TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:15:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Značaj insulina u PWM-u  (Pročitano 6014 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Avgust 26, 2011, 04:42:31 posle podne »

Nisam mislila na Isostar i Isotec u PWM zajedno,  nego da u toku i neposredno nakon treninga pijuckaš izotonik... kroz 20 min - pola sata popiješ  PWM sa proteinom i aminokiselinama (glutamin, bcaa)

Bio je nesporazum, povezala sam to sto si napisala drugacije, jer se za mene podrazumevalo da pitam samo za PWM. Ja koristim u toku treninga tecne amino ili Xtend. Ne volim ukus Isostara (ni jednog) a Isotec nisam jos probala. Ali, svakako, hvala na predlogu.

Isotec - limun ledeni čaj :)    Super osveženje po ovim vrućinama, a i u toku i posle treninga. U sportovima izdržljivosti neophodan suplement.  Od čiste dekstroze (ako joj je namena povratak energije) neuporedivo bolji.

Kako ćeš ga ukombinovati sa ostalim suplementima je i pitanje cilja, ali u svakom slučaju izotonici su odlična stvar i po ovim vrućinama vraćaju u život ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Avgust 26, 2011, 12:45:27 posle podne »

Ukoliko redovno i jako vezbas moras 45 min nakon treninga jesti.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2011, 07:25:50 pre podne »

Nakon treninga protein sekjk sa bcaa,glutaminom,leucinom i sto pre jak proteinski obrok sa malo slozenih hidrata i nema greske.

Hvala, meni fali samo glutamin u sejku, i zaista se trudim da najkasnije 1 i po h nakon treninga jedem kako treba.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #19 poslato: Avgust 26, 2011, 07:22:29 pre podne »

Nisam mislila na Isostar i Isotec u PWM zajedno,  nego da u toku i neposredno nakon treninga pijuckaš izotonik... kroz 20 min - pola sata popiješ  PWM sa proteinom i aminokiselinama (glutamin, bcaa)

Bio je nesporazum, povezala sam to sto si napisala drugacije, jer se za mene podrazumevalo da pitam samo za PWM. Ja koristim u toku treninga tecne amino ili Xtend. Ne volim ukus Isostara (ni jednog) a Isotec nisam jos probala. Ali, svakako, hvala na predlogu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2011, 04:39:50 posle podne »

Nakon treninga protein sekjk sa bcaa,glutaminom,leucinom i sto pre jak proteinski obrok sa malo slozenih hidrata i nema greske.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2011, 11:17:24 pre podne »

Nisam mislila na Isostar i Isotec u PWM zajedno,  nego da u toku i neposredno nakon treninga pijuckaš izotonik... kroz 20 min - pola sata popiješ  PWM sa proteinom i aminokiselinama (glutamin, bcaa)
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2011, 07:13:35 pre podne »

Nešto slično kao kao i ja. Doduše, ja sam od nedavno počeo sa principom da uzimam po malo dekstroze pre, tokom i posle treninga. Nekih 5-7g(jednu kašičicu) x 3. Tako održavam stabilan nivo insulina u tom periodu oko treninga.

Ja razmisljam da izbacim secere u svrhu mrsavljenja. Moracu da testiram i vidim kako deluje.

Zaista nisam pametna, da li je pametno koristiti dex u pwm-u u svrhu mrsavljenja ili ne? Ima li neko iskustva tj. da li je neko vec probao da izbaci iz pwm-a secer? Ja cu verovatno probati jedan period da ne ubacujem, osim ako me ne ubedite da je bolje nastaviti sa pwm-om +secer.
Sve zavisi koliko u toku dana uneses uh i kakve treninge imas? Ukoliko si na veoma niskom nivou hidrata.moraces da budes u proteinskom suficitu kako bi sprecila katabolizam (neminovno ce deo amino kiselina konvertovati u glikogen) ali u svakom slucaju sam za opciju bez prostih secera posle treninga kada su rekreativci u pitanju jer uglavnom unose vise hidrata nego sto je potrebno.

Hvala, Marko. Mislim da dovoljno unosim UH, tako da cu izbaciti iz PWM-a secere. Testiracu jedno vreme (nekoliko nedelja) i videti da li mi prija. Do sada sam sa PWM-om vracala snagu nakon treninga: recimo osvezi me i probudi. Videcemo, da li ce i u kolikoj meri ce se to promeniti bez secera u PWM-u.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2011, 07:08:06 pre podne »

Ugljeni hidrati nakon treninga se koriste za popunu mišićnog glikogena, tako da - ja sam za, umerena količina  (što opet zavisi od tvog treninga, ne mogu da preciziram količinski)  ako je intenzivan trening u pitanju, zbog oporavka bih ti preporučila... ako ne prosti šećer, onda bar izotonični napitak tipa Isostar, Isotec... ima malo šećera, ali i elektrolita što je jako bitno

Isostar i Isotec... hmmm Kakav bi li bio ukus PWM-a :) U sustini treniram pre podne posle prvog obroka koji sadrzi UH.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Avgust 24, 2011, 04:20:07 posle podne »

Nešto slično kao kao i ja. Doduše, ja sam od nedavno počeo sa principom da uzimam po malo dekstroze pre, tokom i posle treninga. Nekih 5-7g(jednu kašičicu) x 3. Tako održavam stabilan nivo insulina u tom periodu oko treninga.

Ja razmisljam da izbacim secere u svrhu mrsavljenja. Moracu da testiram i vidim kako deluje.

Zaista nisam pametna, da li je pametno koristiti dex u pwm-u u svrhu mrsavljenja ili ne? Ima li neko iskustva tj. da li je neko vec probao da izbaci iz pwm-a secer? Ja cu verovatno probati jedan period da ne ubacujem, osim ako me ne ubedite da je bolje nastaviti sa pwm-om +secer.
Sve zavisi koliko u toku dana uneses uh i kakve treninge imas? Ukoliko si na veoma niskom nivou hidrata.moraces da budes u proteinskom suficitu kako bi sprecila katabolizam (neminovno ce deo amino kiselina konvertovati u glikogen) ali u svakom slucaju sam za opciju bez prostih secera posle treninga kada su rekreativci u pitanju jer uglavnom unose vise hidrata nego sto je potrebno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Avgust 24, 2011, 03:44:47 posle podne »

Ugljeni hidrati nakon treninga se koriste za popunu mišićnog glikogena, tako da - ja sam za, umerena količina  (što opet zavisi od tvog treninga, ne mogu da preciziram količinski)  ako je intenzivan trening u pitanju, zbog oporavka bih ti preporučila... ako ne prosti šećer, onda bar izotonični napitak tipa Isostar, Isotec... ima malo šećera, ali i elektrolita što je jako bitno
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2011, 02:40:41 posle podne »

Nešto slično kao kao i ja. Doduše, ja sam od nedavno počeo sa principom da uzimam po malo dekstroze pre, tokom i posle treninga. Nekih 5-7g(jednu kašičicu) x 3. Tako održavam stabilan nivo insulina u tom periodu oko treninga.

Ja razmisljam da izbacim secere u svrhu mrsavljenja. Moracu da testiram i vidim kako deluje.

Zaista nisam pametna, da li je pametno koristiti dex u pwm-u u svrhu mrsavljenja ili ne? Ima li neko iskustva tj. da li je neko vec probao da izbaci iz pwm-a secer? Ja cu verovatno probati jedan period da ne ubacujem, osim ako me ne ubedite da je bolje nastaviti sa pwm-om +secer.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2011, 05:02:19 posle podne »

Nešto slično kao kao i ja. Doduše, ja sam od nedavno počeo sa principom da uzimam po malo dekstroze pre, tokom i posle treninga. Nekih 5-7g(jednu kašičicu) x 3. Tako održavam stabilan nivo insulina u tom periodu oko treninga.
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #10 poslato: Avgust 22, 2011, 11:37:04 pre podne »

to je super i precizno :)  odredili su tvoj anaerobni prag i u skladu sa tim i energetske zone...
nema veze sa ovim za šta sam ja pitala, ali nije ni bitno, koliko često radiš laktat test? :)

Ko je rekao da sam napredovala? :) To je davno bilo, kada sam krenula na prvi trening, od onda sam imala veliku pauzu. samim tim nisam radila vise, nego zakljucila  da treba redovno raditi, kada stices kondiciju verovatno se menja anaerobni prag.  Sada se vracam zdravoj ishrani i treninzima. Zato citam forum.

Zaboravio sam na svoju temu. :D Nego, nema veze. Hteo sam da te pitam, Andrea, koristiš li dekstrozu u pwm-u ili misliš da je leucin iz wheya sam po sebi dovoljan da insulin odigra svoju ulogu nakon treninga?

Stavljam vrlo malo dekstroze, jednu kasicicu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Avgust 19, 2011, 07:46:01 pre podne »

to je super i precizno :)  odredili su tvoj anaerobni prag i u skladu sa tim i energetske zone...
nema veze sa ovim za šta sam ja pitala, ali nije ni bitno, koliko često radiš laktat test? :)

Ko je rekao da sam napredovala? :) To je davno bilo, kada sam krenula na prvi trening, od onda sam imala veliku pauzu. samim tim nisam radila vise, nego zakljucila  da treba redovno raditi, kada stices kondiciju verovatno se menja anaerobni prag.  Sada se vracam zdravoj ishrani i treninzima. Zato citam forum.

Zaboravio sam na svoju temu. :D Nego, nema veze. Hteo sam da te pitam, Andrea, koristiš li dekstrozu u pwm-u ili misliš da je leucin iz wheya sam po sebi dovoljan da insulin odigra svoju ulogu nakon treninga?
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2011, 01:23:28 posle podne »

to je super i precizno :)  odredili su tvoj anaerobni prag i u skladu sa tim i energetske zone...
nema veze sa ovim za šta sam ja pitala, ali nije ni bitno, koliko često radiš laktat test? :)

Ko je rekao da sam napredovala? :) To je davno bilo, kada sam krenula na prvi trening, od onda sam imala veliku pauzu. samim tim nisam radila vise, nego zakljucila  da treba redovno raditi, kada stices kondiciju verovatno se menja anaerobni prag.  Sada se vracam zdravoj ishrani i treninzima. Zato citam forum.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 19 upita.