TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:36:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o gejnerima  (Pročitano 28727 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #110 poslato: Avgust 23, 2019, 12:27:01 posle podne »

Ako budeš želeo podeli sa nama taj plan treninga možda možemo nešto da dopinimo i ispravimo ako ima potrebe :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #109 poslato: Avgust 20, 2019, 03:36:18 posle podne »

Sve je to lepo što si ti razumeo našu poruku, ali potrudi se i da to primeniš...ne idealizuj gejnere!

O ishrani detaljnije... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
Sačuvana
brandzaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #108 poslato: Avgust 20, 2019, 12:50:37 posle podne »

Kad planiraš da se vratiš treninzima, kako si ranije trenirao i da li sada imaš neki plan treninga po kome bi radio ?
Planiram u septembru ili najkasnije oktobru. Imam plan koji je napravio trener u teretani. To je pocetni plan. Ali prva 2 meseca dok se ne vratim u formu bice ok.
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2019, 01:28:06 posle podne od strane brandzaman » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #107 poslato: Avgust 20, 2019, 12:35:25 posle podne »

Kad planiraš da se vratiš treninzima, kako si ranije trenirao i da li sada imaš neki plan treninga po kome bi radio ?
Sačuvana
brandzaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #106 poslato: Avgust 20, 2019, 12:01:07 posle podne »

Hvala svima na savetima.
Sada sam na 76kg ne jedem redovno. Kod mene je redovan obrok povezan sa vezbanjem i aktivnoscu. Sama vezba trazi dodatne obroke.  Planiram da se vratim treninzima kao prosle godne 3-4x nedeljno.

Sa 80 kg sam zadovoljan nemam neke velike ambicije cisto da nisam bas mrsav i da sam u kondiciji. Kada sam pre cetiri godine poceo sa 72kg da treniram brzo sam povecao masu sa samo 1 vecim gejnerom. Znam ja da je tu bilo najmanje misica (skoro nista da se razumemo) ali tu tezinu se ni ne vidi previse posle se to treningom vratilo na 78kg.
Taman sam lepo poceo i onda sam imao povredu glave nesto mi tetanus nije legao pao mi je imunitet, opali elektroliti i nastali problemi. Planiram povratku cim prodju vrucine.

Hvala jos jednom na savetima. Znam da su obroci i vezbanje kljucni. Dobra stvar kod suplimenata je sto se onda pridrzavas da obroci budu kako treba jer  kada se vec plate suplimenti da bar bude neki efekat od njih.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #105 poslato: Avgust 20, 2019, 07:13:36 pre podne »

I ja se slažem sa kolegama, najbolje bi bilo da ubaciš još par kvalitetnih obroka. Sa druge strane ako nemaš vremena za to ili te nešto drugo sprečava onda je opravdana kupovina gejnera. Koji god od ova dva da kupiš nećeš pogrešiti.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #104 poslato: Avgust 20, 2019, 07:03:05 pre podne »

Česti ali učestali obroci su najvažniji za svaki napredak.
Suplementi važni kao dodatak.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #103 poslato: Avgust 19, 2019, 10:08:41 posle podne »

Ti misliš da su whey i kreatin najbitnija "karika" tvog napretka?!

Njihova moć pre svega zavisi od sređene ishrane i dobro formulisanog plana treninga...to su osnovni preuslovi upotrebne moći suplemenata...

Bolje ubaci još 1 ili 2 kvalitetna obroka, pa ako rezultata nema, gejneri mogu da "stupe na scenu" :)

Koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju( sastav obroka, odabir namirnica, gramaža)? Ciljani unos proteina, hidrata, masti?

A treninzi?

Koliko si sad težak? Koliko već redovno vežbaš?
Sačuvana
brandzaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #102 poslato: Avgust 19, 2019, 09:51:22 posle podne »

Prosle godine sam trenirao i koristio whey i imao sam oko 80kg. Pa sam imao nekih zdravstvenih problema i cim sam prestao da vezbam i ostao sam bez apetita (posao za kompom bez neke potrosnje energije samim tim i mala potreba za energijom). Prvo bih da se malo povratim pa onda posle whey posto sam pre 4 godine kad sam poceo sa vezbanjem imao 72kg pa sam uz gejnere i vezbanje za 2 meseca stigao do 80kg za visinu od 183cm i nije bilo lose. Posle sam koristio samo kreatin i whey i bilo je ok. Imam pozitivna iskustva sa gejnerima pa sam pitao za jedan od ta dva. Taman su ta neka tezina koja ce mi pomoci da se malo povratim i onda se vratim pravim suplimentima.
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2019, 09:53:50 posle podne od strane brandzaman » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #101 poslato: Avgust 19, 2019, 08:24:30 pre podne »

Da li koristiš još nešto od suplementacije ili planiraš samo kupovinu gejnera ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #100 poslato: Avgust 16, 2019, 05:12:36 posle podne »

Ako mene pitaš razlike u kvalitetu( kao i sastavu) nisu drastične...tako da za ma koji od ta dva da se odlučiš nećeš pogrešiti...

Pravo pitanje je opravdanost upotrebe gejnera...molim detaljno pročitati i razmisliti... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #99 poslato: Avgust 16, 2019, 04:49:46 posle podne »

Prvo bih proverio jel zaista geiner potreban.
Zato što je on ok samo ako se ima problema sa nabijanjem telesne mase to jest za ljude koji su jako mršavi I teško se goje.
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #98 poslato: Avgust 16, 2019, 01:34:24 posle podne »

Da li i kako treniras? I da li imas neki plan ishrane kog se pridrzavas? Jer bez toga neces imati pravih rezultata ni od jednog gejnera



Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
brandzaman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #97 poslato: Avgust 16, 2019, 11:14:30 pre podne »

Sta je po Vama bolja kupovina Hyper Mass ili Muscle Maxx? Odnos cena/kvalitet.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #96 poslato: Jun 17, 2019, 09:39:46 posle podne »

Momče, zahvaljuješ na odgovoru, a nisi ni pogledao podeljene linkove/tekstove?

Izvini, ali poenta svega je da te nečemu naučimo, a ne da ti bez imalo tvog truda i zalaganja "plan ishrane" serviramo na gotovo...

Da si pogledao ( https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0 ) video bi u jednom delu teksta šemtaski prikaz obroka, tj.

" Slikoviti primer:

Obrok 1 – ovsene pahuljice + jaja ili jaja + salata
Obrok 2 – meso( belo/crveno) + krompir/pirinač/batat + salata( dresing – jabukovo sirće + extra virgin maslinovo ulje)
Obrok 3- riba + salata
Obrok 4- posniji sir + orašasti plodovi
"

Dakle, dovoljno informacija za početak imaš, tvoje je da to dodatno uobličiš i uz našu pomoć dovedeš do "željenog nivoa"...lenjost je tvoj najveći neprijatelj! Čitaj...


« Poslednja izmena: Jun 17, 2019, 09:41:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 18 upita.