TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 03:54:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neka moja ishrana - Stefan  (Pročitano 12383 puta)
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #53 poslato: Oktobar 03, 2011, 10:20:19 posle podne »


obrok 1 ja bih jeo pravu hranu a ne dodatke,obrok 3 nije obrok nego nesto drugo..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Oktobar 03, 2011, 04:58:02 posle podne »

Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde... Dosta sam upoznat sa osnovnim pravilima ishrane i suplementacije, ranije sam dosta visio na forumu, a sad sam povratnik :)

OBROK 1: whey + 100g ovsene + mleko + banana
OBROK 2: [200g mesa] ILI [tunjevina+jogurt] ILI [10belanaca/2cela] +
              100g pirincha ILI 400g krompir (znaci kombinacija protein + hidrat)
OBROK 3: 50g badem + banana
OBROK 4: isto kao 2
OBROK 5: 200-250g ella

U danima treninga imam jos jedan whey. To je otprilike ono sto pojedem redovno, sad dodje tu jos ponesto, lupam palacinci, kolac neki, vocka, ali nista preterivanje...

Imam oko 85 kg, 194cm, planiram jos par kila do ng, a onda secenje :)

Zanima me da li je ovo premalo kolicinski za moju kilazu i visinu, ranije sam nesto racunao kalorije, sad me mrzi, da li biste jos nesto dodali, oduzeli... ?



nije loše :)   imaš sve kvalitetne izvore namirnica, sad samo količine....   protein, protein, protein  ... možda bih belanca ujutru za doručak a kasnije samo meso...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #51 poslato: Septembar 30, 2011, 08:18:51 posle podne »

Šta ti je adaptacija želuca...
ne zaboravite da je želudac samo veliki mišić, ustvari tri sloja mišića, koji može da se istegli koliko vam volja...
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #50 poslato: Septembar 30, 2011, 07:49:59 posle podne »

E htedoh i ranije da te pitam, ali sam zaboravio...

Na koju foru pojedes 300g ovsenih u jednom obroku? :))))

Pa u pocetku mi je i bilo mnogo stvarno,jeo sam oko 200 gr...posle pojacah na 250 gr i evo sad uspesno 300 gr...ispadne pun do vrha onaj dubok tanjir i cak poneki put ostane nesto u serpici...Ne znam ni ja zavoleo sam ovsene mnogo...
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #49 poslato: Septembar 30, 2011, 09:02:00 pre podne »

150 gr.pirinca ili 450 gr krompira
Nidje veze ;)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #48 poslato: Septembar 30, 2011, 08:16:52 pre podne »

E htedoh i ranije da te pitam, ali sam zaboravio...

Na koju foru pojedes 300g ovsenih u jednom obroku? :))))
Sačuvana
Squat till u puke!
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #47 poslato: Septembar 30, 2011, 12:07:58 pre podne »

ja bi dodao jos 50 ili 100 gr ovsenih u dorucku,u trecem obroku mogao bi recimo neko bareno povrce,i recimo mesto sira bolje da stavis uvece tj zadnji obrok da budu belanca.A dosta si visok i pretpostavljam da si ektomorf,i ako jesi onda rokaj hidrate jos i u 3-em i 4-om obroku.
Toliko od mene,mada sam jos uvek pocetnik.

Update na moje postove:mislim da cu ipak ja morati malo da oladim sa prostim UH,dupe mi kao prikolica od Fapa a i stomak poceo da raste,tako da regulisano mozda moze da izgleda ovako:

Obrok 1:300 gr ovsene + 400 ml mleka sa medom i merica wheya
Obrok 2: (250 gr belog(mesa :) ) sa 150 gr.pirinca ili 450 gr krompira ) ili uprzena tunjevina sa belancima i lukom
Obrok 3:neko bareno povrce(sargarepa,brokoli...) sa kikirikijem ili bademima
Obrok 4:Isto kao obrok 2 samo moze recimo sa nekim kuvanim jelom (pasulj,pilav,pire,...)
Obrok 5:Ne bi bio redovan obrok,ali kad stignem po mericu whey-a sa mlekom.

To bi otrpilike ovako nesto bilo:
3700 do 4000 kcal
170 do 200 gr proteina
600 - 650 gr UH
60 - 70 gr masti
Sačuvana
sunce86
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 287

Zabava - Online
« Odgovor #46 poslato: Septembar 29, 2011, 10:38:17 posle podne »

Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde... Dosta sam upoznat sa osnovnim pravilima ishrane i suplementacije, ranije sam dosta visio na forumu, a sad sam povratnik :)

OBROK 1: whey + 100g ovsene + mleko + banana
OBROK 2: [200g mesa] ILI [tunjevina+jogurt] ILI [10belanaca/2cela] +
              100g pirincha ILI 400g krompir (znaci kombinacija protein + hidrat)
OBROK 3: 50g badem + banana
OBROK 4: isto kao 2
OBROK 5: 200-250g ella

U danima treninga imam jos jedan whey. To je otprilike ono sto pojedem redovno, sad dodje tu jos ponesto, lupam palacinci, kolac neki, vocka, ali nista preterivanje...

Imam oko 85 kg, 194cm, planiram jos par kila do ng, a onda secenje :)

Zanima me da li je ovo premalo kolicinski za moju kilazu i visinu, ranije sam nesto racunao kalorije, sad me mrzi, da li biste jos nesto dodali, oduzeli... ?

Sačuvana
Squat till u puke!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Septembar 27, 2011, 09:13:42 pre podne »

nisam jos poceo da primenjujem ovakvu ishranu ali polako polako pojacavam sadasnju ishranu,tj. ovako kao sto sam napisao krecem od 3-eg oktobra tj. tad krecem na fax,i jos da napomenem uz ovakvu ishranu ubacio bih i :

100% Whey Protein Professional Scitec Nutrition (danima kad ne vezbam jednu mericu,a kad vezbam 2 merice)
i posto ide zima pa prijace malo vise vitamina:
Super Multi Dymatize Nutrition

e sad ne znam dal' biste mi vi preporucili jos nesto?ne bi uzimao amino ili bcaa jer je whey poprilicno dobar,ostavio bih to za prolece kad cu poceti sa definicijom tad cu i glutamin da uzmem,ali ne znam sta bi mi dobro doslo pored whey-a i vitamina?ostalo mi je mozda jos oko 100 gr kreatin monohidrata pa cu i to ponekad u pwm da uzmem,i mozda jos sta?

ovo je sasvim ok :)    dovoljno za početak... osnovno je tu!  sad samo dobra klopa :) i trening naranvo
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #44 poslato: Septembar 25, 2011, 02:25:53 posle podne »

Kreatin, whey i vitamini - za sad više nego ok

To sto ti je Daniela rekla je sasvim ok za pocetak uz naravno regulisanu ishranu.A kasnije ti sve na to mozes nadogradjivati supse u zavisnosti od napretka i zelje.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Septembar 25, 2011, 01:12:35 posle podne »

Kreatin, whey i vitamini - za sad više nego ok
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #42 poslato: Septembar 24, 2011, 03:04:26 posle podne »

nisam jos poceo da primenjujem ovakvu ishranu ali polako polako pojacavam sadasnju ishranu,tj. ovako kao sto sam napisao krecem od 3-eg oktobra tj. tad krecem na fax,i jos da napomenem uz ovakvu ishranu ubacio bih i :

100% Whey Protein Professional Scitec Nutrition (danima kad ne vezbam jednu mericu,a kad vezbam 2 merice)
i posto ide zima pa prijace malo vise vitamina:
Super Multi Dymatize Nutrition

e sad ne znam dal' biste mi vi preporucili jos nesto?ne bi uzimao amino ili bcaa jer je whey poprilicno dobar,ostavio bih to za prolece kad cu poceti sa definicijom tad cu i glutamin da uzmem,ali ne znam sta bi mi dobro doslo pored whey-a i vitamina?ostalo mi je mozda jos oko 100 gr kreatin monohidrata pa cu i to ponekad u pwm da uzmem,i mozda jos sta?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #41 poslato: Septembar 13, 2011, 08:52:28 posle podne »

Mislim da slobono udariš po složenim UH, samo će ti priajti i pomoći da nabaciš kvalitetnu masu....
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #40 poslato: Septembar 12, 2011, 01:54:35 posle podne »

pa stvar je u tome sto moj stomak lako svari veliku kolicinu UH i to mislim na lose UH a opet se ne gojim ,,puno''...Do svoje 14-e godine bio sam jako mrsav,onda sam naglo poceo da se gojim,ali ne puno,nikad nije bilo ono da salo preliva i da se to vidi mnogo,malo samo stomak i po nogama,malo u licu i to je.Ali srecom to je stalo jer sam pripazio malo i poceo da vezbam.Ali u tom ranijem periodu ja sam slabo jeo,mnogo slabo.Jedino sam jeo puno cokolada i slatkisa.A ovim vecim kolicinama prostih i slozenih UH zelim da ukombinujem sa vecom kolicinom proteina i da guram tako dok se ne nabaci neka solidna kolicina mase.A barem od te mase 80% da bude cista misicna ja sam zadovoljan.Trenutno imam 72 kg,letos sam padao i na 68 kg ali sam bio skoro skroz bez sala,samo to nesto misica sto imam.Sad imam malo sala ali i malo vise misicne mase.S'obzirom na moju visinu od 166 cm ja mislim da bi nekih 85 kg do 90 kg bilo sasvim dovoljno,tad bi prekinuo sa masom i poceo da radim definiciju...i mislim da bih onda sa nekih 80-85 kg bio taman,barem sebi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #39 poslato: Septembar 12, 2011, 01:19:04 posle podne »

Dosta to zavisi kako tvoj organizam reaguje na toliko losih hidrata,a vidim ima toga dosta.Bilo bi puno lakse kada neke od tih stvari ne bi uzimao vec ubacio nesto kvalitetno.Pa opet i nabacivanje mase nije bas tako jednostavno a tu prevashodno mislim na kvalitetnu masu.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 19 upita.