TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:40:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening uz povredu  (Pročitano 1455 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2011, 03:24:34 posle podne »

Meni je najveci problem ako budem morao da se odreknem trcanja a na tome sam vec godinama bazirao trening kada skidam visak.

Stare navike se teško menjaju ali nije nemoguće.. samo treba malo volje i navučičeš se na neku drugu aktivnost.. mislim da ti je organizam bio dovoljno jasan da mu ne prija trčanje
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2011, 03:22:17 pre podne »

trcanje ti steti po istom principu kao i prekomerna tezina
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2011, 12:00:23 pre podne »

batali AC ako si neozbiljan sa vežbanjem, trčanje onda po mekšoj podlozi od betona i nikako odmah ujutru jer ima neki 3p da baguje diskuse više jer si se tek podigao iz horizontale, probaj da radiš mostove vrlo lagano (kreneš od malog, pa sa pravim nogama, pa onda puni i slične varijante) - takoĂ°e možeš da ubaciš G-čizme, investicija od 4 hiljade, ali je prilično dobra za potrebe istezanja pogotovo kad patiš od tih problema (naravno treba ti i šipka o kojoj ćeš da visiš)
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2011, 08:39:38 posle podne »

Meni je najveci problem ako budem morao da se odreknem trcanja a na tome sam vec godinama bazirao trening kada skidam visak.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2011, 05:37:08 posle podne »

ovo su pitanja  za fizijatra i svako ko ti da savet uključujući i mene, nije dovoljno stručan da te savetuje.. imaš relativno ozbiljan problem koji svakako treba i ozbiljno shvatiti...
Svakako ti je trčanje offlimits sad... bicikli, eliptika i to je to.
Vežbe može ali bez tegova iznad glave i veoma kontrolisani pokreti... na žalost nema onog cimanja i forsiranja kao što inače radiš.. ovaj put ćeš morati kg da skineš uz strpljenje ozbiljno kontrolisanu ishranu i umereno vežbanje
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2011, 08:19:06 pre podne »

Vec nekoliko godina ponavljam istu pricu. Zimi redovno treniram ali 6 meseci preko leta ne treniram nista i zivim nezdravo pa se to drasticno odrazi na moje telo. Svake godine ista prica, oko desetak kilograma viska, kondicija katastrofalna, nemam snage.....
Znam da je nezdravo ali bolje i da se svake zime korigujem nego da se skroz zapustim. Odprilike sam usao u stos i imam neki svoj program ishrane i treninga uz AC koji mi daje rezultate.

Problem je sledeci. Moji treninzi tokom skidjanja kilaze najvise se baziraju na trcanju. Medjutim ove godine sam imao povredu (prilikom jednog naglog pokreta ostao sam ukocen 7 dana), bio sam na snimanju na magnetnu rezonansu i rekli su mi da imam diskus herniju u donjem delu ledja.
Odavno mene u tom delu povremeno zeza ali se nikada nisam bas tako ukocio.
Sada me zanima da li bi trebao zbog diskus hernije da dodam neke specijalne vezbe posto mi je doktor rekao da moram da jacam ledjne misice oko problematicnih prsljenova u donjem delu ledja. Znam ja koje su vezbe za taj deo ledja ali necu da napravim jos veci problem ako to nije pravilno.
Druga stvar je sto ne znam da li mi steti dugo trcanje?
Uz sve to doktor mi je rekao da ne smem da se gojim posto to smeta mom problemu a trenutno imam 104kg na 1.86m (normalno mi je ispod 90kg).

Svaki savet je dobrodosao.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 19 upita.