TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 07:48:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako ukombinovati plivanje i teretanu??  (Pročitano 13640 puta)
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 07, 2011, 08:16:49 posle podne »

Hvala Ivane, meni je definitivno od pomoci, svaki savet koji cujem...
Sačuvana
Ivan_Lendjer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 115


« Odgovor #21 poslato: Oktobar 06, 2011, 06:42:05 posle podne »

Pozdrav ljudi. Nadam se da cu biti od pomoci posto sam iskusan plivac. Teretana i plivanje svakako idu dobro zajedno,ali posto se plivanje svrstava u sport izdrzljivosti onda bi i u teretani trebalo da se radi slicno. kao sto sam citao u proslim postovima sa kombinaciom kardio vezbi ili eventualno kruzni treninzi. Primer moj jedan trening u teretani se uvek zasniva na 10-15 min. vijace ili trcanja,potom prelazim na kruzni trening koji uvek pocinjem sa raznim vezbama za trbusnjake u trajanju od minut isto tako i za donji deo ledja. potom prelazim na sprave,uglavnom su to 4-5 vezbi za celo telo i to u kruznoj varijanti kao sto sam rekao u nekom intervalu od 45 sekundi sa nekim srednjim opterecenjem. 3 takva kruga i svaki krug da pocne sa trbusnjacima i ledjnjacima. pauza izmedju svake vezbe ne duza od 30 sekudni a serijska pauza oko 2 minuta. tako se necete zadrzavati mnogo u teretani. a sto se tice kad sta raditi to je vec na vama kako vam sta prija. meni licno teretana vise prija posle plivackog treninga.
Nadam se da sam bio donekle od pomoci.
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 01, 2011, 09:10:59 posle podne »

napokon i mene neko da razume :D :D...dosad sam slusao samo da sam opterecen :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2011, 11:52:52 pre podne »

vuce me, ne mogu da mirujem :D :D

Hih kapiram te, imala sam te faze ;)  to je super sto si tako pun energije
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2011, 01:27:44 pre podne »

vuce me, ne mogu da mirujem :D :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #17 poslato: Septembar 30, 2011, 12:41:49 posle podne »

Pa u tom slucaju nemoj da preterujes sa treningom ;)
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #16 poslato: Septembar 30, 2011, 12:37:58 posle podne »

bojim se da nije extremno kvaltetna, limitiran sam kao i vecina vezbaca finansijama, mesecmo mogu da obezbedim 5000 za suplementaciju,(i od tih para kupim kilo whey-a i bcaa 500 grama) a sto se tice ishrane takodje zbog finansija ne mogu sebi da priustim da 2 puta dnevno jedem junetinu ili piletinu, niti da ubedim kevu da ubaci malo vise mesa u ishrani (non stop jedem neki pasulj, grasak, boraniju) :D...sacuvaj boze....uglavnom hranu baziram na jajima (oko 5 dnevno) tunjevini, i piletini iz cevabzinice i ostalo ako se keva smiluje da napravi neku ribu ili meso...jbg..muke :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 29, 2011, 01:46:27 posle podne »

Ok, to cu i uraditi..ubacicu plivanje izmedju treninga, sa jednim danom pauze.. a sto se tice ishrane i suplementacije pijem whey(jednom dnevno) i bcaa oko 15g dnevno, ishrana trudim se da unesem preko 2 g proteina po kg..hvala svima na savetima..

Nažalost to je jako malo suplementacije za toliko treninga.Ne znam kakva ti je ishrana ali ako stvarno nije extremno kvalitetna onda će ovakav način treninga i toliko zamaranja dovesti samo do razgradnje mišića.
Sačuvana
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #14 poslato: Septembar 29, 2011, 11:10:20 pre podne »

Ok, to cu i uraditi..ubacicu plivanje izmedju treninga, sa jednim danom pauze.. a sto se tice ishrane i suplementacije pijem whey(jednom dnevno) i bcaa oko 15g dnevno, ishrana trudim se da unesem preko 2 g proteina po kg..hvala svima na savetima..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2011, 07:42:11 posle podne »

Najbolje je da uklopis kako samo tebi odgovara.Mi smo ti naveli par predloga a ti ukombinuj,ali to ti je mnogo i odmor to jest dan pauze preko potreban.A da ne pricam kakva ishrana treba da bude uz takve treninge.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2011, 07:13:23 posle podne »

Pozz ljudi, idem cetri puta nedeljno u teretanu (ponedeljak, utorak, cetvrtak i petak), kada bih mogao da ubacim plivanje i eventualno trcanje. hteo bih da kazem da zelim samo da uvecam misice i da ih lepo oblikujem ( ne volim izraze masa i definicija). Hvala puno..

ostavi jedan dan nedeljno za pauzu, a plivanje najbolje u danima kada ne radiš trening sa tegovima...  ako u istom danu imaš oba treninga pojačaj suplementaciju aminokiselinama pogotovo BCAA i glutamin, kao i dnevni unos proteina
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #11 poslato: Septembar 28, 2011, 05:22:40 posle podne »

Kad zawrsim teretanu odmah na plivanje?? Zar nije malo mnogo, istopicu se :D..moje plivanje se sastoji od toga da 40 minuta neprestano plivam kraul sa jako malim pauzama, ne verujem da cu imati snage posle vezbanja u teretani...


Pa odvoj ta dva treninga, ako imas vremena za to? Prepodne plivanje( trcanje), uvece teretana...
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #10 poslato: Septembar 28, 2011, 04:38:48 posle podne »

Ako ti kazu da odmoris ni to neces moci posto se tvoj odmor sastoji od sklekova 10serija?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Kalee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125

« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2011, 04:23:13 posle podne »

Kad zawrsim teretanu odmah na plivanje?? Zar nije malo mnogo, istopicu se :D..moje plivanje se sastoji od toga da 40 minuta neprestano plivam kraul sa jako malim pauzama, ne verujem da cu imati snage posle vezbanja u teretani...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2011, 03:40:01 posle podne »

...( ne volim izraze masa i definicija)...

Hmmmm... Ja eto ne volim izraz forum. Mislim da ću od sada ovo nazivati "veb aplikacija za provoĂ°enje diskusija izmeĂ°u njegovih članova". Bljak. Kako neki pojam može za sebe da ima asocirani termin koji mi nije zvučno lep. Koja budalaština.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.