:P) izemĂ°u ostalog.

Ima u celoj priči i ono što prodaju kao "etička" strana. Kao, ako se ti dopinguješ na takmičenju, nisi fer prema ostalima jer nisu svi jednaki i nisi ustvari pobedio ti nego je to sve od tvog dopinga.

To da neko nije fer zbog dopinga je glupost, sve i da je jedini "dopingovan".
1- Sport se ZASNIVA na nejednakosti. Da smo hteli jednakost u sportu, onda svi treba da imaju iste uslove treniranja, isti fond, iste vrhunske trenere, a čak bi morali da imamo kategorije timova-klonova jedne iste osobe, kako svako od nas ima drugačiju genetiku.
2- Nikada to nije samo doping. Džaba tebi sav doping ovog sveta ako ti nisi potrošio brdo krvi, suza i bola da bi stigao gde jesi.

BRAVO !
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5115


« Odgovor #22 poslato: Novembar 22, 2010, 03:07:22 posle podne »

kako znas da ne skodi zdravlju ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.491 sekundi sa 18 upita.