TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:05:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 192798 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #529 poslato: Februar 05, 2015, 09:20:04 pre podne »

onda mislim da je najbolje ovako...pola sata pre insanitya jedna kapsula ( je l' bitno da li mi je prazan stomak ili ne, pošto ja prvo doručkujem? ) i pola sata pre treninga uveče koji će biti 1h teretana i 1h trčanje oko fudbalskog terena, oko 7-8 km, srednjeg inteziteta, šta mislite?

Svakako imaš pauzu izmeĂ°u doručka i treninga bar sat vremena, tako da popij kapsulu pola sata pre treninga i biće ok.

Da ti nije malo previše treninga?    Preforsiraćeš se i samo ćeš kontraefekat dobiti time...  pretrenirati se nije rešenje.

Uveče možeš 1 kapsulu pre treninga, mislim da će biti dovoljno jer ti ne treba mega doza kofeina u večernjim časovima.
Sačuvana
Jovica Muncan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #528 poslato: Februar 04, 2015, 02:42:28 posle podne »

kupio sam dyma burn extreme ali sam u dilemi kada da ga koristim...radim dva treninga dnevno, insanity : max 30 kod kuće i u teretani uveče, da li ću sagoreti više ako ga pijem pre insanity treninga koji traje pola sata samo ali je veoma visokog inteziteta ili pre teretane gde se ne forsiram nešto mnogo? što se ishrane tiče, ugljene hidrate sam sveo na minimum jer pre svega želim da skinem salo oko stomaka pa ako mi zafali mase, tek onda da uzmem protein, problem je što jedem jednom dnevno ali isključivo proteinsku hranu, ne znam kako da počnem sa dyma burn, mislim da bih veće rezultate imao sa insanityem da ga kombinujem, ili da ubacim neko trčanje, ne znam koje promene da uvedem, u pitanju je 5-6 kg viška... ?

Jedes jednom dnevno? Velika greska...vise manjih obroka u toku dana nece samo omoguciti bolje i svrshodnije koriscenje hranljivih materija, vec ce doprineti i zeljenom ubrzavanju metabolizma...tzv. SDDH, specifično dinamičko dejstvo hrane...VIŠE OBROKA=VIŠE VARENJA=VIŠE POTROŠNJE ENERGIJE NA PROCES VARENJA=DOPRINOS „KALORIJSKOM DEFICITU“...

Ti nisi samo sveo hidrate na minimum, vec i ukupan kalorijski unos...doveo si sebe u "stanje gladovanja"...tvoj organizam se brani od "takvog nedovoljnog unosa energije", usporavanjem metabolizma, sto je kontraproduktivno( u pocetku deluje, ali kasnije nastaje stagnacija i "jo-jo" efekat  kada povecas unos kalorija, jer tvoje telo "u strahu" od ponovnog gladovanja jos brze stvara "rezerve")...cilj je da kroz trening( trening sa opterecenjem i kardio u zeljenoj zoni, odgovarjuceg intenziteta i trajanja) i modifikaciju ishrane(hidratima manipulises,a proteini i masti su "konstante") das doprinos "kalorijskom deficitu"...

Predlazem da se detaljnije pozabavis ishranom...OBAVEZNO, DETALJNO PROCITAJ - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

P.S. proteini su tu, hidrata nema, a gde su zdrave masti?

pa dobro nisam detaljno napisao plan ishrane :D uglavnom meso, jedem svaki dan, to sto sam sveo hidrate na minimum kazem jer sam izbacio beli hleb i sokove a njih sam konzumirao svakodnevno, e sad sta je ostalo...u principu imam jedan "veliki" obrok dnevno, u toku dana jos pojedem 1-2 jabuke , eventualno jos nesto ali jako malo, ali nema gladovanja, kad osetim glad jedem, nisam sklon takvim stvarima :)
Sačuvana
Jovica Muncan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #527 poslato: Februar 04, 2015, 02:24:46 posle podne »

onda mislim da je najbolje ovako...pola sata pre insanitya jedna kapsula ( je l' bitno da li mi je prazan stomak ili ne, pošto ja prvo doručkujem? ) i pola sata pre treninga uveče koji će biti 1h teretana i 1h trčanje oko fudbalskog terena, oko 7-8 km, srednjeg inteziteta, šta mislite?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #526 poslato: Februar 04, 2015, 02:20:57 posle podne »

kupio sam dyma burn extreme ali sam u dilemi kada da ga koristim...radim dva treninga dnevno, insanity : max 30 kod kuće i u teretani uveče, da li ću sagoreti više ako ga pijem pre insanity treninga koji traje pola sata samo ali je veoma visokog inteziteta ili pre teretane gde se ne forsiram nešto mnogo? što se ishrane tiče, ugljene hidrate sam sveo na minimum jer pre svega želim da skinem salo oko stomaka pa ako mi zafali mase, tek onda da uzmem protein, problem je što jedem jednom dnevno ali isključivo proteinsku hranu, ne znam kako da počnem sa dyma burn, mislim da bih veće rezultate imao sa insanityem da ga kombinujem, ili da ubacim neko trčanje, ne znam koje promene da uvedem, u pitanju je 5-6 kg viška... ?

Jedes jednom dnevno? Velika greska...vise manjih obroka u toku dana nece samo omoguciti bolje i svrshodnije koriscenje hranljivih materija, vec ce doprineti i zeljenom ubrzavanju metabolizma...tzv. SDDH, specifično dinamičko dejstvo hrane...VIŠE OBROKA=VIŠE VARENJA=VIŠE POTROŠNJE ENERGIJE NA PROCES VARENJA=DOPRINOS „KALORIJSKOM DEFICITU“...

Ti nisi samo sveo hidrate na minimum, vec i ukupan kalorijski unos...doveo si sebe u "stanje gladovanja"...tvoj organizam se brani od "takvog nedovoljnog unosa energije", usporavanjem metabolizma, sto je kontraproduktivno( u pocetku deluje, ali kasnije nastaje stagnacija i "jo-jo" efekat  kada povecas unos kalorija, jer tvoje telo "u strahu" od ponovnog gladovanja jos brze stvara "rezerve")...cilj je da kroz trening( trening sa opterecenjem i kardio u zeljenoj zoni, odgovarjuceg intenziteta i trajanja) i modifikaciju ishrane(hidratima manipulises,a proteini i masti su "konstante") das doprinos "kalorijskom deficitu"...

Predlazem da se detaljnije pozabavis ishranom...OBAVEZNO, DETALJNO PROCITAJ - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

P.S. proteini su tu, hidrata nema, a gde su zdrave masti?
« Poslednja izmena: Februar 04, 2015, 02:27:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #525 poslato: Februar 04, 2015, 11:32:27 pre podne »

kupio sam dyma burn extreme ali sam u dilemi kada da ga koristim...radim dva treninga dnevno, insanity : max 30 kod kuće i u teretani uveče, da li ću sagoreti više ako ga pijem pre insanity treninga koji traje pola sata samo ali je veoma visokog inteziteta ili pre teretane gde se ne forsiram nešto mnogo? što se ishrane tiče, ugljene hidrate sam sveo na minimum jer pre svega želim da skinem salo oko stomaka pa ako mi zafali mase, tek onda da uzmem protein, problem je što jedem jednom dnevno ali isključivo proteinsku hranu, ne znam kako da počnem sa dyma burn, mislim da bih veće rezultate imao sa insanityem da ga kombinujem, ili da ubacim neko trčanje, ne znam koje promene da uvedem, u pitanju je 5-6 kg viška... ?

Ćao, mi smo se već čuli mail-om ali ponoviću i ovde...

Dyma burn je dosta jak sagorevač, dosta kofeina ima, a insanity je visokointezivni trening gde puls ide jako visoko, još ako ubaciš jaku dozu dyma burn-a može da bude veselo... lupanje srca, povišen puls i dr.

Kreni lagano sa dozama i uzimaj 1 kapsulu pola sata pre treninga, bilo da je teretana ili neki drugi trening.

Za skidanje masti zona nižeg-srednjeg intenziteta (aerobni trening iliiti uz prisustvo kiseonika)  osećaj da ne ostaješ bez daha već da bi intenzitet lako održao bar 2 sata.  Trajanje 45-60 minuta, bar 4-5 puta nedeljno.  Cilj nije u ovom slučaju da budeš ljubičast nakon treninga.  Znam, dosadnije je, manje kalorija se potroši, ali zato mnogo veći procenat iz masti i ono što je najbitnije, mnogo je zdravije.

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #524 poslato: Februar 04, 2015, 10:35:56 pre podne »

Pre treninga je i potrebno da se uzima.Ja sam na primer uzimao pre treninga sa tegovima i uz jak trening i pravilnu ishranu imao sam odlicne rezultate.
Mozes uzeti i pred jedan i drugi ali kreni sa manjim dozama ako su to dva treninga u toku dana.Ova preporuka vazi ako je jedan ujutru a  drugi uvece.
Inace sto se tice gubitka masti to ti ne moze trening sam skinuti jer ako je ishrana losa onda ne pomaze ni ceo dan treniranja sa sagorevacima.
Ishranu moras konstantno menjati,korigovati i eksperimentisati sa treninzima sve dok ne nadjes pravu formulu za svoj uspeh.
I ja sam tako radio i evo posle dosta godina iskustva znam tacno sta treba i kada da radim kako bih dosao do zeljenog rezultata.
Sačuvana
Jovica Muncan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #523 poslato: Februar 04, 2015, 03:25:32 pre podne »

kupio sam dyma burn extreme ali sam u dilemi kada da ga koristim...radim dva treninga dnevno, insanity : max 30 kod kuće i u teretani uveče, da li ću sagoreti više ako ga pijem pre insanity treninga koji traje pola sata samo ali je veoma visokog inteziteta ili pre teretane gde se ne forsiram nešto mnogo? što se ishrane tiče, ugljene hidrate sam sveo na minimum jer pre svega želim da skinem salo oko stomaka pa ako mi zafali mase, tek onda da uzmem protein, problem je što jedem jednom dnevno ali isključivo proteinsku hranu, ne znam kako da počnem sa dyma burn, mislim da bih veće rezultate imao sa insanityem da ga kombinujem, ili da ubacim neko trčanje, ne znam koje promene da uvedem, u pitanju je 5-6 kg viška... ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #522 poslato: Februar 02, 2015, 03:08:45 pre podne »

Izvinjavam se ako sam dosadna, ali sam citajuci vase postove pokusala da napravim dnevni jelovnik, pa Vas molim da ga korigujete:
1. ovsene pahuljice sa malomasnim jugurtom (1% mm) ili
    ovsene pahuljice plus whey ili
    palenta (da li moze od heljdinog brasna?) sa ella sirom ili
    2 lepinjice od speltinog i razenog brasna (od celog zrna zitarice) sa ajvarom bez secera

2. 150g-200g barenog pileceg ili cureceg mesa sa 50g integralnog pirinca i salata (krastavac, paradajz) ili
    150g barene junetine i 150g barenog krompira i salata

3. pastrmka i bareni brokoli ili
    barena piletina i bareni karfiol

4. 30g badema

5. ella sir i paprika (sveza) ili
    whey sa malomasnim mlekom (0.5mm) ili
    3 belanca i salata


Nasla sam podatak od nutricioniste da mi je BMR 1474, a i po formuli koju ste dali mi je 1490, a po toj formuli, ako uzmem vezbanje 4 puta nedeljno, TDEE je 2236....sta sada to znaci?
  

TDEE je dnevna potreba za energijom u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti...dakle, na tu cifru bi trebalo da oduzmeš oko 500-1000 kCal...tzv. "kalorijski defcit"...pogledaj par postova niže "logiku deficita", pola na račun treninga( tu će ti pomoći i pulsmetar...), pola kroz ishranu( dominantno na račun ugljenih hidrata)...Opšta preporuka je da od TDEE, 50% ide na hidrate, 35% na proteine i 15% na zdrave masti...opet skrećem pažnju da "deficit" u ishrani treba bazirati na redkuciji u unosu hidrata...
Inače, jedino precizno odreĂ°ivanje vrednosti BMR( bazalnog metabolizma), TDEE se može odratiti antropometrijski(impedancom...)...ovo je pretpostavljam okrvirna vrednost dobijena "formulama"?! Tako dobijena vrednost treba da bude shvaćena samo kao "orijentir"...

Elem, metodom bioimpedance( BIA metod) se meri brzina sprovoĂ°enja električnog impulsa kroz naše telo.
Različita tkiva imaju različitu osobinu i karaktereistike sprovoĂ°enja, pa se na osnovu toga odreĂ°uje telesna komozicija našeg tela...kao i parametri energestke potrošnje...

Veza izmeĂ°u grama makronutrijenata( proteini, masti, ugljeni hidrati) je da 1gr hidrata ima oko 4 kCal, 1 gr proteina ima oko 4 kCal, 1 gr masti ima oko 9 kCal...

Npr. izračunati udeo masti iz TDEE, izračunala si da ti je TDEE oko 2236 kCal, od toga 15% ide na masti, 15% od 2236 je oko 336 kcal...dakle, 336/9=37 gr zdravih masti dnevno...( jer 1 gr masti ima oko 9 kCal)...

Naglašavam da ono čim manipulišeš u unosu makronutrijenta su ugljeni hidrati, a unos proteina i masti je konstantan...

Po pitanju korekcije jelovnika biću uopšten...u svakom obroku ti trebaju proteini visoke biološke vrednosti, složeni ugljeni hidrati i zdrave masti...izuzetak je obrok pre treninga( 1-2h pre treninga) koji bi trebalo da sadrži kvalitetne proteine, složene hidrate i (ni)malo masti koje mogu usporiti proces varenja i "otežati" predstojeći trening...obrok pred počinak bi trebalo da se sastoji samo od proteina( kazein) i zdravih masti...

Akcenat u ishrani na složene hidrate( bogate vlaknima), povrće...

Bademe( izvore zdravih masti) ne možeš "koncipirati" kao solo obrok, već ih ubaci kao dodatak "kompletnijem obroku"...

Primer.

Obrok br.1 - ovsene pahuljice, 5 belanaca, 1 celo jaje ( dakle, složeni hidrati, proteini visoke biološke vrednosti, masti)

Obrok br. 2 -  150g-200g barenog pileceg ili cureceg mesa sa 50g integralnog pirinca i salata (krastavac, paradajz) + 30 gr badema( ili 15 ml maslinovog ulja kao dodatak salati)...(i ova druga varijanta je ok, 150g barene junetine i 150g barenog krompira i salata)

Obrok br. 3 - pastrmka i bareni brokoli( karfiol) - ribu posmatramo kao izvor proteina visoke biološke vrednosti i zdravih masti...

Obrok br. 4 - ella sir i kikriki

( Opet napominjem da je ovaj jelovnik uopšten i da u njemu nisu sagledane relane potrebe, već je samo šematski prikaz sastavljanja obroka)

Whey protein sa oko 20-30 gr prostih hidrata ubaci neposredno posle treninga...

P.S. heljdino, spelta i raženo brašno su odlični izvor (složenih)hidrata( naravno ako su SIGURNO BEZ MIXEVA SA BELIM BRAŠNOM)...

Jogurt je odličan izbor, jer sadrži probiotske kulture koje su podrška dobrom varenju i imunitetu uopšte( sa što manjim procentom m.m.), a i laktoza iz njega se bolje toleriše...






« Poslednja izmena: Februar 02, 2015, 03:10:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
icicicimici
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #521 poslato: Februar 01, 2015, 11:07:34 posle podne »

Izvinjavam se ako sam dosadna, ali sam citajuci vase postove pokusala da napravim dnevni jelovnik, pa Vas molim da ga korigujete:
1. ovsene pahuljice sa malomasnim jugurtom (1% mm) ili
    ovsene pahuljice plus whey ili
    palenta (da li moze od heljdinog brasna?) sa ella sirom ili
    2 lepinjice od speltinog i razenog brasna (od celog zrna zitarice) sa ajvarom bez secera

2. 150g-200g barenog pileceg ili cureceg mesa sa 50g integralnog pirinca i salata (krastavac, paradajz) ili
    150g barene junetine i 150g barenog krompira i salata

3. pastrmka i bareni brokoli ili
    barena piletina i bareni karfiol

4. 30g badema

5. ella sir i paprika (sveza) ili
    whey sa malomasnim mlekom (0.5mm) ili
    3 belanca i salata


Nasla sam podatak od nutricioniste da mi je BMR 1474, a i po formuli koju ste dali mi je 1490, a po toj formuli, ako uzmem vezbanje 4 puta nedeljno, TDEE je 2236....sta sada to znaci?


   
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #520 poslato: Februar 01, 2015, 03:56:51 posle podne »

Mislila sam da zamenim dorucak zato sto nekada ne mogu da stignem da spremim kvalitetan obrok pre 11h, a plasim se da je to kasno...
A da li bi mi sagorevaci masti pomogli u procesu mrsavljenja?

Baš kao što je Zoltan napomenuo, najveći doprinos procesu "gubitka masnih naslaga" daju trening i korekcija ishrane u skladu da već datim preporukama, a sagorevači su tu samo "final touch"...

Bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak, javljaj kako napreduješ...i ne zaboravi, "ko želi taj naĂ°e način, ko ne, taj naĂ°e izgovor"...čelična volja i disciplina su lek za sve...  ;)

Nema nedostižnih ciljeva, samo ima odustajanja...
Sačuvana
icicicimici
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #519 poslato: Februar 01, 2015, 03:37:21 posle podne »

Jos jednom, hvala na svim savetima. Javicu rezultate....
Pozdrav!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #518 poslato: Februar 01, 2015, 02:38:04 posle podne »

Doručak nikako ne može ništa da zameni, ali od većeg zla opet popiti protein pa manje je zlo jer bolje i to nego ništa.
Sagorevač je dopuna uz dobru dijetu i ishranu prilagoĂ°enu skidanju masnih naslaga.On sam koji god da je u pitanju nećeuraditi apsolutno ništa ukoliko ovo ostalo ne uklopiš kako treba.
Sačuvana
icicicimici
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #517 poslato: Februar 01, 2015, 10:59:56 pre podne »

Mislila sam da zamenim dorucak zato sto nekada ne mogu da stignem da spremim kvalitetan obrok pre 11h, a plasim se da je to kasno...
A da li bi mi sagorevaci masti pomogli u procesu mrsavljenja?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #516 poslato: Februar 01, 2015, 04:19:15 pre podne »

Hvala puno. Kupicu pulsmetar kako bih mogla da pratim.
Samo mi jos, molim Vas, kazite koje suplemente da koristim i da li mogu za pocetak dorucak i veceru da zamenim proteinskim sejkom.

Suplementi nikada ne mogu zameniti kvalitetnu, raznovrsnu i izbalansiranu ishranu...

Zašto bi menjala obroke proteinskim suplementima? Nemaš vremena za pripremu obroka? Ili očekuješ da će ti oni biti podrška procesu gubitka masnih naslaga?

Ako je već to "nužnost" možeš npr. doručak da zameniš mixom ovesne pahuljice plus whey protein...a vecera( tj. poslednju obrok pred počinak) neki protein bogat kazeinom( mlečnim proteinom) koji se sporije vari i hraniće tvoje telo tokom noćnog sna...ili blend( mešavina više proteinskih izvora) sa malo zdravih masti, npr. kikriki...moj predlog bi bio Power protein ( blend)...

Prioritet su i omega-3 esencijalne masne kiseline, kao i vitaminsko-mineralni suplementi...

Sačuvana
icicicimici
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #515 poslato: Februar 01, 2015, 12:36:15 pre podne »

Hvala puno. Kupicu pulsmetar kako bih mogla da pratim.
Samo mi jos, molim Vas, kazite koje suplemente da koristim i da li mogu za pocetak dorucak i veceru da zamenim proteinskim sejkom.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.