TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 04:25:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li mi je potreban Kreatin?  (Pročitano 5716 puta)
Meraklija1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #15 poslato: April 05, 2014, 12:33:08 posle podne »

Odlično! Hvala!  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: April 05, 2014, 10:48:54 pre podne »

ok, uzimam kroz koji dan Whey i samo da pitam šta mislite o ovom?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI754-Iso-whey-Zero.html

super je!  potrošila sam više komada.... ukus, rastvorljivost, kvalitet, nema laktoze....  sve preporuke!
Sačuvana
Meraklija1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #13 poslato: April 05, 2014, 12:54:03 pre podne »

ok, uzimam kroz koji dan Whey i samo da pitam šta mislite o ovom?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI754-Iso-whey-Zero.html
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 04, 2014, 03:34:45 posle podne »

ok, onda krenuti od osnovne suplementacije - na prvom mestu suplementi za oporavak - protein i amino kiseline, vitamini i minerali, a tek onda eventualno kre alkalyn.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #11 poslato: April 03, 2014, 08:02:28 posle podne »

Za to sto ti zelis ti ne treba kreatin, prvo sredi ishranu i treniraj dok ne smrsas, kasnije ubaci kreatin. Za sada samo whey i multi vit-mineral kompleks i to ti je to.
Sačuvana
Meraklija1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #10 poslato: April 03, 2014, 07:32:13 posle podne »

nije definicija u pitanju, ne pijem nista od suplemenata, znam za kre-alkalyn :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #9 poslato: April 03, 2014, 02:22:40 posle podne »

Upravo to,mogao bi da uzmeš kre-alkalyn,to ti je rkeatin najnovije generacije koji uopšte ne povlači vodu i nećeš imati niakkve stomačne tegobe.
Da li piješ još nešto od suplemenata?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 03, 2014, 01:52:06 posle podne »

sam kreatin ne,  jedino ako unosiš dosta ugljenih hidrata možeš povući malo vode uz kreatin ali ništa strašno.

Ako je mršavljenje/definiciija u pitanju, obično savetujemo kre alkalyn jer je kod njega taj efekat potpuno izbegnut
Sačuvana
Meraklija1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #7 poslato: April 02, 2014, 10:13:35 posle podne »

a da li mi ništa neće smetati dok pijem Kreatin i mršavim? tj. da li Kreatin neće smetati mom mršavljenju?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: April 02, 2014, 09:54:39 posle podne »

Ma ko zna šta su ti radili i pili i jeli pa su za tako rkatko vreme nabacili 10kg. Kreatin monohidrat,navlači vodu u organizam,pa automatski i dobijaš na težini,ali daleko od te cifre....
Sačuvana
Meraklija1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #5 poslato: April 02, 2014, 09:03:26 posle podne »

a da li je tačno da Kreatin povećava težinu? Čitao sam ovde na forumu da je neko dobijao i do 10kg za 2 meseca
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2014, 08:44:56 pre podne »

Pozdrav još jednom,

Pošao sam u teretanu pre nedelju dana posle duže pauze (ako bi mogla da se nazove pauza). Visok sam oko 168cm, imam 70kg i imam 16god, hteo bih da salo pretvorim u mišićnu masu (možda vam je čudno da imam salo pošto mi se visina poklapa sa težinom, ali verujte imam ga i previše) pa hoću da uzmem neki Kreatin Monohidrat da bih povećao mišiće (najviše ruke pošto su veoma tanke, a stomak i butine su mi predebele).
E sad, da li mi je uopšte potreban Kreatin i ako jeste, koji bi ste mi vi preporučili?
Čitao sam mnogo o Kreatinu ovde na forumu ali nisam našao pitanje gde se pominje sličnost sa mojom težinom-visinom pa tako nisam mogao da izvučem odgovor koji mi je potreban
Hvala unapred na odgovoru  :)

Pozdrav Meraklija,

Nekoliko stvari pre nego preĂ°emo na kreatin.

Kaso što twinsix reče salo i mišić su dve različite stvari i jedno se ne pretvara u drugo. I salo i mišić imaju svoje ćelije koje se povećavaju ili smanjuju u odnosu na našu gnetiku i stil života. Naše telo jako dobro zna da razlikuje ove dve vrste tkiva i niko na ovom svetu još nije postao toliko pametan da jedno pretvori u drugo. Verujem da se ovo graniči sa alhemijom...

To što imaš malo kilograma, a puno sala nije ništa čudno. Ne vodiš računa o ishrani i slabo si fizički aktivan. Vaga ti pokazuje cifru za koju ti kažeš da je "idealna", ali svi koji se iole ozbiljnije bave ovim sportom znaju da to što vaga pokazuje nema nikakve veze sa životom.

Primera radi treniram sa Katona Ervinom koji ima 155kg i nikako ne može da se poredi sa osobom koja ništa ne radi i ima 155kg. Kada bi gledali samo vagu ne bi mogli tako lako da kažemo ko je kako graĂ°en.

U ovom sportu gleda se isključivo fizički izgled i tu je ogledalo glavno merilo uspeha u treningu.

Sada da se vratimo na kreatin i odmah da ti kažem da uzimanje ove suplementacije neće rešiti tvoj problem. Nema tog kreatina koji će ti povećati ruke. Ruke mogu samo da se povećaju (kao i svaki ostali mišić na telu) jakim treninzima tokom period od nekoliko godina. Uz to, ako želiš da skineš salo moraćeš da naučiš kako da se pravilno hraniš. Ishrana je manje bitna kada se pokušava povećati obim ili kilaža, ali kod skidanja sala ishrana je imperativ.

Isto tako je bitno da upamtiš da povećanje mišićne mase i skidanje sala su dve oprečne stvari koje ne mogu da se odvijaju istovremeno. Ovo su dva procesa koja se moraju držati odvojeno jer u suprotnom se neće postići ni jedno ni drugo.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: April 01, 2014, 06:15:06 pre podne »

Drugar ti mozes da vezbanjem skines masne naslage,pa da nabacis misicnu masu,ali ne mozes da pretvoris salo u misice. To nije moguce. Ako bi da uzmes kreatin,uzmi momohidrat i uzimaj ga 5 gr pre treninga i 5 gr posle. Kreatin je gotovo uvek dobrodosao kao suplement.
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #2 poslato: April 01, 2014, 01:25:05 pre podne »

Ja imam druga isti slucaj, gore ruke tanke,grudi i ramena, a stomak i noge...  :D Isao u teretanu 5,6 meseci i stomak i noge mu se prepolovile ali jeo je pravu hranu. I nije koristio kreatin,protein itd.. znaci da je moguce samo ishranom i dobrim treningom.
Znaci moras da sredis ishranu i to bas bas, to ce ti svi reci, a vise o tome imas da nadjes na forumu pisali su dosta o tome. Samo znaj da te ocekuje dosta rada,truda i odricanja da bi postigao zeljene rezultate.
« Poslednja izmena: April 01, 2014, 01:28:04 pre podne od strane ThePunisher » Sačuvana
Meraklija1997
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2014, 10:11:05 posle podne »

Pozdrav još jednom,

Pošao sam u teretanu pre nedelju dana posle duže pauze (ako bi mogla da se nazove pauza). Visok sam oko 168cm, imam 70kg i imam 16god, hteo bih da salo pretvorim u mišićnu masu (možda vam je čudno da imam salo pošto mi se visina poklapa sa težinom, ali verujte imam ga i previše) pa hoću da uzmem neki Kreatin Monohidrat da bih povećao mišiće (najviše ruke pošto su veoma tanke, a stomak i butine su mi predebele).
E sad, da li mi je uopšte potreban Kreatin i ako jeste, koji bi ste mi vi preporučili?
Čitao sam mnogo o Kreatinu ovde na forumu ali nisam našao pitanje gde se pominje sličnost sa mojom težinom-visinom pa tako nisam mogao da izvučem odgovor koji mi je potreban
Hvala unapred na odgovoru  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 20 upita.