TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:14:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: I dečaci drže stroge dijete  (Pročitano 3194 puta)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2007, 03:01:42 posle podne »

i samo treba jesti CISTU hranu...znaci izbaciti hleb,secer...i ostale bele stvari :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2007, 03:01:03 posle podne »

vazno je samo biti umeren...ja sam sa 103 skinuo na 93 i sad od kako sam opet poceo malo da treniram skocila je kilaza na 95-6 ali razliika je ocigledna...jeste da imam jos malo stomacic...ali nema veze zima je :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2007, 02:10:03 posle podne »

Važno je da niko od momaka ovde nije opterećen ishranom.. takoĂ°e super je što smo svi mi ovde idealne težine...

Txt ima veoma smisla i za momke sa naših prostora.. ja snam.. pišem im dijete... kojih se ne pridržavaju btw... svui bi da znaju a retko ko bi da se malo potrudi.. svaka čast izuzecima...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2007, 04:21:31 posle podne »

kad su fegeti ...  :D :D

ma to su ameri ...oni su pricha za sebe ...  oni i treba da ne jedu ... kada su 70% PREGOJAZNI ...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2007, 04:19:01 posle podne »

Učestalost poremećaja ishrane sve je češća i meĂ°u dečacima. Najnovija istraživanja u SADu pokazuju da je broj dečaka sa nekom vrstom poremećaja u ishrani značajno porastao u periodu od 1995. do 2005.godine. Istraživanje sprovedeno us rednjim školama širom SADa identifikovalo je poremećaje u smislu držanja strogih dijeta, prejedanju i naslilnom povrćanju, kao i iscrpnom treniranju – sve u svrhu korekcije telesne težine.
Dok su hispanjolci veoma efikasni u iodržavanju željene telesne težine, belci nemaju tu vrstu kontrole – pokazuje najnovije istraživanje.
TakoĂ°e, očekivano, otkrili su da i sve veči broj devojčica koji ima poremećaj u ishrani.  Izgleda da se mlade belkinje više unemiravaju po pitanju težine jer i češće boluju od različitih oblika poremećaja ishrane (anoreksija, bulimija).
Zaključak istraživanja bio je da raste socialni pritisak na momke da izgledaju savršeno, da prevaziĂ°u telesne mane dok istovremeno društvo na razne načine podržava iskrivljenu sliku o sebi i poremećaj sistema vrednosti ovih mladih ljudi. Još ako tome dodamo negativnu konotaciju koje lečenje poremećaja ishrane nosi onda je targedija još veća.
Rešenje je u prevenciji, u obrazovanju i obuci mladih o načinima zdrave ishrane ispravnog vežbanja i još te još važnije zdravog pogleda na svet i pravim vrednostima. Ovo istraživanje nam je samo ukazalo na to da mere prevencije moraju biti upućene kako mladim devojkama tako i momcima.
Istraživanje je obljavljeno u najnovijem broju International Journal of Eating Disorders.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.