TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 09:57:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Med  (Pročitano 75575 puta)
Borisman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104


« Odgovor #156 poslato: Jun 21, 2012, 08:52:53 posle podne »

Au ti ga bas deres po medu  :D  meni i jedna kasika tesko padne ... mada sa hlebom ko zna kako bi se zavrsilo, ne smem ni pomisljati  ;D
Sačuvana
Even if you fall on your face, you're still moving forward
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #155 poslato: Jun 21, 2012, 04:09:24 posle podne »

meni tegla  meda traje 3 plafon 4 dana....vekna hleba ,maslac i med...skoro svaki dan...imam 101 kg visok sam 191 ...treniram rekretivno pl tako da ne brinem mnogo o bf koji sam skoro merio i iznos 17%...nisam primetio ni da se gojim ni da mrsavim od njega...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Borisman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104


« Odgovor #154 poslato: Jun 21, 2012, 03:08:42 posle podne »

I meni je neizostavan uz ovsene, drugacije ih i ne mogu pojesti  :D Med je super stvar, naravno samo domaci/proveren. Mada i tu zna biti muljaze, iskusio od komsije licno ...  >:( 
Sačuvana
Even if you fall on your face, you're still moving forward
nikolaos
Gost
« Odgovor #153 poslato: Jun 21, 2012, 02:14:12 posle podne »

Koliko meda da pojedem poslije treninga, ako je moja težina oko 60kg?
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #152 poslato: Mart 07, 2012, 10:01:56 pre podne »

Uglavnom ga jedem uz doruchak i to bash uz ovsene :)
Odlichan je, ja ga volim :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #151 poslato: Mart 06, 2012, 10:06:33 posle podne »

Malo da aktiviramo ovu temu..
kašika meda u jutarnje ovsene može biti odličan način da započnete dan, bez obzira koji su vam ciljevi (masa, defiinicija...).
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #150 poslato: Mart 16, 2011, 12:27:47 posle podne »

Cesto se ljudi zalecu sa medom kao sto kolege vec rekose,i sve uz opravdanje da je zdravo.Meni se svodi na kasicicu meda ujutru,tako mi prija,i to je to.
A bas da je za mrsavljenje i to da se pije pred spavanje (meni je on malo "tezak" za zeludac) nesto mi je nerealno,onako laicki receno
Sačuvana
Be Happy!!!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #149 poslato: Mart 11, 2011, 09:43:41 posle podne »

Možda je mislio na BioMed 7 ili koji već.. znate ono "da njega nije bilo u autobus ne bi stao" ili tako nekako?

Da si biomed 4 pila u autobusu bi bila!

Vidi se ko prati suplementaciju!! Svaka čast i hvala ;)
Sačuvana
milosh85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #148 poslato: Mart 11, 2011, 03:52:56 posle podne »

i ja nesto ne verujem u to ali ko zna......
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #147 poslato: Mart 10, 2011, 06:05:55 posle podne »

Možda je mislio na BioMed 7 ili koji već.. znate ono "da njega nije bilo u autobus ne bi stao" ili tako nekako?

Da si biomed 4 pila u autobusu bi bila!
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #146 poslato: Mart 10, 2011, 04:27:57 posle podne »

med topi kilograme?  auuuuuu....... dokle smo stigli....

Naravno da je od neprocenjive vrednosti za zdravlje ali često vidim da ljudi dosta jedu musli barove zaslaĂ°ene medom misleći da to "ne goji"  jer je "zdravo" , pa potom koriste med umesto šećera jer je zdravije, sve to stoji ali ovo NIJE način da se mršavi........ (ukoliko se ne obaziremo na količinu)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #145 poslato: Mart 10, 2011, 03:47:41 posle podne »

Možda je mislio na BioMed 7 ili koji već.. znate ono "da njega nije bilo u autobus ne bi stao" ili tako nekako?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #144 poslato: Mart 10, 2011, 11:54:50 pre podne »

Ne bih da budem bezobrazan, ali ja sam mogao strucniji tekst da napisem od ovog doktora. Frlja se hormonima i procesima ko da radi promociju herbalife-a.

Podsetio me samo na jednu drugaricu sa farmacije koja tvrdi da treba da se jede secer da bi se mrsavilo jer je on neophodan za krepsov ciklus.
Sačuvana
milosh85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #143 poslato: Mart 10, 2011, 11:36:39 pre podne »

Izvinjavam se na malo duzem tekstu, ovo sam pronasao na netu, svakako vredi...

Med topi kilograme !

Piše dr Rodoljub Živadinović


Iako neverovatno zvuči, ali zaista je istina da med može da pomogne svima sa prekomernom težinom da zdravstveno bezbedno mršave. Nekoliko napisa u britanskoj štampi izazvalo je bukvalno pražnjenje rafova sa medom u prodavnicama, naročito u Škotskoj. Otuda je potekla priča da se prekomerna telesna težina može lako da savlada jednostavnim postupkom: konzumiranjem pčelinjeg meda neposredno pred spavanje! Konačno, autori ovakvog naučnog koncepta (Mike McInnes, Stuart McInnes) objavili su ove godine i knjigu sa detaljnim objašnjenjem cele ideje pod nazivom Hibernacijska dijeta.

Sigurno se pitate kako je ovo moguće kada je opšte poznato da je med visokoenergetska hrana. To je tačno, ali je i tzv. eurokrem visokoenergetska hrana, pa niko od njega nije smršao. Razlika je prosta: med je PRIRODAN proizvod, a priroda je svakoj bolesti našla leka.

Kao i sva savršena i genijalna rešenja velikih problema, i objašnjenje za ovaj efekat je jednostavno. Med sadrži visok procenat fruktoze. Odnos glukoze i fruktoze u medu je otprilike 1:1. Sličan odnos je i u voću, ali ga ono sadrži u znatno manjim količinama. Med je pogodniji, jer se isti efekat dobija konzumiranjem veoma male količine meda, svega nekoliko kašičica, ili 1 kašika pred spavanje.

Mali broj ljudi danas može da poveruje u to da med dovodi do smanjenja nivoa glukoze u krvi, a ne do njenog povećanja, ali treba im reći da je to nedavno i dokazano, mada stručna medicinska javnost u našoj zemlji sa tim još nije upoznata. Kod bolesnika sa šećernom bolešću, unos meda izaziva veći rast glukoze u plazmi nakon 30 minuta nego što je to slučaj kod unosa belog šećera (saharoze), ali nakon 60, 120 i 180 minuta, taj rast je bio veći kod saharoze nego kod meda! Uz to, med izaziva veći porast insulina u krvi nego što to čini saharoza, kako nakon 30, tako i nakon 120 i 180 minuta. Razmislimo o tome sa aspekta činjenice da prosečni Amerikanac godišnje pojede oko 75 kg belog šećera!

Mozgu je najneophodnija glukoza, a nema skladište energije? Skladištenje glukoze zahteva mnogo prostora, a u mozgu tako velike „sobe“ nema. Svima nam je poznato koliko je teško da i ovolika glava čoveka proĂ°e kroz poroĂ°ajne kanale. Da postoji skladište za glukozu, glava bi bila veća za oko 25%, i tada niko ne bi mogao da se rodi. Svaki pad glukoze u krvi je opasan za mozak. Čak i na mali pad njenog nivoa mozak panično reaguje. Odmah se aktiviraju adrenalne žlezde i stavljaju u maksimalni pogon, te produkuju adrenalne hormone, koji su u tim visokim dozama praktično toksični i deluju stresno. Ako se luče hronično, dovode do bolesti organizma. Na žalost, njihovo hronično lučenje prati modernog čoveka i dovodi do bolesti srca, osteoporoze, gojaznosti, insulin nezavisne šećerne bolesti, pada imuniteta, depresije... Izbalansirani unos ugljenih hidrata (medom) otklanja prekomernu aktivnost adrenalnih žlezda i sprečava efekte koje njihovi hormoni izazivaju. A istovremeno smo stabilizovali krvnu glukozu i optimalno ishranili mozak. Može li bolje od toga?

Ovde treba napomenuti da sve ovo funkcioniše samo uz pomoć fruktoze iz meda, ili voća i povrća. Ako se koristi visokofruktozni kukuruzni sirup izostaju svi pomenuti pozitivni efekti. Metabolizam takve fruktoze se okončava pretvaranjem u masti umesto u glikogen, krvna glukoza opada, luče se adrenalni hormoni na zahtev mozga, i slede gojaznost i šećerna bolest.

Stabilizovanje nivoa šećera u krvi omogućava organizmu da produkuje „oporavljajuće“ (anaboličke) hormone koji popravljaju oštećene mišiće i regenerišu tkiva. Ovi hormoni sagorevaju masti i regulišu nivo šećera u krvi. Ako nivo glukoze u krvi nije stabilan i koncentracija pada, luče se adrenalni stresni hormoni koji se trude da ponovo stabilizuju poremećeni nivo glukoze. Ti hormoni koče oporavak. Masti tada ostaju zatvorene u masnom tkivu, a mišići se degradiraju da bi se stvorila glukoza za mozak. Ali, ako je jetra nahranjena medom, sve se odvija željenim planom: luče se oporavljajući hormoni koji okrepljuju organizam i sagorevaju masti. Znači, konzumiranjem meda pre spavanja pomažete bolje sagorevanje masti tokom sna.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #142 poslato: Septembar 23, 2010, 07:38:27 posle podne »

med sa susamom se u grčkoj zove tahini me meli i proadje se kao namaz.. preterancija!
Ima i tahini /susamova pasta) i kod nas da se kupi i stvarno je dobra opcija za one koji žele da pojačaju kalcijum i dobre masti
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 19 upita.