TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397614 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 22, 2024, 05:35:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Celulit  (Pročitano 27506 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #30 poslato: April 16, 2009, 12:27:23 posle podne »

Evo Marko napisacu ovde kako izgleda moja ishrana jer nadam se da ce mnogim devojkama i zenama ovo biti interesantno i od koristi u svrhu potpunog oslobadjanja od celulita  ;)

Ujutru cim ustanem pijem kafu sa 1 dl mleka (to mi je sve sto se tice kafe i mleka za ceo dan).Vrlo retko to ponovim i poslepodne. Zatim sledi elite whey.
10-11 h  40 gr ovsenih pahuljica + 10 gr lanene semenke i susam (mleveni) + 20 gr susene brusnice + 1 dl jogurta (0% masti). Nekada to spojim sa prethodnim obrokom tjs. sa elite whey.
14 h meso (najcesce piletina ili junetina,konjsko,svinjsko) spremljeno u rerni bez masnoce + povrce + salata. Pasulj koji obozavam eventualno jednom u dve nedelje.
17 h tunjevina sa ela sirom ili meso sa ela sirom ili elite whey
20 h riba ili meso ili omlet od jaja i oko 20-30 gr trapista (spremljeno na teflonu bez masnoce) i obavezno salata bez koje ne mogu nista da jedem

Krompir ili integralni pirinac jedem jednom u 5-6 dana za rucak. Voce retko i ako jedem to je 1-2 vocke u toku prepodneva.
40-50 gr badema i brazilskog oraha svaki dan u vecernjim satima.
Od suhomesnatog ponekad samo konjske kobasice koje pomesam sa ela sirom,paradajzom i kuvanim jajima.
Hleb, testenine, secer, gazirano, sokovi, alkohol od toga nista.
Greh sa kolacima napravim jednom u 7 dana  ;D
Vode pijem oko 1-1,5 l dnevno i to na jedvite jade.

To bi bilo to, nadam se da nisam nista zaboravila.
Sada sam ubacila i kardio trening 3 puta nedeljno trcanje napolju (u vecernjim satima) oko 20 min brzog hodanja 15 min trcanje i 10 min brzi hod.
I pored ovoga naravno teretana 3-4 puta nedeljno.
« Poslednja izmena: April 17, 2009, 09:00:27 pre podne od strane biljanabd » Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #29 poslato: Maj 16, 2008, 07:04:30 pre podne »

Minice kao sto rece Monika momci su ti fino to objasnili a ona i ja ti dajemo potvrdu tome iz licnih iskustava.
I ja vezbam dugo i narocito sa tegovima,ali eto imam manje celulita nego ranije a daleko manje nego mnoge cure koje znam iako su od mene prilicno mrsavije i zgodnije ;) (ne kazem da ga nemam uopste ali je zanemarljiv a narocito obzirom da sam krupna cura i da ne vodim bas striktno toliko racuna o ishrani ::)  )
Naravno sve zavisi od ishrane,treninga,kardio treninga,unosa kolicine vode i u sustini imas ovde dosta dobrih saveta o tome
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2008, 11:25:33 posle podne »

MINICE, mozes procitati moju temu ANTICELULIT PROGRAM na temi aerobik i fitnes.


Momci su ti sve lepo objasnili, ali ja cu samo da ti dodam da nikada nisam imala vidljiv celulit a radim sa opterecenjem tokom cele godine...

najiskrenije, rad sa tegovima je najbolje moguce sto mozes da ucinis za oblikovanje svog tela, sto se ne odnosi samo na celulit.

Zakljucak,

TEGOVI + AEROBNE VEZBE + KVALITETNA ISHRANA + eliminacija nusprodukata metabolizma dovoljnim unosenjem VODE
Sačuvana
nelle
Gost
« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2008, 08:11:30 posle podne »

Da li je tacno da body building nije dobar za celulit? Negde sam procitala da se celulit veze za misice (ili nesto slicno tome).
Hocu da povecam misicnu masu a imam celulit (nemam visak kilograma, mozda manjak) pa se plasim da se celulit ne pogorsa.
Da li moze da se pogorsa body buildingom?
Ne. Ne moze da se pogorsa,vec naprotiv! Vezbanje se preporucuje,posebno sa naglaskom na regije gde je on zastupljeniji. Skidanjem suvisnih kilograma,inace,celulit postaje samo manje vidljiv i delimicno se povlaci. PS,celulit imaju i muskarci,ali se nalazi u dubljim slojevima pa je manje vidljiv..:) Pij dosta vode,treniraj,unosi dovoljno proteina(neki preporucuju sojin protein) i amino kiselina(posebno L-leucin).. Pozz
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 301

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #26 poslato: Maj 15, 2008, 07:49:00 posle podne »

Da li je tacno da body building nije dobar za celulit? Negde sam procitala da se celulit veze za misice (ili nesto slicno tome).
Hocu da povecam misicnu masu a imam celulit (nemam visak kilograma, mozda manjak) pa se plasim da se celulit ne pogorsa.
Da li moze da se pogorsa body buildingom?
Moguće je da je logika da će se videti više ukoliko smršaviš....???? Manje sala, tanja koža, veća definicija, veća vidljivost celulita???
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
minica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #25 poslato: Maj 15, 2008, 05:11:24 posle podne »

Da li je tacno da body building nije dobar za celulit? Negde sam procitala da se celulit veze za misice (ili nesto slicno tome).
Hocu da povecam misicnu masu a imam celulit (nemam visak kilograma, mozda manjak) pa se plasim da se celulit ne pogorsa.
Da li moze da se pogorsa body buildingom?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #24 poslato: Decembar 06, 2007, 10:08:54 posle podne »

Neka bude par tema o celulitu.. bar će me naterati da pijem dosta vode i izbegavam preterano slatko i slano :)
Evo već imamo toliko dobrih saveta.. a i moci su isgleda sve zainteresovaniji ;)
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #23 poslato: Decembar 06, 2007, 03:58:16 posle podne »

Napomena moderatorima
Mogli bi ste ovo da spojite sa onom drugom temom celulit  http://forum.pansport.co.yu/index.php?topic=2589.0


Stručni naziv za celulit je parcijalna lipodistrofija i treba ga tretirati kao bolest. Riječ je o promjeni stanica koje se povećavaju i sprečavaju pravilan optok krvi i limfe, čime je otežana opskrba tkiva kisikom, a on je nužno potreban zdravom tkivu. Ono što vidimo golim okom, neravnu kožu punu oteklina ili naboranu poput narančine kore, posljedica je lošeg optoka tekućina u organizmu.
i jos mnogo o celulitu na   http://celulit.hr/index.php?Itemid=72&id=78&option=com_content&task=view
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2007, 04:48:17 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #22 poslato: Decembar 06, 2007, 02:19:30 posle podne »

Devojke nedajte se! Trening i samo trening u borbi protiv tog odvratnog celulita, jer uopšte nije seksi.
jos kad vidim obukla jessice a providi se kroz njih.... ljah
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #21 poslato: Decembar 06, 2007, 01:59:29 posle podne »

Devojke nedajte se! Trening i samo trening u borbi protiv tog odvratnog celulita, jer uopšte nije seksi.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Decembar 05, 2007, 11:26:56 posle podne »

Ljudi sve treba u zivotu treba da bude opusteno,
sem misica i tela  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2007, 11:30:03 posle podne od strane ~Monika~ » Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #19 poslato: Decembar 05, 2007, 11:12:43 posle podne »

Hahaha bas je simpa ovaj Fanatikov post - puding ;)

Celilit je izvan kontrole!
Svi mi imamo masne celije,ali se kod nekih manje,a kod nekih vise vidi.
Muskarci takodje imaju celulit (Mladen potvrdio) ali je kod njih manje
vidljiv,prosto jer su muske masne celije dublje pod kozom.
A tu su i dlake koje ga prikrivaju.

Jedini pravi lek protiv celulita je drasticna metoda liposukcije.

Na NABBA takmicenju sam takodje primetila malo celulita kod takmicarki.
Ne mnogo,al ga ima.Mom oku nista ne promice.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2007, 10:54:09 posle podne »

Cekaj,celulit je mekan yes?
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2007, 10:49:44 posle podne »

 ;D
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2007, 09:53:50 posle podne »

 ;D ;D ;D
Svaka cast sto si to i priznao.Pravo musko,nema sta!Mislim da je sada svim zenama ovde malo lakse,hvala na tome
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.214 sekundi sa 18 upita.