TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:39:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan ishrane/Za mišićnu masu  (Pročitano 5461 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2012, 12:40:25 posle podne »

Ishrana je na prvi pogled ok, ima dosta povrća, unosiš i protein u skoro svakom obroku, hidrati ti neće smetati jer se dosta trošiš, ali imajući u vidu da ti apetit slabi i da sam kažeš da nemaš puno dana odmora, moguće da si ušao u pretreniranost...
moraš da budeš svestan toga da je trening samo stres, podsticaj... i da se rezultati stvaraju u fazi oporavka, tj. odmora kada telo dobija hranljive sastojke i regeneriše se... trening samo rastura organizam da bi on adekvatno odreagovao na podsticaj.
Ako nema odmora nema ni napretka....
Smanji treninge, spavaj više, unosi više vitamina i minerala i sigurno će biti bolji i rezultati i tvoj apetit.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2012, 11:02:52 pre podne »

Ja bih rekla da se boris za pretreniranost...Nemoj raditi kruzne treninge i smanji malo kardio treninge...
Sačuvana
Club44Rules
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


Go hard - or go home!!!

« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2012, 10:00:48 pre podne »

Pozdrav svima. ;] Mnogo se toga promenilo otkako sam se ulogovao poslednji put. Tad sam bio na 94kg i pokušavao sam da skinem koju kilu, radio mukotrpni kardio, nema šta nisam pokušao... Sada pokušavam da dobijem koju kilu, kako znam i umem?! Počeo sam da treniram tajlandski boks, vozio sam bajs (svaki drugi dan po 20km), trčao svaki drugi dan, i kile su išle dole. Sad imam 63kg, visok sam 182cm. Napisaću vam moj plan ishrane, voleo bih da čujem stručna mišljenja, da li je u redu. S obzirom da treniram tajlandski (5 puta nedeljeno), idem u teretanu (4 puta nedeljeno), ponekad vežbam kući (kružni treninzi, džak itd.) i vozim bajs redovno, borim se protiv pretreniranosti, jbg dajem sve od sebe da uhvatim dan odmora. Jako se trošim, tako da pokušavam maximalno da sredim ishranu, da unosim dovoljno kalorija, i da dobijem na kilaži/mišićnoj masi. Nego, da preĂ°em na stvar...

.....
-Ovsene sa čokoladnim mlekom (1%mm)
.....
-Jaja (2 cela, 2 belanceta)
-Integralni hleb
-Paradajz, paprika
-Mladi sir (10%mm)
+Multi-mineral complex
.....
-Zeleni čaj
-Welness integralni keks ili bonžita (nešto na taj fazon)
-Breskva, jabuka
.....
-Kuvani krompir
-Kuvana šargarepa
-Sardina u biljnom ulju
-Jogurt (0.5%mm)
-Krastavac
-Banana
.....
+Pre treninga - glutamin
Trening - teretana
+Posle treninga - Hyper mass 5000
-Čokoladno mleko
.....
-Tunjevina
-4 belanceta
-Ella sir (1/3 pakovanja)
-Integralni hleb
-Kupus salata
-+Multi-mineral complex
.....
-Integralni pirinač (100g)
-Belo meso (300g)
-Paradajz
.....
-Čaj od nane ili kamilice
-Blanširani bademi
-Banana
.....
+Pre treninga - glutamin
Trening - tajlandski
.....
-Integralni pirinač
-Belo meso (200g)
-Kupus salata
.....
Pre spavanja obično Ella ili jogurt
.....

To bi otprilike bilo to... Ne znam baš svaki detalj, kad je količina u pitanju, ne merim hranu, već napunim tanjir i hasam. Približno ću staviti ono što znam. Ovde sam naveo primer, kada mi se poklapaju 2 treninga dnevno. Božnja bajsa ili trčanje su mi ujutro na prazan stomak, ili predveče. Slobodno recite šta treba da se menja, daću sve od sebe. Iako nemam baš najbolji apetit, trudim se da jedem, makar malo i na silu. x] Znači, cilj je mišićna masa. Što se tiče suplemenata, finansijski nisam u mogućnosti da dodam nešto. Slušam savete... :]
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.