TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:53:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TESTOSTERON!  (Pročitano 22221 puta)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #30 poslato: April 16, 2011, 02:18:21 pre podne »

Dobro je govorio sam generalizovano o tome koliko bi covek dobio na masi, u principu koliko sam video za sad svi sistemi za lucenje nekog hormona otprilike slicno reaguju, kako na test, t3, tako?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #29 poslato: April 16, 2011, 12:58:11 pre podne »

Evo i jedne lepe studije vezane za ovo: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8996996
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #28 poslato: April 16, 2011, 12:47:04 pre podne »

Pa pazi, ne bih se složio. Ako krkneš ampulu dužeg estra, to je to - ti sledećih nedelju ipo dana imaš egzogeni izvor testosterona i nemaš potrebu da proizvodiš još. Rušiš balans HPTA. Nije ti zatvorena spermatogeneza (čak je i jača - oligosperimja) prvih par nedelja jer je stimulisana gomilom testa, ali proizvodnja tvog testa prestaje i potom kreće skupljanje polako...

Sprematogeneza se oporavlja 72 dana? Ne mora da bude... Okvirno - ok. Ali opet svako drugačije reaguje. TakoĂ°e ona se oporavlja jedno dva meseca, ali to ne znači da ne postoji sve vreme. Nekoliko nedelja bi trebalo da je dovoljno da pokrene proizvodnja testa. HCG naravno uleće ako je kura bila jača.
Sačuvana
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #27 poslato: April 16, 2011, 12:26:13 pre podne »

Pogresno ....

AAS ne zatvara prirodnu proizvodnju testa odmah u tom trenutku,vec nakon par nedelja,tacnije tvoja spermatogeneza nije zatvorena jos 3/4 nedelje otprilike.Chas sa izuzecima.Nakon prestanka kure spermatogeneza se oporavlja u naredna 72 dana,zato se i preporucuje uzimanje HCG ili ti pregnila na jacim kurama kako bi ubrzala proizvodnju prirodnog testa preko drugog hormona odnosno LH hormona. Takodje HCG se uzima odmah nakon poslednjeg dana kure no o tome nekom drugom prilikom.

Za SVE spore estre 8 nedelja je MALO ! Primera radi maximalnu miligrazu u toku kure enantat dostize nakon 8 nedelja,odnosno 500mg testosterona u krvi imas tek negde oko 8me nedelje.Dakle 8 nedelja se cilja,10 nedelja je optimum,12 nedelja je pozeljno !
Prica sa kratkim estrima odnosno brzim estrima je drugacija i kure se mogu raditi krace. Naravno ovo nije cista definicija nego primeri i cista logika,svako moze uzimati drugacije i misliti drugacije !
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #26 poslato: April 16, 2011, 12:19:22 pre podne »

Tu si negde, ali čitaj još.
Počeo sam da pišem kilometarski post, ali sam ga sad ukinuo i rešio da budem kratak. :)

1- Prvom injekcijom si zatvorio svoju produkciju testosterona. Da bi ti se produkcija vratila na normalu treba vremena koje zavisi od PCT-a i toga kako reaguješ na steroide. Vreme je često oko par nedelja - mesec dana. Bilo bi apsolutno sumanuto da tek podigneš svoju produkciju testa i opet se zatvaraš.
2-  Mesec dana je malo. Ne u smislu konc - ona dostiže "amplitudu" već od druge injekcije (ako pričamo za duže estre - enth i cyp.), već u smislu što je sumanuto se zatvarati zbog samo mesec dana. Ako si se već zatvorio odradi kuru kako treba. Pri tome, da bi postigao gainove treba malo vremena. Ako kažemo (hipotetički) da je tvoj sintetski kapacitet količina testa koju uzimaš podigla na 200% od normalnog i većinski ti ukinuo mišićni katabolizam - znači da brže napreduješ. Ali da li je bolje da brže napreduješ mesec dana ili dva meseca? Obično je za enantat ako ide solo 8 nedelja neki optimum.

- Za 10 dana test ne pada na normalu, nego na nulu. ;)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #25 poslato: April 15, 2011, 10:33:16 posle podne »

Pu, vako, da vidimo dal sam naucio i ja nesto!

U zavisnosti od vrste estra varira vreme postizanja amplitudne vrednosti i fluktuacije kolicine testere u krvi, a da bi bilo mesa potrebna je konstantna vrednost, povisena, duzi vremenski period da bi se povecala koncentracija testere a samim tim i sinteze proteina. Testera i dugacki (cyp,propy,enant)estri su aktivni prva dva tri dana, a onda se vrednost smanjuje i do 10. DANA, padne na normalu, tako da je uzimanje na svakih 5 dana pozeljno. Posle mesec dana takve administracije testosterona neb dobio nista, zato sto:
1. Premalo vremena ubrizgavas
2. Velike fluktuacije u krvi i nikad ga nema dovoljno

@doktor
Did i get it?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #24 poslato: April 15, 2011, 09:42:44 posle podne »

Neću da ti kažem. :P
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #23 poslato: April 15, 2011, 10:14:58 pre podne »

Zato sto?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #22 poslato: April 14, 2011, 07:21:13 posle podne »

nije to poenta. Nego nema smisla ići duži estar samo mesec dana, a takoĂ°e nema smisla odmarati od dužeg estra mesec dana.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #21 poslato: April 14, 2011, 07:01:29 pre podne »

6 meseci testa godisnje ume da bud malo previse. . . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #20 poslato: April 13, 2011, 11:18:54 posle podne »

Ma jok  :D nego sam na levo uvo xD nacuo u teretani nesto...Uzimas Galenikin testosteron na svakih 7 dana,i tako mesec dana.Samo testosteron.I ako uzimas mesec dana,onda mesec dana pauziras....i tako u krug.Tako da mi sad nije bas najjasnije sta su time hteli da kazu. :)

lol

Ti si svestan da test ide u ampulama? :) Pod uzmeš se podrazumeva ubodeš.
A to mesec dana uzimaš pa mesec ne je najveća glupost koju sam čuo odavno. To ti je one way ticket to nothing. No balls, small gains.
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #19 poslato: April 13, 2011, 10:23:12 posle podne »

Sledeci put, nabij slusalicu u uvo odvrni neki metal ( ili bilo sta glasno bio to i prokleti Mile) i ne slusaj gluposti. ;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
nickey
Gost
« Odgovor #18 poslato: April 13, 2011, 05:28:12 posle podne »

Hteli su da kazu: "Opasno se drogiram, al' to nije vazno, vazno je da mi srce KUCA SNAZNO"!   :P
Sačuvana
aleksandar_021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #17 poslato: April 13, 2011, 01:45:03 posle podne »

Ma jok  :D nego sam na levo uvo xD nacuo u teretani nesto...Uzimas Galenikin testosteron na svakih 7 dana,i tako mesec dana.Samo testosteron.I ako uzimas mesec dana,onda mesec dana pauziras....i tako u krug.Tako da mi sad nije bas najjasnije sta su time hteli da kazu. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: April 13, 2011, 11:08:24 pre podne »

Koliko ja znam telo ce uvek da proizvodi testosteron,ali je razlika u kolicini,u pubertetu i do nekih 30-tak godina imace ga podosta,onda ce telo malo da smanji proizvodnju.Kad bi uzimao testosteron koristio bi steroide,a pretpostavljam da pijes neki NO a oni samo pospesuju rad testosterona,vece lucenje tog hormona,a nemaju ga u sebi.Neka me neko ispravi ako gresim... ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.