TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:35:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Omiljeni slatkis posle treninga?  (Pročitano 31126 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #143 poslato: Januar 27, 2012, 08:58:46 pre podne »

hidrati su primarni izvor energije, tako da je to sasvim normalno :)

ja se divim Powerbar-ovim Performance čokoladicama, Isostaru i Isostar gelovima....  

a osim doba dana za trening igra tu ulogu i umor i psiha itd...  moj lični rekord je bio jedna vožnja od 6 sati, neprekidna, a to jutro sam ustala sa temperaturom, bez zezanja... da nije bilo nešto stvarno specijalno taj dan (na šta sam čekala 6 meseci)  ostala bih u krevetu i ne bih se pomerila...psiha je čudo
« Poslednja izmena: Januar 27, 2012, 09:00:17 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #142 poslato: Januar 26, 2012, 11:09:00 posle podne »

Bas to,mada meni nije bitno vreme kad cu da trcim,mogu bilo kad i uopste trening,ali ako nema secera nema nista od trcanja,mrtav sam i vucem se ko prebijen,a sto je jos gore osetim da sam "prazan",cim isprintam i 20 m vise od 5 puta zadisem se i gotov,a kad je secer tu mogu da trcim do sutra. :)

A ja odlepim onaj dan kad dignem hidrate, hiperaktivna sam i ne mogu dugo da zaspim, zato ih obavezno izbacim u poslednjem obroku, da bi se smirila malo- a taj dan mi je "zabranjen" trening :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #141 poslato: Januar 26, 2012, 11:00:01 posle podne »

Bas to,mada meni nije bitno vreme kad cu da trcim,mogu bilo kad i uopste trening,ali ako nema secera nema nista od trcanja,mrtav sam i vucem se ko prebijen,a sto je jos gore osetim da sam "prazan",cim isprintam i 20 m vise od 5 puta zadisem se i gotov,a kad je secer tu mogu da trcim do sutra. :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #140 poslato: Januar 26, 2012, 10:50:06 posle podne »

Stvarno nije problem psiha,terao sam ja sebe do te mere da se razbolim(sto naravno znaci da nisam pokrio sve makro ele.),ali nema sanse da trcim bez secera,tegovi ok,sad u decembru kad sam radio sa Markonijem radili smo samo sa tegovima i sve je bilo ok posle prve nedelje koja je bila psiha,jer sam se odlicno hranio a nije bilo trcanja,ali cim pocnem da trcim to me toliko iscrpi da ako nema secera ja sam posle 5-6 dana iscedjen.Ako imam dex i maltodekstrin u PWM,onda je sve ok,ali ako nema moram da pojedem nesto slatko. :) Svestan sam da je psiha cesto pokretac toga,ali sam naucio da razlikujem kad je situacijia:"oci ti gladne" i "stvarno kad mi organizam trazi secer". :)

Razlog zashto meni uzasno teshko pada jutarnji kardio osim kad sam na sagorevachima- drugachije nema shanse da radim kardio ujutru, jednostavno nemam energije za tako neshto....tegove takodje mogu i bez hidrata, do besvesti...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #139 poslato: Januar 26, 2012, 02:17:03 posle podne »

Stvarno nije problem psiha,terao sam ja sebe do te mere da se razbolim(sto naravno znaci da nisam pokrio sve makro ele.),ali nema sanse da trcim bez secera,tegovi ok,sad u decembru kad sam radio sa Markonijem radili smo samo sa tegovima i sve je bilo ok posle prve nedelje koja je bila psiha,jer sam se odlicno hranio a nije bilo trcanja,ali cim pocnem da trcim to me toliko iscrpi da ako nema secera ja sam posle 5-6 dana iscedjen.Ako imam dex i maltodekstrin u PWM,onda je sve ok,ali ako nema moram da pojedem nesto slatko. :) Svestan sam da je psiha cesto pokretac toga,ali sam naucio da razlikujem kad je situacijia:"oci ti gladne" i "stvarno kad mi organizam trazi secer". :)

Hah blago tebi :) Ja jos uvek imam problem sa tim " oci mi gladne ".:)
Taj momenat sam ispucao sad za praznike.  ;D

Ja sam se svojski potrudila za praznike ali su mi oci i dalje gladne :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #138 poslato: Januar 26, 2012, 01:53:25 posle podne »

Hahahah takodje! :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #137 poslato: Januar 26, 2012, 01:52:26 posle podne »

Stvarno nije problem psiha,terao sam ja sebe do te mere da se razbolim(sto naravno znaci da nisam pokrio sve makro ele.),ali nema sanse da trcim bez secera,tegovi ok,sad u decembru kad sam radio sa Markonijem radili smo samo sa tegovima i sve je bilo ok posle prve nedelje koja je bila psiha,jer sam se odlicno hranio a nije bilo trcanja,ali cim pocnem da trcim to me toliko iscrpi da ako nema secera ja sam posle 5-6 dana iscedjen.Ako imam dex i maltodekstrin u PWM,onda je sve ok,ali ako nema moram da pojedem nesto slatko. :) Svestan sam da je psiha cesto pokretac toga,ali sam naucio da razlikujem kad je situacijia:"oci ti gladne" i "stvarno kad mi organizam trazi secer". :)

Hah blago tebi :) Ja jos uvek imam problem sa tim " oci mi gladne ".:)
Taj momenat sam ispucao sad za praznike.  ;D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #136 poslato: Januar 26, 2012, 11:08:05 pre podne »

Stvarno nije problem psiha,terao sam ja sebe do te mere da se razbolim(sto naravno znaci da nisam pokrio sve makro ele.),ali nema sanse da trcim bez secera,tegovi ok,sad u decembru kad sam radio sa Markonijem radili smo samo sa tegovima i sve je bilo ok posle prve nedelje koja je bila psiha,jer sam se odlicno hranio a nije bilo trcanja,ali cim pocnem da trcim to me toliko iscrpi da ako nema secera ja sam posle 5-6 dana iscedjen.Ako imam dex i maltodekstrin u PWM,onda je sve ok,ali ako nema moram da pojedem nesto slatko. :) Svestan sam da je psiha cesto pokretac toga,ali sam naucio da razlikujem kad je situacijia:"oci ti gladne" i "stvarno kad mi organizam trazi secer". :)

Hah blago tebi :) Ja jos uvek imam problem sa tim " oci mi gladne ".:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #135 poslato: Januar 26, 2012, 09:31:41 pre podne »

da, postoje situacije i periodi kada organizam "stvarno traži šećer"... ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #134 poslato: Januar 26, 2012, 08:31:19 pre podne »

Ja mogu da jedem dnevno kilogram pirinca i krompira ali uvek ce mi se traziti secer,nije problem psiha vec jednostavno moj organizam,prva nedelja dijete je psiha ali posle toga jednostavno moje telo trazi secer bez obzira koliko jeo pirinca i krompira,a uz to obavezno ubacim i bademe i lesnike i dzabe,organizam trazi secer.Onda moram bar jednom nedeljno da ubacim slatko da bi imao rezultate kakve zelim,ako to ne uradim samo se udaljavam od cilja.Zato onda jedan trening izbacim dexstrozu i ubacim 100 g cokolade i problem resen. :)

Stef, ako je tvoj "rezultat koji zelish" dobar tonus i chvrstina mishica, koje dobijesh uglavnom onaj dan kad radish punjenje i sutradan(tj onda kad pojedesh taj tvoj slatkish) ubaci vishe nemasnog crvenog mesa u ishranu, kod mene deluje ;)
Imam svaki dan obrok sa junetinom,a kad budem na dijeti ubacim po 2 obroka crvenog i dva belog mesa. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #133 poslato: Januar 26, 2012, 08:29:45 pre podne »

Stvarno nije problem psiha,terao sam ja sebe do te mere da se razbolim(sto naravno znaci da nisam pokrio sve makro ele.),ali nema sanse da trcim bez secera,tegovi ok,sad u decembru kad sam radio sa Markonijem radili smo samo sa tegovima i sve je bilo ok posle prve nedelje koja je bila psiha,jer sam se odlicno hranio a nije bilo trcanja,ali cim pocnem da trcim to me toliko iscrpi da ako nema secera ja sam posle 5-6 dana iscedjen.Ako imam dex i maltodekstrin u PWM,onda je sve ok,ali ako nema moram da pojedem nesto slatko. :) Svestan sam da je psiha cesto pokretac toga,ali sam naucio da razlikujem kad je situacijia:"oci ti gladne" i "stvarno kad mi organizam trazi secer". :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #132 poslato: Januar 26, 2012, 12:18:50 pre podne »

Ja mogu da jedem dnevno kilogram pirinca i krompira ali uvek ce mi se traziti secer,nije problem psiha vec jednostavno moj organizam,prva nedelja dijete je psiha ali posle toga jednostavno moje telo trazi secer bez obzira koliko jeo pirinca i krompira,a uz to obavezno ubacim i bademe i lesnike i dzabe,organizam trazi secer.Onda moram bar jednom nedeljno da ubacim slatko da bi imao rezultate kakve zelim,ako to ne uradim samo se udaljavam od cilja.Zato onda jedan trening izbacim dexstrozu i ubacim 100 g cokolade i problem resen. :)

Stef, ako je tvoj "rezultat koji zelish" dobar tonus i chvrstina mishica, koje dobijesh uglavnom onaj dan kad radish punjenje i sutradan(tj onda kad pojedesh taj tvoj slatkish) ubaci vishe nemasnog crvenog mesa u ishranu, kod mene deluje ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #131 poslato: Januar 26, 2012, 12:14:28 pre podne »

tvoj organizam i psiha su mnogo povezaniji nego što ti se na prvi pogled čini :D

Bolje da izede chokoladu nego da zapati chir od neuroze ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #130 poslato: Januar 26, 2012, 12:12:15 pre podne »

Aham...Uzimam ujutru 100g ovsenih,krompir,crni hleb domaci...
Uyimas dovoljno slozenih hidrata .koji se u vidu glikogena taloze u depoe misicnih celija i jetre i po potrebi otpustaju.ko d vecine je zelja za slatkim psihicke prirode,a kasnije i fizicke jer tp izaziva skokove insulina .

Mozete li samo malo da mi pojasnite ovo? To znaci da mi ide u salo,ili ? :S
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #129 poslato: Januar 25, 2012, 11:19:26 posle podne »

tvoj organizam i psiha su mnogo povezaniji nego što ti se na prvi pogled čini :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 18 upita.