TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:14:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ALPHA LIPOIC ACID-A.L.A.  (Pročitano 12630 puta)
jojevta
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2007, 10:50:01 pre podne »

Samo ne znam koliko ce im koristiti moja jetra  ;D
A ovo ostalo neka uzmu slobodno
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2007, 10:39:27 pre podne »

ALPHA LIPOIC ACID

U poslednje vreme kako u celom svetu a  na zalost I kod nas sve je vise I vise ljudi kojima je potrebna transplaticija jetre I sto je jos gore,taj broj se sve vise I vise povecava…

Do samo pre nekoliko se smatralo da u stvari nema adekvatne terapije sa medikamentima vec da je transplaticja jetre neminovonost kod hepatitisa C,aali I dalje je postoajo veliki problem jer su ostatci virusa napadali I trasnpaltiranu jetru,
A da se ne spominje kakvim mukama I bolovima su podvrgnuti ljudi kojima je jetra transplatirana.


Zato cu ja da zavestam svoje organe,a vi?
Jeste li razmisljali o tome?

Mislim da je to odlicna ideja!
Dajem sve svoje delove, sta ce mi kad se pretvorim u Silu :)
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #8 poslato: Decembar 03, 2007, 05:31:48 pre podne »

PeĂ°a, nikakav nemir nije izazvan tvojim tekstom.. jedino sam htela da pojasnim o kakavoj se bolesti radi i koje su trenutne opcije za terapiju...



odlicno...ti si kvalifikovani lekar i naravno da ja nisam merodavan da pricam o bilo cemu iz polja medicine....bar ne ovako javno.....a text je samo prevod samo necega sto mi se cinilo prilicno zanimljivim da bi se citalo....i narvno da se sa tvojim misljenjem slazem u poptpunosti...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 03, 2007, 02:07:55 pre podne »

Heh,taj koji dobije nase organe nece se lepo provesti :D :D :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #6 poslato: Decembar 03, 2007, 02:01:43 pre podne »

 8) 8) 8)

Tašo,i ja sam razmišlao o tome.
Pogotovo što sebe smatram ateistom,tako da
nemam neke prepreke sa te strane :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2007, 08:35:46 posle podne »

PeĂ°a, nikakav nemir nije izazvan tvojim tekstom.. jedino sam htela da pojasnim o kakavoj se bolesti radi i koje su trenutne opcije za terapiju...

Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2007, 08:23:59 posle podne »

pozdrav doctorka..

ako smem da te oslovim sa TI

ali da krenmo redom sa stanovista mene laika koji nisam doctor i mozda ne bih imao ni pravo da idem u detalje ali boli me kada se text ne procita sa razumevanjem..

pa tako..

Citat
Pre svega sadašnja terapija hepatitisa C je uspešna u čak 90-95%.

danijela,ja nigde nisam napisao SADASANJA...vec sam napisao...DO SKORA....sto moze da znaci mnogo veliki vremenski period,a ti kao neko ko kae da je ovo greska onda bi trebla da znas i kada terapije nisu bile uspesne...A TO NIJE SADANJSE VREME..

dalje.

Citat
Zatim, transplantacija jetre neće biti potrebna svima koji imaju hronični hepatitis C

gde je u textu navedeno da sve osobe koje imaju heptatis C moraju da idu na trasnpaltaicju....???...jkoliko ja razumeh..transplaticja je krajnja opcija pa se onda malo prica o njoj..itd....ali boze moj..

Citat
Uz odgovarajući način života (pre svega izbegavanje alkohola) i bez pratećih drugiih oboljenja HCV  ostaje miran i izaziva samo blagu upalu jetre./quote]

o ovome nigde danijela nije bilo reci u ovom textu ,ali hvala ti sto si podleila ovaj sjajan podatak sa nama....mada licno mislim da je prilcno lud..da ne krositm teze izraze neko ko bolje od te bolesti a koristi alkohol..ali opet..boze moj..i to treba procitati..

Citat
iako su ALA, silimarin i selen zaista fantastični antioksidansi i zaista mogu dovesti do smirivanja upale, oni vas neće osloboditi hepatitis C virusa

u kojem delu texta se spominje da je tretman sa ovim triple preparatima recpet za izlecenje od hepatitisa C??????

sve u svemu..ja predlzem jedno pismo da se adresira na New Mexico State University, ili mozda cak i konrketno na ime..lekara koi je ovo uradio...i da im se zalimo..nema nam druge..

danijela....ovaj text nije da bi vredjao bilo koga ili bilo ciji sujetu...ovo je pokusaj da se pomgne nekome ko je u nevolji ..nista vise..

i da...ovo je samo pokusaj da se ljudima priblizi neophodnost uzmanja antioxidansa a prvenstveno ALA kao jednog od najboljih...ali eto..vidim da je to kod vas izazvalo nemir..

ja se izivnajvam na tome cinu

pedja
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2007, 08:37:49 posle podne od strane Pedja_Petrovic » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2007, 04:40:16 posle podne »

Pored toga što se preklo deset godina bavim ishranom, unazad 5 godina radim sa pacijentima koji imaju hronični ili aktuni hepatitis B ili C.
Iako se zaista slažem da su selen, silimarin i ALA moćno antioksidansi ima dosta toga sa čim se ne slažem u ovom tekstu. Tekst iako zaista jeste impresivan ima par greški koje može da prepozna samo neko ko je specijalista u toj oblasti.

Pre svega sadašnja terapija hepatitisa C je uspešna u čak 90-95%. Istina da je ovo slučaj samo sa pacijentima kojima je HCV infekcija otkrivena ranije, kao i kod žena i mlaĂ°ih osoba.

Zatim, transplantacija jetre neće biti potrebna svima koji imaju hronični hepatitis C. Uz odgovarajući način života (pre svega izbegavanje alkohola) i bez pratećih drugiih oboljenja HCV  ostaje miran i izaziva samo blagu upalu jetre.

I želim još na kraju samo da dodam - iako su ALA, silimarin i selen zaista fantastični antioksidansi i zaista mogu dovesti do smirivanja upale, oni vas neće osloboditi hepatitis C virusa
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2007, 02:26:40 posle podne »

ALPHA LIPOIC ACID

U poslednje vreme kako u celom svetu a  na zalost I kod nas sve je vise I vise ljudi kojima je potrebna transplaticija jetre I sto je jos gore,taj broj se sve vise I vise povecava…

Do samo pre nekoliko se smatralo da u stvari nema adekvatne terapije sa medikamentima vec da je transplaticja jetre neminovonost kod hepatitisa C,aali I dalje je postoajo veliki problem jer su ostatci virusa napadali I trasnpaltiranu jetru,
A da se ne spominje kakvim mukama I bolovima su podvrgnuti ljudi kojima je jetra transplatirana.


Zato cu ja da zavestam svoje organe,a vi?
Jeste li razmisljali o tome?
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2007, 02:31:46 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2007, 02:19:11 posle podne »

ALPHA LIPOIC ACID

U poslednje vreme kako u celom svetu a  na zalost I kod nas sve je vise I vise ljudi kojima je potrebna transplaticija jetre I sto je jos gore,taj broj se sve vise I vise povecava…

Do samo pre nekoliko se smatralo da u stvari nema adekvatne terapije sa medikamentima vec da je transplaticja jetre neminovonost kod hepatitisa C,aali I dalje je postoajo veliki problem jer su ostatci virusa napadali I trasnpaltiranu jetru,
A da se ne spominje kakvim mukama I bolovima su podvrgnuti ljudi kojima je jetra transplatirana.

Medjutim,izgleda da ipak ima spasa.Naime jedan lekar na New Mexico State University, Las Cruces, USA. Je ispitavo efekat tretmana sa tri VRSTE ANTIOXIDANSA na 3 pacijenta obolela od virusa hepatitisa C I 3 pacijeta sa hronicnom cirozom jetre.

TI ANTIOXIDANSI SU BILI..alpha lipoic acid-ALA,sylimarin I selenium.!!!

Da podestim..do sada nije bilo efektivnog tretmana sa medikametnma bilo koje vrste kada je u pitanju virus hepatisa C jer se samo u 30% slucajeva pacijetn je reagovao pozitivno dok je ostatak na zalost ponovo bio zarazen tj jetra ponovo napadnuta sa ostacima starog virusa.

Ova ideja sa tretmanom ovom vrstom antioxidansa tj ovom trostukom kombinacijom  rodila se iz tog razloga sto sve tri supstance sprecavaju radikalno ostecneje jetre dok je u dobrom stanju…dalje..podizu nivo drugih priodnih antioxidansa koji se nalaze u nasem telu….i poboljasvaju snazno filtraciju materija kroz jetru.

Svi pacijetni obuhvaceni ovim experimentom  opravljali su se prilicno brzo a njihovi nalazi su postajali sve uredniji.
Ali da se vratimo malo na trasnplaticju jetre koja kao sto rekoh je prilicno bolna.udaljava vas od kuce,od posla na prilicno dug vremenski period itd..itd..id…

Doctor koji je radio ovu studiju je izneo podatke da je  tretman od jedne godine I vise nego efektivan na ovakve vrste bolesti te da jedan ovakav tretman za jednu godinu moze da vas kosta maximlano do 1000 eu,..

Do trasnpaltijca jetre kosta I do 30 000 eu….

Doctor je jednsotavno na kraju doneo zakljucak…onome kome su odredili neizbeznu trasnpaltaciju jetre..treba da probaju sa ovom kombinaicijom tj sa ovakavom vrstom tretmana jer na kraju krajeva..i nemaju sta mnogo da izgube..

SA OVIM TEXOM I SA NI JEDNIM NJEGOVIM DELOM NE VRSI SE PODSTREHAVANJE NEKOGA NA POKUSAJ DA URADI BILO STA NA SVOJU ROKU A STA BI MOGLO DA IZAZOVE KATASTROFALNE POSLEDICE PO NEJGOVO ZDRAVLJE
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.138 sekundi sa 17 upita.