TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:04:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 75 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o Whey proteinu  (Pročitano 247028 puta)
mmasport
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1121 poslato: Avgust 17, 2016, 05:52:09 posle podne »

Pozdrav ,nabavio sam impact whey protein od firme my protein,e sad pise da rok trajanja nije istekao istice twk sledece godine,miris je dobar ali ima grudvica i kada mutim protein pocne da peni ,nikada mi ranije nije penio protein pa reko da pitam jel to ok ili je znak da nesto nije uredu ? Hvala
Sačuvana
bodi-dilber
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #1120 poslato: Jun 24, 2016, 12:41:51 posle podne »

Potrebno mi je stručno mišljenje i savet, a tiče se sastava proteina Iso 100. Dakle, nije mi najjasnije poreklo šećera od 1g (ili u nekim ukusima manje od 1) kada je jasno naznačeno da je sadržaj laktoze (mlečnih šećera) 0, iz zaslaĂ°ivača ili...? TakoĂ°e, da li to što ukus čokolade ima 2g UH (više za 1 od drugih ukusa) i 1g šećera (kod drugih <1) automatski znači da je manje bezbedan od drugih ukusa za nas intolerantne na laktozu ili je ta vrednost povećana zbog kakaoa?
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #1119 poslato: Jun 16, 2016, 10:00:21 pre podne »

Убих се тражећи неку тему о "Power Whey Isolate"-у, али узалуд...
Може неко "стручно" мишљење? Или бар линк до неке дискусије о њему... :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1118 poslato: Maj 19, 2016, 12:04:33 pre podne »

Da ne "trolujemo" ovu temu predlažem da otvoriš novu...gde možemo detaljnije o "problemu" krvnog pritiska...a dosta je tema sa tom tematikom bilo na forumu( pitanja iz oblasti medicine)...

Ne bi trebalo ići u krajnosti u interpretaciji nekih uzročno-posledičnih odnosa i nerealno sagledati postojanje problema koji zapravo i ne postoji...ili jednostvano nema nikakve veze sa "odgovornim" korišćenjem suplemenata...

Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #1117 poslato: Maj 18, 2016, 02:54:56 posle podne »

Jel ima price na ovom forumu vezano za krvni pritisak, oko cega imam neke nedoumice??
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #1116 poslato: Maj 18, 2016, 02:51:55 posle podne »

Imamo sam problema sa ovim proteinom konkretno.

Posle pet dana ispijanja sam imao cudne vrtoglavice prilikom ustajanja i okretanja glave na levu stranu, sto mi se tada prvi putu zivotu desilo.

Prestao sam da ga pijem misleci da je od njega.. posle nedelju dana, namerno sam probao opet da pocnem da, eksperimentisem da vidim da li je od njega, i tacno posle pet dana koriscenja se opet desava ista situacija, od tad je proslo godinu dana, treniram sada bez ikakvih suplemenata i tako je mozda i najbolje..



Mislim da smo o pomenutom problemu pricali u nekoj drugoj temi...smatram da pomenuta simtomatologija nije vezana za suplemente, vec da se radi o nekom obliku polozajnih vrtoglavica...

Pod klasičnim Whey proteinom podrazumevam koncentrat... Uzeo bi verovatno Scitec-ov 100% Whey Professional...

Ma problem sa Elom mi je sto ne mogu skroz cistu da je jedem, ranije sam mogao, ali sada nema sanse, ne znam zasto... Videcu nesto onda da smislim, mozda onda bolje da Power protein ujutru uz ovsene uzmem ili kasnije izmedju dorucka i rucka a da vidim da Elu bar sa maslinama izmesam ako nista drugo... :D

Ne zaboravi da cvrst obrok nema alternativu...a proteinske suplemente ubacuj kada postoji realna potreba za njima...doduse, proteinske mesavine su dobar izbor u svrhu zamene obroka, ali opet, ne mozemo od 4 obroka, 2 bazirati na supelementima( figurativno)...

Btw...ja odavno i nisam koristio ella sir, sad ubacim prezident mladi sir( 5,5 % m.m.), malo je prijatniji kada se jede solo...  :D

Inace, pravim i tzv. ella salatu...izmesam povrce - paradajz, krastavac, zelenu salatu, kupus, dodam kikriki + ella sir, tako mi postane jestivije...



Jeste,do duse, nisam radio nikakve analize pa da znam sta je stvarno, vise sam ovde hteo da navedem o kakvoj se slucajnosti radilo nego da verujem da je zaista od proteina. Ne verujem da je od njega ali ostajem skeptican jer ne nisam siguran (nisam proverio kad je trebalo)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1115 poslato: Maj 18, 2016, 01:09:05 posle podne »

Imamo sam problema sa ovim proteinom konkretno.

Posle pet dana ispijanja sam imao cudne vrtoglavice prilikom ustajanja i okretanja glave na levu stranu, sto mi se tada prvi putu zivotu desilo.

Prestao sam da ga pijem misleci da je od njega.. posle nedelju dana, namerno sam probao opet da pocnem da, eksperimentisem da vidim da li je od njega, i tacno posle pet dana koriscenja se opet desava ista situacija, od tad je proslo godinu dana, treniram sada bez ikakvih suplemenata i tako je mozda i najbolje..



Mislim da smo o pomenutom problemu pricali u nekoj drugoj temi...smatram da pomenuta simtomatologija nije vezana za suplemente, vec da se radi o nekom obliku polozajnih vrtoglavica...

Pod klasičnim Whey proteinom podrazumevam koncentrat... Uzeo bi verovatno Scitec-ov 100% Whey Professional...

Ma problem sa Elom mi je sto ne mogu skroz cistu da je jedem, ranije sam mogao, ali sada nema sanse, ne znam zasto... Videcu nesto onda da smislim, mozda onda bolje da Power protein ujutru uz ovsene uzmem ili kasnije izmedju dorucka i rucka a da vidim da Elu bar sa maslinama izmesam ako nista drugo... :D

Ne zaboravi da cvrst obrok nema alternativu...a proteinske suplemente ubacuj kada postoji realna potreba za njima...doduse, proteinske mesavine su dobar izbor u svrhu zamene obroka, ali opet, ne mozemo od 4 obroka, 2 bazirati na supelementima( figurativno)...

Btw...ja odavno i nisam koristio ella sir, sad ubacim prezident mladi sir( 5,5 % m.m.), malo je prijatniji kada se jede solo...  :D

Inace, pravim i tzv. ella salatu...izmesam povrce - paradajz, krastavac, zelenu salatu, kupus, dodam kikriki + ella sir, tako mi postane jestivije...

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1114 poslato: Maj 18, 2016, 10:20:07 pre podne »

Imamo sam problema sa ovim proteinom konkretno.

Posle pet dana ispijanja sam imao cudne vrtoglavice prilikom ustajanja i okretanja glave na levu stranu, sto mi se tada prvi putu zivotu desilo.

Prestao sam da ga pijem misleci da je od njega.. posle nedelju dana, namerno sam probao opet da pocnem da, eksperimentisem da vidim da li je od njega, i tacno posle pet dana koriscenja se opet desava ista situacija, od tad je proslo godinu dana, treniram sada bez ikakvih suplemenata i tako je mozda i najbolje..


Ti to ozbiljno?
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #1113 poslato: Maj 18, 2016, 09:47:46 pre podne »

Imamo sam problema sa ovim proteinom konkretno.

Posle pet dana ispijanja sam imao cudne vrtoglavice prilikom ustajanja i okretanja glave na levu stranu, sto mi se tada prvi putu zivotu desilo.

Prestao sam da ga pijem misleci da je od njega.. posle nedelju dana, namerno sam probao opet da pocnem da, eksperimentisem da vidim da li je od njega, i tacno posle pet dana koriscenja se opet desava ista situacija, od tad je proslo godinu dana, treniram sada bez ikakvih suplemenata i tako je mozda i najbolje..

Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #1112 poslato: Maj 18, 2016, 07:58:58 pre podne »

Pod klasičnim Whey proteinom podrazumevam koncentrat... Uzeo bi verovatno Scitec-ov 100% Whey Professional...

Ma problem sa Elom mi je sto ne mogu skroz cistu da je jedem, ranije sam mogao, ali sada nema sanse, ne znam zasto... Videcu nesto onda da smislim, mozda onda bolje da Power protein ujutru uz ovsene uzmem ili kasnije izmedju dorucka i rucka a da vidim da Elu bar sa maslinama izmesam ako nista drugo... :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1111 poslato: Maj 17, 2016, 10:22:44 posle podne »

Na prvi pogled deluje ok...

A šta podrazumevaš pod "klasičnim whey proteinom"...koncentrat( WPC), izolat...mix koncentrat / izolat...izolat/hidrolizat? Sve u svemu u bilo kojoj varijanti bih whey protein stavio u pwm...

Za koji whey bi se odlučio?

Btw...ja bih npr. Power protein čak iskoristio i kao neki meĂ°u-obrok( ili zamenu obroka) sa izvorima složenih hidrata i / ili zdravih masti...a u obroku pred počinak bih "solo" ubacio ella sir( oko 250 gr) + šaka oraha( izvori zdravih masti)...
« Poslednja izmena: Maj 17, 2016, 11:01:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #1110 poslato: Maj 17, 2016, 04:00:17 posle podne »

Ljudi sta mislite o kombinaciji "klasican" whey protein posle treninga (oko 18:30) i Pansport-ov Power Protein u kombinaciji sa Ela sirom pred spavanje (oko 23:30)? Da li je to ok kombinacija ili imate neki bolji predlog? Mislim i na vreme uzimanja i na sam odabir proizvoda...

Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1109 poslato: Avgust 25, 2015, 10:35:10 posle podne »

Postovanje, da li je normalno da se casein rastvara losije u sejkeru od whey peroteina, uzeo sam od scitec-a 100% casein complex, ukus ok, rastvorljivost losija od scitecovog whey-a. Pozdrav


Ne bi trebalo zaboraviti da kada je npr. Night Pro u pitanju... http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html

Bez 350 ml vode( tečnosti) po merici ne računajte da će rastvaranje biti ok...u deklaraciji se doduše pominje 150-200 ml vode...ali proizvoĂ°ač napominje cifru od 350 ml vode ( tečnosti)...uvideo na ličnom primeru...

Sve u svemu, kazein je teži za rastvaranje baš iz razloga koje je Monika navela...to se inače dešava i u našem digestivnom traktu i razlog je produžne apsorpcije( sporijeg varenja kazeina uopšte)...

Mala zanimljivost o kazeinu - Kazein u slikarstvu(daje veću postojanost prema atmosferskim uticajima, svetlosti i visokoj temperaturi bojama), spada u organska veziva i organski je lepak koji se dobija iz mleka, sira (načinjenog od obranog mleka) i kreča i predstavlja vezivo koje je bilo veoma popularno u srednjem veku i koje snagom svoje lepljivosti prevazilazi vezivo stolarskog običnog tutkala.  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1108 poslato: Avgust 25, 2015, 09:27:08 posle podne »

Kako beše, jesi ti mutio whey u čaši? ;D
Ne; još gore-u šejkeru...
:D
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #1107 poslato: Avgust 25, 2015, 09:20:13 posle podne »

Imao sam ja drugara koji sipa whey u solju i mesa ga cetkicom za zube...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 75 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.