TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:12:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey, laktoza i moguci problemi  (Pročitano 14458 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #47 poslato: Mart 09, 2011, 03:36:21 posle podne »

NE moze da ne valja, isti djavo :) podrazumevam da je covek normalno hidriran u toku dana. nisu bebe valjda, znaju da se mora piti dosta vode, to je osnova.

tako da i sa 100 ml popiju mos misliti. malo sladje i to je to. ali nisam konkretno mislio na dekstrozu, nego na proteine i amino... napravite po osecaju, kakvo merenje, svi nesto glume farmaceute. gluposti. ja ne gledam ni kolicinu proteina niti glutamina/bcaa kada stavljam/unosim. sve po osecaju. nemam predstavu koliko merica ima (imam vise dimenzija po kutijama sto nemam pojma stvarno), stavim u zavisnosti koliko mislim t.j. osecam da mi treba u zavisnosti od treninga... u sve super :) duzi jaci trening, vise dozera, kraci laganiji, jedan dozer. vode ili mleka koliko zapadne, sipam pa probam malo i eto.
sa izotonicima pogotovo, saveti na kutijama su tako glupi da su neki preslatki kada bi se pravili po tome. tako da napravim dok ne dobije onako lepu boju i to je to. eto jos jednog dobrog upustva, samo gledajte boju napitka, ona sve govori :) ako se crveni kao vatra npr naravno da ce biti preslatko :) ili ako je suvise bledo naravno da ce biti ukus vode samo...

bolje tih 2 minuta merenja produziti trening nego se opterecivati glupostima
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #46 poslato: Mart 08, 2011, 04:29:08 posle podne »

Čuveno pitanje koje dobijam svakodnevno: "U koliko vode da razmutim whey/kreatin/glutamin/tečne amino...?" :D :D
Ima formula . Prodacu ti je ako dobijem neki popust !
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #45 poslato: Mart 08, 2011, 10:55:28 pre podne »

pa...ako ga stavim malo vode bice previse slatko, ce da me udari u glavu XD a ako stavis bas puno vode onda izgubis ukus

Jel ima neko informacije o PVL iso gold-u, kakav je?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #44 poslato: Mart 08, 2011, 10:46:41 pre podne »

Čuveno pitanje koje dobijam svakodnevno: "U koliko vode da razmutim whey/kreatin/glutamin/tečne amino...?" :D :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #43 poslato: Mart 08, 2011, 10:25:51 pre podne »

I kolicina vode je nebitna totalno, da li je 100 ml ili litra isto ti je, nema nutritivnu vrednost :)

Bitno je samo kako ces uneti protein/dekstrozu t.j. koje kolicine...

Ne mora bas 100ml, to vec nevalja. Dekstroza zahteva i dovoljnu kolicinu vode, neka zbrlja u koliko hoce vode ali ako je malo neka posle/pre popije odredjenu kolicinu vode.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #42 poslato: Mart 08, 2011, 10:07:01 pre podne »

I kolicina vode je nebitna totalno, da li je 100 ml ili litra isto ti je, nema nutritivnu vrednost :)

Bitno je samo kako ces uneti protein/dekstrozu t.j. koje kolicine...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #41 poslato: Mart 04, 2011, 05:04:40 posle podne »

Ne treba ti toliko Dextroze,30-50 g,nema potrebe vise,cak je po meni sve preko 30-tak  g puno,ali i to zavisi od toga koliko cega u danu uneses...
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #40 poslato: Mart 04, 2011, 04:58:06 posle podne »

Samo jedno pitanje. Da li sam dobro razume. (da ne otvaram novu temu za jedno pitanje)
Na 78kg telesne mase, treba da se stavi ~80g dexa + merica wheya sa 400ml vode?
Nakon treninga mislim...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Mart 04, 2011, 09:41:39 pre podne »

Ma to je za mamu, narucicu joj da proba a pobacu ja cisto tako :) Nije meni potrebno tako striktno :)
Ja ponekad uzmem powerbar-ov protein plus ili sa l-carnitine-om.

NA treninzima sam uzimao performance bar ali kada ga vise nemate nazalost. Toliko preparata od Power Bara bih voleo u Panpsortu da je to... :) Stvarno imaju ekstra, ekstra preparate. Narucio sam ovde iz britanije protein, 80% casein sa wheyom, bio na popustu nekom, sa pravim komadicima voca! znaci visnjice unutra :) ekstra kvalitet...

slažem se sa tobom potpuno za PowerBar !!!

Performance čokoladice su ludilo :)   i tako lako svarljive... pune hidrata, koncentrovane, ukusne... sve!!!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #38 poslato: Mart 03, 2011, 10:14:02 posle podne »

Ma to je za mamu, narucicu joj da proba a pobacu ja cisto tako :) Nije meni potrebno tako striktno :)
Ja ponekad uzmem powerbar-ov protein plus ili sa l-carnitine-om.

NA treninzima sam uzimao performance bar ali kada ga vise nemate nazalost. Toliko preparata od Power Bara bih voleo u Panpsortu da je to... :) Stvarno imaju ekstra, ekstra preparate. Narucio sam ovde iz britanije protein, 80% casein sa wheyom, bio na popustu nekom, sa pravim komadicima voca! znaci visnjice unutra :) ekstra kvalitet...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2011, 09:07:39 pre podne »

takoĂ°e ti preporučujem Supreme Protein bar (narandžastu)  - najdijetalnija čokoladica proteinska koju sam ikad videla.... i najukusnija... definitivno!     
jedna ima 30g proteina.. dakle može da bude 2 obroka.  Minimum, minimum hidrata i to iz šećernih alkohola...

probaj obavezno :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #36 poslato: Mart 01, 2011, 10:07:28 posle podne »

Elite-a valjda nije bilo kada sam narucivao tako da je sada u fazonu Labrade :)
Pre sam joj uzeo jednu kesicu, ali nista, kao popice i nikada nije, na kraju ja popio. Ekstra je (ukus, i efekat na oporavak), ja sam nakon treninga, ne kao zamena za obrok. Ali sastav govori, jednostavno :)

Pije i ultra loss kao obrok pred trening jer ima neku manju kolicinu sagorevaca koliko se secam tako da jos jedna dobrobit.
I sestra mladja uzme ultra loss ponekad.

Da, i mnogima se cini skupo, ali kada se izracuna sve i podvuce crta nema razlike od normalnog obroka, a toliko je kvalitetniji i svugde se moze poneti!
Znaci bukvalno, ja racunao, nema razilke :) Od te kesice zenama moze komotno 2 obroka. Pola kesice, sa mlekom manje masnijim, i nema problema. 200 - 250 ml dnevno ne moze skoditi pa ne znam, a malo vise zasiti nego kada se pravi sa vodom.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #35 poslato: Februar 28, 2011, 12:39:34 posle podne »


Mama mi pije Labradin MRP i prezadovoljna je, to joj je i dorucak i rucak na poslu jer tamo ne moze da sprema hranu, tako da preporuke.

Podržavam :)  takoĂ°e i Elite 12 hour MRP,  Unisyn.... čak i Ultra Loss shake od Biotech-a....   uvek takve stvari preporučujem ljudima koji ne stignu ništa da jedu ili nisu u prilici da se posluže kvalitetnom hranom
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #34 poslato: Februar 26, 2011, 04:32:24 posle podne »

Ili postiš celo pre podne i nemaš problema sa doručkom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #33 poslato: Februar 26, 2011, 02:16:46 posle podne »

Nema govora da je bitno odmah staviti u usta nesto, ali ne valja ni preobilan odmah jer je potrebno vremena da telo postane vitalno i da ceo probavni trakt "proradi".

Stoga ja uvek pisem, npr ovsena kasa je lagana i manja porcija pred jutranji trening je idealna.

Takodje, proteinski sejk je ekstra ili tecni oblik obroka.

Mama mi pije Labradin MRP i prezadovoljna je, to joj je i dorucak i rucak na poslu jer tamo ne moze da sprema hranu, tako da preporuke.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 19 upita.