TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 01:21:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanjce  (Pročitano 24200 puta)
sasamilcic23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #86 poslato: April 15, 2014, 06:14:38 posle podne »

postovana gospodjo-djice Grkovic,
 nisam se slikao na pocetku , ali sam merio obim struka, butina, kukova, pa i na taj nacin pratim napredak ,
u struku mi se smanjio obim 2 cm, a kod "spojlera" 1 cm :-)

nego s obzriom da ste spomenuli ishranu i da kazete da malo unosim proteina
 molim vas vase misljenje kako bi trebao onda da izgleda dorucak,????

 ja u principu sam uvrteo sebi u glavi da ako smanjim unos UH da cu samim tim mrsavit,jer kada mi organizam potrosi UH tokom TRENINGA da onda pocne da trosi masti
takodje posto sam citao da je zdravo jesti zitarice u celom zrnu i posto dorucak treba da buude obimniji ja sam se odlucio da za dorucak jedem zitarice -musli i  na taj nacin unosim i UH koje u toku dana bas i ne unosim u nekim velikim kolicinama
 pitanje :
1.sta po vama da jedem od proteina za dorucak, -znam da uz ovu ishranu kakvu sada imam do 13 h ne unesem proteine uopste i kada ih unesem to nije dovoljno.
2. da li svakoga dana tako da jedem (proteine za dorucak ) ili da menjam , nekada musli nekada proteine --sto inace nekada uradim (danas jeo jaja i slaninu)
3 i ako jedem proteine za dorucak,KADA ONDA U TOKU DANA DA JEDEM MUSLI jer je kalorican pa ga ne treba jesti suvise kasno ?????? jer kao sto sam rekao ne jedem nesto puno UH, umislio sam da kada ih ne jedem brze ih uz trening postrosim iz organizma pa onda telo pocinje da trosi masti kao energiju i da jede salo i misice  pa zato manje jedem UH..( ne znam da li je to dobro) danas nisam hteo da jedem spagete zbog tog misljenja i da mi se ne bi to zalepilo :-(
4. i koje bih druge UH, koji se duze vare tj sporije razlazu  trebao da konzumiram I KADA U KOJE VREME DANA   ???
5. cesto vikendom za dorucak jedem palentu ili griz  .... da li je to dobar dorucak ?
6. cesto pecem suncokret pa ga grickam , ali u malim kolicinama 

 citao sam da u ishrani trebaju biti zastupljeni i UH i proteini u nekom procentu
 e sada ako mi je cilj sto vise topljenje sala SA DONJEG STOMAKA, kako bi ta ishrana  trebalo izgledati,

kasnije kada se istopim salo i kada dodjem do zeljenog cilja promenicu ja ishranu :-) mada je velik problem unositi dovoljno proteina a da se uzimas proteinski sajk, mislilim  da je to  jedini spas za dovoljni unos proteina tokom dana.

na poslu sam napravio sebi miks , suvo grozdje i kikiriki i soja leblebija
 pa izmedju dorucka i rucka oko 11 i posle rucka oko 3 4 sata , uzmem saku toga kada sam gladan,  posle uzine koja je u principu voce svih vrsta, ( nekada je umesto voca to ziva sargarepa, cekam krastavac pa cu za uzinu umesto voca jesti urdu sir i krastavac)

hvala vam jos jednom
s postovanjem.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #85 poslato: April 14, 2014, 10:47:30 posle podne »

Ne znam jesi li se slikao na pocetku procesa, i to moze biti dobro za poredjenje posle nekog vremena (slike pre i posle ). Ako budes imao jos pitanja tu smo, a svakako nam povremeno javi kako napredujes!
Sačuvana
sasamilcic23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #84 poslato: April 14, 2014, 09:14:42 posle podne »

hvala vam puno puno na savetima
 veoma sam vam zahvalan
 i ja sam mislio da unosim malo proteina
sada ste mi i vi skrenuli paznju i prihatam savet, i meni deluje da su mi grudi malo splasle sto potvrdjuje vase misljenje
 inace merim se svake nedelje na onoj vagi sto meri sve zivo ..
 tako da sada imam rezultate sa zadnjeg merenja posle nedelju dana
skinuo sam 2 posto masti za nedelju dana i  sada imam 17 posto masti inace na proslom merenju sam imao 19 posto
 takoce i viscerijalne masti sam skinuo sa 7 posto na 6 tako da ima napretka
 kao sto rekoh jos jednom vam se puno zahvaljujem na savetima
s postovanjem
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #83 poslato: April 13, 2014, 10:32:34 pre podne »

Slozio bih se sa ovim u vezi ishrane,dorucak je veoma slab proteinski .Moras imati visi nivo amino kiselina ujutru jer u suprotnom ces veoma brzo gubiti misicnu masu sto nam nije cilj,a organizam ce se adaptirati i cuvace masti.!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #82 poslato: April 13, 2014, 12:04:03 pre podne »

Odlicno je sto si obavio merenja na samom pocetku, tako ces moci da pratis napredak i pravis korekcije ako je potrebno. Ne moras se tako cesto meriti, ipak je u pitanju proces i treba da prodje malo vremena.
Mislim da ti je ishrana malo slabija - dorucak najpre: za nekoga ko vezba ( a posebno hiit trening koji je jako intezivan ), dorucak treba da bude obilniji, i treba uneti pored ugljenih hidrata i proteine. Ovako ti protein uneses tek oko 13 h, i pitanje je koliko belog mesa pojedes. I onda imas protein jos jednom, za veceru - malo je to proteina na dnevnom nivou. Moras uneti dovoljno kalorija da zadovoljis bayalni metabolizam, a stedis na ostalim kalorijama. U suprotnom ce organizam poceti da cuva kalorije za sebe, a to ce biti kontraproduktivno.
Treba povremeno sokirati organizam da bi se "probudio", ali to mozes recimo nekim cheat obrokom, ili ugljenim hidratima.
Sačuvana
sasamilcic23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #81 poslato: April 12, 2014, 07:05:39 posle podne »

hvala vam puno na strucnim savetima...

sada sam posle 10 dana vec usao u fazon iz vase savete znams ta da radim i kako
 u izdanju pan sporta ima i kruzni trening koji je marko dao sa tegovima
 a slusam i savet od mighty mo
svaki trening je dobro dosao
naravno ishrana je sve
 merio sam procenat masti ako sto je marko rekao imao sam na pocetku kure 19 posto
 bazalni metabolizam 1666
bmi 23.7
 posle dve nedelje cu se opet meriti pa cu videti rezultate
 jedino tu potrosnju kalorija tokom treninga sto je marko rekao to nisam merio jer nisam znao kako sem sto mogu da je izmerim kada sam na biciklu ili na traci pa tada pise kolika je potrosnja kalorija
so se tice ishrane dosta je uobicajena bar u nekom delu
 u 8 musli 4 supene kasike
u 11 dve jabuke
 pa rucak u 13 nesto ili corbsto sa belim mesom ili neki pirinac i meso naravno ne puno
 pa u 16 uzina dve jabuke ili narandza i  jabuka pa trening
 pa oko 19 vecera
 salata jogurt pirinac i i od proteina ili meso belo ili sardina ili jaje urda sir , da bude lako nesto
 mislim da kroz ishranu ustedim tij 250 calorija nisam racunao koliko je sve ovo sto pojedem kalorija
 ali vidim da ima efekta
 nema alkohola nema hleba cokolada testa itako toga
 mada jedan dan u nedelji dam sebi oduska sa jacim doruckom ili necim  drugim jer sam cuo da treba svremena na vreme sokirati malo organizam i metabolizam da ne radi uvek na istoj potrosnji kalorija
 inace ja non stop govorim da radim kruzni trning a ustvari to sto radim u grupi je HIIT
 tako da se znojim ko lud
 i trudim se da pijem sto vise vode bar 3 litre
cesto krenem pre hit treninga sa tegovima sam jedno 45 minuta ili na kardio spravama
 pa onda odradim taj HIIT trening jos 45 min aktivno ...
 hval vam jos jednom
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #80 poslato: April 11, 2014, 05:59:01 posle podne »

Vec sam negde na ova pitanja odgovorio u nekoj drugoj temi ,sto se tice AC ili bilo kog drugog sagorevaca ,ukoliko je ishrana i trening takav da cuvaju misicnu masu (hipertrofija) a kardio trening u zoni topljenja masti i deficit oko 500 calorija pola kroz trening pola kroz ishranu onda sagorevac moze pomoci.da li ce doci do katabolizma misicne mase .verovatno ce i do toga doci malo ,ali neznatno u odnosu na efekat topljenja masti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #79 poslato: April 05, 2014, 11:24:44 pre podne »

mišljenja se mogu razlikovati, to je neminovno.

Što se tiče katabolizma tu jedino ne mogu da se složim sa kolegom, iz razloga što je katabolizam ili razgradnja mišića nešto što se dešava nezavisno od sagorevača masti - do katabolizma dolazi kada je telo prinuĂ°eno da "jede" samog sebe - suviše intenzivni treninzi, preobimni treninzi, manjak proteina, amino kiselina, neprilagoĂ°en intenzitet i dr....   a to zaista nema veze sa sagorevačem.

Ja bih animal cuts pila po uputstvu, ali baš pola doze tj 1 kesicu kao što i ti radiš,  i to svaki dan tokom tri nedelje, pa potom nedelju dana pauze.

I u danima bez treninga takoĂ°e, samo što, kao što sam ti rekla, ne bih dozvolila da bude više od 2 dana pauze u toku nedelje.   Bar neka šetnja ili brzi hod u danima bez treninga.  Ključ je u tome da budeš stalno aktivan.
Sačuvana
sasamilcic23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #78 poslato: April 04, 2014, 08:17:53 posle podne »

hvala ti puno na savetu migitymo. ja sam danas bio do vase prodavnice i uzeo vas bilten i tamo postoji plan kruznog treninga sa tegovima sto je marko dao  tako da sada imam plan rada u danima kada nema kruzne treninge sa grupom. samo sto me je tamo vas radnik bacio u razmisljanje jer mi je rekao ako popijem animal cuts tri nedelje bez prestanka da ce mi on pojesti i salo i misice i da ga pijem samo tri puta nedeljno. i da uzmem aminn kiseline kao zastitu misica .  samo jos 1 pitanje. da li da ga onda pijem samo tri puta nedeljno. ili 7 dana. i da li da ga pijem i kada ne treniram. hvala...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #77 poslato: April 04, 2014, 04:06:59 posle podne »

postovani
tri puta postavljam isto pitanje ali ne dobijam odgovor :-(

 probacu jos jednom i nakon toga odustajem
 ali cu smanjiti tekst jer ne dobijam odgovor na ono sto me zanima i sto je poenta zbog cega vam se obracam

 a sve se moze reci u 4 recenice koje ce biti odgovori na ono sto pitam imam

1.da li ima efekta za skidanje sala AKO PIJEM AC SAMO DANIMA KAD AIMAM KRUZNI TRENING TJ PONEDELJAK SREDA PETAK ili moram da ga pijem 5 dana povezano

2. da li animal cuts ima efekta za skidanje sala ako ga popijem pa radim vezbe u teretani kao sto se to inace radi, da uradim jednu grupu misica npr grudi ili grudi biceps , ili tada nema efekrta jer trening mora da bude kardio tj da se bazira na skakanju trcanju sa malim pauzama izmedju da se preznojim itd

3. ako nema efekta kada dizem tegove da li ce AC imati efekat ako postavim kruzne vezbe sa tegovima u teretani manjih tezina , npr 6 7 vezbi pa da radim jednu za drugom sa samo 5 sekundi pauze i da dizem svaku seriju od 10 do 20 puta , ( jedan decko mi je rekao da pravim glupost kada je video da sam danas stavio bendz , pa sam radio letenje pa zgibove na lat masini pa biceps, mada meni je bio cilj da imitiram taj kruzni trening koji imam kada radim jednu vezbu 30 sec ili minut pa 5 secundi odmora pa onda drugu vezbu i tako sve ukupno 6 7 vezbi po 3 serije svega naravno izmedju serija je pauza, tako radimo kod trenera, meni cilj nisu misici pa da povezem samo vezbe za grudi vec sagorevanje sala ako vec pijem ac...

4. koliko treba da mi traje trening vremenski ..45 -1 sat ili vise

trener kod koga radimo nije profesionalni trener nego je difovac koji drzi kruzni trening i nije potkovan znanjem toliko koliko ste vi potkovani kojii se time bavite profesionalno

hvala jos jednom

Saša, već smo dali odgovor ali možda ti nismo bili jasni.  Ok, hajdemo redom

1) najviše efekta sagorevači imaju upravo pre treninga, podižu nivo energije, daju ti dodatnu motivaciju, poboljšavaju sagorevanje masnoća, dakle daleko veći efekat nego kada sediš, normalno.  MeĂ°utim on utiče i na izbacivanje vode, ubrzanje metabolizma i dr.  tako da na neki način ima efekta i u danima pauze. Možeš uraditi ovako:  1 kesica dnevno animal cuts, svaki dan, tri nedelje nakon čega sledi nedelju dana pauze.  Iskreno mislim da ako je samo tri treninga nedeljno u pitanju, da je to malo i da bi trebalo dodati bar još 2 kardio treninga niskog-srednjeg intenziteta izmeĂ°u.

2) ima efekta svakako, ali ne treba da gledaš na sve tako matematički...  daće ti dodatnu energiju pre treninga, to sigurno i samim tim imaš već efekat, osetni....  cela slika utiče na mršavljenje - ishrana, tj kalorijski unos, kalorijska potrošnja, i tek onda suplementacija kao dodatak.

3) kružni trening možeš ubaciti povremeno kao šok, promenu, ali trening u teretani ti neće škoditi, kada radiš trening sa tegovima radi trening sa tegovima i ne duže od 45 minuta, a posle preĂ°eš na kardio. Pre svega toga uzmeš animal cuts.

4) ne treba da traje satima, to je predrasuda, ako je trening sa tegovima u teretani onda do 45 minuta max, a ako je kardio trening nižeg intenziteta za topljenje masti onda minimum 45 minuta - sat vremena.

Ovo je moje mišljenje, Marko će ti svakako izneti svoje, kao neko sa izuzetno širokim iskustvom i znanjem.
Sačuvana
sasamilcic23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #76 poslato: April 04, 2014, 12:44:07 posle podne »

postovani
tri puta postavljam isto pitanje ali ne dobijam odgovor :-(

 probacu jos jednom i nakon toga odustajem
 ali cu smanjiti tekst jer ne dobijam odgovor na ono sto me zanima i sto je poenta zbog cega vam se obracam

 a sve se moze reci u 4 recenice koje ce biti odgovori na ono sto pitam imam

1.da li ima efekta za skidanje sala AKO PIJEM AC SAMO DANIMA KAD AIMAM KRUZNI TRENING TJ PONEDELJAK SREDA PETAK ili moram da ga pijem 5 dana povezano

2. da li animal cuts ima efekta za skidanje sala ako ga popijem pa radim vezbe u teretani kao sto se to inace radi, da uradim jednu grupu misica npr grudi ili grudi biceps , ili tada nema efekrta jer trening mora da bude kardio tj da se bazira na skakanju trcanju sa malim pauzama izmedju da se preznojim itd

3. ako nema efekta kada dizem tegove da li ce AC imati efekat ako postavim kruzne vezbe sa tegovima u teretani manjih tezina , npr 6 7 vezbi pa da radim jednu za drugom sa samo 5 sekundi pauze i da dizem svaku seriju od 10 do 20 puta , ( jedan decko mi je rekao da pravim glupost kada je video da sam danas stavio bendz , pa sam radio letenje pa zgibove na lat masini pa biceps, mada meni je bio cilj da imitiram taj kruzni trening koji imam kada radim jednu vezbu 30 sec ili minut pa 5 secundi odmora pa onda drugu vezbu i tako sve ukupno 6 7 vezbi po 3 serije svega naravno izmedju serija je pauza, tako radimo kod trenera, meni cilj nisu misici pa da povezem samo vezbe za grudi vec sagorevanje sala ako vec pijem ac...

4. koliko treba da mi traje trening vremenski ..45 -1 sat ili vise

trener kod koga radimo nije profesionalni trener nego je difovac koji drzi kruzni trening i nije potkovan znanjem toliko koliko ste vi potkovani kojii se time bavite profesionalno

hvala jos jednom
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #75 poslato: April 04, 2014, 09:31:53 pre podne »

Posto radis sa personalnim trenerom on bi morao da ti da plan rada i da ti objasni efekte treninga koje sprovodi.da li ste radili neka testiranja funkcionalne dijagnostike ?Vrednost bazalnog metabolizma,vrednost potrosnje kalorija u toku treninga,koliko kalorija unosis u toku dana ,koliko UH,P,M?mnogo je nepoznanica u tvom trenaznom procesu i ishrani I dok to ne saznas,sam AC trenutno nije bitan .
Sačuvana
sasamilcic23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #74 poslato: April 04, 2014, 09:18:49 pre podne »

sto se tice moje ishrane to sam sredio,
svega sam se odrekao zarad rezultata , ne jedem slatko, testo pizze, hleb, masno meso,  jedem 5 puta dnevno ( musli , voce, lak rucak-cesto corbast sa belim mesom) , pa voce, pa vecera , salata sardina ili belo meso i jogurt, pirinac  , piem zeleni caj dosta vode..
ishrana nije problem , cak mislim da malo jedem i da bih mmorao vise ukoliko ne mislim da se ne razbolim, proteina bih mogao vise unositi
imam 70 kg a visom sam 173 , nisam debeo ali zelja su mi vidljivi trbusnjaci i zato sam kupio ac..
PROBLEM MI JE TRENING JER NE ZNAM KAKAO ON TREBA DA IZGLEDA DA BI AC IMAO EFEKAT I DA BIH GA MAKSIMALNO ISKORISTIO
 i zbog toga vam se obracam sa molbom za pomoc

tri puta imam kruzne treninge u grupi sa trenerom ,
cucnjevi, preskakalica, visoki skip,sklekovi  itd ito je ponedeljkom sredom i petkom i tada nemam problem sta da radim, popijem animal cuts pola sata pre treninga malo istrcim  pre treninga na traci i odem na taj kruzni trening i animal cuts koji sam popoio ima efekat,
medjutim problem mi je sta da radim kada nemam taj kruzni trening, a ne mogu da trcim napolju 45 min il sat vremena ?????
 
imam uplacenu teretanu ali ne mogu da trcim 45 minuta na traci ili u parku puno mi je,  a desi se i situacija da dodjem u teretanu i da su sve trake za trcanje i bicikli  i nadjem se u situaciji da sam popio ac a da nemam sprave za treniranje..i kakao da onda treniram i sta da radim od vezbi?????

imam 4 pitanja i molim za odgovor
1.da li ima efekta za skidanje sala AKO PIJEM AC SAMO DANIMA KAD AIMAM KRUZNI TRENING TJ PONEDELJAK SREDA PETAK ili moram da ga pijem 5 dana povezano

2. da li animal cuts ima efekta za skidanje sala ako ga popijem pa radim vezbe u teretani kao sto se to inace radi, da uradim jednu grupu misica npr grudi ili grudi biceps , ili tada nema efekrta jer trening mora da bude kardio tj da se bazira na skakanju trcanju sa malim pauzama izmedju da se preznojim itd

3. ako nema efekta kada dizem tegove da li ce AC imati efekat ako postavim kruzne vezbe sa tegovima u teretani manjih tezina , npr 6 7 vezbi pa da radim jednu za drugom sa samo 5 sekundi pauze i da dizem svaku seriju od 10 do 20 puta , ( jedan decko mi je rekao da pravim glupost kada je video da sam danas stavio bendz , pa sam radio letenje pa zgibove na lat masini pa biceps, mada meni je bio cilj da imitiram taj kruzni trening koji imam kada radim jednu vezbu 30 sec ili minut pa 5 secundi odmora pa onda drugu vezbu i tako sve ukupno 6 7 vezbi po 3 serije svega naravno izmedju serija je pauza, tako radimo kod trenera, meni cilj nisu misici pa da povezem samo vezbe za grudi vec sagorevanje sala ako vec pijem ac...

4. koliko treba da mi traje trening vremenski ..45 -1 sat ili vise

ne znam da li mogu to simulirati sa tegovima sam kruzni trening kao sto to radim kod trenera bez tegova ili sa malim rekvizitima ,
da idem bnd sa 20 kg , pa letenej sa malom tezinom , pa zgibovi na lat masini pa biceps, pa nesto z anoge, sve male tezine vise od 10 puta ponavlajnje sa malim pauzam od 5 sec pa tako sve 4 kruga ili je to pogresno ...
 
 ne bih da dodjem u situaciju da popoijem ac pa da ne radim pravilno i da nemam efekta
inace cilj mi je da mi se vide trbusnjaci ,

MOLIM VAS  za odgovre na ova 4 pitanja jer sam neupucen
odgovor koji dobijem od vas kao strucnjaka iz ove oblasti puno ce mi pomoci
jer ne mogu da slusam svaki dan ljude u teretani gde svako drugacije prica i ima svoju verziju
jos jednom vam se  srdacno zahvaljujem
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #73 poslato: April 03, 2014, 08:15:00 posle podne »

AC mozes koristiti pre svakog treninga ,mada ukoliko nisi sredio ishranu i nemas adekvatan trening efekat je beznacajan.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #72 poslato: April 03, 2014, 05:41:13 posle podne »

pozdrav,
animal slobodno možeš popiti i pre treninga u teretani, daće ti dodatni "kick" pre treninga. Naravno ako ti prija i ako ne treniraš suviše kasno.   

Imaš li opciju za kardio sprave u teretani? ili planiraš da trčiš napolju?    svakako bih ti savetovala da ubaciš kardio niskog-srednjeg intenziteta bar 4 puta nedeljno.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 19 upita.