TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:02:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga u teretani za plivace  (Pročitano 9909 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Maj 06, 2012, 11:22:12 pre podne »

Cucanj,mrtvo,trzaj...osnovne vezbe za sve sportove (ako ne racunamo sportove kao sah... :D ). :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Maj 06, 2012, 07:16:21 pre podne »

Za kratke deonice ti je važno da radiš snagu i eksplozivnost. Svakako je važn da radiš vežbe za stabilizatore trupa (core stability) i rotatore ramena, kako i rameni pojas u celini....
Sačuvana
Dulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #11 poslato: Maj 05, 2012, 05:04:40 posle podne »

Kružni su ok. E sad, i za program rada u teretani postoji perkodizacija zavisno od faze priprema i kalendara takmičenja... Takodje program vežbi j teretani za, isi od stila kobi plivaš i deonica... Svakako nećeš pogrešiti sa kružnim treningom  :)

Zato i pokusavam da uvrstim u trening vezbe kojim koliko toliko oponasam pokrete u vodi :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Maj 05, 2012, 10:02:24 pre podne »

Kružni su ok. E sad, i za program rada u teretani postoji perkodizacija zavisno od faze priprema i kalendara takmičenja... Takodje program vežbi j teretani za, isi od stila kobi plivaš i deonica... Svakako nećeš pogrešiti sa kružnim treningom  :)
Sačuvana
Dulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: Maj 04, 2012, 05:24:53 posle podne »

Izvinite na kasnjenu sa odgovorom, skorz sam zaboravio na ovo ovde :D.
Treniram u klubu gde mi je trener potpuno nezainteresovan za nas plivace, vec samo dodje zbog plate, tako da ne pravi ni makro ni mezo ni mikro cikluse... Glavne discipline su mi 50 i 100 prsno(znaci sprinterske discipline). Do sad sam radio neki kruzni trening sa malim naglaskom na ramena, ledja i triceps. I da, radio sam rotacije bas zbog preventive ;).
toliko si zakasnio, da je ovo maltene nova tema  :D
periodizacija treninga je osnova modernog trenažnog procesa, a to podrazumeva meso i mikrocikluse.važno je da vodiš računa o ramenima, jer jaki mišići ramena daju stabilnost ramenom zglobu pri zaveslaju...
u kom klubu teniraš?

Sve je meni to jasno oko periodizacije, ali sta cu...
Treniram u klubu Leskovac, ali zivim na oko 50km od njega i moram da putujem za svaki trening pa zato idem 4 puta nedeljno, dok sa tegovima pokusavam da nadoknadim taj izostanak.
Jel ok da nastavik ovakve kruzne treninge?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Maj 04, 2012, 04:09:41 posle podne »

Izvinite na kasnjenu sa odgovorom, skorz sam zaboravio na ovo ovde :D.
Treniram u klubu gde mi je trener potpuno nezainteresovan za nas plivace, vec samo dodje zbog plate, tako da ne pravi ni makro ni mezo ni mikro cikluse... Glavne discipline su mi 50 i 100 prsno(znaci sprinterske discipline). Do sad sam radio neki kruzni trening sa malim naglaskom na ramena, ledja i triceps. I da, radio sam rotacije bas zbog preventive ;).
toliko si zakasnio, da je ovo maltene nova tema  :D
periodizacija treninga je osnova modernog trenažnog procesa, a to podrazumeva meso i mikrocikluse.važno je da vodiš računa o ramenima, jer jaki mišići ramena daju stabilnost ramenom zglobu pri zaveslaju...
u kom klubu teniraš?
Sačuvana
Dulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Maj 04, 2012, 12:56:54 posle podne »

Izvinite na kasnjenu sa odgovorom, skorz sam zaboravio na ovo ovde :D.
Treniram u klubu gde mi je trener potpuno nezainteresovan za nas plivace, vec samo dodje zbog plate, tako da ne pravi ni makro ni mezo ni mikro cikluse... Glavne discipline su mi 50 i 100 prsno(znaci sprinterske discipline). Do sad sam radio neki kruzni trening sa malim naglaskom na ramena, ledja i triceps. I da, radio sam rotacije bas zbog preventive ;).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2011, 12:19:34 pre podne »

Dulee, sad sam video temu i ona je interesantna. Blesa (ex Bio - sudim po slici) ti je već dosta napisao. Prvo zavisi da li si sprint srednja ili duga pruga... Drugo imas i bazicne i specificne elemente.... Zavisi i koji je period u meso ciklsu... Važni bazični elementi su ti rotatori ramena (elastične trake) - preventiva plivačkog ramena. Vežbe za stabilizatore trupa - pilates lopta je jako korisna.... vežbe za skok sa bloka i okret.... imaš onda specifične vežbe zavisno od discipline (za free, fly, prsno...).
ak imaš konkretnih pitanja - postavljaj  :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2011, 12:48:23 posle podne »

No prob. ;)
Sačuvana
Dulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2011, 03:24:40 posle podne »

Probacu ovako kako je dato, ipak nije da sad prvi put idem u teretanu :) ... To sto savetuje veci broj ponavljanja je mozda za izdrzljivost sto i te kako treba u plivanju... Btw hvala puno ...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2011, 08:11:52 posle podne »

E, da - imaj na umu da je ovaj lik pro i da je ko-zna-ko ustvari napisao ovaj članak. Nemoj da preteraš. Savetuje 12 vežbi po 3 serije po brdo ponavljanja. Ovo je primer, a ti radi manje u početku, ili podeli u dva dana njegov jedn dan - tipa radiš prvih 6 vežbi jedan dan, pa dan pauze, pa sledećih 6 vežbi, dan pauze i u krug. Pauzu slobodno napraviš neku više ako osetiš da ti treba. Nije ti poenta da se pretreniraš, nego da ojačaš. Polako kreni, pa pojačavaj tempo. :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2011, 08:04:01 posle podne »

Sve zavisi šta ti je cilj. Kapiram da hoćeš da poboljšaš plivačke performanse? Ako je ideja da dobiješ koji kg ili nešto radiš na izgledu - onda radiš što i svi ostali. Ako je u pitanju bonus na plivanje suvim treninzima, to je već malo specifičnije.

U suštini, ako je verovati nekakvim stručnjacima (:P), svaki rad sa tegovima će ti se u početku beneficijalno odraziti na sve fizičke karakteristike. Npr. ako nikada nisi radio čučanj, posle 2 meseca čučnjanja će ti se poboljšati i odraz i koliko kg možeš da vrisneš iz čučnja. Nastaviš da radiš čučanj, napredovaćeš sa kilažama, ali ne i sa odrazom. (O5 zavisi i kako radiš taj čučanj - tempo, pauze, br ponavaljanja/serija, isl.)

Problem koji se javlja sa plivanjem jeste što nemaš adekvatno nešto u teretani što će da ti simulira vodu. Ako radiš sa slobodnom težinom - težina je težina tokom celog pokreta. Ako radiš sa oprugama/gumama, što je više rastegneš ona pruža veći otpor. Kada ideš kroz vodu, zavisno od brzine pokreta, otpor se povećava. (možda sam nešto zbagovao sa ovim, ali ne uzmite za zlo - davno sam čitao, a malo sam light headed od treninga sa kog sam se vratio). Uglavnom je poenta da ne možeš da simuliraš mišićni stres kao da si u vodi. :/

Ono što možeš, jeste da utičeš na izdržljivost i eksplozivnost (uz naravno dovoljno istezanja da ne bi izgubio na fleksibilnosti). Sad zavisi naravno šta ti je plivačka disciplina od interesa koji od ova dva atributa ti je bitniji.

Enivejz, evo ti par linkova da pročitaš. Prvi ti je baš kompletan sample programa za plivače:
http://www.bodybuilding.com/fun/jasonlezak1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/jasonlezak2.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/peak2.htm
Sačuvana
Dulee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2011, 06:15:28 posle podne »

Da li bi neko mogao da mi napise plan treninga sa tegovima u teretani za plivace?

Aktivno plivam vec 2 godine. Trebao bih da imam 5 treninga nedeljno, ali posto ne zivim u tom gradu imam ih samo 3. E sada bi hteo da nadoknadim taj nedostatak treninga u vodi sa teretanom. Koje vezbe da radim u teretani i kako da ih raspodelim? Ako su potrebne jos neke informacije slobodno pitajte :) ...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.