TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:53:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 204922 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #604 poslato: Decembar 04, 2015, 09:32:00 pre podne »

Napravio sam pauzu u treningu od godinu dana. Negde sam pročitao da je nakon takve pauze u treniranju, moguć onaj efekat koji obično imaju početnici (i samo oni), da mogu neko vreme (nekoliko meseci) istovremeno topiti masti i dobijati nešto na mišićnoj masi.

Pozdrav !!!

To da topis istovremeno i pravis misice jako tesko natural. Ide,ali ne kao sto ti mislis :)

Prednost kada vezbaci naprave pauzu je ta misicna memorija zbog koje se telo jako brzo vrati skoro u stanje u kom je da kazem ostavljenjo.


Moj izbor je sagorevač masti, ali bih uzimao i NO reaktor (bez kreatina), uz odgovarajuću dijetu.
Da li sam napravio dobar izbor ?!
Hvala unapred.


Za pocetak pocni da treniras i sredi ishranu,a cim se uhodas mozes protein, glutamin, omegu 3, vitamine, neki kofein itd :)

Ne postoji bolji sagorevac od ishrane :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #603 poslato: Decembar 04, 2015, 01:01:50 pre podne »

Napravio sam pauzu u treningu od godina i sada bih da se vratim, tj. počnem sa redovnim treninzima u teretani.
Prioritet mi je da skinem 5-6 kg masti u što kraćem roku. Usput, ako i dobijem nešto mišićne mase tim bolje.
Šta bih od suplementacije treba da uzimam u ovom slučaju ?!
Moj izbor je sagorevač masti, ali bih uzimao i NO reaktor (bez kreatina), uz odgovarajuću dijetu.
Da li sam napravio dobar izbor ?!
Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #602 poslato: Decembar 04, 2015, 01:01:25 pre podne »

Napravio sam pauzu u treningu od godinu dana. Negde sam pročitao da je nakon takve pauze u treniranju, moguć onaj efekat koji obično imaju početnici (i samo oni), da mogu neko vreme (nekoliko meseci) istovremeno topiti masti i dobijati nešto na mišićnoj masi.
Zanima me da li je ovo istina ?!
Hvala unapred.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #601 poslato: Decembar 02, 2015, 01:52:30 pre podne »

Skoro sam baš na FB, pisao o gejnerima...za koje smatram da nemaju tako veliku upotrebnu vrednost...ispunimo prvo nekoliko bitnih preduslova uspeha u povećanju mišićne mase pre nego i pomislimo na gejner...elem...

Eh...bluz mrsavih momaka iz teretane, i ono kukanje, jedem sve i svasta, a nikako da se "ugojim"...real slim shady...tj. "jado mrsavi"...

Hm, ako ste ispunili uslov - dovoljno teskih tegova na treningu, tj. dobro formulisan sistem treninga...drugi bitan faktor je ishrana...ali, posto neki nemaju strpljenja i misle da ce "misici porasti" preko noci, krecu sa gejnerima...cak toliko poverenje ukazuju gejnerima da smatraju da su im oni bitniji od kvalitetnih obroka...idealizovanje suplemenata kao carobnih napitaka uspeha...zabluda...velika zabluda...

Sta su to gejneri?

Naziv gejneri potice od engleske fraze - gain weight, tj. "dobijanje na tezini"...obicno se radi o kombinaciji proteina( whey, kazein mleka, albumin jaja...) i ugljenih hidrata( dominantno prosti hidrati - dekstroza, fruktoza, maltodekstrin, saharoza...retko kada vitargo i sl.) u razlicitim odnosima, u korist prostih hidrata...a neki kvalitetniji sadrze i zdrave masti poput ulja iz semena lana (Flax Seed Oil) i ulja triglicerida srednjeg lanca (MCT), kao i dodatke poput BCAA, glutamina, kreatina, taurina i sl.

Sve u svemu, poenta price u "gain weight" je dodatak kvalitetnih kalorija, naravno, ako ste prvenstveno kvalitetnom ishranom uneli dovoljno istih, pa vam treba dodatak...ali ako osnove nema, cemu taj dodatak?

Poenta pisanija je da se NE zanosite previse gejnerima i hvalospevima o njihovoj moci - NAJBOLJI GEJNER JE HRANA - KVALITETNA ISHRANA SA DOVOLJNO SLOZENIH HIDRATA, PROTEINA VISOKE BIOLOSKE VREDNOSTI I ZDRAVIH MASTI!

Umesto gejnera dodajte jos jedan, dva kvalitetna obroka i nema problema...

Sta je vecina gejnera?

Najpostije receno mesavina secera i proteina!

Neki jeftiniji gejneri se mogu najjednostavnije opisati kao mesavina belog secera i proteina...dakle, uzmete 60 gr belog secera i uzmiksujete ga sa oko 30-40 gr whey proteina i dobili ste gejner...dakle, u gejnerima dominiraju prosti seceri...a vise prostih secera - brzi i nagli skokovi insulina, veca verovatnoca za masne naslage i osecaj stalne gladi ( kompenzatorna hipoglikemija)...

Ekonomisite raspolozivim sredstvima...KUPITE MESO, JAJA, SIR, RIBU, PIRINAC, KROMPIR, OVSENE PAHULJICE, KIKIRIKI, ORAHE, SVEZE VOCE I POVRCE, a gejner moze da saceka...opet ponavljam - NAJBOLJI GEJNER JE HRANA !!!

SNAGA I MASA NA USTA ULAZE!


Mali hint za čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #600 poslato: Decembar 01, 2015, 04:15:23 posle podne »

Ja bih ti preporucio da ponovo kupis protein i da pojacas ishranu.Mislim da ce ti to biti mnogo bolja kombinacija u odnosu na gejner.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #599 poslato: Decembar 01, 2015, 07:12:04 pre podne »

Isti oni brendovi čijim si whey-om bio zadovoljan.
Sačuvana
brave heart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #598 poslato: Decembar 01, 2015, 01:50:51 pre podne »

Zdravo ljudi,

Kupujem protein u Americi, prakticno imam pristup sirokoj ponudi brendova. Do sada sam se oslanjao na Elite i Optimum Nutrition. Medjutim hocu da pokusam sa nekim Mass Gainer-om, pa me zanima koji su zapravo najjaci brendovi u toj grupi?

Zaposlen sam, u teretani sam najmanje 3 dana nedeljno uz dva dana treninga na boxu.

25 godina
196cm
88 kg

« Poslednja izmena: Decembar 01, 2015, 01:59:47 pre podne od strane brave heart » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #597 poslato: Jul 08, 2015, 03:13:44 posle podne »

Jel glutamin taj koji moze da skrati vreme upale misica posle treninga?

na nekim mestima se navodi da može.  Probaj, nećeš pogrešiti što se glutamina tiče... samo malo "podeblljaj" doze...
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #596 poslato: Jul 08, 2015, 02:34:59 posle podne »

Taj koji moze da smanji vreme upala, odnosno da ih ne bude zove se "veca frekvencija treninga" :)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #595 poslato: Jul 08, 2015, 01:07:04 posle podne »

Jel glutamin taj koji moze da skrati vreme upale misica posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #594 poslato: Jul 03, 2015, 12:04:35 posle podne »

Zbunio sam se 😁😀 haha 
Iz Loznice je  :)Posle svega dole napisanog klenbuterol definitivno ne uzimam 😄 A Melt Down mozda narucim :)

Kada bi bilo vise odgovornosti...dobro bi bilo, najlakse je tek tako preporuciti neki sagorevac "sa one strane doping liste", a ne upoznati "klijenta" sa svim zeljenim i nezeljenim efektima upotrebe istog...

Upravo sam krenuo praznog stomaka biciklom da izvozam 20
km
po savetu i vratio se. Nisam mogao jer vec 10 dana samo proteini nemam snage. 😀

A kada radis "punjenje hidratima"? Koliki ti je unos masti na dnevnom nivou?

Preporuke za obavezno detaljno citanje na temu ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html
Sačuvana
piletina666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #593 poslato: Jul 03, 2015, 07:58:02 pre podne »

Upravo sam krenuo praznog stomaka biciklom da izvozam 20
km
po savetu i vratio se. Nisam mogao jer vec 10 dana samo proteini nemam snage. 😀
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #592 poslato: Jul 03, 2015, 06:58:21 pre podne »

Ja bih uvek pre Melt nego klen, ali sigurno ćeš na početku sa jakim treninzima i korigovanom ishranom postići jako dobre rezultate, pa tek onda kad ubodeš neki plato, da uzmeš Melt, koji je jako dobar - jak sagorevač.
Sačuvana
piletina666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #591 poslato: Jul 03, 2015, 06:37:31 pre podne »

Zbunio sam se 😁😀 haha 
Iz Loznice je  :)Posle svega dole napisanog klenbuterol definitivno ne uzimam 😄 A Melt Down mozda narucim :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #590 poslato: Jul 03, 2015, 06:15:47 pre podne »

A 'ladno je gospodin Miss Fitnesa bio.  :D
Odakle je on??
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 18 upita.