TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:21:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Surutka vs whey protein?  (Pročitano 20752 puta)
Alexandar Vesa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 143


FB PROFiL
« Odgovor #9 poslato: Jun 04, 2012, 11:29:41 pre podne »

Ja sam se ranije opasno zeznuo, dok nisam malo usao u problematiku... Pio sam po litar surutke dnevno, i naravno nista nisam napravio... osim dosta sala, to da... :)D

Razumem te potpuno. Koliko sam samo puta po teretanama čuo preporuke da se pije što više surutke(uz obavezan dodatak da je to prirodno, a da su suplementi hemija) i "samo gledaju kako rastu". :D
Ja sam se ranije opasno zeznuo, dok nisam malo usao u problematiku... Pio sam po litar surutke dnevno, i naravno nista nisam napravio... osim dosta sala, to da... :)D

Razumem te potpuno. Koliko sam samo puta po teretanama čuo preporuke da se pije što više surutke(uz obavezan dodatak da je to prirodno, a da su suplementi hemija) i "samo gledaju kako rastu". :D

Ja sam vid'o od lika koji nosi surutku svuda posle teretane i pije je, pa sam smatrao da je to jako dobro... Kako sam samo naivan bio! Cak je bolje piti melko sa malim procentom masti nego surutku :)

Ljudska psiha je cudo.. ;D
Sačuvana
Citat
"vredniji je gram iskustva od tovara teorije"
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2012, 11:05:12 pre podne »

Ja sam se ranije opasno zeznuo, dok nisam malo usao u problematiku... Pio sam po litar surutke dnevno, i naravno nista nisam napravio... osim dosta sala, to da... :)D

Razumem te potpuno. Koliko sam samo puta po teretanama čuo preporuke da se pije što više surutke(uz obavezan dodatak da je to prirodno, a da su suplementi hemija) i "samo gledaju kako rastu". :D

Ja sam vid'o od lika koji nosi surutku svuda posle teretane i pije je, pa sam smatrao da je to jako dobro... Kako sam samo naivan bio! Cak je bolje piti melko sa malim procentom masti nego surutku :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2012, 10:46:45 pre podne »

Ja sam se ranije opasno zeznuo, dok nisam malo usao u problematiku... Pio sam po litar surutke dnevno, i naravno nista nisam napravio... osim dosta sala, to da... :)D

Razumem te potpuno. Koliko sam samo puta po teretanama čuo preporuke da se pije što više surutke(uz obavezan dodatak da je to prirodno, a da su suplementi hemija) i "samo gledaju kako rastu". :D
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2012, 10:37:12 pre podne »

A pri tom ako  se ta dehidratacija vrsi na povisenim temperaturama,kao sto se vrsi,onda dolazi i do denaturacije proteina,tako da je i to bitno za kvalitet samog proteina.
Dok se kod procesa kojima se dobijaju ti proteini koje mi koristimo i koji su tako skupi,o tome ipak vodi racuna u smislu da se dobije sto cistiji,kvalitetniji i brzi proizvod  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #5 poslato: Jun 03, 2012, 04:18:55 posle podne »

Ja sam se ranije opasno zeznuo, dok nisam malo usao u problematiku... Pio sam po litar surutke dnevno, i naravno nista nisam napravio... osim dosta sala, to da... :)D
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2011, 04:09:01 posle podne »

hvala ti ...sjebo sam ga sa ovim podatcima  ;D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2011, 01:41:43 posle podne »

Surutka:

Nutritional value per 100 g (3.5 oz)
Energy    112 kJ (27 kcal)
Carbohydrates    5.14 g
Fat    0.36 g
Protein    0.846 g
Calcium    47 mg (5%)
(ovo je za tečnu surutku, a ovo ispod sam ti preračunao za dehidriranu - čisto da bi bolje uporedili sa izolatom koji je u toj formi takoĂ°e.)

Dehidrirana surutka (prašak surutke koji kupiš u zdravoj hrani):
na 100g
UH - 80.5g
masti - 5.6
protein - 13.2

Whey protein (otprilike):
na 100g
Protein 80g
hidrati i masti ~ 0-2g

Suština - imaš ti taj protein u dehidriranoj surutki, ali uz BRDO laktoze. Da bi uneo 25g proteina surutke, treba ti 30g izolata koji je odličnog ukusa i nije nikakav problem za stomak (a ako hoćeš hidrate dodaš dextrozu, ako nećeš nikom ništa). Da bi uneo 25g proteina surutke iz dehidrirane surutke treba ti 200g surutke u prahu. To je onda "bolje da jedeš kašikom" nego da to rastvoriš... Naravno, nemoj ni da pokušavaš - ako imaš i trunku netolerancije na laktozu (a iskreno mislim da niko nije toliko tolerantan prema laktozi da podnese 200g surutke), biće gadno. ;)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2011, 12:34:32 posle podne »

Procitaj sastav i videces!
Koliko proteine, UH, masti.
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2011, 12:32:44 posle podne »

e slusajte ovako ....kupio sam whey protein od 2 kile i dao sam oko 5000 din ....moj otac misli da sam ja bacio pare jer samo mogao da kupim surutku i da ne potrosim toliko para...jel mi mozete reci U CEMU JE SVE BOLJI PROTEIN OD SURUTKE....al bas sve?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.