TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 08:28:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najzad i meni pomoc oko dijete :)  (Pročitano 19347 puta)
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #60 poslato: Februar 01, 2011, 10:42:34 pre podne »

Evo ljudi i ja da vam se javim i zahvalim na izradi moga plana za skidanje masti:-)
Vezbao sam 4-5 puta nedeljno jeo meso svo na vodi,ribe,govedinu,junetinu,svinjsko ma sve,malo povrca brokoli karfiol krastavac i jos poneko (sveze) od zacina samo malo soli koristio 4 litra vode pio,bcaa uzimao,take one... I sledeci rezultati su za ne znam koliko dana ,manje od mesec skinuo sam 7-8 kila osecam se fenomenalno...
Ali idem dalje jos mesec dana ako ne bude svo salo iscezlo idemo jos mesec jer imam volje pa mi se moze :-D
Hvala svima jos jednom i javljam se za koju nedelju...poz :-)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #59 poslato: Januar 10, 2011, 10:26:53 posle podne »

E Marko to za budjenje zbog izbacivanja tecnosti,budim se da odem do wc to jednom u toku noci sigurno,a to za trening pre spavanja pa pomericu nekih 2 sata pre spavanja...nadam se da ce pomoci,bukvalno mi san kvari sve ustajem nervozan  a moram da kucam na kompu,umorniji sam i tako dalje...hvala za savete ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #58 poslato: Januar 10, 2011, 09:55:03 posle podne »

Biće da je do toga što uradiš trening i odmah ideš da spavaš... mislim sam si objasnio problem... podigneš adrenalin i druge hormone stresa na treningu i sad treba da spavaš... teško
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #57 poslato: Januar 10, 2011, 09:47:21 posle podne »

Ukoliko koristis bilo koji suplement koji ima u sebi kofein to radi sto ranije u toku dana.Drugi razlog moze biti i smanjeni unos hidrata i natrijuma,dovesce do povecanog izbacivanja tecnosti narocito u vecernjim casovima,sto moze poremetiti kontinuitet sna.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #56 poslato: Januar 10, 2011, 07:35:28 posle podne »

probaj da treniraš malo ranije, (ako treniraš uveče), i nemoj da klopaš tešku hranu pre spavanja....

mislim da ti je melatonin kao suplement za bolji san još uvek nepotreban
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #55 poslato: Januar 10, 2011, 06:46:36 posle podne »

Eto da nije mene ne bi ni doslo do ovoga :P salim se naravno...stao sam zbog praznika sa dijetom ali evo sad krecem 3 puta nedeljno cu raditi kardio 5 puta tegove imam ...e sad posto je ovo moja tema :) imam jedno pitanje...imam problem sa nepavanjem...:( to mi je bash problem jer napredovanje i zavisi u vecini od sna i odmora...e sad problem je sto spavam 6-7 sati i to je to...ne znam zasto obicno uradim trening i legnem da spavam...imate li neki savet,bash bi mi pomogao...moram da napomenem da trebam da postanem informacioni i software-ski inzenjer i radim stalno na kompu...jel mozda to razlog nesanici ??? hvala pozdrav :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #54 poslato: Januar 10, 2011, 12:57:07 posle podne »

Stavićemo ovu računicu pod sticky, za sve buduće dilemi izmeĂ°u nepreraĂ°ene surutke i wheya. ;D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #53 poslato: Januar 09, 2011, 09:40:25 posle podne »

Pa mora biti tako, ma sta bilo u pitanju :) ako je nesto jeftino, znaci da je dobro upakovano, i da treba preracunati opet :)

Odlican primer Roberte. Jer sve ima svoju cenu, stoga ako se placa nesto, zna se zasto se placa. Placa se kvalitet to je sva filozofija. Naravno, postoje granice kada se placa proizvod ili ime, a primer sa surutkom je bas bukvalan pa je odlicno posluzio.

Tako da mislim da smo razresili kompletnu pricu oko surutke u prahu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #52 poslato: Januar 08, 2011, 05:03:52 posle podne »

Hvala, hvala! :)

Volim tako da stavim stvari na papiri i vidim šta dobijam. Tako sam davno zaključio da ni whey zapravo nije ništa skuplji u odnosu na druge stvari(koje se redovno koriste), ako ga koristimo kada nam je i najpotrebniji - posle treninga.

Ajmo i o tome ukratko. :) Kutija od 920g wheya nosi 30 serviranja i košta 2.300 din, tj. 77 din po serviranju. Nedeljno imamo, recimo, 4 treninga x 77 din = 308 x 4 nedelje(mesec) = 1.232 din. Da ne navodim primere na koje sve smešne stvari ljudi mogu da potroše taj novac ne mesečno, nego i nedeljno. Tako da whey zaista nije skup. 920g traje 2 meseca.

E, sad, naravno da je skup za one koji misle da će od što više wheya više i da se nabilduju, pa ga unose 100 i više grama dnevno. Ali, to je već druga grupa ljudi. ;D :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #51 poslato: Januar 08, 2011, 04:35:12 posle podne »

Ja sam baš računao i mogu reći da i nije toliko jeftina. Jeftinija jeste, ali nije to baš toliko koliko se misli.

Ukratko. 920g nekog wheya od 76%, nosi oko 700g čistog proteina i košta 2.300 din(maloprodajna cena, bez dodatnih popusta). 500g surutke(150din) nosi 60g proteina. 700g proteina unetih preko surutke, koštalo bi oko 1.700 din. Znači, skoro 6kg surutke može da nosi istu količinu proteina kao 920g nekog whey proteina.

Meni 920g wheya traje 20 ak  dana, a nema govora da unosim 7-8kg surutke i tu silnu laktozu mesečno(kao kad ne bih imao whey). Saberi-oduzmi, whey vredi svaki dinar u odnosu na nepreraĂ°enu surutku.

Dobra matematika, svaka čast :)

Ni ja ne znam čemu takva bojazan od proteina. Znam da ih neki izjednačuju sa steroidima, pa ih se zato plaše.
Naravno nikoga ne plaši šta ima recimo u viršlama, ali ne daj bože da se uzme čist protein
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #50 poslato: Januar 08, 2011, 11:16:04 pre podne »

Ja sam baš računao i mogu reći da i nije toliko jeftina. Jeftinija jeste, ali nije to baš toliko koliko se misli.

Ukratko. 920g nekog wheya od 76%, nosi oko 700g čistog proteina i košta 2.300 din(maloprodajna cena, bez dodatnih popusta). 500g surutke(150din) nosi 60g proteina. 700g proteina unetih preko surutke, koštalo bi oko 1.700 din. Znači, skoro 6kg surutke može da nosi istu količinu proteina kao 920g nekog whey proteina.

Meni 920g wheya traje 20 ak  dana, a nema govora da unosim 7-8kg surutke i tu silnu laktozu mesečno(kao kad ne bih imao whey). Saberi-oduzmi, whey vredi svaki dinar u odnosu na nepreraĂ°enu surutku.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #49 poslato: Januar 08, 2011, 11:02:39 pre podne »

Naravno da znam sta je whey protein mora biti iz necega ...ma surutku ne zamenjujem za protein samo kazem da ako je tako jeftina a ima dobrih minerala i vitamina onda jednom na dan nemoze skoditi moze samo pomoci jos ako bebe koriste kao sto kazete e onda mora da je barem zdravo i dobro a laktoza ko laktoza...evo ja sad od kad mi je Marko rekao nemoj laktozu ja je ne stavljam usta,pijem samo mleko bez laktoze hvala bogu ima ga kod mene u Idei:-)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #48 poslato: Januar 07, 2011, 09:23:46 posle podne »

Daniele za bebe je namenjem valjda. Za bebe bas ima dosta stvari koje su dobre, znas sigurno bolje od mene, valjda njih ne smeju da truju...

Za kvasac sam napisao kao izvor B vitamina. Napisao sam da mi je mama donosila pre vise od 10 godina, znaci 90ih, kada bas i nije moglo da se nadje 5 razlicitih kompleksa vitamina B :) a sa obzirom da radi u pivari donosila mi je pravi iz fabrike. dobra stvar takav, ali iz apoteke ili zdrave hrane ako je u prahu vec se postavlja pitanje.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #47 poslato: Januar 07, 2011, 09:02:30 posle podne »


PS whey engl. = surutka srpski ;)

To je zapravo i suština te "velike fame" zvane Protein. Ljudi uglavnom i ne znaju šta znači whey. Da na kutiji velikim slovima piše "Protein surutke" možda bi na to gledali drugačije.
Ja sam doživeo čak i to da su ljudi čak bojažljivi i kad kupuju obične vitamine u radnji. Jedan me čak pitao za Take One da li je to čist vitaminski preparat ili ima i proteina u njemu. Ako ima proteina, ne bi ga kupio.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #46 poslato: Januar 07, 2011, 12:44:01 posle podne »

Pa ja sam platio na akciji u mojoj idei na bezaniji 147 din:-) pola kg:-) ,pise da ima 12 minerala ne znam koliko vitamina ukus prirodan po malo odvratan ali ono zbog laktoze ne bi pio mada mislim da od 10 grama doze ujutru ne moze nista da se promeni... A sto se tice whey i surutke u prahu ma o tome ne treba raspravljati whey je daleko bolja stvar kakva surutka:-)

Niko ne poriče da u surutki ima i minerala i vitamina.. ali piti je kao izvor proteina je bezveze...

PS whey engl. = surutka srpski ;) mislio si da je protein surutke bolji od cele surutke :)

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.