TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 08:10:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Smanjenje BF  (Pročitano 3323 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2011, 10:10:05 pre podne »

Sve to što uzimaš je dobro za zglobove ali ne utiče tolilko na hrskavicu. Pokušaj da naĂ°eš homeopatski preaparat koji se zove Zell i da ga uzimaš mesec dana - on može da se ubaci i u sam zglob ali ja mislim da sasvim ok radi i ako se tabletice sisaju tri puta dnevno. Ovo je jedini preparata koji zaista može da utiče na obnovi hrskavice.
I naravno smanjenje kg!
Sačuvana
Kapetan DZo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #7 poslato: Jun 15, 2011, 08:57:11 posle podne »

Cuo sam pucketanja u kolenima, u stvari nisu pucketanja nego zvuk kao da imam soder u njim.Poplasio sma se naravno i otisao sam da uradim magnetnu rezonancu gde su mi konstatovali da je ovo tek pocetak ostecenja hrskavice, nista strasno ali je pocela da se trosi.Moja greska je bila sto nisam koristio nista za nju, a preko zime sam radio HIIT trening na traci, pa verujem da kombinacijom ova dva faktora ( i + tezina) dovelo do ostecenja, trenutno sam izbacio trcanje i vezbe za noge( cucanj i slicno) dok sam se fokusirao na voznju bizikla dok se povrede ne saniraju ( u stvari dok nestane taj iritirajuci zvuk u njima), i bolove sto je dobro nemam ( ipak je pocetak ).Iz prica sam saznao da je potrebno otprilike 5-6 meseci, da li je to tacno?

a trenutno uzimam od Dymatize Joint repair, pijem jos Gela drink, i povecao sam unos omege 3 na 8g dnevno.Trebao bi da ubacim i laneno ulje ali nigde ne mogu naci hladno cedjeno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2011, 09:33:31 posle podne »

da li za dorucak trebam povecati sa 50g na 80-100g ovsenih?

e sad bih umesto cokoladice sa whey+bcaa+glutamin ubacio dexstrozu pa me zanima kolicina, to bi koristio pre i posle treninga, da li je dovoljno pre treninga 20g dex a posle 40g dexa , dok bi kolicine whey 1,5 merica+bcaa povecao na 10g i glutamin bi povecao na 10g?

i ova stvar za hrskavicu da li je tacna, da se obnavlja na 3-5 meseci, posto je pocela da mi se trosi

A jel piješ nešto za tu hrskavicu? Jel odmaraš dovoljno? Kako znaš da se troši? Jel imaš bolove?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2011, 10:28:52 pre podne »

Unosis dovoljno hidrata u toku dana,a i malo je proizvoljno da kazem povecaj unos hidrata na ovaj nacin,ipak nemam uvid u intezitet tvog treninga.Dextroza ti treba samo posle treninga i to ne vise od 30 g i to samo ako se drzis dovoljnog unosa hidrata,ukoliko si u suficitu nece ti trebati .Glutamin i BCAA po 10 g u svakom slucaju.
Sto se hrskavice tice ne mogu ti dati neki strucan odgovor,osim nekog mog iskustva da uz pomoc pomenutih suplemenata i drugaciji i pametniji pristup treningu mogu pomoci u nekoj vrsti saniranja povrede.
Sačuvana
Kapetan DZo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2011, 10:08:40 posle podne »

da li za dorucak trebam povecati sa 50g na 80-100g ovsenih?

e sad bih umesto cokoladice sa whey+bcaa+glutamin ubacio dexstrozu pa me zanima kolicina, to bi koristio pre i posle treninga, da li je dovoljno pre treninga 20g dex a posle 40g dexa , dok bi kolicine whey 1,5 merica+bcaa povecao na 10g i glutamin bi povecao na 10g?

i ova stvar za hrskavicu da li je tacna, da se obnavlja na 3-5 meseci, posto je pocela da mi se trosi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2011, 09:26:29 posle podne »

Ubaci i za dorucak neka belanca kuvana i jos jedan proteinski obrok pre spavanja .
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2011, 09:20:41 posle podne »

Deluje solidno veoma, inace ishrana po krvnih grupama je bullshit al ova tvoja se zadesilo da je dobra :D
Bcaa 10g  posle treninga, u ostalim periodima 5 je dosta skroz. Ako ne preterujes sa sirom ne bi ja menjao tu nista
Sve u svemu to je to, drzi se toga i ne brljaj i bice ok
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Kapetan DZo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2011, 08:39:27 posle podne »

pre dva meseca sam krenuo sa ozbiljnim rezovima u ishrani drzao sam se smernica vezanih za dijetu po krvnim grupama (inace sam tip B).

visina mi je 190cm dok su karakteristike na dan 08.04.11 = 104.6 kg, BF 19.7% , a 01.06.11 = 99.5kg, BF 17.5%

ishrana u poslednje vreme mi se sastojala od

dorucak: 50g ovsenih pahuljica, 1-1.5 merica Whey, 5-10g bcaa, 5-10g glutamina i 2dl soka vocnog ili mleka (za ovsene)

uzina: sir (jbg, prodajem ga pa moram nesto grickati)

podne: 250-300g junetine

pre treninga : 1-1.5 merica Whey, 5-10g bcaa, 5-10g glutamina  i u poslednje vreme cokoladica isostar

posle treninga: isto kao i pre

obrok oko 18h : 2 cela jajeta +3 belanca, puna cinija povrca

pre spavanja :1-1.5 merica Whey, 5-10g bcaa, 5-10g glutamina

ovakvu ishranu drzim zadnje dve tri nedelje dok sam pre toga znao da brljam sa dosta voca i badema pa mislim da je to razlog sto nisam napravio bolje rezultate.

da li imate neke sugestije na ishranu sta trebam dopuniti ili smanjiti samo struktura obroka mora ostati ista, zbog posla kojim se bavim (nemam mogucnosti cestog odlaska u toalet   ;D  )

zbog povrede zglobova kolena (intervali na traci me ubise), moram jedno vreme izbaciti tezak trening za noge dok mi se hrskavica ne obnovi prepostavljam da je to neka 3-5 meseci za to vreme cu raditi samo kardio - lezeci bicikli kako bi smanjio to krckanje u njima, sto me jako nervira. Trenutno za njih korstim Gela Drink Fast (neko cesko cudo) + joint repair i 8g omega3 (da li preterujem, sa bilo cim)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.