TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:38:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilno kombinovanje hrane  (Pročitano 5958 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Decembar 20, 2010, 09:54:03 posle podne »

Verovatno ima ljudi kojima prija ovakav način ishrane, ali zaista ne misllim da treba da bude opšte pravilo
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Decembar 15, 2010, 07:05:13 posle podne »

Pre nekoliko godina sam bila oduševljena ovom teorijom, čitala sam "Fit for life" knjigu Harvey i Marilyn Diamond-a... ima nešto u tome... probala sam i ono što je zagarantovano je viši nivo energije, lakše varenje... detoksikacija organizma...
ali na duže staze po meni neizvodljivo, jako je teško praktikovati ovakav način ishrane u dugoročnom vremenskom periodu...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #11 poslato: Decembar 15, 2010, 04:39:16 posle podne »

Da se zna ovo su predlozi - Mr sc. Branka P. Trbovic-a.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Decembar 15, 2010, 02:53:24 posle podne »

Ja kombinujem sve pa mi nikada nije predstavljalo problem.Mozda nekome drugome hoce,ali jednostavno dugo sam vec na sebi probao sve i svasta od ishrane pa znam tacno kako na sta reagujem.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Decembar 15, 2010, 02:43:59 posle podne »

Ova priča dolazi sa raznih strana, a uglavnom iz priča ljudi koji više vode računa o ishrani da bi održavali zdravlje, a ne gledali na hranu kao način da kontrolišu svoj izgled. Recimo pravilnim kombinovanjem makro i mikro elemenata se postiže odreĂ°en balans u organizmu što se tiče ph vrednosti krvi i samim time smanjuju zapaljenski procesi koji se dešavaju unosom odreĂ°ene vrste hrane. Nisam se previše interesovao na ovu temu, samo površno, ali recimo ishrana bogata proteinima povišava nivo ph vrednosti krvi, zato se preporučuje zeleno povrće da bi se smanjila ph vrednost i td. Verujem da je ova priča više vezana za tako nešto.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Decembar 15, 2010, 01:56:04 posle podne »

Meni dosta toga ovde zvuci neozbiljno, pogotovu ovo ponistavanje proteina. Nego da se ja nadovezem na Senkovica, negde sam naleteo da ne treba kombinovati izvore slozenih UH u obroku (tipa pirinac i krompir), pa ako moze komentar.
Mozes kombinovati sve.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #7 poslato: Decembar 15, 2010, 11:59:29 pre podne »

Mozes kombinovati sve zivo dok god si pogodio makroe, tj P UH i masti.
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #6 poslato: Decembar 15, 2010, 10:50:55 pre podne »

Meni dosta toga ovde zvuci neozbiljno, pogotovu ovo ponistavanje proteina. Nego da se ja nadovezem na Senkovica, negde sam naleteo da ne treba kombinovati izvore slozenih UH u obroku (tipa pirinac i krompir), pa ako moze komentar.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #5 poslato: Decembar 15, 2010, 10:15:18 pre podne »

Takodje sam negde citao da proteini iz mesa, jaja i mlecnih proizvoda imaju razlicito vreme razlaganja(varenja) u zeludcu te da ih netreba zajedno jesti jer zbog tog razlicitog vremena unistavaju jedni drugog. Jel to tacno?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #4 poslato: Decembar 15, 2010, 09:21:39 pre podne »

Kazu meso,riba i jaja su namirnice koje zamenjuju jednu drugu te ih netreba koristiti u istom obroku niti sve tri u istom danu. Najbolje se kombinuju sa lisnatim povrcem(spanac,blitva,kopriva) ili sa nekom drugom vrstom povrca, sem krompira kao jedinog dodatka.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2010, 09:12:56 pre podne »

A pazite ovo kazu da za nepravilan obrok potrebno je praviti 8 sati pauzu.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2010, 09:11:28 pre podne »

Tako posle konzumiranja: svezeg voca/ vodenasto voce, potrebno je napraviti pauzu od 30min.; banane,urme i suvo voce 1sat; posle sveze salate od povrca 2sata; pravilno kombinovan obrok bez mesa 3sata a sa mesom 4 sata.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2010, 09:07:56 pre podne »

Jedno od nacela pravilne ishrane je da za svaku vrstu hrane postoji vremenski period posle koga ne bi trebalo konzumirati drugu vrstu hrane
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.