TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:14:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 75 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o Whey proteinu  (Pročitano 248079 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #356 poslato: April 12, 2013, 08:36:25 posle podne »

Odlicno, treba gledati razne verzije prica i naci neku zlatnu sredinu, a ne samo forsirati ovog ili onog..itd, ja sam rekao svoje misljenje, i ostajem pri tome, mleko mi ne treba u pwm i to je to, kad bih nekad probao i imao finansija to da ispratim, uradio bih pwm sa 1/3 kazein, 1/3 isolate i 1/3 koncentrat i to je to, mada kako stvari stoje, u Srbiji sve gore, tako da cu da se drzim wheya i vode u pwm :D bitno mi je da imam dobru klopu, makar nikad i ne imao za suplemente..
I naravno, treba da se razglaba ovde i da se vodi polemika, samo tako mozemo i updejtovati znanje ;)

A o anatomiji i fiziologiji sam ucio u skoli,nisam cekao da mi Aragon to kaze ;)

« Poslednja izmena: April 12, 2013, 08:38:40 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #355 poslato: April 12, 2013, 08:31:26 posle podne »

Smaras vise sa tim Aragonom, dushu si ubio. ima na hiljade gurua sirom sveta, a ti se drzis ovog kao pijan plota.. Sva istrazivanja se updatuju dnevno,mesecno godisnje...tako da te sve stavke tvojeg vizionara mogu biti pobijene vec sutra,a ti ces reci u fazonu evoluirao si a mi smo jadni zaostali.. pff.. mleko mleko mleko pa mleko ,ste zapeli sa tim famoznim mlekom.
Ali to nije istrazivanje to je kako telo funkcionise i to ne moze da se promeni ako razumes fiziologiju coveka. Drugo je istrazivanje a drugo je naucna cinjenica.

Nigde nisam naveo da je neko jadnik niti da je neko zaostao niti da sam evoluirao, ovo je forum i jednostavno iznosim neke cinjenice kako doci do cilja jednostavnije jeftinije

Drzim se njega jer ima brilijantan um i svidja mi se na nacin koji razmislja ali nije mi jedini guru koga cenim ima ih jos podosta ;)

Jer ako stvarno volis ovo moras poceti da razmisljas dublje i da shvatas kako sve funkcionise ne vidim razlog zasto ceo zivot imati plitko razmisljanje i verovati u broscience
Sačuvana
"scientia est potentia"
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #354 poslato: April 12, 2013, 08:20:39 posle podne »

Sta vise veruju da mora da se ima sporo apsorbujuci protein uvece, kako bi nocu priliv amino kiselina bio konstantan... To je samo reklama za kazein i nista vise. To veze nema sa varenjem i apsorpcijom!

Je li ovo 90 tvoje godiste? I od kad se bavis sa bb? :)

Sorry za off.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #353 poslato: April 12, 2013, 08:03:47 posle podne »

Smaras vise sa tim Aragonom, dushu si ubio. ima na hiljade gurua sirom sveta, a ti se drzis ovog kao pijan plota.. Sva istrazivanja se updatuju dnevno,mesecno godisnje...tako da te sve stavke tvojeg vizionara mogu biti pobijene vec sutra,a ti ces reci u fazonu evoluirao si a mi smo jadni zaostali.. pff.. mleko mleko mleko pa mleko ,ste zapeli sa tim famoznim mlekom.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #352 poslato: April 12, 2013, 08:00:51 posle podne »

Sta vise veruju da mora da se ima sporo apsorbujuci protein uvece, kako bi nocu priliv amino kiselina bio konstantan... To je samo reklama za kazein i nista vise. To veze nema sa varenjem i apsorpcijom!
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #351 poslato: April 12, 2013, 07:58:41 posle podne »

A full-sized meal can keep blood nutrient levels elevated for 6 hours pretty easily. The beginnings of body protein losses occur after roughly 20-24 hrs of eating zippo. Thus, if you're saying that skipping dinner is generally not conducive to the goal of gaining muscle at a maximal rate, then fine. However, if you don't skip dinner, then the difference between this type of protein or that is much ado about nothing. -alan aragon

Sad ti razmisli da li je toliko potreban kazein ;)

Stalno mora ljudima da se objasnjava da nije bitno kad unosite obroke vec kad i koliko se ti obroci apsorbuju. A ovde ljudi i dalje veruju da ujutru mora whey jer nista nismo jeli celu noc :) + veruju da ako si imao meso pre treninga, mora meso i posle treninga jer si na treningu 'potrosio' te proteine
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #350 poslato: April 12, 2013, 07:50:15 posle podne »

Vandal, da ti taj Aragon nije neki rodjak? :D

Salu na stranu, nikad nisam pio kazein niti cu jer nemam para za taj lukzus.Cak i da ulozim 200 e u suplemente, natrpao bih se wheyom/blendom i BCAA. A pred spavanje imam ionako ellu sa lanenim sjemenkama, nezamjenljiv obrok kod mene. :)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #349 poslato: April 12, 2013, 05:28:22 posle podne »

A full-sized meal can keep blood nutrient levels elevated for 6 hours pretty easily. The beginnings of body protein losses occur after roughly 20-24 hrs of eating zippo. Thus, if you're saying that skipping dinner is generally not conducive to the goal of gaining muscle at a maximal rate, then fine. However, if you don't skip dinner, then the difference between this type of protein or that is much ado about nothing. -alan aragon

Sad ti razmisli da li je toliko potreban kazein ;)

Nije neophodan ,ali je dobra stvar.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #348 poslato: April 12, 2013, 04:41:14 posle podne »

A full-sized meal can keep blood nutrient levels elevated for 6 hours pretty easily. The beginnings of body protein losses occur after roughly 20-24 hrs of eating zippo. Thus, if you're saying that skipping dinner is generally not conducive to the goal of gaining muscle at a maximal rate, then fine. However, if you don't skip dinner, then the difference between this type of protein or that is much ado about nothing. -alan aragon

Sad ti razmisli da li je toliko potreban kazein ;)
Sačuvana
"scientia est potentia"
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #347 poslato: April 12, 2013, 04:33:46 posle podne »

Ne slazem se sa tobom.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #346 poslato: April 12, 2013, 04:27:10 posle podne »

ali vredi svaku paru. :)

Ako je ispunjen makro proteina tokom dana kazein neće imati nikakve značajnije rezultate ... dakle ne.
Sačuvana
"scientia est potentia"
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #345 poslato: April 12, 2013, 03:58:37 posle podne »

Kazein je odlicna stvar ljudi. :)

Ima malo cudan ukus ,skup je, ali vredi svaku paru. :)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #344 poslato: April 12, 2013, 01:33:41 posle podne »

Pa mozda zato sto surutka ima jako malo proteina pa ti treba puno da bi dobio istu kolicinu proteina iz merice wheya :) a 300ml mleka i to onog sa manje masti (ako vec mrzite toliko tu mast) ima ~3g masti i 12g UH i ~10g proteina koja je vecina iz kazeina tako da ne vidim razlog zasto bi se ljudi toliko tripovali oko tog mleka (naravno ako vam laktoza ne smeta) i ti UH ce se na kraju razbiti na glukozu koja ce se iskoristiti pametno.
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #343 poslato: April 12, 2013, 12:20:37 posle podne »

Neispatljivo je i kazein ubacivati u celoj prici, mislim na suplement, a ne na mleko i tu racunanje kazeina, jer da je to ispravna logika, mesali bi mleko i surutku sto bi ubacivali whey ? Dosta ljudi zadnjih godina forsira kazein+whey isolat+whey koncentrat, ali kad se to sve sracuna koliko za to treba para, hvala ali ne hvala, ostajem ja dosledan mojoj vodici sa cesme i bilo kojem whey-u :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #342 poslato: April 12, 2013, 09:43:25 pre podne »

već smo imali sličnu temu o mleku i proteinu, stara teorija je da whey treba piti sa vodom zbog najbrže apsorpcije, a da mleko usporava whey zbog sadržaja mlečne masti, a takoĂ°e sadrži laktozu koja je nepoželjna. Zaključili smo da za rekreativca nema značajne razlike, i da svako treba da pronaĂ°e ono što mu odgovara. Ja i dalje stojim iza toga da je voda-voda i da je mleko precenjeno.

Da ne dužim, u ovoj temi bih volela da čujem da li pijete PWM - proteinski blend sa kazeinom ili ipak ostajete pri čistom whey-u.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 75 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 20 upita.