TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:43:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: blendovi  (Pročitano 2933 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2012, 10:49:44 pre podne »

ako uzimaš whey izmeĂ°u obroka, dodaj bademe npr.  to su zdrave masnoće i malo će usporiti apsorpciju...

za blendove ti je Alen sve lepo objasnio.  Ja sam pila Labradin ProV60, oduševila sam se, duže me drži sitom, ukus, rastvorljivost, sve... probala sam i na degustaciji SNI Pro whey... za zamenu obroka su definitivno bolji nego čist whey.  Čist whey bih uzela samo posle treninga (i to najbolje izolat) i eventualno jednu mericu ujutru, sa ovsenim npr
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2012, 08:54:17 pre podne »

Pa prvo zato što je whey najjeftiniji od svih. Većina raje nema para da kupi i whey i blend ili odvojeno kazein ili albumin, pa onda samo uzimaju whey, a ti baš i ne bi trebao da slušaš baš svakoga na forumu jer 90% ljudi po forumima ni ne vežba u teretani nego samo troluju, a kad ih i vidiš meĂ°u tegovima obično zevaju i to da ne stave ruku na usta ;)

Generalno, mnogo je bitnije pogoditi količinu proteina koju unosiš tokom dana, tek kada uspostaviš tu konstantu onda ima smisla razmišljati o tajmingu nutrienata koji je ionako zanemarljivog uticaja, ako nigde drugde onda bar kod rekreativaca.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mabaus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2012, 08:25:13 pre podne »

Jasno mi je i sve to znam, samo mi nije jasno zasto evo bas na ovom forumu a i na mnogim drugim ljudi pricaju kako uzimaju whey protein 3-4 puta na dan pa i vise, kad je vec njegovo dejstvo tako brzo sto ne uzimaju whey posle treninga a u toku ostalog dela dana blendove ili kazein
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2012, 11:03:18 posle podne »

Pa kao prvo whey je mlaĂ°i od ostalih vrsta proteinskih prahova, tako da ako si čitao samo o surutci onda samo nisi čitao dovoljno.

Drugo, whey je kao i svaki drugi protein na svetu i ako si stvarno čitao samo o whey - u onda i sam znaš da se whey mnogo brže vari od ostalih vrsta proteina i ne smao, vari se u potpunosti, što ga stavlja kao najveću biološku vrednost izmeĂ°u ostalog, ali telu su potrebne aminokiseline tokom celog dana ili što duže tokom dana kako bi se obezbedila adekvatna okolina za izgradnju mišića, tako da se u trenutcima kao što je posle ustajanja i posle treninga najbolje nahraniti sa brzo varećim proteinom, a recimo pred spavanje kada neće biti hrane jedno 7 - 8 sati treba telu dati nešto što će i davati aminokiseline tokom tog vremena. To je jedan od razlog zašto jedemo meso, jer se i to meso vari po par sati, pa onda još otpušta aminokiseline u krvotok itd...

Tako da blendovi nisu iskočili, nego se pored kazeina i albumina, pojavio i whey protein, a kada se pomeša sva ta 3 ima se blend (što na engleskom  znači smeša) a u ovom slučaju to je smeša proteina.

Nadam se da ti je sada malo jasnije kako sve ovo funkcioniše.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mabaus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2012, 10:02:26 posle podne »

Ja se stvarno izvinjavam ako je o ovome vec bilo reci ali u pretrazivacu nisam mogao nista da nadjem. Jedno pitanje me interesuje, sve vise pocinjem u zadnje vreme da slusam o proteinskim blendovima kako su veoma dobri. Zadnjih godina po forumima se citalo kako whey protein treba da se pije 2, 3 pa i vise puta dnevno, sada sve vise slusam da whey treba piti samo posle treninga a blendove u toku dana, ujutru, pre spavanja itd. Moje pitanje odakle sada iskocise blendovi kada su se  godinama u nazad pricale price o whey-u. Ako ima vec pisano o ovome izvilnjavam se prosledite mi samo link gde da procitam o tome. HVALA
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.