TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:05:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izraslina na kolenu  (Pročitano 30441 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #42 poslato: Septembar 14, 2012, 10:48:36 posle podne »

24 dana od operacije

Skoro sam i zaboravio na operaciju,vrijeme leti :D ...nogu mogu skroz da savijam,jedino ne mogu da skroz cucnem i kada nogu skroz savijem i obijema rukama je onda dodatno pritiskam (jos vise savijam) onda osjetim bol.Uglavnom pocinjem sa treninzima u ponedeljak,osjecam da mogu,danas sam radio u teretani trening za noge (leg extension 8 serija,iskorak 6 serije,cucanj 6 serij,dizanje za listove) i ni jednog trenutka me nije zaboljela noga.

Jedino sto me brine jeste otok,strasno sporo se povlaci i dalje je dosta velik,to me malo zabrinjava ali valjda bude sve ok
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #41 poslato: Septembar 11, 2012, 03:30:52 posle podne »

Samo da pitam da li vec mogu,ako ne onda koliko treba da prodje od skidanja konaca da bih mogao da mazem oziljak sa jednim melemom (mislim da je Saljicev melem) da bi barem donekle "popravi" oziljak jer je bas velik :) ...inace mazem Lioton i masiram ledom :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Septembar 09, 2012, 11:47:18 posle podne »

Pozdrav, tvrdina je najverovatnije od otoka i zbog toga treba da mažeš lioton gel. Razgibao si se šetanjem i to je ok. Končić ne diraj, sam će se razgraditi. Kreni da vraćaš snagu radi teretanu, počni sa manjim težinama, postepeno povećavaj. Nemoj da forsiraš i na kraju se istegneš. Posle treninga ako bude bola možeš da masiraš ledom 10min.
Javi kako ide....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #39 poslato: Septembar 09, 2012, 07:43:53 posle podne »

Da se javim

Moram reci da sam bio malo neodgovoran i nisam kupio Gel niti masirao ledom koleno,bio sam u nekoj trki,skola,kupovina neke robe i sl. tako da sam malo pridavao paznje kolenu,vazno je da mogu sve aktivnosti obavljati :D

Stanje naravno vidno bolje iz dana u dan,mogu skoro skroz da savijam nogu (jedna mala mrvica hvali,ali mislim da ce do sjutra-prekosjutra i to biti rijeseno),naravno kada mi je koleno ispravljeno kada lezim i kada ga naglo savijem osjetim blagu bol,zatezanje iako mogu saviti,to valjda zbog otoka.Znaci jedino sada da se rijesim otoka koji je i dalje velik ali je manji nego prije 2 dana.Rana uredno zarasla sve ok,jedino mi visi neki koncic milimetar iznad koze pa sam u dilemi da li da ga otkinem (makazama ili necim) ili da pustim da valjda sam otpadne,ipak ga necu dirati :)

Jedino sto me malo buni jeste da na onom mjestu odakle je skinuta ova kost (koje je i nateceno) kada diram to mjesto osjetim da je tvrdo,vidi se da nema one kosti sto je prije bila ali je mjesto tvrdo na dodir i isto kao da postoji neka kost ali moguce da je to od otoka tvrdo ili zaista mora biti tako,ne znam stvarno :)

Ostaje mi da kupim Lioton sjutra i da stavljam led :)

P.S  Inace nisam radio neke vjezbe za obim pokreta niti za snagu,mada vjerovatno sam razgibao nogu jer pjesacim dosta od skole do kuce 4-5 km,sjutra pocinjem u teretani,u programu su mi izmedju ostaloga vjezbe za noge Leg Extension,Cucanj,Iskorak i Mrtvo dizanje (za zadnju lozu) da li te vjezbe mogu da radim,naravno do granice bola (Posebno mislim  na Leg Extension)
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2012, 07:54:24 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Septembar 06, 2012, 11:19:50 posle podne »

Ok, to je sasvim dobro, maži lioton i masiraj led. Javi kako ide za par dana....
pozdrav
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #37 poslato: Septembar 05, 2012, 09:08:04 posle podne »

Ok,hvala na savjetu.

Ja trenutno nemam nista na nozi (mislim na zavoj ili gazu) skinuo sam sve to (tako su mi i rekli) i idem ja u skolu normalno uz stepenice normalno sve mogu.Jos malo mi hvali da savijem nogu skroz,jedino me brinuo taj otok ali i to ce proci
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: Septembar 05, 2012, 08:56:28 posle podne »

Slažem se sa kolegom. Treba da mažeš lioton gel 3x dnevno 10 dana na mestu otoka. možeš masirati ledom 2-3 dana pre mazanja, posle namažeš, staviš foliju pa elastični. Radi vežbe za obim pokreta i snagu...
Javi kako ide.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #35 poslato: Septembar 05, 2012, 03:35:58 posle podne »

Da li mažeš lioton gel?

Ne,ne mazem nikakav gel,nisu mi nista ni rekli u bolnici (samo su rekli kad pocnem da trcim da stavljam leda posle treninga)

P.S Ja sam jos kontaktirao jednog poznatog ortopeda preko maila (zbog ovog otoka,upoznao sam ga sa citavom situacijom,rekao da je proslo 2 nedelje od op.) i on je rekao da je to potpuno normalno kao i to da ne mogu jos nogu potpuno da savijem (blizu sam toga) i da ce vremenom doci sve na svoje :)
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2012, 03:38:02 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Septembar 05, 2012, 03:33:03 posle podne »

Da li mažeš lioton gel?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #33 poslato: Septembar 03, 2012, 08:09:17 posle podne »

Ok,hvala.

Kada budete imali vremena,volio bih da prokomentarisete ovaj otok,jer nije bas mali,a 2 nedelje je od operacije :)

http://img689.imageshack.us/img689/85/030920121382.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/5601/030920121385.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/2926/030920121380.jpg

http://img708.imageshack.us/img708/9476/030920121378.jpg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Septembar 03, 2012, 02:36:35 posle podne »

1.  Tuširanje sa diskretnim kvašenjem rane prvih 5 dana
2. teretana može polako sa malim težinama,  na kraju istezanje... Sve što radiš ne sme da boli.
Javi kako ide.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #31 poslato: Septembar 01, 2012, 07:56:20 posle podne »

Edit:

Danas sam bio na kontrolu posle tacno 13 dana od operacije,doktor je skinuo konce (doduse samo je one sto vise,iznad koze,otkinuo sa ziletom,a rekao mi je da ce se ostalo samo apsorbovati).Nema vise kontrole,sve je u redu.Otok doduse i dalje postoji posebno oko rane.Rana nije bas mala,rez je nekih 7-8 cm,evo sada konacno nista ne drzim na ranu,skinuo sam gazu.
Nogu mogu da savijem dosta preko 90 stepeni,rekli su mi da ne mogu skroz da je savijam jer vjerovatno nisam ni vjezbao kuci,najace je bilo kad me doktor pitao "jesi poceo da treniras?" hahaha...fizioterapeut mi je rekao 2 vjezbe da radim da bih razgibao koleno,preporucio mi je biciklo,a kada budem mogao koleno skroz da savijam rekao mi je da pocnem lagano da trcim i obavezno da posle svakoga treninga (trcanja) stavljam led na mjesto operacije.
1.Sad da pitam Ognjene,da li se smijem slobodno kupati,da kvasim ranu? (ja mislim da mogu,ali da budem siguran,jer sam zaboravio tamo da pitam :D  )
2.U teretanu kada vec mogu poceti raditi noge,necu da brzam ali opet neko moje misljenje je da mogu uskoro jer valjda ne mogu nista poremetiti? :)
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2012, 01:15:37 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Avgust 29, 2012, 02:50:51 pre podne »

Ok, ne forsiraj, neka ti bol bude granica. Važno je da svakog dana pomalo napreduješ. Bol je prisutan zbog podliva i otoka, važno je da se povlači...
javljaj napredak...
Pozdrav
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #29 poslato: Avgust 28, 2012, 09:12:14 posle podne »

Da se javim

Skoro je 8 dana od operacije,za sada koljeno savijem svega nepunih 90 stepeni,nije to jos 90 stepeni (evo slike http://img690.imageshack.us/img690/4827/280820121370.jpg )
Iskreno mislio sam da ce sve brze ici,ali samo da meni sve bude dobro pa neka oporavak bude ako treba preko mjesec.Bio sam jutros na previjanju i dalje je otok prisutan ali mislim manje nego na proslom previjanju (prije 3 dana)
Sto se tice normalnoga hoda,ne mogu bas normalno da hodam,imam bol pri kretanju (i to u onom trenutku kada nogu ispruzim,kada je prava kao daska,kao ona vjezba kad se istezemo na fudbalu pa gurnemo kukove sto vise naprijed a nogu ispruzimo nazad) ali mi se cini da me boli ta rana.Da se razumijemo mogu ja bolje da idem danas nego prije 3 dana ali isto ne mogu normalno da hodam (da mi je neko rekao da 8 dana posle operacije necu moci normanlo ici,ne znam ni da li bih isao na operaciju :D  )
To je to,samo se nadam da cu do ponedeljka (znaci to je za 5 dana,ujedno tada mi je i kontrola kod ortopeda) moci ici u skolu,ako ne onda cu i tu nedelju odmarati :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Avgust 26, 2012, 12:26:31 pre podne »

Ne treba da brineš rizik je zaista mali, ali sve što je hirurški skinuto treba poslati na ph analizu (patohistološka), da se pogleda pod mikroskopom...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.138 sekundi sa 17 upita.