TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 05:14:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ...  (Pročitano 2376 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2012, 12:01:51 posle podne »

Imam 88 kg do pre  6/7 meseci trenirao sam 2god i pre 2 meseca sam krenuo ponovo medjutim u toj pauzi sam se ugoio i sve mi je otislo u masne naslage(stomak naravno).zeleo bih da se toga otarasim ali da ostanem na istoj ili da dobijem jos koje kilo misicne mase vise...Uzimao bih suplemente pa bih voleo da mi napisete koje,koliko i kako.....

Unapred hvala....Smiley

Za to što ti želiš na prvom mestu je da središ ishranu i obogatiš je kvalitetnim namirnicama.  Što bi značilo izbacivanje svega poput šećera, slatkiša, grickalica, masne hrane, pekare i tome slično...

PreraĂ°ene šećere zamenjuješ kvalitetnim ugljenim hidratima poput pirinča, ovsenih pahuljica i drugih žitarica, krompira, povrće u neograničenim količinama, voće umereno.

Od proteina, na koje treba da staviš akcenat - nemasno meso, tipa riba, belo meso pileće, ćureće, posni sir, belance jajeta...

Od masti - maslinovo ulje, koštunjavo voće npr  bademi, orasi, lešnici sirovi.... laneno i riblje ulje, lanene semenke.

Ali pošto je forum o suplementaciji,

tvoja suplementacija bi otprilike izgledala ovako:

1 - na prvom mestu protein, čist protein surutke  Scitec 100% whey professional,  Dymatize Elite whey  (primeri)

2 - vitamini i minerali np r  Universal Daily formula

3 - omega 3 riblje ulje npr  NAtrol omega 3

ako možeš dodaj BCAA, glutamin.

Ali za početak neki dobar protein...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #3 poslato: Mart 22, 2012, 11:02:58 posle podne »

Najosnovnije - sredi sto vise ishranu,treniraj,odmaraj...Sve ostalo imas na forumu,ali,jednostavno,ubaci salate,meso,krompir,pirinac,jaja,lesnike,orahe,izbaci slatkise i sokove,i odmaraj 7-8h dnevno (najmanje)...To ti je to-ukratko...Inace,za nesto vise-opisi i ti malo vise...:)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Mart 22, 2012, 10:30:11 posle podne »

A kako sad treniras i kako se hranis?
Sačuvana
marko88bg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

...
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2012, 06:24:40 posle podne »

Imam 88 kg do pre  6/7 meseci trenirao sam 2god i pre 2 meseca sam krenuo ponovo medjutim u toj pauzi sam se ugoio i sve mi je otislo u masne naslage(stomak naravno).zeleo bih da se toga otarasim ali da ostanem na istoj ili da dobijem jos koje kilo misicne mase vise...Uzimao bih suplemente pa bih voleo da mi napisete koje,koliko i kako.....

Unapred hvala....Smiley
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.