TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:03:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najbolji protein, sta kosta nek kosta?  (Pročitano 36658 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #102 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:40:23 pre podne »

Tako obično stoje stvari sa niskokaloričnim namirnicama. Ja pojedem 300g Ella sira i kao da ga nisam ni pojeo, budem gladan. :D

Ja, žena i dete jedemo neki President od 250g, svi zajedno evo već tri dana ... :)

Dobrog je ukusa samo mislim i poprilicno mastan.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #101 poslato: Oktobar 05, 2012, 11:03:32 posle podne »

Tako obično stoje stvari sa niskokaloričnim namirnicama. Ja pojedem 300g Ella sira i kao da ga nisam ni pojeo, budem gladan. :D

Ja, žena i dete jedemo neki President od 250g, svi zajedno evo već tri dana ... :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #100 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:26:27 posle podne »

Tako obično stoje stvari sa niskokaloričnim namirnicama. Ja pojedem 300g Ella sira i kao da ga nisam ni pojeo, budem gladan. :D
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #99 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:14:21 posle podne »

Mlijeko ima oko 3,2% proteina. Znaci, tom racunicom, treba ti oko 700-800 ml mlijeka za 24-25 grama proteina. Ali sa tom kolicinom si uzeo i tridesetak grama UH i nesto masti, u zavisnosti od toga koje si mlijeko uzeo. Ukupno- preko 300 kalorija. Sir koji ja uzmem ima (ako je vjerovati proizvodjacu) 13,8 grama proteina, 1,5g  UH i 3,8g masti na 100 grama. I odvratan ukus  :( Dakle, sa manje od 200g mladog sira uneses 24-25g proteina i svega 3g UH, ukupno manje od 200 kalorija. Po meni, tu ti je osnovna razlika.

Ja sam probao neki mladi sir, bez mirisa i ukusa. On nije ni ružan, ni odvratan ni smrdljiv. Ali je osećaj da samo unosiš neku materiju u organizam. Bezvazdušni prostor. Čudan i bezvezan osećaj. Neću više to da jedem.

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
draganbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #98 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:23:50 posle podne »

Mlijeko ima oko 3,2% proteina. Znaci, tom racunicom, treba ti oko 700-800 ml mlijeka za 24-25 grama proteina. Ali sa tom kolicinom si uzeo i tridesetak grama UH i nesto masti, u zavisnosti od toga koje si mlijeko uzeo. Ukupno- preko 300 kalorija. Sir koji ja uzmem ima (ako je vjerovati proizvodjacu) 13,8 grama proteina, 1,5g  UH i 3,8g masti na 100 grama. I odvratan ukus  :( Dakle, sa manje od 200g mladog sira uneses 24-25g proteina i svega 3g UH, ukupno manje od 200 kalorija. Po meni, tu ti je osnovna razlika.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #97 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:55:58 pre podne »

Ako sirevi imaju 12% proteina, a dovoljno je 200 g, to znači unos 24 g proteina.

Ako mleko ima 5% proteina, za unos od 24 g potrebno je popiti 480 ml mleka.

Jel dobra matematika ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #96 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:50:11 pre podne »

Mislim da ima oko 12 posto proteina oba.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #95 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:43:43 pre podne »

Protein neće uticati na snagu ili intenzitet treninga, tako da ga slobodno možeš uzimati odmah. Jedino, pošto ti neće biti jaki treninzi, ne moraš preterivati wheyom - jedan dozer je dovoljan.



A da li će imati neki efekat, s obzirom da radim duplo manje težine ?! To je intenzitet treninga kao na zagrevanju ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:42:50 pre podne »

Protein neće uticati na snagu ili intenzitet treninga, tako da ga slobodno možeš uzimati odmah. Jedino, pošto ti neće biti jaki treninzi, ne moraš preterivati wheyom - jedan dozer je dovoljan.

Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #93 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:42:27 pre podne »

Koliko % proteina imaju obični sirevi a koliko % Ella i Megle ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #92 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:41:18 pre podne »

Ima resenja i za to,megle sir istog kvaliteta kao ela samo lepseg ukusa.Identicna ambalaza.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #91 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:38:55 pre podne »

Da postavim još jedno pitanje:

Danas krećem u teretanu nakon pauze od skoro dva meseca zbog povrede (jaka upala tetive lakta) koja se uspešno sanira, ali ću prvih nedelju dana (možda i dve nedelje) morati da radim sa duplo manjim težinama od onih sa kojima sam radio.

Pitanje je, da li da odmah krenem sa proteinima ili da sačekam pun intenzitet treninga, dakle nakon 7-14 dana ?!

Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #90 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:34:29 pre podne »

Pa nije tako puno 200g sira. :) To je sasvim lagan obrok, jedino što je sam sir dosta odvratan. Zato ti je Mo i predložila da ga pojedeš/popiješ u vidu jogurta.
Kažem ti, kad god imaš mogućnosti da jedeš - jedi, a ne da koristiš supse. ;)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #89 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:27:37 pre podne »

Ja veći deo dana provodim na poslu, u kancelariji, pa bi mi blend zamenio jedan obrok.

Whay nakon treninga nije sporan.

Šta se tiče kazeina, pre spavanja, da li je isto ako popijem pola litra mleka umesto kazeina ?! :)

Hvala.

onda super, tako i ja koristim blend... možeš dodati i malo koštunjavog voća, npr par badema i onda je to ekstra obrok.

nema toliko proteina u pola litre mleka,  ali imam predlog - pomešaj pola kutije ella sira sa vodom  ili sa mlekom (takoĂ°e fina kombinacija)

u ella siru imaš daleko više proteina, nema puno masti (navodno)

Ne misliš li da je kazein ipak bolji izbor, jer ima više proteina a i ne moram toliko da jedem, pogotovu pre spavanja ?! :)

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #88 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:24:32 pre podne »

Ja veći deo dana provodim na poslu, u kancelariji, pa bi mi blend zamenio jedan obrok.

Whay nakon treninga nije sporan.

Šta se tiče kazeina, pre spavanja, da li je isto ako popijem pola litra mleka umesto kazeina ?! :)

Hvala.

onda super, tako i ja koristim blend... možeš dodati i malo koštunjavog voća, npr par badema i onda je to ekstra obrok.

nema toliko proteina u pola litre mleka,  ali imam predlog - pomešaj pola kutije ella sira sa vodom  ili sa mlekom (takoĂ°e fina kombinacija)

u ella siru imaš daleko više proteina, nema puno masti (navodno)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.