TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 09:56:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pregled srca  (Pročitano 4385 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Jun 26, 2011, 11:04:23 posle podne »

ok, dobro je da nemaš probleme, verovatno je bilo nešto drugo razlog (mišić...) a ne srce. no, sobzirom na simptome nije loše uraditi i to testiranje. sigurno je sigurno - posebno kada je srce u pitanju!
u bg može republički zavod za sport, a oni imaju i svoje ambulante na tašu (ili stari dif). proveri  :)
Sačuvana
nikola_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #21 poslato: Jun 26, 2011, 09:34:50 posle podne »

Ja sam u Beogradu. Koliko sam shvatio to je u NS.
Nije problem, dacu ovde na privatnoj 4500 ako treba.
Nisam trenirao 7 dana, danas sam imao neki turnir u fudbalu ali smo brzo ispali :) , pa sam posle isao na trcanje i ok mi je skroz. Videcu dal ce se javiti bilo kakvi bolovi, sto moze znaciti da je bio neki misic ili sta vec, ako se desi -> pravac poliklinika na testiranje.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Jun 26, 2011, 09:28:49 posle podne »

Koliko ja vidim, rade.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jun 26, 2011, 12:50:20 pre podne »

Dom zdravlja na Limanu - sportska medicina. Nisam siguran za Fiziologiju na fakultetu da li rade dijagnostičke ergometrije?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Jun 25, 2011, 02:35:42 posle podne »

Ako ne verovatno mogu to odraditi na Meidicnskom fakultetu, Odseku za sportsku medicinu
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jun 24, 2011, 11:55:45 posle podne »

Mozete mi jos samo reci koja je razlika izmedju EKG i testa opterecenja?
Jer i ekg ti gledaju kad radis cucnjeve ili sta vec ako se dobro secam sa sistematskog ranije kad sam bio :)
Ne znam dal ima za test opterecenja u studentskoj poliklinici, a ovako sto sam gledao po nekim privatnim je oko 4500 dinara, pa pitam samo koja je razlika? Daje detaljniju sliku?

Nisam radio masnoce u krvi. A sto se tice trcanja, nisam radio nista od nedelje. U nedelju sam zadnji put, u ponedeljak me je  bolelo, a u utorak i juce vec manje, skoro ne uopste. U nedelju imam neki fudbal zakazan, otici cu na to pa u ponedeljak ili utorak verovatno da se pregledam...
ekg je snimak rada srca u miru, ergometrija je snimak rada srca u opterećenju. običan ekg pokazuje kakvo je stanje srca u trenutku snimanja, a ergm kako se ponaša srce u opterećenju. Sportiste zanima najpre opterećenje! Postoje više vrsta erfometrija - najprostije je 20 čučnjeva... Složenije su ergometrijski testovi na biciklu, tredmilu.... po različitim protokolima podizanja opterećenja. Ukratko, najprecizniju sliku daje ergometrijsko testiranje na biciklu ili tredmilu (pokretnoj traci).
Mislim da u NS u studentskoj postoji spec sportske medicine i da se može odraditi ergometrija - proveri!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Jun 24, 2011, 04:22:17 posle podne »

Ergometrija je pregled srca pod opterećenjem a ekg je snimanje rada srca u miru.. zato tebi treba ergometrija da bi znao da li ti srce dobro fercera pri opterećenju.
Ne znam da li ima ergometrija u studentskoj, ali uput za lipidogram možeš tražiti od lekara opšte prakse
Sačuvana
nikola_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #15 poslato: Jun 23, 2011, 11:10:35 pre podne »

Mozete mi jos samo reci koja je razlika izmedju EKG i testa opterecenja?
Jer i ekg ti gledaju kad radis cucnjeve ili sta vec ako se dobro secam sa sistematskog ranije kad sam bio :)
Ne znam dal ima za test opterecenja u studentskoj poliklinici, a ovako sto sam gledao po nekim privatnim je oko 4500 dinara, pa pitam samo koja je razlika? Daje detaljniju sliku?

Nisam radio masnoce u krvi. A sto se tice trcanja, nisam radio nista od nedelje. U nedelju sam zadnji put, u ponedeljak me je  bolelo, a u utorak i juce vec manje, skoro ne uopste. U nedelju imam neki fudbal zakazan, otici cu na to pa u ponedeljak ili utorak verovatno da se pregledam...
« Poslednja izmena: Jun 23, 2011, 11:12:15 pre podne od strane nikola_n » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Jun 22, 2011, 11:19:42 posle podne »

kao što reče Danijela - ergometrija! Da li si radio masnoće u krvi? I nemoj trčati uzbrdicu - veliko je opterećenje. Moglo bi doći u obzir da je bomišićnog porekla i najčešće tako i bude (ili kiselina iz želuca), ali malo je ozbiljnije što se bol javio u opterećenju (uzbrdica). Dosta tečnosti, izbegavaj trčanje po vrućini, i uradi ergometriju  :)
javi novosti....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Jun 22, 2011, 11:56:36 pre podne »

Ajde javi kako je prošlo (nećemo te pustiti da se izvuče na majke mi ;))
Sačuvana
nikola_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2011, 09:58:06 posle podne »

Pa tebe ni ne zanima da li će rpestati ako ne treniraš. Šta ako prestane? Nećeš više trenirati?
Ponoviću još jednom - pravac ergometrija (šposle ispitnog roka :))
Mislio sam da ako je do neke povrede ovako, istegnuca tog dela ili bilo sta kad se smiri, ako se smiri, da nastavim sa treninzima i da vidim hoce li se pojaviti opet...
U svakom slucaju, hvala na savetima, moracu svakako da odem da izvrsim testiranja...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2011, 08:57:54 posle podne »

Pa tebe ni ne zanima da li će rpestati ako ne treniraš. Šta ako prestane? Nećeš više trenirati?
Ponoviću još jednom - pravac ergometrija (šposle ispitnog roka :))
Sačuvana
nikola_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2011, 02:53:15 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Imam 23 godine.
Pauziracu ovih dana sa treninzima pa cu videti da li ce nestati, a ako ne, cim mi prodje ispitni rok idem da se pregledam...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jun 19, 2011, 09:52:18 posle podne »

Pazi, vrlo lako može biti da ti nije ništa tj da je neki mišić i slično.. ali čemu rizik kad je u pitanju vitalni organ?
Sportista si i treba da imaš zdravo srce a i povremene preglede srca. Prema tome pravac ergometrija.
postoje angine (sužena krvnih sudova srca) koje se javljaju povremeno a opet može biti da je samo od položaja...
ja ne bi rizikovala i otišla bi na rpegled... ne boli ništa a na kraju treninga ćeš znati šta se dešava.
BTW koliko imaš godina?
Sačuvana
nikola_n
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2011, 08:43:12 posle podne »

Hvala na odgovoru.
Popio sam pre nego sto sam video tvoju poruku jos jedan AC, bio na trcanju, 10 minuta , pa uzbrdicu brzo hodanje, pa  pa jo 12 minuta trcanje i nisam imao nikakvih problema.

Da li je moguce da u teretani nesto ne radim kako treba i da me zbog toga boli?
Poceo sam da "tripujem" da nije nista strasno, i premotavam film, i pada mi na pamet recimo kad radim bicepse, vezba na kojoj sedim, grudi mi naslonjene na naslon preko kojeg su prebacene ruke i onda radim biceps, pri tome prilicno sam u nezgodnom polozajui pritiskam taj deo grudi. Da li je moguce da imam zbog toga bolove, da tu nesto ne radim kako treba?  Bas sam prekjuce radio to, a juce osetio bol. Danas ne, ali nisam trcao uzbrdicu.
Nazalost, u teretani u koju idem nekma instruktora ili tako neko ko bi nadgledao, nego sam radis sta hoces i kako hoces...
Jer nelogicno mi da sad kad imam i 12kg manje nego prosle godine i bolju kondiciju da sad imam nekih problema sa tim.... Jer nekad i kad udahnem duboku pa izdahnem osetim malo bol, dal je moguce da sam nesto nagnjecio malo ili sta vec? :S
« Poslednja izmena: Jun 17, 2011, 08:45:00 posle podne od strane nikola_n » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 18 upita.