TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 07:17:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 207210 puta)
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #139 poslato: Februar 14, 2014, 11:28:48 pre podne »

1.Dan Ramena-Noge Bicikla 35 min Trbusnjaci
2.Dan Grudi-Biceps Bicikla 35 min
3.Ledja-Triceps Trbusnjaci

Kardio radim 5 puta nedeljno nekad i vise a trbusnjake 3 puta nedeljno s tim da velika grupa 4-5 vezbe mala grupa 3 vezbe.Whey bih pio iskljucivo samo posle
Pazi racunanje to nisam radio jednostavno nije mi problem da smrsam i da se ugojim bar nikad bio jer variram i po 10kg.Meso spremam Ribu i Belo bez trunke icega e sad svinjetinu vrlo malo svinjske masti posto zivim na selu zejtin se ne koristi ili svinjsko kuvano,ili rostilj ako je rostilj onda samo bela vesalica...

Moj najveci problem ce biti kad dodje leto jer onda jednostavno gubim kg ali ne toliko masti vec misice jer jednostavno mogao bih da zivim na jednom obroku zato pitam da uzimam nesto i da se  bolje pripremim,sad imam volju a i mogu da pojedem 6 obroka dnevno rasporedjenih.

Izracunao sam 3833 kcal.Sad kako da znam koliko koja hrana nosi itd posto ja to ne merim sve nego odokativno iskreno.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2014, 11:31:05 pre podne od strane Systemyc » Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #138 poslato: Februar 14, 2014, 11:00:23 pre podne »

Kakve treninge radiš?  Da li radiš kardio trening pored tegova?

Bilo bi dobro da na osnovu nekog od dostupnih sajtova ili aplikacija na internetu izračunaš bazalni metabolizam i tvoj kalorijski unos... jer moraš biti u blagom deficitu da bi došlo do sagorevanja masnoća.

Za početak, savetujem ti da izbaciš hleb beli, suviše slanu ili začinjenu hranu, meso ne znam kako spremaš ali da bude pečeno sa minimum ulja ili najbolje bareno, salata i povrća što više, vode pij u toku dana dosta...  od zdravih hidrata kombinuj, da bude raznovrsno - žitarice, integralni pirinač, povremeno int. testenina, krompir , leguminoze...  to su samo generalna uputstva. Za preciznija uputstva potrebno je bolje poznavati te kao i da nutricionista da svoje mišljenje.

Što se tiče suplementacije, whey je ok za oporavak, a od kreatina ako nešto uzimaš neka bude kre alkalyn s obzirom da ne zadržava vodu...

Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #137 poslato: Februar 13, 2014, 01:15:10 posle podne »

Moja visina je oko 190-191cm imam sala koje se moze primetno skinulo a kilaza je ista znam da se  skinulo jer merim obim tela a ne idem na vage jer obicno ili lazu a retko kad mogu da se merim na prazan stomak,pa ciljevi su da negde ostanem na 90kg a imam trenutno 95 a kreatin mi treba da pojacam trening jer sam bio bas mrsav kad sam krenuo sa treninzima prvi put prosle godine nisam mogao bukvalno praznu sipku na benchu sad radim sa 60kg.

Ne znam koji UH da jedem jer trening je kraj u 8:30 uvece a uvece treba da se smanje unosi UH ako hocu da izgubim salo.probleme imam najvise koje UH da jedem.Inače sam 93. godiste.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #136 poslato: Februar 13, 2014, 12:36:14 posle podne »

Prvo sto primetim je da ti fale UH u obroku posle treninga. Ali ajde napisi prvo ovo sto ti je Mo trazila.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #135 poslato: Februar 13, 2014, 12:33:03 posle podne »

a kakvi su ti ciljevi, kakvi su dosadašnji rezultati, visina, težina, godine.... ?
Sačuvana
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #134 poslato: Februar 13, 2014, 12:07:19 posle podne »

Ljudi treba mi savet evo vec 2 meseca treniram sa sredjenom ishranom otvorio sam topic ima mozda toliko :) treniram 3 pa 1 pa onda 2 pa 1 tako se lepo odmorim.Sad uzeo bih Scietecov Whey onaj 2,35kg i neki kreatin jos se nisam odlucio kre alkalyn ili monohidrat.E sad ishrana mi je uglavnom 1.80g ovsenih+4 belanca u 8 ujutru u 11h casa jogurta i banana onda u 1:30-2h jedem rucak sto je uglavnom(Pasulj sa mesom,grasak sa mesom,musaka,ili pire i snicle(bela vesalica) bez masti. 4h pojedem somovinu + sir i posle treninga oko 8:30 2 Pileca bataka + sir + salata.salata je uz svaki obrok.

Sad bih ubacio whey oko 19 kad zavrsim trening i racunao sam samo da ga pijem posle treninga 30gr onda bi mi trajala kutija 78 dana a kreatin stvarno pojma nemam sta kako pa zato pitam za neki savet.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #133 poslato: Februar 04, 2014, 03:32:36 posle podne »

iskreno, nisi puno propustio, cell tech jeste odličan ali nije baš toliko sjajan sastav, po mom mišljenju, zbog te ogromne količine šećera.

Dakle uz gejner,kreatin i kvalitetnu ishranu, pun pogodak....  javljaj nam kako napreduje
Sačuvana
Vlada95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #132 poslato: Februar 04, 2014, 10:11:13 pre podne »

ako se puno trošiš onda su ti UH itekako dobrodošli, ali baš kao što je TwinSix rekao u postu iznad, previše šećera... od previše šećera samo možeš da se zamastiš, a nije ni dobro za zdravlje živeti na šećerima.

Ja bih probala sa whey proteinom i kvalitetnim ugljenim hidratima putem ishrane (int.hleb, žitarice, pirinač, int. testenine, voćke...)  jer hidrate je ipak lakše uneti nego proteine...

a ako baš želiš gejner, neka bude gejner sa većim procentom proteina u svakom slučaju!

slobodno nam javljaj kako ide, kako napreduješ
Hvala svima na odgovorima :) oclucio sam se za varijantu gainer+kreatin i da sredim ishranu..jer tu kombinaciju sam vec koristio..i dobro se pokazala..a sto se tice celltech njega cu na leto tek uzeti..jer trenutno ga nema u radnji pansporta u sremskoj mitrovici..:/ tako da cu jos jednu seriju sa gainerom i kreatinom :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #131 poslato: Februar 04, 2014, 08:35:15 pre podne »

Ovo sto si naveo su pretezno izvori UH,a treba ti i dosta mesa da bi dobio na misicnoj masi. S druge strane, bitno je i kada jedes koje namirnice. Nekog smara da pise,ali bi trebalo da napises kada i sta jedes,koliko kao i kada ti je trening. Onda bi ti sastavili ishranu,pa i suplementaciju. Supsi su najlaksi deo posla,ali je ishrana najitnija.
Sačuvana
Joe82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #130 poslato: Februar 04, 2014, 08:08:52 pre podne »

Kakva ti je ishrana? To je prvo sto treba razmotriti posto kazes da ne napredujes kako bi zeleo, a i tako cemo videti sta je u tvom slucaju najbolje uzeti za budzet koji imas.
predpostavio sam da cete to da pitate :D iskreno nemam neku regulisanu ishranu,nekad jedem po 5-6 puta na dan,nekad 10,nekad 2 puta,sve zavisi od obaveza. Uglavnom ishrana se svodi na pirinac,krompir,tunjevinu,jaja,testenine,meso nesto slabije. Treniram 5 do 6 puta nedeljno,u zavisnosti od jacine treninga.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #129 poslato: Februar 03, 2014, 11:25:39 posle podne »

Kakva ti je ishrana? To je prvo sto treba razmotriti posto kazes da ne napredujes kako bi zeleo, a i tako cemo videti sta je u tvom slucaju najbolje uzeti za budzet koji imas.
Sačuvana
Joe82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #128 poslato: Februar 03, 2014, 08:13:44 posle podne »

Ukratko da objasnim  ;D Visok:208 cm,trenutno 90kg,bivsi pro-kosarkas(manje poznat u Srbiji),nakon povrede kicme opasno se razocarao i zadao ga po alkoholu,opet se vratio treniranju ali samo u teretani i hocu da se vratim na moje nekadasnje 110kg...do sada sam koristio samo kreatin i neki Herbalife protein(sranje) ali mi je pomoglo da sa 80kg dodjem do sadasnjih 90kg...treniram vec 2 godine ali mi se cini da nikako ne napredujem. Pitanje !!! Sta mi preporucujete da uzmem od suplementacije (al da ne ubije dzep puno) ?
P.S. Imam 31 godinu
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #127 poslato: Februar 03, 2014, 03:59:15 posle podne »

ako se puno trošiš onda su ti UH itekako dobrodošli, ali baš kao što je TwinSix rekao u postu iznad, previše šećera... od previše šećera samo možeš da se zamastiš, a nije ni dobro za zdravlje živeti na šećerima.

Ja bih probala sa whey proteinom i kvalitetnim ugljenim hidratima putem ishrane (int.hleb, žitarice, pirinač, int. testenine, voćke...)  jer hidrate je ipak lakše uneti nego proteine...

a ako baš želiš gejner, neka bude gejner sa većim procentom proteina u svakom slučaju!

slobodno nam javljaj kako ide, kako napreduješ
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #126 poslato: Februar 03, 2014, 07:08:56 pre podne »

Bitno ti je i odakle dobijas kalorije. Ja licno nisam pristalica ''kalorija je kalorija'' pravila. CellTech po punoj dozi ima msm oko 6o-7o grama UH,msm da postoje sanse da se zamastis jos sa gejnerom. Ali ako bas zelis,onda ti i ja preporucujem Volumas 35. Mozda da razmislis o opciji gejner+kreatin,bez Celltech-a. Plus kvalitetna ishrana,naravno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #125 poslato: Februar 03, 2014, 12:14:20 pre podne »

Ako vec zelis cistu masu bolje da uzmes whey, cell tech vec sadrzi dosta ugljenih hidrata pa ce ti u kombinaciji to biti ok.

Ali pre svega toga, a s obzirom na tvoje godine, napravi ove izmene koje ti je TwinSix predlozio, protein uzimaj odmah nakon treninga, tada je najbitniji, pa onda cim stignes kuci pojedi konkretan obrok. I umesto voca mozes napraviti sendvic neki i poneti u skolu. Ishrana ti je najbitnija, mozes uzeti i neki vitaminsko mineralni kompleks, a cell tech ostavi za kasnije.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.