TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:05:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SUPLPEMENTI KUPLJENI - Potrebna pomoć oko konzumiranja i treninga  (Pročitano 7662 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Jun 28, 2011, 10:16:44 pre podne »

Samo što sam sredio ishranu, počeo ozbilno i redovno da treniram i koristim suplemente ...i ,iskreno, polako vec i da primecujem rezultate...

SLOMILI su mi ruku  :-0 ... vikend, dani za kardio trening...basket... sekirica... i puče 4.ta metakarpalna kost šake...

gips 3 nedelje ...odosno do 16. jula...

znači... u teretani jedino što mi pada na pamet da je izvodljivo... je ... leptir, za grudi, na gladiatoru... čučnjevi i trbušnjaci...

i lagano trčanje ...

ili ne bi trebalo baš ništa da radim dok ne skinem gips?



:(   nemoj da rizikuješ.... oporavi se dobro!
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #19 poslato: Jun 27, 2011, 08:58:38 posle podne »

Samo što sam sredio ishranu, počeo ozbilno i redovno da treniram i koristim suplemente ...i ,iskreno, polako vec i da primecujem rezultate...

SLOMILI su mi ruku  :-0 ... vikend, dani za kardio trening...basket... sekirica... i puče 4.ta metakarpalna kost šake...

gips 3 nedelje ...odosno do 16. jula...

znači... u teretani jedino što mi pada na pamet da je izvodljivo... je ... leptir, za grudi, na gladiatoru... čučnjevi i trbušnjaci...

i lagano trčanje ...

ili ne bi trebalo baš ništa da radim dok ne skinem gips?



Čoveče, batali te tri nedelje... Bitno ti je da se oporaviš kako valja. Radi noge ako hoćeš na mašinama.
Sačuvana
alx77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #18 poslato: Jun 27, 2011, 06:26:55 posle podne »

Samo što sam sredio ishranu, počeo ozbilno i redovno da treniram i koristim suplemente ...i ,iskreno, polako vec i da primecujem rezultate...

SLOMILI su mi ruku  :-0 ... vikend, dani za kardio trening...basket... sekirica... i puče 4.ta metakarpalna kost šake...

gips 3 nedelje ...odosno do 16. jula...

znači... u teretani jedino što mi pada na pamet da je izvodljivo... je ... leptir, za grudi, na gladiatoru... čučnjevi i trbušnjaci...

i lagano trčanje ...

ili ne bi trebalo baš ništa da radim dok ne skinem gips?

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Jun 27, 2011, 02:31:06 posle podne »

Kada kazem protein,mislim na protein iz ishrane,pa tek onda na suplemente.
Sačuvana
GreenAndMean
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #16 poslato: Jun 26, 2011, 12:56:15 pre podne »

Ukoliko budes na dovoljnom unosu proteina neces izgubiti misicnu masu,ali neces skinuti ni salo uz pomoc AC ukoliko budes unosio vise hidrata i kalorija nego koliko ti je potrebno.

Proteina na svu srecu imam nisam sve potrosio tako da ce biti dovoljno,ishranu cu jos malo da iskorigujem kad krenem sa AC-om,a sto se tice treninga to je teretana + trening boksa(racunam ga ko kardio) oko 4 puta nedeljno. :) Hvala na savetu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #15 poslato: Jun 25, 2011, 02:08:08 posle podne »

Ukoliko budes na dovoljnom unosu proteina neces izgubiti misicnu masu,ali neces skinuti ni salo uz pomoc AC ukoliko budes unosio vise hidrata i kalorija nego koliko ti je potrebno.
Sačuvana
GreenAndMean
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #14 poslato: Jun 25, 2011, 02:05:05 posle podne »

Imam jedno pitanje,nakon koriscenja xpand xtreme pump-a i 5 kg whey proteina nabacio sam solidnu masu..e sad imam sala koje bi zeleo da skinem pa razmisljam da uzmem Animal cuts...jel to dobra ideja, i dal cu izgubiti dosta na masi ako budem koristio cuts?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Jun 23, 2011, 08:04:25 posle podne »

OK
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
alx77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Jun 23, 2011, 12:31:16 posle podne »

na ovim mojim piše 2gr per capsule :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Jun 23, 2011, 12:29:49 posle podne »

Kapsula je jedan gram, a ko misliš da je mnogo ti uzimaj kako ti hoćeš

Whey koristi samo na dane kada treniraš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
alx77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: Jun 23, 2011, 12:20:42 posle podne »

dogovoreno za persiranje :)

kapiram da kad umesto pedaliranja odem na basket mogu primeniti isti princip suplementacije?

ja uzimam one NOW Omega 3...  mislim da je kapsula 2gr... da nije mnogo posle svakog obroka po 3?

kada da uzimam whey u danima kada ne treniram ... odnosno dada imam kardio dan?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2011, 11:39:19 pre podne »

E da to sam zaboravio ajde ovako. Vozi taj biciklo ako ti odgovara i ako je zabavno, to je najbitnije...u suprotnom što da radiš nešto što nije zabavno, jel tako ;)

Suplementacija na dane kada ne treniraš tegove ti može izgledati ovako:

Ovaj kazein ostaje kao zamena. Negde u toku dana zvekni kreatin, jedno 5 gr dnevno na te dane je sasvim dovoljno, i dalje uzimaj omega 3 sa svakim obrokom, multivitamine posle doručka. Sve ono što ti ide oko treninga sa tegovima nema potrebe kad ne treniraš.

Kad vozaš bajk u bidon stavi neko piće sa elektrolitima i 5 gr BCAA, jes da su bcaa gadne, ali pij to tokom vožnje, posle toga možeš još 5 gr bcaa.

Još jedna stvar gledaj da tokom dana unosiš dosta vode, 3 - 4 lite dnevno i bar 3 gr vitamina C, podeli u nekoliko doza i 1gr posle treninga obavezno.

Ako imaš još pitanja samo kaži i još jednom bez persiranja...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2011, 11:35:31 pre podne »

drzi puls u aerobnoj zoni a pre i posle voznje bi bilo dobro BCAA i glutamin u kombinaciji... u toku mozes i tecne amino.

samo napred :)
Sačuvana
alx77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2011, 10:31:03 pre podne »

Jeste mladji, ali ipak ste Vi moj Trener ;)

Ono sto je ostalo da razjasnimo je i koliko kardio treninga nedeljno?

Moj plan je da vozim MountiBike 2 puta nedeljno po 30-50km... posto to vec i radim mesecima unazad... da nije previse u smislu katabolizma?

I koja suplementacija je dozvoljena pre i posle cardio treninga?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Jun 23, 2011, 06:36:37 pre podne »

OK, ajde da vidimo što se suplementacije tiče...kao što rekoh neke stvari ovde su ti za sad možda nepotrebne, ali siguran sam da veruješ kako će ti sve ovo ne znam ti ni ja koliko rešiti probleme, pa ću te posavetovati kako sve to da uzimaš, ali rezultati bi ti bili isti i sa manje preparata u datom trenutku.

Dakle tvoj spisak sadrži ovkao:

  - Dymatize BCAA
  - Dymatize Glutamin
  - Dymatize Creatin
  - Dymatize Liquid Amino
  - Dymatize Whey
  - SCI Pro Long protein - Casein
  - Musletech LEUKIC anabolic activator
  - Gaspari Nutrition SUperPump250
  - Musletech HYDROXYCUT HARDCORE X
  - Monodextrin
  - OMEGA 3
  - Q10
  - Multivitamin

Ono što je moj predlog za svakoga je skledeće:

Mulitivitamine uzimaj posle doručka, uvek posle obroka, pošto u ovakvim kompleksima imaš i vitamine koji se rastvaraju u mastima, tako da ih je bolje uzimati posle obroka.

Q10 nema pojma koja je korist od njega nikad ga nisam uzimao niti sam se interesovao o tom koenzimu tako da to pitaj nekog stručnijeg...

Omega 3 uzimaj po 3 tablete uz svaki obrok osim u ovima oko treninga, ovo je po meni najbolji protokol za uzimanje omega 3 ili ribljeg ulja. Naravno veće doze bi se mogle pokazati još korisnije, ali 3 do 4 dnevne doze po 3 grama su meni dali odlične rezultate.

Inače ne volim NO preparate ali ako si se već odlučio na NO onda ovaj Gasparijev uzimaj nekih 15 minuta pre treninga tu dodaj 5 gr kreatina. Na SuperPump etiketi piše da ima kreatina, ali ne piše koliko, tako da bi se ja obezbedio sa dodatnih 5 gr monohidrata. Ovde dodaj i 5 gr BCAA i to je već solidno za pred trening.

E sad imaš ove tečne amino, za koje verujem da su malo zaludan trošak. Te amino su ti isto kao da si pomešao whey protein sa vodom, samo lošije pošto u njima nije samo whey nego i protein iz želatina. Recimo one su ti OK ako te baš mrzi da sam mućkaš svoje proteine. Etiketa kaže da je doza 4 supene kašike i to pomešaš sa 5 gr bcaa i piješ tokom treninga. Inače pomešaj sve to u jedno litar vode i pij gutljaj po gutljaj izmeĂ°u serija.

E da pre treninga možeš i ovaj sagorevač da uzmeš. Na dane kad ne treniraš uzimaj sagorevač ujutro. Mada i dalje mislim da sagorevač treba da uzimaš kad ti se skidanje sala zaglavi.

Ovaj anabolic activator nemam pojma šta je niti sma se interesovao, tako da ti ne mogu ni reći kako da ga uzimaš, a na etiketi ne piše šta je unutra tako da sorry but jbg ;)

Posle treninga uzimaj jednu mericu whey proteina + 5gr BCAA + 5 gr kreatina + 20 - 30 gr glutamina (manje ne vredi ništa) i jedno 30 - 50 gr dextroze (ako je to ovaj monodextrin) i to ti je odličan šejk za posle treninga

Kazein uzimaj kao zamenu za obrok u toku dana, ako ne stigneš da jedeš onda zvekni kazein kontaš.

Pred spavanje možeš da ideš sa 10 gr glutamina, ali ja nisam primetio neku veliku korist od ovoga, možda ako bi radio kardio pred spavanje i išao skroz praznog stomaka, ali u suprotnom ne verujem...

To je sve što imam da ti kaže na ovu temu, nadam se da sam sve pokrio...

PS. Mani se persiranja, mlaĂ°i sma od tebe 3 god ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 19 upita.