TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 07:16:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: neravnomerno razvijene grudi  (Pročitano 14097 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #44 poslato: Jul 11, 2011, 10:15:31 posle podne »

najs :)
Sačuvana
freakystyley
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #43 poslato: Jul 11, 2011, 12:02:23 posle podne »

Posle mesec dana vezbanja, gde sam izdvojio grudi od ostalih misicnih partija i vezbao do otkaza, moram da kazem da stvarno deluje i da se zahvalim svima na savetima.
Vezbao sam jednom nedeljno umesto dosadasnjih 2x nedeljno, sipku sam maltene skroz izbacio osim zagrevanja sa sipkom. Vezbao sam bucicama kako ste mi predlozili i propadanja... I evo posle mesec dana primecujem da se razlika izmedju levog i desnog grudnog misica smanjuje,a samim tim sam i ojacao. Samo sam hteo da podelim svoje iskustvo sa drugima, u slucaju da jos nekog progoni ova muka :)

Nastavljam ovim tempom i hvala svima jos jednom :)
Sačuvana
Get big or die trying!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #42 poslato: Jun 24, 2011, 04:19:59 posle podne »

Molim, ako smo išta pomogli super...
Sačuvana
freakystyley
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #41 poslato: Jun 23, 2011, 04:35:34 posle podne »

Možda imaš skoliozu kičme?
Sto se tice skolioze, ne verujem da je imam jer imam dobro drzanje, kukovi su na mestu, lopatice takodje, ramena su simetricna, imam normalne trbusnjake, sve u svemu nikakvih problema sa kicmom.

MP izvodim pravilno u to sam siguran, a sto se BP-a i grudi kao misicne partije tice poslusacu vas savet i pokusati da ih izvodim sto pravilnije i jako intenzivno 1x nedeljno. A sto se ishrane tice, mislim da je sasvim korektna (npr. od slatkisa pojedem neku cokoladicu od 50g nedeljno, masno ne jedem, krompir izbegavam, presoljenu hranu takodje, a jedem pirinac, piletinu, sarme :), voce, povrce itd.)

Hvala svima na pomoci
Sačuvana
Get big or die trying!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Jun 23, 2011, 03:52:18 posle podne »

Možda imaš skoliozu kičme?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #39 poslato: Jun 23, 2011, 12:57:56 posle podne »

Promeni nacin i izbor vezni,pokusaj sa bucicama,bendz radi na smit masini i fokusiraj se na pokret.nema potrebe da ih radis vise nego ostale misicne partije,vremenom ce sve doci na svoje mesto.
Sačuvana
MrArcShade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #38 poslato: Jun 23, 2011, 11:34:12 pre podne »

Citat
Moje misljenje je da ako ih radim 2x nedeljno sa 3-4 dana razmaka izmedju da je to dobro jer su mi slabije od ostatka tela i ne napreduju uopste, ali ocigledno gresim?
ako te bas interesuje moje misljenje misim da gresis
po meni je mnogo bolje da,ako hoces da forsiras grudi jer su ti slabije,odvojis ih od ostalih delova tela(sta hocu da kazem je sledece ako npr. radis samo grudi danas i to je to(dobro mozes trbusni zid da radis ali tek na kraju treninga kad zavrsis sa grudima))e sad taj trening odradis kao da ti je poslednji u zivotu svaki put ali svaki,znaci das svoj max i nista manje svaki put kad treniras ali svaki put,i onda im das dobar odmor do sledeceg treninga,100% garantujem da ce ti ovo pomoci ako imas sredjenu ishranu i naravno ako izvodis vezbe pravilno...
cak i ako posle ovoga ne primetis razliku znaci da ti je ili losa ishrana ili vezbe izvodis nepravilno ili da ne dajes sve od sebe cetvrto nema!(ako si 100% siguran da je ishrana u redu i da uzvodis vezbe pravilno) onda to znaci da moras da "guras" sebe mnogo vise nego sto to upravo sad radis.
nadam se da sam bio dovoljno jasan....
Sačuvana
NOTHING GREAT COMES WITHOUT A SACRIFICE!
MrArcShade
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #37 poslato: Jun 23, 2011, 11:21:10 pre podne »

evo moje price,ne znam mozda nekom pomogne,ako ne sigurno nece da skodi :p
naime od malena sam imao razne probleme,ravna stopala,kefozu,onda tkz "pileca prsa"ili sto bi neki rekli "kokosija prsa" hmm sad se secam da sam negde procitao nesto ovakvo
Citat
ako momak ima manje od 18 godina, onda su to pileca prsa, a ako je punoletan onda su kokosija
da to me je bas nasmejalo xD,nego da se vratimo mi prici
e i tako sam od malena svakodnevno trosio vreme po raznim sportskim centrima,plivajuci,radeci neke vezbe za korekciju nedostataka blabla,e ne znam tacno kako bi sve to izgledalo danas da nisam sve to radio ali i dalje imam problem sa kicmom a i ostao je problem sa prsima,cak sam i zbog toga,po preporuci sportskog lekara,krenuo u teretanu pre jedno 3 godina,nakon nekog vremena kada sam uspeo da napakujem malo misica primetio sam da tamo gde se misica grudi da kazem "spajaju" postoji prakticno praznina,odnosno duz sredine grudnog kosa postoji linija gde desni misic nije vidljiv a levi je potpuno vidljiv sto je prakticno stvaralo iluziju da je leva strana misica razvijenija od desne.
 tada sam posetio lekara i on mi je to ovako nekako objasnio:
Citat
posto je jedna strana grudi prakticno dislocirana u odnosu na drugu koja je "normalna" misic jedna strane je isto tako dislociran i tako da i ako se on razvija normalno posto nije "na svom mestu" izgleda kao da je on veci u odnosu na drugi
doca je isto rekao i da se nista ne sekiram da samo vezbam,i evo zaista kako "stvaram" sve vecu misicnu masu taj problem je sve manji i manji,e sad mi samo ostaje problem sa ginekomastija,ne stvarno nemam srece xD,a dobro valjda i to u skoroj buducnosti sredim :D
@freakystyley to sto ti nisi napredovao ne mora da znaci da je zbog obima treninga(mada je moguce da je u pitanje lose izvodjenje vezbi posto kazes da si dobar na ramenima ali pak to sto si dobar toliko na rameni,u odnosu na grudne misice,moze da znaci da ili kad radis BP onda pogadjas vise ramena i triceps nego grudi(znaci lose izvodjenje vezbe),ili je prak moguce da MP ne izvodis na pravilan nacin(znaci ponovo lose izvodjenje vezbe)(vidjeno 10000x puta)(ovo sto sam napisao ne mora da znaci jer ipak ja ne mogu da gledam u bob i da ti kazem sta je tacno u pitanje...)) ali je po meni verovatnije da nisi napredovao zbog ne sredjene ishrane, sve u svemu mislim da neces resiti svoj problem ako vezbas 10 puta nedeljeno grudi
Sačuvana
NOTHING GREAT COMES WITHOUT A SACRIFICE!
freakystyley
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #36 poslato: Jun 23, 2011, 08:35:04 pre podne »

Moje misljenje je da ako ih radim 2x nedeljno sa 3-4 dana razmaka izmedju da je to dobro jer su mi slabije od ostatka tela i ne napreduju uopste, ali ocigledno gresim?
Sačuvana
Get big or die trying!
Stefan L.
Gost
« Odgovor #35 poslato: Jun 23, 2011, 02:00:41 pre podne »

Zdravo svima, zovem se Darko vezbam u teretani od novembra 2010, vezbam redovno 4x nedeljno, trening uglavnom traje sat vremena, 10 minuta gore-dole. Imam problem sto mi je levi grudni misic znatno veci od desnog. Problem je taj da kad radim ravni-bench press u sustini nisam napredovao od decembra kad sam izbacivao 70kg 4x, a danas mogu 5-6 puta. Pomislicete da mi je desna strana slabija jer mi je manji grudni misic na desnoj strani, ali nije, bas naprotiv... Ortak sa kojim vezbam mi je prilikom izvodjenja ove vezbe rekao da levu stranu za nijansu kasnije izbacujem (to je bilo pri nekoj velikoj kilazi za moj pojam 90kg ako se ne varam). Krajem februara sam poceo da forsiram grudi 2x nedeljno (ponedeljak i petak) jer sam primetio da ne napredujem u tezini, a ni u izgledu. Da ne bi sugerisali da je problem u ramenima, odmah cu vam reci da na military press-u izbacim 70kg isti broj ponavljaja kao i na bench-pressu (5-6x). Ako neko kojim slucajem ima neki predlog zahvalan sam mu unapred na pomoci.

Imam 21godinu, visok sam 192cm, tezak 81-82kg
Nema potrebe da dva puta nedeljno radis istu grupu misica,u ovom slucaju grudi... ;)
Sačuvana
freakystyley
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #34 poslato: Jun 23, 2011, 01:01:33 pre podne »

Zdravo svima, zovem se Darko vezbam u teretani od novembra 2010, vezbam redovno 4x nedeljno, trening uglavnom traje sat vremena, 10 minuta gore-dole. Imam problem sto mi je levi grudni misic znatno veci od desnog. Problem je taj da kad radim ravni-bench press u sustini nisam napredovao od decembra kad sam izbacivao 70kg 4x, a danas mogu 5-6 puta. Pomislicete da mi je desna strana slabija jer mi je manji grudni misic na desnoj strani, ali nije, bas naprotiv... Ortak sa kojim vezbam mi je prilikom izvodjenja ove vezbe rekao da levu stranu za nijansu kasnije izbacujem (to je bilo pri nekoj velikoj kilazi za moj pojam 90kg ako se ne varam). Krajem februara sam poceo da forsiram grudi 2x nedeljno (ponedeljak i petak) jer sam primetio da ne napredujem u tezini, a ni u izgledu. Da ne bi sugerisali da je problem u ramenima, odmah cu vam reci da na military press-u izbacim 70kg isti broj ponavljaja kao i na bench-pressu (5-6x). Ako neko kojim slucajem ima neki predlog zahvalan sam mu unapred na pomoci.

Imam 21godinu, visok sam 192cm, tezak 81-82kg
Sačuvana
Get big or die trying!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Januar 26, 2011, 02:55:51 posle podne »

Moze se desiti da su ramena ili cesce triceps dominantni i preuzimaju veci deo pokreta ili da polozaj ruku nije kako treba,ipak ovako ti ne mogu vise nesto pomoci...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #32 poslato: Januar 26, 2011, 02:24:48 posle podne »

zato sto problem nisu grudi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Januar 26, 2011, 11:34:53 pre podne »

ljudi ako znate kako pomognite mi. vezbao sam 2 i po godine i nikad nisam imao lepo razvijenu donju crtu grudi!!!!A radio sam i  propadanja i kontrakosi i neke vezbice mi pokazivali ali nije urodilo plodom....znate mozda neki lek...?
Zavisi koji procenat masti imas,vecina ljudi kada se definise tek im onda donji deo grudi dodje do izrazaja.Sto se vezbanja tice,osim pomenutih vezbi ima dobar izbor hamer masina ukoliko si u mogucnosti na njima da vezbas.
Drzi se osnovnih vezbi za grudi i vremenom ce i to doci do izrazaja.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Januar 25, 2011, 10:24:27 posle podne »

Možda si jednostavno tako graĂ°en?
Javiće se ovde neki trener ali možda je samo genetika u pitanju
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.378 sekundi sa 18 upita.