TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:58:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 75 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o Whey proteinu  (Pročitano 246993 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #341 poslato: April 11, 2013, 08:31:26 posle podne »

Jel sam se ja negde procitao da prema nekom istrazivanju mleko stigne uvek pre whey-a il sam se istripovao?

Istripovao si se. :D
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #340 poslato: April 11, 2013, 08:21:09 posle podne »

Jel sam se ja negde procitao da prema nekom istrazivanju mleko stigne uvek pre whey-a il sam se istripovao?
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #339 poslato: April 11, 2013, 06:36:30 posle podne »

Whey i kazein kazete je idealno al onda kazete whey i mleko ne valja ::)

Ma valja. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #338 poslato: April 11, 2013, 08:39:35 pre podne »

Jedno pitanje, znam da su ranije ljudi u sirokom luku izbegavali Biotech proizvode, ali vidim da se u poslednje vreme to veoma promenilo. Zanimaju me vasa iskustva sa Nitro Gold-om, vidim da je po sastavu veoma dobar protein, a i cena je prihvatljiva, pa eto, ko je probao neka podeli svoje misljenje? :)

Ako misliš na Nitro Gold pro - extra je, ja koristim čokoladu kokos, osim što mu je ukus super jako mi se sviĂ°a sastav -nema soje, već surutku,kazein, protein iz jaja... kreatin PHx, glutamin....

ja ga koristim kao zamenu za obrok, malo je peskast zbog kazeina što je skroz normalno, ali jako dobro zasiti :)

meni lično Biotech vraća poverenje

inače nisam probala da ga pijem kao PWm... nešto se i ne usuĂ°ujem jer bi mi ubio apetit posle treninga što ne valja
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #337 poslato: April 10, 2013, 10:29:06 posle podne »

To sam i ja citao, da se sune malo sojinog proteina u svaki sejk...Po meni glupost ali ko mene pita. :D Mnogo komplikuju sa tim novim biohemijskim istrazivanjima i sl..

Ono sto je bitno za rekreativca-svejedno da li ce u pwm piti whey ili blend...Meni je svejedno i ujutro uz ovsene sta jedem.
A kontam da Jim to savetuje malo da pojaca prodaju ... ;)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #336 poslato: April 10, 2013, 09:31:41 posle podne »

Whey i kazein kazete je idealno al onda kazete whey i mleko ne valja ::)
Sačuvana
"scientia est potentia"
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #335 poslato: April 10, 2013, 07:52:13 posle podne »

Ma ne treba se time opterecivati uopste ... Najbolje je drzati se osnova i ne komplikovati ni u ishrani a ni u treningu :) Inace ja imam fina iskustva sa Amino whey hidro od THE Nutrition-a ... 86% protein mesavina koncentrata i hidrolizata , radi posao u svakom slucaju :D Dobra rastvorljivost i blag ukus sto mi se dopada (ne volim jake ukuse)
« Poslednja izmena: April 10, 2013, 07:54:28 posle podne od strane BeastMode » Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #334 poslato: April 10, 2013, 07:22:02 posle podne »

To sam i ja citao, da se sune malo sojinog proteina u svaki sejk...Po meni glupost ali ko mene pita. :D Mnogo komplikuju sa tim novim biohemijskim istrazivanjima i sl..

Ono sto je bitno za rekreativca-svejedno da li ce u pwm piti whey ili blend...Meni je svejedno i ujutro uz ovsene sta jedem.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #333 poslato: April 10, 2013, 06:30:01 posle podne »

Da,idealan pwm bi bio merica izolata plus poal merice kazeina,ali je to finansijski bas bas jako,pogotovo za nas rekreativce. Zadni post o PWM-u by Jim Stopani,u njemu covek pominje kombinaciju 2o grama whey-a,1o grama kazeina i (ha!) 1o grama sojinog proteina,kao neku ''sponu'' izmedju brzog i sporog proteina u pwm-u. Mada ne znam cemu ta ,kako on kaze ''spona''.  :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #332 poslato: April 10, 2013, 05:19:25 posle podne »

Ne, to ga ne "sprečava" da bude dobar PWM. Prevodio sam već neke tekstove poznatih autora, u kojima se kaže da su whey i kazein zapravo odličan sastav za PWM.
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #331 poslato: April 10, 2013, 05:17:03 posle podne »

Da,da, u pravu si, da ne kvarimo temu, sve u svemu, moje skromno misljenje,za rekreativce sa ogranicenim budzetom, biotech sasvim dobar izbor  ;) A tvoje misljenje, s obzirom da Nitro Gold sadrzi i kazein, ne predstavlja nista manje dobar suplement za PWM?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #330 poslato: April 10, 2013, 05:11:02 posle podne »

I ne sećam se kada sam poslednji put pojeo kolač ili parče torte. :D Od tog teškog junka(pomenute stvari, pljeskavice, burek, pečenje, peciva...)  skroz sam odviknut, tako i da mi ne prija naročito. Kad junkujem, činim to sa nekim "lajt" varijantama. :)

Ali dobro, držimo se teme, nećemo ovde o junku. :)
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #329 poslato: April 10, 2013, 04:56:51 posle podne »

Sto se tice ukusa, to je jako subjektivno. Meni se isto dopada,ali nekima ne,bas isti taj imam i ja. Ja ga koristim sa Ellom kao poslednji obrok i za to mi je nezamenljiv. Pogotovo sto mi cist kazein malo smeta. Sastav i cena su mu bas povoljni. A i vise se vodim sastavom nego ukusom,msm da stvarno svasta mogu da pojedem/popijem jer sam se navikao.  ;)
Naravno, sto ljudi sto cudi, svako je druagiji, pa i po pitanju suplementacije.
bg87

Maltene identične utiske imamo. :)
Jos mi reci da si i ti jedan od nas malobrojnih koji ne vole kolace,torte,i ostale otrove :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #328 poslato: April 10, 2013, 04:22:44 posle podne »

bg87

Maltene identične utiske imamo. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #327 poslato: April 10, 2013, 03:02:17 posle podne »

Sto se tice ukusa, to je jako subjektivno. Meni se isto dopada,ali nekima ne,bas isti taj imam i ja. Ja ga koristim sa Ellom kao poslednji obrok i za to mi je nezamenljiv. Pogotovo sto mi cist kazein malo smeta. Sastav i cena su mu bas povoljni. A i vise se vodim sastavom nego ukusom,msm da stvarno svasta mogu da pojedem/popijem jer sam se navikao.  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 75 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.