TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:51:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Totalna zbunjenost!  (Pročitano 5988 puta)
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #6 poslato: Septembar 26, 2011, 10:53:00 pre podne »

e napokon su mi stvari jesnije!Hvala Alen... :) Za koji dan,kada se malo skontam,napisacu svoju isharnu u toku dan,ciljeve,pa da vidimo da li ce trbati sta da se menja. :)  pozdrav, i hvala jos jednom :)
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2011, 09:12:38 pre podne »

Volim da citam Alenove postove, iskopa se uvek nesto "golden" :)
Smrdljivi ella sir ftw
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2011, 08:48:35 pre podne »

haha smrdljivi Ella sir :D kupih i ja to cudo da probam i NIKAD VISE ! domaci sir je za mene ZAKON!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2011, 06:55:47 pre podne »

treniram vec duze vreme,nista takmicarski,nista sa nekim velikim ambicijamA,zbog sebe,kondicije,zdravlja,i nekih svojih ciljeva.Ali citajuci casopise,forume,price po teretani itd...u mojoj glavi nastala je totalna zbunjenost.Jedni pisu jedno drugi drugo i sve se medjusobno pobija,vise nzm ni sta se kad jede,ni koliko ni kada se sme sta jesti,kada ne...naravno ni zasto..ako ista za sigurno znam to je da su belanchavine glavni gradivni element misica.to je jedino zajednicko svim forumima i casopisima...ako bi neko bio voljan da mi kaze npr koji je najbolji obrok za pocetak dana,sta od hrane bi trebali da uzmemo posle treninga a sta bi trebali da izbegavamo,zasto se mleko i mlecni proizvodi ne preporucuju,koja vrsta hrane(izuzev brze hrane,slatkisa itd) moze dovesti do nagomilavanja masnih naslaga na stomaku,da li je telu dovoljno 7 sati sna za odmor,kada treba pojacati unos uh kada ga izbegavati...iako sam rekreativac voleo bi da mi se glava bar i malo rascisti,i da mi bar neke stvari postanu jasnije.unapred se zahvaljujem ljudima koji ce odvojiti malo vremena.

Pa da nisi ti jedini...ja sam takoĂ°e jedno vreme patio od slične konfuzije i to samo iz jednog razloga - previše vremena provedeno po forumima, čaosipisam i čitanja knjiga.

Jedno vreme sam mislio da se svi odgovori na moja pitanja kriju baš u tim knjigama i shvatio sam samo jednu stvar...odgovore možeš da naĂ°eš samo u teretanu i treningu, sve ostalo je zanemraljivo.

OK imaš i drugu stranu, možeš da unajmiš nekoga da ti govori šta je, a šta nije, a to za sobom vodi i dozu nesigurnosti u sposobnost unajmljene osobe.

Samim time i ne može niko da ti kaže odgovore na ova pitanja, jer fakat je i 99% ljudi ovde čitalo isto što i ti i neki su većinu tih stvari shvatili ozbiljno, a opet kad im pogledaš rezultate - nema ih...

moja filozofija je sledeća: Ukoliko je hrana prirodno stvorena ona nema loše hrane, sve priče o tome kako treba jesti ovo ili ono su vezane za kupovanje vremena, dkale ako hoćeš da skineš kile brže moraš da izbaciš što više UH, ali ti ni to ne garantuje da ćeš skinuti salo brže itd...većma ljudi žele napredak na brzaka, a to jbg ne ide tako...

Po meni najbolji obrok za početak dana ne postoji, ali treba da ima dosta protreina iz jaja ili mesa, a što se UH tiče voće i povrće. Neke moje omiljene varijante su 10 jaja prženih na maslinovom ulju i neko voće (jabuke, narandže, banane itd), druga varijanta je goveĂ°a šnicla oko 200gr, 2 - 3 jaja na oko, neka salata i opet neko voće...

Kada nemam vremena onda jedem whey pomešan sa ovsenima u blenderu sa nekim voćem itd...ali generalno ja loše reagujem na UH i nikako mi ne odgovoaraju...

Mleko i mlečne proizvode ne treba da izbegavaš, ono što treba da izbegavaš je preterivanje jer ćeš se nagojiti od brdo kalorija koje možeš da uneseš kroz mleko, ali ljudi kada pričaju o mleku (bar ovi što znaju o čemu pričaju) ne govore o ovom Ă°ubretu što se kupuje u prodavnici, nego o sirovom mleku i iz razloga što je dosta ljudi malo osetljivo na laktozu, a to kad kažem onda mislim na slučajeve gde neko povraća od jednog gutljaj mleka, došlo se do zaključka da je mleko loša stvar.

Ja sam većinu svoje mišićne mase dok sam se takmičio dobio na litru mleka dnevno, pola ujutro i pola naveče, ali sirovo mleko...samo što je u gradovima sirovo mleko teže nabaviti.

Od preraĂ°evina kefir je moj omiljeni i to pomešan sa lešnicima ili bademima i naravno sve opcije sireva osim onog smrdljivog Ella...

Svaka hrana može da te ugoji samo je pitanje koliko ćeš je unositi. Ni jedan te neće ugojiti samo na stomaku, pošto je to fakat nemoguće jer tvoje telo ima genetske predispozicije gde pakuje više, agde manje sala.

7 sati dnevno bi trebalo biti OK, za sasvim zdravu osobu, ja sam jedno vreme pokušavao da potignem 5 sati, ali je dosta teško, 6 sati je bolje, ali sa 7 sati se ja osećam odlično. Mnogo je bitnije da svako jutro ustaješ u isto vreme, na taj način ulaziš u neki ritam i organizacija dana ti bude mnogo jednostavnija.

E sad UH priča je sasvim nešto drugo i nije ni upola toliko komplikovana. Opet se treba držati tih prirodnih UH pirinač, krompir, voće i povrće (žitarice nikad nisu dobar izbor, ako mene pitaš) i nema potreba da ih bude više nego za doručak i posle treninga. Pre treninga ja ne vidim  veliki smisao osim nekih prostih šećera sa dosta BCAA ili Leucina, ali većina tvoje energije na treningu će zavisiti od toga šta si jeo prethodni dan, a ne taj dan.

Inače ljudi u ovom sportu preteruju sa unosom hrane, treba nam mnogo manje hrane nego što se veruje ili već jede, zato i imamo te tripove da skidamo salo pred leto...prekomernim unosom hrane samo se razvija velik apetit, a telo se neće naterati da dobija mišić brže ili skida salo brže itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2011, 02:28:21 pre podne »

sve ti bro zavisi od ciljeva, mogućnosti i volje vezano za tvoje klopanje
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2011, 01:39:37 pre podne »

treniram vec duze vreme,nista takmicarski,nista sa nekim velikim ambicijamA,zbog sebe,kondicije,zdravlja,i nekih svojih ciljeva.Ali citajuci casopise,forume,price po teretani itd...u mojoj glavi nastala je totalna zbunjenost.Jedni pisu jedno drugi drugo i sve se medjusobno pobija,vise nzm ni sta se kad jede,ni koliko ni kada se sme sta jesti,kada ne...naravno ni zasto..ako ista za sigurno znam to je da su belanchavine glavni gradivni element misica.to je jedino zajednicko svim forumima i casopisima...ako bi neko bio voljan da mi kaze npr koji je najbolji obrok za pocetak dana,sta od hrane bi trebali da uzmemo posle treninga a sta bi trebali da izbegavamo,zasto se mleko i mlecni proizvodi ne preporucuju,koja vrsta hrane(izuzev brze hrane,slatkisa itd) moze dovesti do nagomilavanja masnih naslaga na stomaku,da li je telu dovoljno 7 sati sna za odmor,kada treba pojacati unos uh kada ga izbegavati...iako sam rekreativac voleo bi da mi se glava bar i malo rascisti,i da mi bar neke stvari postanu jasnije.unapred se zahvaljujem ljudima koji ce odvojiti malo vremena.
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.