TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:17:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Razgradnja misica, topljenje sala itd.  (Pročitano 7653 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 09, 2011, 09:50:39 pre podne »

Ma šalio sam se ja doktorka nemoj odma da skačeš tako agresivno ;)

ma mani me, počela da treniram pa mi nije dosta fighta... ;) a i malo sam se uobrazila... ;)

Malo skočio testosterone, ako ako samo agresivno ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 08, 2011, 08:32:46 posle podne »

Svi mi ovde više govorimo iz iskustva nego iz pročitanih knjiga i radova na temu ishrane... naročito što ni nema ne znam ti ja kakvih studija na temu suplementacije whey-om npr.
Sa druge strane o treningu postoje brojne studije, kvalitetne i to ne samo na miševima ;)
Znači tamo, vamo poštujemo se i timski radimo i diskutujemo pametno i ljude će zanimati šta pričamo pa nek svako odabere svoj način...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 08, 2011, 08:28:45 posle podne »

Ma šalio sam se ja doktorka nemoj odma da skačeš tako agresivno ;)

ma mani me, počela da treniram pa mi nije dosta fighta... ;) a i malo sam se uobrazila... ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 08, 2011, 03:15:40 posle podne »

Mani naučnike i njihove teorije...
...
i čemu taj sad ignore nauke...
...

Alen se tajno priključio jedinom ogranku inkvizicije koji je do dan danas odlučio da ne prihvati naučno saznanje da zemlja nije ploča. :P

u principu , ovaj... sinak - matematika je jasna: unos hrane + potrošnja kalorija = body fat%
...

Pa nije baš doco. En generale okej, ali tajming i tip klope dosta utiče kako će se ta hrana zalepiti i šta će se toršiti... Da ne pominjem individualno reagovanje na odreĂ°ene tipove hrane, naravno i tip/intenzitet treninga isl. Priča nije nimalo naivna koliko se predstavlja... Mada nećemo da komplikujemo.

a ovo aminujem:
...
a, od naučnih studija sve počinje... danas je to suvoparna studija, ali prekosutra (a možda još i posle podne) će svi modifikovati trenažni proces! zato sport i ide napred...  8)

ZaobiĂ°i Alena u širem krugu ;) moj savet.

ZaobiĂ°i Alena u širem krugu ;) moj savet.

Ali kako da "budemfit" ako počnem da zaobilazim Alena u širokom krugu, ili je to neka vrsta novog treninga..? Sad mi ništa nije jasno... ???
:P

Konkretno nemaš od mene nikakvih komentara, niti ćeš ih imati ;)

Ovo su dva skorašnja. :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 08, 2011, 08:56:20 pre podne »

ZaobiĂ°i Alena u širem krugu ;) moj savet.

Ali kako da "budemfit" ako počnem da zaobilazim Alena u širokom krugu, ili je to neka vrsta novog treninga..? Sad mi ništa nije jasno... ???
:P

Konkretno nemaš od mene nikakvih komentara, niti ćeš ih imati ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 07, 2011, 11:47:51 posle podne »

... u nauci (pa ni u životu) ništa nije prosto, ali cilj je da stvari pojednostavimo kako bi ih lakše koristili  :o

p.s. Ljudi, zaBoga, vratimo se nauci! 
Trenažni proces, ishrana sportista, periodizacija treninga - predstavljaju veliku matematiku i složenu formulu sa dosta varijabli. Veliki trener je danas visoko stručan, sa updateom informacija iz fiziologije treninga.... Mislim da ne treba da spuštamo stvari previše nisko. U principu istina je to što je napisala Danijela i tih principa ako se svako pridržava neće pogrešiti (biće na dobrom putu - za razliku od srb, prim. aut.). Suština ovog foruma je da podignemo stvari na viši nivo, kao i da sportistima damo mogućnost da prošire svoja znanja i vidike u pristupu sportu i treningu....

 :)

Rekreativac i sportista sa visokim ciljevima i iznadprosechnim postignucem su razlichite kategorije, prema tome, gomila nesuglasica na forumu potiche od chinjenice da se meshaju saveti za ozbiljne sportiste i rekreativce, i bilo bi lepo kad bi svi isposhtovali znanje i iskustvo drugih na forumu, sa ciljem da rasprave vode ka reshenju problema, ili ka novim saznanjima i razmeni iskustva. Saslushati druge i dati im savet kreiran samo za njihov sluchaj, iskoristiti svoje znanje na kreativan nachin, bez prozivki i provokacija nauchnika (iliti generalno ljudi odgovornih za celokupni progres, kao i uzase atomskog naoruzanja npr- razlika je samo u tome u koju svrhu se koriste saznanja), a sa druge strane ostaviti na miru ljude bez velikih ambicija i ne bombardovati ih znanjem koje nisu u stanju niti da prime niti da razumeju.
Prijalo bi malo "chistog vazduha" na forumu :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:50:13 posle podne »

... u nauci (pa ni u životu) ništa nije prosto, ali cilj je da stvari pojednostavimo kako bi ih lakše koristili  :o

p.s. Ljudi, zaBoga, vratimo se nauci! 
Trenažni proces, ishrana sportista, periodizacija treninga - predstavljaju veliku matematiku i složenu formulu sa dosta varijabli. Veliki trener je danas visoko stručan, sa updateom informacija iz fiziologije treninga.... Mislim da ne treba da spuštamo stvari previše nisko. U principu istina je to što je napisala Danijela i tih principa ako se svako pridržava neće pogrešiti (biće na dobrom putu - za razliku od srb, prim. aut.). Suština ovog foruma je da podignemo stvari na viši nivo, kao i da sportistima damo mogućnost da prošire svoja znanja i vidike u pristupu sportu i treningu....

 :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:37:25 posle podne »

jeje, nisam obratio pažnju na onaj deo da si i hranu ubacio u priču, mada me je odmah ujelo ono da je računica prosta. :P

My bad, razumemo se. ;) :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:34:17 posle podne »

u principu , ovaj... sinak - matematika je jasna: unos hrane + potrošnja kalorija = body fat%
...

Pa nije baš doco. En generale okej, ali tajming i tip klope dosta utiče kako će se ta hrana zalepiti i šta će se toršiti... Da ne pominjem individualno reagovanje na odreĂ°ene tipove hrane, naravno i tip/intenzitet treninga isl. Priča nije nimalo naivna koliko se predstavlja... Mada nećemo da komplikujemo.

a ovo aminujem:
...
a, od naučnih studija sve počinje... danas je to suvoparna studija, ali prekosutra (a možda još i posle podne) će svi modifikovati trenažni proces! zato sport i ide napred...  8)
---------------------------------------------------------------------------------

Bio, ima i suplement:

.....e, sad nije isto da li trenira na pulsu 50% ili 80%HRmax, 30min ili 80min, kardio trening ili trening snage.... isto je i sa ishranom.

anw, Aleluja!  :)
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2011, 10:38:44 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:14:58 posle podne »

ZaobiĂ°i Alena u širem krugu ;) moj savet.

Ali kako da "budemfit" ako počnem da zaobilazim Alena u širokom krugu, ili je to neka vrsta novog treninga..? Sad mi ništa nije jasno... ???
:P
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 07, 2011, 09:47:38 posle podne »

@ Bio, slazem se apsolutno :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 07, 2011, 01:34:49 posle podne »

Mani naučnike i njihove teorije...
...
i čemu taj sad ignore nauke...
...

Alen se tajno priključio jedinom ogranku inkvizicije koji je do dan danas odlučio da ne prihvati naučno saznanje da zemlja nije ploča. :P

u principu , ovaj... sinak - matematika je jasna: unos hrane + potrošnja kalorija = body fat%
...

Pa nije baš doco. En generale okej, ali tajming i tip klope dosta utiče kako će se ta hrana zalepiti i šta će se toršiti... Da ne pominjem individualno reagovanje na odreĂ°ene tipove hrane, naravno i tip/intenzitet treninga isl. Priča nije nimalo naivna koliko se predstavlja... Mada nećemo da komplikujemo.

a ovo aminujem:
...
a, od naučnih studija sve počinje... danas je to suvoparna studija, ali prekosutra (a možda još i posle podne) će svi modifikovati trenažni proces! zato sport i ide napred...  8)

ZaobiĂ°i Alena u širem krugu ;) moj savet.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 07, 2011, 12:17:34 posle podne »

Posto slusam razne price što rekovalescenata, što doktora vajnih znalaca zanima me sa medicinske (teorijske)a moze i sa empirijske strane da mi neko objasni kako se u slucaju (god forbid) bolesti ili neke druge nemogucnosti vezbanja, slabije ishrane, razgradjuje misic, odakle krece mrsavljenje, da li iz zaliha sala - masti, koliko vremena treba misicu na kom se radilo godinama da izgubi potenciju, volumen, pa koliko mu vremena treba da se vrati u trenazni proces itd itd...

Hvala unapred.

A evo i na temu da se oglasim. Volumen se izgubi časkom, ali on se brzo i vraća. Sve zavisi od dužine pauze i koliko je ta pauza stresna. Ako napraviš mesec dana pauze može i da ti godi, ali ako si npr tih mesec dana kuburio sa nekom boleštinom, sva je prilika da ćeš da oslabiš. Onda dosta od tebe samog zavisi kako se pauza odražava na tebe - endomorf se tokom pauze goji, ektomorf gubi kilograme (mada su to uglavnom mišićni kg :/).
Snagu vratiš relativno brzo, volumen takoĂ°e, ali što si mišia izgubio to ćeš malo da se iscimaš da vratiš.
TakoĂ°e, klopa igra veliku ulogu. Ako se lepo hraniš, imaš dosta proteina u ishrani, ujednačene obroke i sve po ps-u, daleko ćeš bolje da proĂ°eš nego da živiš na parčetu prepečenog hleba dnevno i jednom kuvanom krompiru (kao npr kad imaš nekih problema sa stomakom).
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 07, 2011, 12:10:20 posle podne »

Mani naučnike i njihove teorije...
...
i čemu taj sad ignore nauke...
...

Alen se tajno priključio jedinom ogranku inkvizicije koji je do dan danas odlučio da ne prihvati naučno saznanje da zemlja nije ploča. :P

u principu , ovaj... sinak - matematika je jasna: unos hrane + potrošnja kalorija = body fat%
...

Pa nije baš doco. En generale okej, ali tajming i tip klope dosta utiče kako će se ta hrana zalepiti i šta će se toršiti... Da ne pominjem individualno reagovanje na odreĂ°ene tipove hrane, naravno i tip/intenzitet treninga isl. Priča nije nimalo naivna koliko se predstavlja... Mada nećemo da komplikujemo.

a ovo aminujem:
...
a, od naučnih studija sve počinje... danas je to suvoparna studija, ali prekosutra (a možda još i posle podne) će svi modifikovati trenažni proces! zato sport i ide napred...  8)
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2011, 12:19:10 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 07, 2011, 06:35:21 pre podne »

Upravo ono cega sam se plasio - 4 godine rada mukotrpnog rada svaki boziji dan moze da se sprca za bukvalno mesec dana...:( kakva nepravda, i onda ajde covek da ne bude hipohondar.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 17 upita.