TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 08:20:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ruke  (Pročitano 6599 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2011, 02:37:20 posle podne »

Mislish na neshketov post ili na moj?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2011, 12:17:10 posle podne »

Onda sam ja dead wrong posto radim iste vezbe od kad sam poceo zapravo da treniram
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2011, 11:25:17 pre podne »

Ja generalno ne radim niti volim superserije.

Ruke kad radim radim sa minimalnim pauzama i maximalnim fokusom na pokret ruke. To je moja jednostavna formula a radi, bar meni.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2011, 10:00:02 pre podne »

I koliko ste povećali obim ruku ovim treningom u poslednjih mesec dana?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
neskeubica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2011, 08:57:02 pre podne »

bas takoo  ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Sačuvana
nebojsa tosic
kiriakos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2011, 01:11:20 pre podne »

Ja pravim jos manju pauzu u super serijama do 10 sekundi... sad dva meseca radim sve sa super serijama i grudi i ruke i noge.... odlican nacin da se isprovociraju misici promeni nacin vezbanja... i dobar napredak.... u sustini  uvek treba menjati treninge posle odredjenog vremena nema napretka sa istim vezbama pa je ovo jedan od nacina za promenu....
Sačuvana
neskeubica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2011, 10:15:23 posle podne »

Suština ovog treninga jeste:

a)     u veoma kratkom odmoru izmedju svake superserije;

b)    korišćenju različitih vežbi, kako onih koje se izvode uz pomoć šipke i bučica, tako i onih koje se izvode na spravama i uz pomoć kablova;

c)     menjanju broja ponavljanja.



PLAN TRENINGA:

Pre tegova, potrošite 5-10 minuta na zagrevanje. Zagrevanje je vrlo bitno, jer smanjuje rizik povredjivanja i priprema srce za veliki napor.

                Prvi set superserija radite sa šipkom. Kod vežbi sa šipkom vežbač koristi obe ruke istovremeno, što omogućava podizanje većih težina. Želimo da na početku treninga ruke pogodimo jako!

Vežba br. 1:  dvoručni pregib sa krivom šipkom (biceps)



Vežba br. 2: uski hvat na benč klupi (triceps)




Vežba br. 1 i vežba br. 2 čine jednu superseriju sa šipkom. Uradite 4 superserije po 6 ponavljanja uz odmor od 90 sekundi izmedju svake superserije.

SAVET: Ukoliko smatrate da vam je biceps slabiji od tricepsa, počnite sa vežbom br. 1 i obrnuto.




Drugi set superserija uradite sa bučicama. Vežbe sa bučicama omogućavaju bolju izolaciju i stimulaciju mišića, jer je potrebno više snage i koncentracije  uložiti u pokret vežbe nego kod vežbi sa šipkom.

Vežba br. 1: potisak sa čela bučicama (triceps)




Vežba br. 2: Hammer potisak (biceps)




S obzirom na to da smo u prvom setu superserija stavljali veće težine, u ovom setu ih smanjujemo, a povećavamo broj ponavljanja. Vežba br. 1 i vežba br. 2 čine jednu superseriju sa bučicama. Uradite 4 serije po 10 ponavljanja uz odmor od 60 sekundi izmedju svake superserije.

SAVET: Ukoliko ste prvi set superserija počeli sa vežbom za biceps, drugi počnite sa vežbom za triceps i obrnuto.
                Treći set superserija uradite sa kablovima. Vežbe sa kablovima takoĂ°e omogućavaju dobru izolaciju mišica. Još jedna prednost ove vrste vežbi jeste ta što zbog načina izvoĂ°enja smanjuju mogućnost povrede i zato ih ubacujemo na kraju treninga, posle desetina kilograma gvožĂ°a koje smo prethodno podigli.

Vežba br. 1: stojeći dvoručni pregib na sajli (biceps)




Vežba br. 2: kanap (triceps)



Ovim setom superserija završavamo trening. Kako bismo zadržali jak intenzitet i prokrvljenost mišića povećavamo broj ponavljanja i skraćujemo odmor izmedju svake superserije. Vežba br. 1 i vežba br. 2 čine jednu superseriju sa kablovima. Uradite 4 serije po 15 ponavljanja uz odmor od 30 sekundi izmedju svake superserije.

SAVET: Ukoliko ste drugi set superserija počeli sa vežbom za triceps, treći počnite sa vežbom za biceps i obrnuto. Kod vežbi sa kablovima obratite pažnju da pokret izvoĂ°enja vežbe bude spor, kako bi prokrvljenost na kraju treninga bila maksimalna.

Trenirajte ruke na ovaj način jednom u toku nedelje,  4 nedelje. Počnite trening sa mišićnom grupom za koju smatrate da vam je slabija. Ne zaboravite da svaki put rotirate mišićnu grupu kojom počinjete trening ( npr. ako ste u prvoj nedelji počeli sa bicepsom, u drugoj krenite sa tricepsom).  Održavajte jak intenzitet treninga, ne produžavajte pauze izmedju superserija. Jedite dobro, ostanite motivisani i gledajte kako vam ruke napreduju!
Sačuvana
nebojsa tosic
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.