TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395266 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:50:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280527 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #624 poslato: Mart 15, 2012, 11:26:57 posle podne »

U sustini ti BF mozes da svedes na jednocifren broj i bez kardija ukoliko jako treniras i umes pravilno da se hranis.Ukoliko ga radis onda bolje ujutru,Sto se hidrata tice ja skoro nikada ne spustam ispod 100 g cak i na strogim dijetama,osim par dana pre takmicenje.A rotacije idu individualno i ne mogu ti reci cifru jer ja hidrate nikada ne brojim vec zavisno od treninga i unosa proteina prilagodjavam i nihov unos i slusam kako mi organizam reaguje i pratim formu.
Sačuvana
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #623 poslato: Mart 15, 2012, 07:07:16 posle podne »

Pozdrav. Zamolio bih te za savet.
Trenutno radim na definiciji pa me zanima tvoje mišljenje u vezi par stvari. Da li misliš da je bolje da radim kardio ujutru na prazan stomak
ili posle tegova (klasičan-lagan tempo do 1h ili hitt). Jutarnja varijanta mi nije problem kao ni ova posle tegova jednostavno bih voleo da znam koja je od ove 2(3) efikasnija?
Ishranu sam postepeno sredjivao i sada se zasniva na piletini, jajima, mladom siru, riba, pirinadz, krompir, ovsene i svežim salatama. Od voća samo jabuke ponekad na prazan stomak u prvom delu dana. 2-3 puta nedeljno čaša mleka...
Od supsa sam skrpio za bcaa, whey, monohidrat i naravno multi. Znam da monohidrat povlači malo vode i da to nije poželjno na defki ali mi treba nešto za snagu a samo sam za njega imao dovoljno keša. E sad pošto treniram 4 puta nedeljno uzimam po 10g bcaa pre u toku i posle, whey 1 merica pwm, dex 30g pwm, 5g monohidrat ujutru i 5g pwm. Kako da uzimam ove supse ako odradim jutarnji kardio (nekako bi možda mogao da navučem 40g bcaa u dane treninga) ?
I da li možeš da mi kažeš neka osnovna načela rotacije uh koju ti primenjuješ. Jer sam naišao na mnogo varijanti rotacije, a da napomenem da mi se 0uh u danu baš i ne dopada, pa ako može neki predlog bez tih 0 uh dana? Ukoliko kažeš da mora i toga ću se pridržavati :)
Hvala!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #622 poslato: Mart 14, 2012, 08:57:16 posle podne »

Predpostavljam da je ovo trenutna ishrana a da je ranije bilo drugacije?
Prva greska je sto nemas u dorucku protein,ako izoztavim ovu casu mleka.Ono gde svi grese je sto smatraju da iz jogurta i mleka goje masti,a zapravo problem je mlecni secer laktoza...tako da za dorucak mozes casu jogurta,mleko izbaci kao i ovaj limun ujutru na prazan zeludac moze samo da steti,
Dakle dorucak par belanaca jedno zumance ,moze ovsene i li crni hleb..budi obazriva i sa vocem to je slicno kao i slatko takodje izaziva skokove insulina,ubaci malopirinca i krompira i tako neces imate drasticne oscilacije i potrebu za slatkim i svaki 7 dan kada odmaras slobodno pojedi i nesto slatko ali to postepeno koriguj.
Sačuvana
chocolategirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #621 poslato: Mart 14, 2012, 03:09:53 posle podne »


Prvo treba da korigujes postepeno ishranu,a zatim od suplementacije mozes uzeti whey protein,ukoliko finnsijski mozes ubaci i bcaa ,glutamin i neki sagorevac ili samo uzmi whey ali akcenat je na ishrani !Mozes napisati kako si se do sada hranila pa da ti napravim neki uopsteni plan ishrane za naredni period.


Hvala.
Evo ukratko moj nacin ishrane ( koji mogu da kazem da je blago katastrofalan), inace vodim dnevnik nishrane. Cim ustanem na prazan stomak popijem solju mlake vode, solju domace surutke i 1 iscedjen limun. Dorucak, posle nekih 15-20min, uvek isti (jer to obozavam); 3 kasike ovsenih pahuljica, 1 kasika mlevenog lanenog semena, 1/4kas. cimeta, 50g voca(jagode/maline/kupine) i 250ml jogurta(0%mm).

Potom na  2h:
 1 jabuka.
rucak: 150g oslica/ belog mesa/4-5 belanaca/ 150g urda sira, sa zelenom salatom; 100g kuvanog krompira/ 100g kuv. sargarepe/ karfiola/ spanaca.
vecera: 3 belanceta/100g urda sira i solja surutke.
Jela spremam bez ulja i masti. So skoro da i ne koristim. Najvise koristim origano, cili papriku, kim, mirodjiju i bosiljak.

E sad, ovog se ja pridrzavam nekad 3, nekad 5 dana u nedelji i onda posle toga dobijem napad slatkog i pojedem 300g nekog cokoladnog keksa ili ciste cokolade.
To bih rekla da je moj najveci problem!
Bila bih Vam zahvalna za plan ishrane.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #620 poslato: Mart 14, 2012, 08:59:41 pre podne »

Postovani, treba mi jedan savet: Bacam se na skidanje kilograma, pa sam htela da ubacim u ishranu whey. Ali mi je jedan drugar bodibilder rekao da je:
" bolje da pijem tecne aminokiseline. Jer od proteina moze i da se ugoji, a aminokiseline hrane misic i pomazu da se gubi salo". Sad, gledala sam o njima, iskreno nije mi bas najjasnije, videla sam da one imaju u jednoj dozi (40ml) oko 20akg UH. Mozete li da kazete sta je bolje za mene: Imam 24 god, i nekih 10ak kg da skinem, planirala sam da pocnem sa trcanjem- intervalni trening, i vezbe snage sa tegovima. Hvala unapred
Prvo treba da korigujes postepeno ishranu,a zatim od suplementacije mozes uzeti whey protein,ukoliko finnsijski mozes ubaci i bcaa ,glutamin i neki sagorevac ili samo uzmi whey ali akcenat je na ishrani !Mozes napisati kako si se do sada hranila pa da ti napravim neki uopsteni plan ishrane za naredni period.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #619 poslato: Mart 14, 2012, 08:52:39 pre podne »

Zdravo sampione! Naime,treba mi pomoc oko klena.Uzela sam oko 200 tableta.Mozes da mi kazes kako da pijem,koliko,kako da kombinujem uz trening i koju suplementaciju da uzmem uz to? Naravno sve to uz dobru ishranu.
hvala
Generalno ja ti ne bih savetovao da ga pijes,imas dosta kvalitetnih sagorevaca a koji nisu na doping listi.Objasnicu ti i zasto na pm,javi se tamo.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #618 poslato: Mart 14, 2012, 08:49:17 pre podne »

Jedno pitanje :) Ako smatras da je zalazenje u tvoju privatnost ne moras da odgovoris...

Zasto si poceo da nosis Power Balance narukvicu?
Ovo je Power Band narukvica,a i inace farmaceutska kompanija sa kojom saradjujem je njihov uvoznik i distributer,a ono sto je meni interesantno je da je dobra protiv zracenja mobilnih telefona i daje bolju flexibilnost misica.
Sačuvana
Aiwanna
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #617 poslato: Mart 14, 2012, 01:53:18 pre podne »

Zdravo sampione! Naime,treba mi pomoc oko klena.Uzela sam oko 200 tableta.Mozes da mi kazes kako da pijem,koliko,kako da kombinujem uz trening i koju suplementaciju da uzmem uz to? Naravno sve to uz dobru ishranu.
hvala
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #616 poslato: Mart 14, 2012, 01:36:09 pre podne »

Jedno pitanje :) Ako smatras da je zalazenje u tvoju privatnost ne moras da odgovoris...

Zasto si poceo da nosis Power Balance narukvicu?
Sačuvana
chocolategirl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #615 poslato: Mart 13, 2012, 03:58:59 posle podne »

Postovani, treba mi jedan savet: Bacam se na skidanje kilograma, pa sam htela da ubacim u ishranu whey. Ali mi je jedan drugar bodibilder rekao da je:
" bolje da pijem tecne aminokiseline. Jer od proteina moze i da se ugoji, a aminokiseline hrane misic i pomazu da se gubi salo". Sad, gledala sam o njima, iskreno nije mi bas najjasnije, videla sam da one imaju u jednoj dozi (40ml) oko 20akg UH. Mozete li da kazete sta je bolje za mene: Imam 24 god, i nekih 10ak kg da skinem, planirala sam da pocnem sa trcanjem- intervalni trening, i vezbe snage sa tegovima. Hvala unapred
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #614 poslato: Mart 12, 2012, 05:12:07 posle podne »

ledja
grudi
noge
ramena
ruke
Sačuvana
srba91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #613 poslato: Mart 12, 2012, 05:08:54 posle podne »

marko imam pitanje,radim po jednu grupu dnevno,poceo sam pre 2 nedelje,radim ovako
pon (grudi) uto(ruke) sreda (ledja) cet pauza pet(noge) sub(ramena),radim po 5,6 vezbi,4 serije..cilja masa...da li je ok?
Sačuvana
MisaDolic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #612 poslato: Mart 06, 2012, 02:02:25 posle podne »

Hvala :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #611 poslato: Mart 05, 2012, 06:04:32 posle podne »

Posto treniras profesionalno rukomet,nikako ne bi smeo potpuno da izbacis uh,znaci jutarnji obrok i pre treninga moras imati i uh.charge pijes pre treninga,eventualno mozes ubaciti i bcaa.
Sačuvana
MisaDolic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #610 poslato: Mart 05, 2012, 02:46:58 posle podne »

Treba mi pomoc ... Bavim se profesionalno rukometom i imao sam neku povredu i sad treba da se vratim sto pre ... Pio sam Whey sa glutaminom posto radim na definiciji , medjutim sad sam se malo i ugojio i opao posto mesec dana ne treniram pa mi treba pomoc ... Planiram da ubacim Charge ASF uz ovo i da nastavim da radim ,  imam problem ne znam koliko treba da ubacujem UH i da li uopste da ih ubacujem , inace imam sredjenu ishranu tokom treninga , sa puno proteina .... pa ako moze neki savet kako da sklopim sve to i da li treba da ubacim jos nesto od suplemenata  :) UNAPRED HVALA !
Sačuvana
Stranice: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.159 sekundi sa 20 upita.