TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:30:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sadrzaj obroka u odnosu na vreme jela ???  (Pročitano 4285 puta)
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2012, 11:06:00 pre podne »

proces učenja

to je jedna od stvari koja me je veoma iznenadila i zainteresovala u vezi bb  :D

konstantno vodiš računa o sihrani i da konstantno treniraš

Dacu svoj maksimum  :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2012, 07:58:38 pre podne »

Nema problema, samo zapamti da je to jedan proces učenja i da sebi prilagoĂ°avaš i svoju ishranu i svoj trening jer jedina stvar koja je bitna u čitavoj priči je da ti konstantno vodiš računa o sihrani i da konstantno treniraš ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2012, 08:17:12 posle podne »

Pa ako jedeš bilo šta onda nećeš imati neke velike koristi od takve ishrane za recimo sledeći trening, jel tako...konstantno se fokusiraš na jedan dan, aja pokušavam da ti predočim čitavu sliku na nekom većem nivou. Uvek razmišljaj o svojoj sihrani i treningu kao investiciji za sutra, za nedelju dana i čak za mesec dana. Tvoj jedan trening u teretani neće promeniti ništa, ali ako treniraš mesec dana to će imati značajn efekat na tvoje telo, pa ako se to pretvori u godinu dana onda ćeš imati odlične rezultate itd.

Isto je sa ishranom, svaki obrok treba da bude pojeden sa namerom da te unapred za buduće treninge, razumeš...

Ja sam te malo bukvalno shvatio u proslom post-u :D ovako ima mnogo vise logike i smisla, naravno... Hvala Alene...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2012, 06:35:32 posle podne »

Pa ako jedeš bilo šta onda nećeš imati neke velike koristi od takve ishrane za recimo sledeći trening, jel tako...konstantno se fokusiraš na jedan dan, aja pokušavam da ti predočim čitavu sliku na nekom većem nivou. Uvek razmišljaj o svojoj sihrani i treningu kao investiciji za sutra, za nedelju dana i čak za mesec dana. Tvoj jedan trening u teretani neće promeniti ništa, ali ako treniraš mesec dana to će imati značajn efekat na tvoje telo, pa ako se to pretvori u godinu dana onda ćeš imati odlične rezultate itd.

Isto je sa ishranom, svaki obrok treba da bude pojeden sa namerom da te unapred za buduće treninge, razumeš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2012, 08:06:30 posle podne »

Hvala na objasnjenju, primenicu :)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2012, 07:09:17 posle podne »

ako hoces da vezbas i rastes kako treba ne mozes da jedes sta hoces, neka ti prva stvar nakon treninga bude proteinski sejk, jedno 30gr proteina da uneses pa posle pola sata sat klopa, opet proteinski jak naravno ako ne kuburis sa kilogramima i uh to nikad ne skodi. u sustini zavisi ti od metabolizma i sta zapravo hoces da uradis. ako si ektomorf jedi SVE sto ti padne pod ruku, nemoj da razmisljas ni o cemu, a ako nisi onda malo pazljivije. bitno je da se ne opterecujes i ne ulazis u dubijoze i opsesije sto se tice hrane:)

Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2012, 03:28:58 posle podne »

Dakle, bitno mi je pre treninga da unesem sto vise UH, a PWM moze biti uslovno receno bilo sta ? Ili bi ipak trebao (PWM) da bude nesto sto kvalitetnije u smislu proteina ili uh, jer malo mi je cudno da mogu da jedem sta hocu posle treninga ? :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2012, 01:34:23 posle podne »

Važno je šta pojedeš u obrku pre treninga u smislu UH, ali slažem se ne proteina tj AK
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2012, 07:15:09 pre podne »

Da, to je vrlo zanimljivo za obrok pre treninga, imam drugove koji klopaju samo sat vremena pre vezbanja i to ful ono rostilj fazon a ja moram da vezbam ako ne na prazan stomak, ono makar 3,4 sata da prodje, cim imam nesto u zelucu nelagodno mi je. - dakle individualno.

Jeste individualno je i što je najbotnije nebitno je za vaš napredak. Bar je takvo moje mišljenje i iskustvo. Za današnji trening je mnogo bitnije šta ste juče jeli, a ne danas jer većina hrane i aminokiselina koje se danas pojedu ionako neće imati nekog velikog uticaja na mišić ili trening...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2012, 07:53:28 posle podne »

meni npr odgovara neki laksi obrok sat pre treninga, tezi sat ipo do dva... Svakako, hvala na savetima, jescu nesto normalno :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2012, 06:11:46 posle podne »

Mislim da je jednako bitno sta ce se jesti i pre i posle treninga... ;)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2012, 06:08:45 posle podne »

Da, to je vrlo zanimljivo za obrok pre treninga, imam drugove koji klopaju samo sat vremena pre vezbanja i to ful ono rostilj fazon a ja moram da vezbam ako ne na prazan stomak, ono makar 3,4 sata da prodje, cim imam nesto u zelucu nelagodno mi je. - dakle individualno.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2012, 05:44:42 posle podne »

Pa generalno jedino vreme oko kojeg bi imalo trebalo brinuti je baš taj posle treninga, ali i to se svodi na sam unos hrane, sa naravno idealnom kombinacijom whey - a i kreatina, ali ako nemaš whey onda je najbolja sledeća opcija da jednostavno jedeš neki obrok sa proteinima i nekim brže varećim UH, kao što je recimo belanca i pirinač što se u slučaju mnogih takmičara u bb pokazalo kao efikasna strategija, ali za tebe je najbitnije da jednostavno pojedeš nešto posle treninga ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2012, 04:14:25 posle podne »

Onda imam jednu brigu manje :) Hvala...
Da li ovo sve vazi i za PWM ? Jos uvek nemam whey i dex (uskoro cu krenuti sa tim) pa me zanima da li bi trebalo posle treninga jesti sto vise mesa i jaja i sl. ili to takodje nema potrebe raditi ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2012, 03:52:18 posle podne »

Pa i ne treba ti više manjih obroka, to je nešto što bilderi korsite u samo dva slučaja: kada jedu previše hrane i ne mogu da postignu sve da pojedu u manjem broju obroka ili kad su na dijeti pa pokušavaju da optimizuju metabolizam, ali to je ionako nedokazana teorija...

Generalno nije bitno kakao rasporediš sve dok imaš dovoljne količine hranjive materije tokom dana. Samo je pitanje šta tebi najviše odgovara. Neko može da pojede jak obrok sat vremena pred trening i da nema nikakvih problema sa treniranjem, a neko ne može da jede ni 3 sata pre treninga, a da ne oseća nelagodnost u stomaku...

Ja recimo sam imao neke od najboljih treninga kada sam jeo čitav goveĂ°i odrezak sa 3 cela jajaeta ispržena, zelenom salatom i to sve za doručak...

Ukoliko te brine da li ćeš brže napredovati zbog ovakvih stvari, ja ti savetujemd a trošiš energiju na nešto drugo jer to nema nikakve veze sa životom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 19 upita.