TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:52:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: neke osnove u ishrani  (Pročitano 2978 puta)
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2011, 01:26:56 posle podne »

hvala na savetima...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2011, 01:03:24 posle podne »

186 cm , 80 kg...sve umereno...napredujem u teretanu solidno al malo mi se slabije vide trbusnjaci sad :D

Evo ti link mojih postova gde sam do detalja pisao o svojoj ishrani procitaj moze ti pomoci:
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0

Naravno nema svako mogucnosti da se tako hrani ali to je neko pravilo kako bi trebalo s tim sto se naravno moze malo kombinovati suplementima i varirati sa uh itd...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2011, 01:54:48 pre podne »

Jbga ako si se ogranicio na pekaru, vidi da uzmes ako ima nesto sa nekim izvorom proteina, a da ne bude bas masan burek.
Vocke kao obrok nemoj da racunas, imaj na umu da i one imaju secera (fruktozu) koja masti pa samo umereno.

Za dorucak dodaj i izvor UH, super bi bilo ovsne pahuljice, moze i neki crni/integralni hleb, smo ne mora neki bas slatki musli.

Samo tuna mi je slab obrok za posle treninga, dodaj izvor UH (krompir, pirinac), mozes jaja bez obzira da li si ih doruckova. Obe ove opcije (tuna/jaja) ce ti mozda brzo dosaditi, neko mesce bi ovde bilo najbolje. Vocku koju si pominjao je bolje isto ovde posle treninga.

Vidi da unosis dovoljno proteina, krkaj povrca koliko oces (krompir nije povrce ali je dobar izvor UH)
Onaj kikiriki sto si pominjao mozes jesti ali smanji gramazu. Inace srecnije su ti opcije orasi, lesnik, bademi (mada i skuplje)

Vidi menjaj ishranu postepeno u skladu sa svojim mogucnostima, kolicinu hrane prilagodi prema tome da li se mastis/mrsas a za ovo ti je najbolje merilo ogledalo.

I citaj forum, kopaj po temama i vremenom ces shvatiti kako sve to treba da izgleda i lako ces sam sastavljati svoju ishranu.
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2011, 11:49:04 posle podne »

kako da izmenim tu uzinu??? nznm sta bih mogao drugo da kupim...ovo je najzdravije sto ima veruj mi...jedino da od kuce nosim, a to mi se ne radi..
sta mislis o ovome?
dorucak-3 jaja na oko ili kuvana
-uzina prva-samo jogurt? ili sta tu da stavim...nznm stvarno
-druga uzina-imam pekare oko skole? nznm sta bih mogao kvalitetnije da uzmem
-uzina oko 12 kad se vratim je vocka neka
-rucak-meso neko
-uzina opet -moze li opet vocka neka? ili opet meso?
-trening
-whey posle i vecera tunjevina ? da li dolaze u obzir jaja posle ako ih prethodno nisam jeo ujutro?
-whey pred spavanje
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2011, 11:28:08 posle podne »

186 cm , 80 kg...sve umereno...napredujem u teretanu solidno al malo mi se slabije vide trbusnjaci sad :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2011, 11:16:25 posle podne »

Daily Value - preporuceni dnevni unos makro nutrijenata (proteina, masti i ugljenih hidrata)
Dobro je sto imas ceste obroke, ali bi trebalo da se potrudis da imas izvor proteina u svakom od njih, a pri tome mislim na proteine zivotinjskog porekla (meso, jaja, riba, nemasni sir)
Uvece gledaj da je unos UH sto manji.

Ti proteine unosis samo za rucak i posle teretane tunu i prasak na kraju. Stapici su velikom vecinom smesno loseg sastava po kvalitetu.

Prasak sa mlekom OK pred spavanje mada sam ja vise pristalica ako mora prasak onda sa nekim mastima (orasi, bademi i sl.)
Vidi zameni tu fetu makar nekim manje masnim sirom, tu slobodno ubaci i neke UH posto je posle treninga, a jogurt makar smanji, jer iako je mozda sa malim procentom masti ima laktoze (mlecni secer) a kasno je.

Jutarnji obrok bi mogao da bude makar sa manje secera, ne treba ti da drpas insulin tako  rano na prazan stomak. Dobra opcija za proteine ujutro jaja/belanca.

Mnogo ti bre 150g kikirikija, vidi ove uzine izmeni kako mozes da budu kvalitetniji, kao i ostale obroke, koliko si u mogucnosti, pa napisi onda na sta to lici.

Inace visina/tezina, da li se lako mastis/gubis na kilazi?
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2011, 10:57:00 posle podne »

citao sam ....moze li neki predlog za izmenu programa ,sta da izbacim ? i sta je DV? :P
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2011, 10:53:45 posle podne »

Proteini prste na sve strane!
30g iz tune i ponekad iz piletine (verovatno oko 40g)
Pa dobro nekada cak i prebacis DV od 50g. :D

Citaj malo po forumu ishrana je katastrofa, mnogo losih UH.

P.S. Riblje stapice mozes slobodno da otpises kao izvor proteina.
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2011, 10:26:36 posle podne »

misljenje o mojoj ishrani ? obicno ovako,posto idem u srednju sk budim se u pola 7
-za dorucak imam 2-3 parceta margarina i meda
-posto imam dva odmora u skoli...
za prvi odmor jedem jednu kiflu i jogurt
-za drugi odmor 150 grama kikirikija nemasnog neslanog
-kad se vratim iz skole neku vocku pojedem
-rucam obicno neko meso(piletina ,nekad riblji stapici, obicno je tu krompir kuvani,nekad palacinke :D sve zavisi kako mi se jede
-opet za uzinu imam jednu porciju keksa i mleka i to sat vremena pre teretane i pola sata pre teretane pola merice whey proteina(to ponekad sam)
-posle teretane imam mericu whey i to pijem odma
-kad se vratim kuci za veceru tunjevina i feta sir i 2 jogurta
-i pred spavanje merica whey proteina sa mlekom (lezem u pola 10 tako da imam malo vise od 8 sati sna)
sta mislite o ishrani? :)
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2011, 09:10:04 posle podne »

ok su palcinke ako si umeren ,ja na znam to da radim sa palcinkama pa malo redje,ali kad ih jedem izvrnem se :),zavisi koliko si jeo ali praktikuj 1.5 sat...
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2011, 09:01:34 posle podne »

idem u teretanu i trebaju mi neke osnove u vezi ishrane..uglavno sam dosta citao po forumu i dosta sam pohvatao...
znaci kad sta da jedem...u to spada kad npr je najbolje vreme da jedem tunjevinu ,kad jaja( i kakva je najbolje da jedem ,kuvana ,pecena i to)
sta mislite o palacinkama? koliko da mi bude razmak izmedju od pocetka treninga i jela pre treninga?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 19 upita.