TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:38:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hrana, proteini, AK, proces probave i uradnje istih?  (Pročitano 8112 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #8 poslato: April 22, 2012, 06:08:24 posle podne »

Pa to jeste,ali opet realno neka suplementacija onda i gubi smisao,pogotovo amino koje se piju u toku treninga tipa Xtend,PowerShock,Purple Wrath,Intravol i td da ne nabrajam...Da i danasnji bilderi uzimaju BCAA oko treninga,barem oni sa kojima sam ja u kontaktu.. :)
A i ti si svakako strucnjak u ovoj oblasti tako da ono...Ne treba se zamarati ko je u pravu i slicno.... ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: April 22, 2012, 05:42:09 posle podne »

Maguce da je sve to zabluda,ali ja se ipak nebi usudio da udjem u dijetu bez dobre doze BCAA oko treninga.Ako ni zbog cega drugog,onda zato sto cijeli svijet koristi suplemente oko treninga.  :)


Ko kaže da celi svet koristi suplemementaciju oko treninga?

Pa čitav koncept suplementacije oko treninga postoji samo par godina, sad će još ispasti da se bilderi pre 20 - 30 godina nisu uopšte znali spremiti za takmičenje...zato što nisu imali BCAA...LOL
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2012, 05:40:31 posle podne »

Ako sam te dobro razumeo:

A. Znaci, jedi kolko mozes, jer vise manjih obroka ili par velikih, isti je djavo!?
B. Suplementacija neposredno pre treninga je zabluda, jer i onako nece to stici u misic za vreme treninga!?
C. Suplementacija tokom treninga, zabluda. Kol. hranljivih materija u krvi tokom treninga manje znacajna, najznacajniji su hormoni i trening.

Hvala na tvom misljenju.

Inace nije da se ne opterecujem time, ali zelim da znam, jer ako primenjena sredstva ne uticu na cilj, sto onda upotrebljavati ta ista sredstva.  Jer ako je AK potrebno tolko da se ugrade u misic, gde je tek onda protein ili hrana!?

Pa ono što se kao najveća glupost razvlači po našim forumima već skoro deset godina je to vreme varenja hrane koje skroz pogrešno...ti ljudi možda govore o vremenu da hrana napusti želudac u kome se ionako vrši samo 2 - 3 procenta varenja, a da bi hranjiva materija stigla tamo gde treba u pitanju je mnogo više vremena, zato uvek i govorim da za današnji trening nije bitno šta si danas jeo, nego šta si jeo juče i svih prethodnih dana...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #5 poslato: April 21, 2012, 11:50:06 posle podne »

Maguce da je sve to zabluda,ali ja se ipak nebi usudio da udjem u dijetu bez dobre doze BCAA oko treninga.Ako ni zbog cega drugog,onda zato sto cijeli svijet koristi suplemente oko treninga.  :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #4 poslato: April 21, 2012, 11:37:52 posle podne »

Stavim 20gr bcaa u 3L vode i to pijem ceo dan :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #3 poslato: April 21, 2012, 07:03:44 posle podne »

Ako sam te dobro razumeo:

A. Znaci, jedi kolko mozes, jer vise manjih obroka ili par velikih, isti je djavo!?
B. Suplementacija neposredno pre treninga je zabluda, jer i onako nece to stici u misic za vreme treninga!?
C. Suplementacija tokom treninga, zabluda. Kol. hranljivih materija u krvi tokom treninga manje znacajna, najznacajniji su hormoni i trening.

Hvala na tvom misljenju.

Inace nije da se ne opterecujem time, ali zelim da znam, jer ako primenjena sredstva ne uticu na cilj, sto onda upotrebljavati ta ista sredstva.  Jer ako je AK potrebno tolko da se ugrade u misic, gde je tek onda protein ili hrana!?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2012, 06:20:17 posle podne »

Pa mogu ti dati moje mišljenje, ali ne i tačne podatke jer oni i nisu univerzalni, a stvarne granice ako su uopšte izmerene, ja lično ne znam.

A. Sve zavisi šta si jeo i naravno koliko ti probava dobro radi. Obrok će biti možda još uvek u želucu ako je recimo bilo više masti itd... Upravo iz tog razloga se i gleda sveukupna ishrana, a koliko god se dizala velika dževa oko pravilnog tajminga nutijenata, ta teorija je oborena davnih dana. Niko nije uspeo da dokaže da je tačno rasporeĂ°ivanje hranjive materije tokom dana bolje od nekog principa gde samo treba da pojedeš odreĂ°enu količinu hrane tokom dana, a manje je bitno kada to uradiš i sve dok to ima nekog smisla, jer ako ćeš da pojedeš svu hranu u jednom obroku verovatno ćeš nešto povratiti...koristi se neki osećaj.

B. E to nije loše pitanje jer po onome što sam ja čitao od pametnijih od mene, kažu da je potrebno od 1 do 3 sata da se BCAA ugradi u mišić, što pobija teoriju da se BCAA može bolje iskoristiti ako se pije oko treninga. Lično sam probao sve tri varijante i to da uopšte ne uzimam BCAA, da uzimam kad mi doĂ°e i koliko doĂ°e i da sve radim tačno i proračunato (koliko umem) i nisam primetio nikakvu razliku, a periodu su bili 3 do 6 meseci... E sad koliko je na raspolaganju ne znam, verujem da sam možda i negde čitao o tome koliko se dugo zadržava slobodna količina AK u krvi, ali ne pamtim takve stvari...

C. Tokom treninga su ti bitni tegovi, adrenalin i testosteron. Da bi bilo koja hrana bila bitna za trening onda bi treninzi gde se mišići samo pumpaju krvlju bili najbolji izbor za sve vežbače, ali u stvarnosti jedino vežbači sa dobro proračunatom kurom mogu da imaju koristi od takvih stvari, posebno na insulinu, ali naturalac najbolje napreduje sa ograničenim brojem ponavljanja i što većom kilažom. Dakle krv koja nosi tu hranjivu materiju ili ti BCAA nije glavni faktor. Znam da nije neki jak argument, pošto ima još dosta stavki koje treba uključiti, a li u osnovi nadam se da shvataš šta hoću da kažem - okreni/obrni sve krene od krvi...

Generalno mislim da se opterećuješ stvarima koje nisu bitne, jer dan danas ti niko na ovom svetu ne može reći zašto mišići rastu od dizanja težina, postoje teorije i pretpostavke ali još nema definitivan odgovor...kako onda da sebi tačno programiraš adekvatnu količinu BCAA. Najbolje što možeš da uradiš je da vežbaš što jače i vodiš računa o ishrani i supsima, a ostalo će doći vremenom ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #1 poslato: April 21, 2012, 03:40:17 posle podne »

Pozdrav,

posto sam na forumu, ovde i drugde, naiso na razlicite informacije vezano za probavu i ugradnju hrane, proteina i AK,
zelim da ovako "javno" svi oni koju poseduju znanje o tome, daju svoje misljenje na sledeca pitanja-situacije:

Osoba X je aktivni vezbac, low carb dijeta, kratki i intenzivni treninzi, bf ispod 10%, natural, dobro razvijena muskaltura.
Cilj, blagi napredak.


1. Osoba X pojede obrok pre treninga, nakon 2h krece na trening.
    Pre treninga popije 15g Bcaa, u toku treninga popije flasu vode u kojoj je razmuceno 15g Bcaa (gutljaj posle svake serije).

Pitanja: A. U kojoj mu je fazi obrok (probava), da li se isti uopste "upotrebljava" za trening?
           B. Kolko ranije mora popiti Bcaa, da bi mu isti bio na razpolaganju u toku treninga i kolko dugo mu je isti na "razpolaganju"?
           C. Kolko mu je znacajan Bcaa u toku trening za trening?
           
Znam da su pitanja malo nezgodna i da zavise od dosta faktora, ali dajte da vidimo, sta i kako.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.