TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:00:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pravilno disanje  (Pročitano 1807 puta)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2013, 09:59:46 pre podne »

Za cucanj,mrtvo i bench koristi valsalva manevar.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2013, 09:43:53 pre podne »

kad smo kod disanja, potražite "diaphragmatic breathing" na youtube-u i google-u.... 

zbog nepraivlnog disanja možete mnogo ranije ostati bez snage i umoriti se...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2013, 07:21:53 posle podne »

nisam siguran a idem 4 sedmice u tertanu ,dal se uzdise pri dizanju a izdise pri spustanju tereta ili obrnuto?



Kad dizes teret izbacujes, kad spustas teret ubacujes vazduh, pa ukljuci malo logiku..

Znači ovo je tačno, uvek pri naporu izdišeš. Izuzetak (za koji ja znam) jeste hiperekstenzija leđa: tu se udiše kada se dižeš jer je u tom položaju povoljnije za pluća(msm tako su mi objasnili da treba, jer ja sam prethodno radio obrnuto).


Pa sta je tu izuzetak napor je isto kad se podizes ,jer telo vuces gore(tezi pokret,telo kao teret), pa se u negativnom pokretu vracas (laksi pokret).. tako da nije izuzetak,ponovo je isto.. kad se pripremamo za dizanje tezine pluca se napune vazduhom, i kada pocnemo da dizemo teret lagano izbacujemo vazduh, ili pri konacnoj fleksiji/extenziji..(zavisno od tereta i od toga koliko sekundi planiramo podizati teret) to se vec pojedinac prilagodjava situaciji,jer nisu sve vezbe iste i ne guramo iste tezine..
« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 07:28:01 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2013, 07:21:29 posle podne »

Zavisi kako radis, ja na bencu nekad zadrzim vazduh i do 3-4 ponavljanja, na vojnickom obicno po 2 ponavljanja drzim vazduh... ako idem na 5 do 10 ponavljanja, jer tako brze dizem, mnogo sam stabilniji i mnogo manje energije gubim.
« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 07:24:03 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2013, 07:16:51 posle podne »

nisam siguran a idem 4 sedmice u tertanu ,dal se uzdise pri dizanju a izdise pri spustanju tereta ili obrnuto?



Kad dizes teret izbacujes, kad spustas teret ubacujes vazduh, pa ukljuci malo logiku..

Znači ovo je tačno, uvek pri naporu izdišeš. Izuzetak (za koji ja znam) jeste hiperekstenzija leĂ°a: tu se udiše kada se dižeš jer je u tom položaju povoljnije za pluća(msm tako su mi objasnili da treba, jer ja sam prethodno radio obrnuto).
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2013, 07:07:53 posle podne »

nisam siguran a idem 4 sedmice u tertanu ,dal se uzdise pri dizanju a izdise pri spustanju tereta ili obrnuto?



Kad dizes teret izbacujes, kad spustas teret ubacujes vazduh, pa ukljuci malo logiku..
« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 07:10:11 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2013, 07:04:03 posle podne »

Zavisi koju vezbu radis, nije isto za sve,
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
obrad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2013, 06:02:55 posle podne »

nisam siguran a idem 4 sedmice u tertanu ,dal se uzdise pri dizanju a izdise pri spustanju tereta ili obrnuto?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.