TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395193 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:57:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ima tako puno  (Pročitano 2286 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2011, 12:03:29 posle podne »

Slažem se... trening ti na neki način jede mišiće ako se posle toga ne hraniš kako valja što se često dešava ljudima koji su na dijetama za smanjenje masnih naslaga
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2011, 12:50:52 posle podne »

Pa sigurno ćeš da sagorevaš brže nego kad ne rariš ništa. ;) Treba prvo daa dobiješ mišića shodno svojoj kilaži visini da bi imao jednog velikog potrošača koji će ti pomoći da mnogo lakše sagoriš fat. Kreni ovako ti je moj savet, pa posle mesec-dva menjaj kad vidiš kako reaguješ na ovaj režim. Više ili manje kardia, koliko treninga sa tegovima i šta, etc.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jun 01, 2011, 03:37:38 posle podne »

ne treba da preteruješ sa kardiom, kataboliraćeš.... savetujem ti kombinaciju brzo hodanje-lagano trčanje, vožnja bajsa, sprave u teretani (eliptični trenažer, traka,bajs, steper)   ali 3-4 puta nedeljno kardio treninga je sasvim ok.
3 puta nedeljno u teretani bi bilo dobro da uspeš, zadržaćeš lepši oblik muskulature i ubrzati metabolizam

inače, lepo bi bilo da spojiš, da posle tih tegova odradiš još jedan mali kardio , bar 20ak minuta
Sačuvana
Dejan7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Maj 31, 2011, 11:17:16 posle podne »

Hvala na savetima :)

Nego šta misliš, ja sam pre za veći broj kardio treninga sada tj. jedno 3-4 puta nedeljno trčanje i 2 puta teretana? Pošto meni cilj sada nije da dobijam mišićnu masu, nego samo da gubim masne naslage. Ili može to da se postigne i sa ovim tvojim predlogom "3-4 puta nedeljno u teretani, i još jedno 2-3x nedeljno ubaci kardio" ?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Maj 31, 2011, 08:22:08 posle podne »

E da - počni da spavaš barem 7h dnevno.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2011, 08:21:13 posle podne »

Ma nema prob, ali ako hoćeš da se korenito menjaš, onda polako. Kreni kako treba - možda ne budeš fit ovo leto, ali sledeće će već biti druga priča. ;)

Nema velike filozofije. Treba ti KONTINUITET sa treninzima i neki program za početak. Što se klope tiče, gledaš da doručkuješ u roku od pola h po ustajanju, gledaš da jedeš što više jaja, piletine i ribe, da obavezno klopaš posle treninga i sat-dva pre istog i recimo počni da smanjuješ UH od ujutru ka uveče. Dakle, ako jedeš hleb, čokoladice, kokakolu, lubenicu i sl - Posle doručka ok, kako dan odmiče gledaš da smanjuješ i da si 5h pre spavanja već na skoro nula UH (dakle, masti i protein su ok u ovoj zoni). Lagani kardio ubaci posle treninga sa tegovima ili ujutru pre doručka. Recimo treniraj 3-4 puta nedeljno u teretani, i još jedno 2-3x nedeljno ubaci kardio i biće sve ok za početak.

Sa tegovima u početku, kreni neki kružni trening ili push-pull varijantu neku - imaš toga na forumu. Mislim da sam ti rekao dovoljno. Kreni ovako, pa kako budeš napredovao uvodićemo neke nove stvari u priču. ;)
Sačuvana
Dejan7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2011, 08:06:01 posle podne »

Da vikend ratnik se sprema, pročitao si me, stiže more :) Inače, niisam toliki početnik, bavio sam se raznim sportovima kroz osnovnu i srednju, imam tu disciplinu negde u sebi, samo treba da je pronaĂ°em opet :)

Što se tiče fazona oko klopanja, ajd da kažemo da znam neke stvari u teoriji, ali praksa je ono što me zeza pa zato pitam nekog za savet.

I da ti odgovorim na ovo
"Usotalom koj će ti to vrag ako ćeš da kreneš po starom o5 čim proĂ°e tih 6 nedelja."
Neću da krenem po starom :) Mislim da sam spreman mentalno, želim da krenem polako da menjam svoju ishranu i način života na bolje jer se osećam ko govno trenutno :D Tako da mi je ovaj gubitak kilograma samo prvi cilj, ne planiram tu da stanem.

Dakle razumem tvoju sumnju, jer se verovatno svaki dan pojavi još 100 likova ko ja, ali eto bar molim za savet neki :)
 
« Poslednja izmena: Maj 31, 2011, 08:08:18 posle podne od strane Dejan7 » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2011, 07:46:27 posle podne »

Za 6 nedelja? lol - vikend ratnik se sprema za leto! :D

Nemaš vremena da naučiš vežbe za to vreme i pohvataš fazone oko klopanja, a kamoli da kreneš da gubiš kg kao lud. Ako hoćeš da izgledaš bolje, to ide na duže staze.

Što BAŠ 6 nedelja bih voleo da čujem? :D

Nije nemoguće izgubiti 6-7kg za 6 nedelja, ali ako si apsolutni početnik ne smem da savetujem niti verujem da ćeš uspeti da izvedeš. Usotalom koj će ti to vrag ako ćeš da kreneš po starom o5 čim proĂ°e tih 6 nedelja. TakoĂ°e, gubitak dosta masnog tkiva u kratkom vremenskom periodu ume da ne bude baš zdrav, jer ti se u adipocitima pored masti skuplja još kojekakvo lipofilno Ă°ubre, tako da i sa te strane ne savetujem...

I još jednom da istaknem - treba ti barem jedno mesec dana uhodavanja da bi očekivao bilokakve bolje rezultate.
Sačuvana
Dejan7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2011, 07:24:48 posle podne »

različitih stvari da ne znam od čega da krenem, pa molim za pomoć! :)

Ja: 20 godina, 179cm, 86-87kg. U teretanu sam išao kad sam bio mlaĂ°i samo 2-3 meseca, tako da u tih mojih 86kg nema toliko mišića, već samo sala, tako da izgledam debelo. Jedem junk food, pušim, loše spavam - generalno nezdravo živim.

Hoću: Da izgubim nekih 6-7kg za 6 nedelja. Kontam da bih to mogao i običnim smanjenjem obroka i sa po kojim kardio treningom, ali želim više od toga :) Želim da promenim potpuno svoji način ishrane na bolje. Tako da bih vas zamolio za neki savet, kako šta i kada da jedem, da bih izgubio 6-7kg za 6 nedelja. TakoĂ°e, koje suplemente mi preporučujete?
Što se tiče treninga, razmišljao sam da recimo pon-sre-pet ujutru na prazan stomak idem na trčanje, a uto-čet radim kružne treninge u teretani. Da li ovo može da mi obezbedi moji cilj?

Ako neko ima vremena da me posavetuje, bio bih mu/joj veoma zahvalan :)

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 19 upita.